do wszstkich majacych dylemat HK vs Onkyo

Dwight

New member
do wszstkich majacych dylemat HK vs Onkyo vs Denon

Witajcie,

od dluzszego czasu szukam optymalnego zestawu, ktory bedzie dobry w audio i da duzo satysfakcjiw KD.
Sluchalem Denona 2308, Onkyo 605, Onkyo 705, HK245, HK347, HK645 na Dali Concept 6, Cantonach, JBL E60, JBL E90, JBL ES90, JBL E100, JBL L880, JBL L890, Wharfedale...

Moje preferencje to U2, Depeche Mode, Pink Floyd, Lenny Kravitz...

Po lekturze bylem nastawiony na HK, ale przy pierwszym odsluchu wypadl gorzej od Onkyo 605. W tym momencie chcialem wszystkich ostrzec przed odsluchem ampli na tzw. komputerze czyli ampli podpiety do kilku zestawow glosnikow gdzie sprzedawca przelacza przyciskami miedzy kolejnymi kolumnami. W ten sposob sprzet jest sprowadzany do tego samego mianownika. Gdybym decydowal sie na zakup po takim odlsuchu kupilbym sprzet gorszy.

Odsluchalem jeszcze raz Onkyo i HK w zestawie podpietym tradycyjnie kabelkami bezposrednio do kolumn.
Bez urazy posiadacze Onkyo, ale HK pokazal pelna klase.
Onkyo w tym porownaniu okreslilbym jako poprawny+, ale HK jako bardzo dobry
Zaznaczam, ze osluch robilem pod katem audio bo wychodze z zalozenia ze wiekszosc ampli w kinie poradzi sobie znacznie latwiej.

Idealnymi polaczeniami z wyzej wymienionych byly

HK245/347 + E90 solidny za sensowne pieniadze
HK645 + L880 drogo, ale blisko doskonalosci
Denon 2308 + Dali Concept 6 - cos dla wielbicieli detali i mniejszych wymaganiach dotyczacych basu

O dziwo drozsze i wieksze L890 zabrzmialy gorzej od L880.
Zaznaczam, ze porownujac ten sprzet kierowalem sie moimi preferencjami muzycznymi i zalozeniem ze kazdy ampli z sredniej i wyzszej polki jesli ladnie zagra audio to tym latwiej poradzi sobie z KD.
Osoby, ktore maja inne priorytety i upodobania moga miec odmienne zdanie po odsluchu takiego sprzetu.

Mam nadzieje, ze pomoze to niektorym przy wyborze sprzetu.
Pamietam jak sam mialem metlik w glowie ktory zestaw z kilkudziesieciu mozliwych odsluchac.
Na to potrzeba czasu :)

Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Dwight preferencje muzyczne masz takie jak ja ;)

Na dzisiaj sklaniam sie do Onkyo 705 ale tylko dla tego ze ma nowe dekodery HD oraz 3 wejscia HDMI.
Czy wiadomo cos o HK z takim zestawem na pokladzie? Jesli HK wypusci taki ampli i cena bedzie zadowalajaca to wybor bedzie oczywisty :)
 

Dwight

New member
ArtS007 napisał:
Trafne spostrzeżenie, choć z tym basem nie jest źle.

ArtS :)

Zgadzam sie, gdyby bylo zle nie sugerowalbym takiej opcji :)
Jednak wielbicielom ostrego uderzenia rockowego moze to nie wystarczyc.
Nie mialem mozliwosci sprawdzenia, ale przy jazzie, muzyce powaznej, musicalach moglby ten zestaw wypasc lepiej niz HK + JBL.
 

Dwight

New member
Ramzes765 napisał:
@Dwight preferencje muzyczne masz takie jak ja ;)

Czy wiadomo cos o HK z takim zestawem na pokladzie? Jesli HK wypusci taki ampli i cena bedzie zadowalajaca to wybor bedzie oczywisty :)

Blackninja na pewno Ci odpowie na to pytanie
 

smoku666

New member
niedawno miałem podobny dylemat, tzn onkyo 605 czy HK 247 do JBL. (e90, e20, ec25, ES250 sub z nowej lini, ma wicej mocy :cool:)
i wybrałem zdecydowanie HK247, teraz tylko sie zastanawiam czy brac E90, czy odrazu E100 i pod koniec przyszłego roku wymienic ampli na HK 3xx ew 4xx jak już będą modele z nowymi dekoderami....
 

