Dobre stereo do 12m2

VoodoGT

New member
Pokój ok. 12m2. Budżet do 3000 zł, w takiej cenie chciałbym nabyć sprzęt z bardzo dobrą jakością dźwięku, a że będzie to mój pierwszy zestaw stereo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o opinię. Do tej pory używałem PC'ta z kartą Asus Xonar DX + głośniki Genius SP-HF2000X i MP3 iRiver T10 + słuchawki Creative Aurvana. Jakoś to gra (iRiver+Aurvana nawet lepiej) jednak chciałbym nabyć coś co zagra znacznie lepiej. Sprzęt nie musi bardo głośno grać lepiej nawet żeby grał dobrze przy niższych poziomach głośności.


Preferencje muzyczne:jazz,siesty Kydryńskiego, Melua, Soyka, Michael Buble itp. raczej spokojne klimaty.

Po przeczytaniu kilku recenzji użytkowników uznałem, iż najlepiej do tego typu muzyki nadaje się Denon M37. Teraz mam pytanie czy różnica w cenie np. do Denon F107 czy YAMAHA PianoCraft 640 ewentualnie HK MAS100 będzie miała odniesienie do lepszej jakości dźwięku. Czy będzie to ten sam poziom tylko z większą mocą?

Co polecacie w tym przedziale cenowym?
 

MohSETH

New member
Również chętnie poczytam Wasze propozycje. Bo szykuje mi się kolejne kupno.

Zależało by mi na MA RX ze wszystkim chciałbym się zamknąć do 3k zł.

Pozdro
 

VoodoGT

New member
do Blackninja

Może byś zaproponował jakiś wzmacniacz który dobrze się zgra z tymi MA RX2 w w/w rodzaju muzyki. Ewentualnie na priv jakieś oferty cenowe takich zestawów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Yamaha nie jest do spokojnych klimatów.
Wg mnie Harman ma więcej ciepła i subtelności .
Bo na Naima, Nada czy Arcama kasy nie wystarczy
 

piotr10

New member
Bez reklam
Yamaha nie jest do spokojnych klimatów.
Wg mnie Harman ma więcej ciepła i subtelności .
Bo na Naima, Nada czy Arcama kasy nie wystarczy

Sugerujesz, że naim i arcam mają podobny rodzaj brzmienia do Harmana?
W czym są lepsze?
Mam hk 3490 i myślę nad wymianką na 990, chociaż są różne opinie.
Może raczej mam myśleć nad jakimś Arcamem? może Nadem? Też słucham spokojnych klimatów, ale nie tylko.
Kolumny jakie posiadam to Klipsch RF-82
Pokój to ok 60m kw.
 

piotr10

New member
Bez reklam
990 będzie więcej niż ok

Początkowo chciałem do 3490 dokupić DacMagica, ale kupując 990 to chyba mija się z celem?
Pytam bo wyczytałem, że 990 gra o wiele lepiej z wejść cyfrowych, a najlepiej z hd 990 ( ten cd ma robić jako dac. )
Dobrze rozumuję.

I jeszcze jedno - suba mam jbl es250 - i chce go zamienic na coś lepszego ( dokładniejszego w muzie ) ale conajmniej tak samo potężnego w brzmieniu:)
Co polecasz?

Kalibracja eq w tym 990 da radę poprawić akustykę w pokoju? u mnie jest nie ciekawie w tym aspekcie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do kalibracji to przytoczę zdanie ostatniego klienta HK990 "W moim ciężko ustawnym pomieszczeniu scena była płaska teraz ma 3 metry głębokości."

Suba trzeba zapodać do kompletu czyli Klipscha.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Co do kalibracji to przytoczę zdanie ostatniego klienta HK990 "W moim ciężko ustawnym pomieszczeniu scena była płaska teraz ma 3 metry głębokości."

Suba trzeba zapodać do kompletu czyli Klipscha.


Ale na tym forum czytałem opinię, że ten sub nie jest dobry do muzyki:( mówię o rt-12.
Klipsch chyba nie produkuje subów zamkniętych?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Czyli wedłóg Ciebie 990 + RT-12 byłby dla mnie dobry:)
Dużo bym sobie poprawił brzmieniowo? :)
Masz dobre ceny na te klocki?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Nie:)
Po prostu salon:)
Po przeczytaniu tony artów na temat akustyki już wiem, że na kilkunastu metrach dobrze nie zagra:)

W salonie będę walczył z akustyką, a ten 990 ze swoją korekcją mam nadzieję, że mi pomoże:)

Może znasz kogoś, kto pomoże w tym temacie?

Kino mam w planie później ( rozbudowa pod pre-out z 990 )
Na razie i tak bazuję na mkv, a poczekam aż 3d się rozpędzi - wtedy tv i ampli i reszta kolumn :)
Ale to pewnie na następną zimę.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak już znam ludków od akustyki to takich zawieszonych w kosmosie, że juz na starcie mówią o źle zbudowanych ścianach (nie ten materiał i nie to ustawienie cegieł) może lepiej to zostawić.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Jak już znam ludków od akustyki to takich zawieszonych w kosmosie, że juz na starcie mówią o źle zbudowanych ścianach (nie ten materiał i nie to ustawienie cegieł) może lepiej to zostawić.

Z tego co zauważyłem, to akustyka gra bardzo dużą rolę ( wiem bo teraz przestawiłem tylko narożnik odwrotnie w pokoju i ławę - efekt tragiczny, co najmniej jakbym nie słuchał mojego sprzętu.

Jakby miało tak zostać to bym po prostu kolumny i wzmacniacz sprzedał , bo słuchanie tego teraz to tylko granie na nerwach - moich)
 
Do góry