do wszstkich majacych dylemat HK vs Onkyo

Pablo1964

New member
Bez reklam
A to kolejny dowód na to, że nie można sugerować się tym, co mówią inni. Trzeba koniecznie posłuchać kilku zestawów przed zakupem. To tak jak z kobietami - gdyby wszystkim podobała się tylko jedna to.... łojezu!;)
 

przemowroc

New member
Akurat jezeli chodzi o walory brzmieniowe onkyo vs h/k (o gustach sie nie dyskutuje) sie juz wypowiadałem, natomiast h/k miażdży w stereo konkurencje mówimy o budżetówkach :eek:nkyo, yamaha, denon.....(wyjątek CA Azur który stereo miał lepsze) i nie trzeba sie wsłuchiwać , szukac przestrzeni ona się poprostu buduje i koniec..... Na początku byłem napalony jak diabli na onkyo 805 po odsłuchu nawet za 2500 zł bym go nie chciał w porównaniu do harmana 645, nie twierdze ze jest to sprzęt zły, jest b dobry ale nie dla mojego ucha .. Harman rulezzzzzzzz
 

Ultro

New member
no to się podłączę, od jakiegoś czasu szukam zestawu do KD i oczywiście mam mętlik w głowie i problem z dostępem (odsłuchaniem) modeli które chciałbym zakupić. Na allegro pojawił się Harman Kardon avr 130, Harman Kardon dvd 23 i zestaw kolumn JBL Balboa 2 fronty , centralna, tyły i subwoofer za 2999 używany , na gwarancji jeszcze parę misięcy. Miałbym możliwość podjechania (ok 150 km) i sprawdzenia. Ale pozostaje pytanie czy warto?. Budżet dość ograniczony, ale i tak go podwyższyłem z 2000 do 3000 zł . podzielcie się uwagami o tym zestawie.
 

przemowroc

New member
Zestaw myślę że wart swej ceny, trochę słaby ampli ale skoro sprzedawany w zestawie z balboa to musi jakoś grać. Nikt Ci nie doradzi " bierz, kupuj" pytanie czego oczekujesz od sprzętu: wyposażenie , jakość w stereo czy samo KD, jaka muzyka Cię interesuje to są ważne pytania które musisz sam sobie zadac. A najlepiej to jak wypowie sie sam "blackninja".....
 

bogge

New member
Koła nie wynajdę - słuchać, słuchac i jeszcze raz słuchać - jeśli komuś pasuje dźwięk danego amplitunera, to nie patrzeć na opinie innych, lecz cieszyć się zakupem i własnymi odczuciami - to a propos odwiecznego tematu co lepsze ;) (choć ja na pewno jestem zadeklarowanym wielbicielem marki HK, nie jestem głuchy na innych producentów)

Co do Twojego problemu kolego Ultro, to moge doradzić jedynie tyle, że AVR130, pomimo tego, że jest to najniższy model w ofercie HK, to z tymi kolumnami zagra dobrze - jako podstawowy zestaw KD pokaże ciut pazurka również w stereo, ale nie oczekuj zbyt wiele - nie ten przedział cenowy. DVD23, to dobry produkt, który również sprawdzi się w odtwarzaniu muzyki. Cena nie jest taka zła, a jak podejrzewam zdołasz jeszcze co nieco uszczknąć. Spróbuj jeszcze kontaktu z właścicielem tego Forum, może zaproponuje Ci coś podobnego w mniejszych/tych samych pieniądzach?

Pozdrawiam
 

Ultro

New member
dzięki za porady , do blackninji już mi głupio pisać bo chyba ze 4 razy pisałem o poradę (cały czas wymyslam jakieś wynalazki) w sumie to problem w tym że w moim województwie (podkarpacie) jest dość mały wybór, kłopot z odsłuchem itp itd. Byłem u kolegi który ma jakiegoś starszego denona i centralne kolumny Avance , monitory dali , zapuścił filmik i byłem pod wrażeniem. A jak usłuszałem suba to niechce mieć zestawu bez suba :grin: a z tą kasą to raczej ciężko coś wymysleć żeby miało hdmi sub i przyzwoite kolumny. Niechciałbym kupowac bez odsłuchu bo jeszcze mi się niespodoba i problem dla kupującego i sprzedającego i jeszcze problem gwarancji, niewiem czy jak kupię wysyłkowo to w razie problemu muszę sprzęt odsyłać do sklepu czy sprawę załatwi serwis regionalny np. A reasumując to wydaje mi się że tak naprawde to niewiem co chcę :-Dbo to mój pierwszy zestaw i pewnie zachwyciłby mnie jakiś plasticzek , no ale jak kupować to kupować. Zresztą dzięki temu forum i opiniom zakupiłem swojego KDFa z którego jestem bardzo zadowolony także każda uwaga jest dla mnie cenna bo można tu spotkać bardzo dużo ciekawych i dobrych opini. Pozdrawiam :)
 
Do góry