Dwight

New member
Deimos napisał:
W niemieckim Video HK wypadł najsłabiej z sześciu testowanych amplitunerów! Liderem okazał się Onkyo... :) http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3173

Pracuje w branzy IT i z doswiadczenia do testow podchodze z duza rezerwa :)
Najwieksza satysfakcje czerpie z tego jak dany sprzet brzmi w porownaniu do innego, ktory odsluchuje osobiscie. Nagrody i wyroznienia przyznawane przez pewnie wiekszych niz ja specjalistow nic mi nie daja.

To oczywiscie moja subiektywna opinia i nie wykluczam, ze sa osoby ktorym Onkyo moze bardziej odpowiadac. Sam tak myslalem przez jakis czas.

Mysle tez, ze jesli pojawil sie tam Onkyo 805 to biorac pod uwage ceny powinien byc porownywany z HK445 a nie HK347. Onkyo 805 jest 20% drozszy od HK347.
 
Ostatnia edycja:

belon7

New member
Witam
co sadzicie o nowym zestawie HARMAN/KARDON AVR 350 + DVD 29 ?
Dziś odsłuchiwałem Yamahe s1800+RX-V661 i lipa,bardzo słabe stereo niczym sie nie różni od s661.Jak dla mnie Dżwięk płaski i jakiś taki rozpieprzony,bez ładu i składu.Wysłuchałem też Denona 1940 +AVR wypadł lepiej,ale brak mu basu!
Jak posłuchałem zestawu HK w stereo..............paaadłem na kolana ,dużoo dynamicznego basu ,wszystko w jak najlepszym porządku na swoim miejscu-prawidłowo porozrzucane:D Jako kino domowe HK też wypadł lepiej ,ale nie tak druzgocąco.Yamaha grała całkiem przyzwoicie,tak samo Denon.Co sądzicie o tym zestawie i wogóle o HK,czy macie jakieś poparte zdanie o tej firmie?
 

Dwight

New member
belon7 napisał:
Witam
co sadzicie o nowym zestawie HARMAN/KARDON AVR 350 + DVD 29 ?
Co sądzicie o tym zestawie i wogóle o HK,czy macie jakieś poparte zdanie o tej firmie?

Jak sie wglebisz w lekture grupy to znajdziesz duzo wiadomosci, zwlaszcza na temat HK i Onkyo. Poczytasz tez o Denonie, Yamaszce i calej reszcie.

Niestety nie wiem czy ktos Ci opisze wrazenia nt. HK350 bo to nowiutki model. Osobiscie nie odlsuchiwalem a z zaslyszanych opinii bardziej chwalili HK445.
 

hotix

New member
Jestem ciekawy jak np. Onkyo 805 radzi sobie z głośnikami Jbl-a L880?domyślam się że Hk współpracowałby najlepiej no ale może ktoś ma inne zdanie?
 

qwitek

New member
dylematy HK 247,Denon 2308,Onkyo 605

Do tego zestawu amplitunerów dorzucam oprócz głośników Dali concept 6 zestaw Mission M 34 jak to by brzmiało?
 

przemowroc

New member
Witam, wasze spostrzeżenia sa nieocenione. Ostatnio zastanawiałem sie po co mi w ampli nowe dekodery: mój pokój jest tak mało układny że nawet wyklucza 6.1, czyli dla mnie 7.1 to bzdet, drutga sprawa to hdmi 1,3 gdzies przeczytałem ze na rynku jest dopiero 1 odtwarzacz hd który wykorzystuje właściwości tego złącza. Miałem kiedys yamaha 459 z mnóstwem efektów, przeróznistych i co poza pierwszym podłączeniem i zabawa, pózniej do tego niewracałem.... Onkyo 805 w stawce do 1000euro jest najlepiej wyposażony ale cóz z tego jak nie potrafi wzbudzic we mnie pozytywnych emocji, chće miodność w dżwięku i najlepszą dał mi Harman (sam się dziwie, bo ta moc_słabiutko to na papierze wygląda, brak dekoderów, a kasy trza wysupłać dużo)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ta moc jest mała, jak słusznie napisałeś, tylko na papierze. Porównaj pobór mocy z sieci i poczytaj o rezerwie prądowej - stanie się jasne, dlaczego Harman gra lepiej. Pod względem brzmienia w stereo moim zdaniem pozostawia Onkyo sporo w tyle. Jako użytkownik H/K AVR435 mogę jedynie powiedzieć, że mają jedną wadę - krótki (roczny) okres gwarancji. Pisałem o swoich problemach: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7666
 

WoJoW

New member
przemowroc napisał:
Ostatnio zastanawiałem sie po co mi w ampli nowe dekodery: mój pokój jest tak mało układny że nawet wyklucza 6.1, czyli dla mnie 7.1 to bzdet, drutga sprawa to hdmi 1,3 gdzies przeczytałem ze na rynku jest dopiero 1 odtwarzacz hd który wykorzystuje właściwości tego złącza. Miałem kiedys yamaha 459 z mnóstwem efektów, przeróznistych i co poza pierwszym podłączeniem i zabawa, pózniej do tego niewracałem....
Z tymi dekoderami to zależy do czego masz zamiar używać amplituner...Żeby przesyłać przez niego najwyższej jakości obraz do TV to raczej są one (dekodery) potrzebne - takie jest moje zdanie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dekodery są potrzebne do przetwarzania dźwięku. Nie mają wpływu na obraz. System 5.1 nie oznacza korzyści z nowych formatów. Nowe formaty, to nie tylko większa liczba rzeczywistych kanałów, ale również wyższa jakość dźwięku (mniejsza kompresja lub jej brak). A że będziesz miał 5.1? To nie przeszkadza.

ArtS :)
 

przemowroc

New member
Wiecie Panowie ze sprzetem jest tak ze w chwili jak opuszcza salę produkcyjna juz jest przestarzały, dla mnie w tej chwili najwazniejszy jest dżwięk i Harman poniekąd da mi ta radochę, jeżeli natomiast mówimy o jakości obrazu cóż w dużej mierze zalezy to od odbiornika i nadajnika a po lekturze "test onkyo 875" nie widze potrzeby wydawania dodatkowego 1000zł za procesor video. PS nowe tv full hd także posiadaja procki nierzadko potrafiące robic cuda z obrazem.
 

Irasiad

New member
Powiem tak: Onkyo (mam 505) źle radzi sobie z cięższą muzyką typu rock ,metal itp.W zasadzie ciężko się tego słucha-za bardzo natarczywa średnica-i korekcja nie bardzo pomaga.Całe szczęście ,że muzykę , którą preferuję przetwarza na satysfakcjonującym poziomie.Hmmm....a może już jestem za stary i po prostu metal i rock mnie męczy ?...-oczywiście w stereo bo w dts czy dd jest ok.Natomiast słychac ,że bas gra a nie dudni-wywala flaki ,ale nie trzęsie szklankami i szybami.i to mi odpowiada-jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
hotix napisał:
... ... Jestem ciekawy jak np. Onkyo 805 radzi sobie z głośnikami Jbl-a L880?domyślam się że Hk współpracowałby najlepiej no ale może ktoś ma inne zdanie? ... ... ...

Moim zdaniem NIE ma DYLEMATU ONkyo czy HK

Ci, którzy maja taki dylemat, zawsze w końcu wybierają HK.
Trzech moich kolegów, każdy z osobna przeżywał wybór amplitunera, majac mozliwość odsłuchu ONKYO-605 u mnie i HK u czwartego naszego kolegi.

Wszyscy oni w końcu zdecydowali tak:
- nie potrzebne mi dekodery TRUE HD itp itd
- ONKYO żle gra stereo i fatalnie kino 5.1
- Brzmienie HK jest wspaniałe
- Onkyo jest do d..y
- HK jest "The Best"

Ja to rozumiem, sam miałem dylemat tylko odniosłem odwrotne wrażenie
- bardzo potrzebne mi dekodery TRUE HD itp itd
- HK żle gra stereo i fatalnie kino 5.1
- Brzmienie ONKYO jest wspaniałe
- HK jest do d..y
- ONKYO jest "The Best"

Co to oznacza
1. Wachającego się, który właściwie już wybrał NIE PRZEKONA NIC,
2. Mozna mieć inne zdanie i nadal być kolegami, jest to co prawda trudne, ale możliwe.
 
Do góry