Dmr-eh58

gladar

New member
Zdaje się że ta wypasiona nagrywarka ma zdecydowaną awersję do formatu divx.
Oprócz tego że łaskawie odczytuje tą plebejską kompresję, choć jak wykazuje sprawa napisów, z problemami, to nie pozwala na żadne inne operacje w tym formacie.
Nie kopiuje z innych nosników na HD, ani nie nagrywa z HD na inne nosniki.
Dziś wieczorem sprawdzę dokładnie jak ma się sprawa z mp3 – czy można zgrywąć z CD na HD i odwrotnie.

Cdn


pozdr
 

AnTurek

New member
EH58 vs. EH770

Czy oznacza to, że Panasonic DMR EH-58 jest lepszy od Panasonic DMR EH-770?

Czytając o możliwościach (kopiowaniu z USB na HDD plus odtwarzanie DivX z USB) modelu EH58 stawia ten model ponad jego droższego kolegę EH770. Oczywiście abstrahuje tu od pojemności HDD, gdzie EH770 jest pod tym względem lepszy.

Czy model EH770 ma coś lepszego od tańszego a nowszego modelu EH58 ?
 

gladar

New member
Przez ostatnie 4 godz testowałem mozliwosci EH58 w zakresie nagrywania z HDD na nosniki zewnętrzne i w drugą stronę z nośników zewnetrznych na HDD.

A oto co stwierdziłem>

1. Z divx-em nic nie da się zrobić !!! Nie da sie nagrać z żadnego nosnika na HDD a co zatem idzie i skopiować z HDD na cokolwiek.

2 Z Mp3 oprócz nagrania na HDD przez USB też nic nie mozna zrobić !!! Nie mozna przegrać go z twardego dysku na żaden z nośników ani skopiować z CD lub DVD na twardy dysk.

3. Po skopiowaniu płytki audio CD na twardy dysk też nie można ich w żaden sposób dalej przegrać.


Czyli podsumowując nagrywarka potrafi tylko:


1. Nagrać wideo z TV, satelity lub dowolnego źródła zewnętrznego na twardy dysk lub bezpośrednio na płytkę DVD

2.Skopiować na twardy dysk niezabezpieczone nagrania DVD wideo

3.Skopiować na DVD z twardego dysku nagrania wideo lub JPG

4. Skopiować z wejścia USB na twardy dysk mp3 i JPG

5. Odtwarzać z wejścia USB mp3, JPG i divx.

6. Odtwarzać nagrania wideo i audio w roznych systemach w tym divx z ograniczeniem do niektórych rodzajów napisów



i to by było na tyle ..... ufff


musze przyznać że jestem lekko rozczarowany :(

Aby być sprawiedliwy muszę stwierdzić że chociaż nagrywarka nie potrafi robić wielu rzeczy to te które robi , robi doskonale !!! :D

cdn.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Niestety wadą chyba wszystkich markowych nagrywarek i odtwarzaczy jest traktowanie po macoszemu formatu divx oraz brak funkcji które w tańszych produktach są :)
Ale z drugiej strony podstawowy element czyli jakość obrazu jest jak rozumiem bez zarzutu.

No cóż może kiedyś doczekamy się wszystkomającej nagrywarki ;)
 

ravpelc

New member
gladar

mam zewnętrzny dysk, który mogę podłączyć również przez port FireWire -z tego co czytałem ostatnie nagrywarki mają ten port, do podłączania cyfrowych kamer wideo... ale czy w instrukcji obsługi, którą posiadasz napisane jest coś o możliwościach tego portu w tej nagrywarce? w sensie czy można przez niego odczytać dane czy tylko działa na zasadzie "skopiuj zawartość na dysk". byłbym wdzięczny za pomoc

pozdrawiam :mrgreen:
 

gladar

New member
ravpelc


W instrukcji nic na ten temat nie ma oprócz tego co poniżej:

"Podłączenie dla kamery cyfrowej"

"W przypadku nagrywania ze złącza DV ze sprzętu DV (np. cyfrowej kamery wideo) można nagrywać materiał audio/wideo tylko z taśmy DV"

pozdr..
 

gladar

New member
Zadzwoniłem do serwisu Panasonica z moimi wątpliwościami co do divx….:confused:
Konsultant z którym rozmawiałem stwierdził że w dotychczasowych rozmowach na tema EH 58 problemy z odtwarzaniem tego formatu zgłaszane są sporadycznie. Wygląda na to że albo z moimi plikami divx coś jest nie tak, albo dzwoniący to „arystokracja audiovideofilska” która pogardza divx-em i go nie używa .
Potwierdził także fakt że panasonic tylko na ich usilne prośby zaangażował się w ten format bo cała cywilizowana Europa go nie stosuje. Stąd ograniczoność opcji i ubogie oprogramowanie.
Podtrzymał mnie na duchu refleksją że doskonała jakość odtwarzania i nagrywania potwierdzana przez wszystkich użytkowników EH 58 rekompensuje te braki…

I tu się z nim w pełni zgadzam 8)


pozdr
 

timbot

New member
Bez reklam
dzieki gladar za bardzo szczegółowe testowanie!
(na pocieszenie: w sumie, to nie pamietam kiedy jakiegoś div-x przegrałem z CD na HDD mojej nagrywarki - skoro już mam plytkę to po co mi to na dysku, wiec w sumie to sa "drugorzędne" opcje, ale...)
Pozdrawiam!
 

ravpelc

New member
timbot napisał:
nie pamietam kiedy jakiegoś div-x przegrałem z CD na HDD mojej nagrywarki - skoro już mam plytkę to po co mi to na dysku

tu chodzi jedynie o oszczędzanie lasera, przegrasz na dysk w ciągu chwili, a gdy oglądasz z płyty laserek odczytuje przez 1,5h dane :mrgreen:

tylko, w sumie to nie jest najważniejsze czy odtwarza super divxy czy nie, zawsze można podłączyć bezpośrednio PC i z niego odtworzyć film w tym formacie

fakt faktem, że jakością nagrywanych materiałów dorównuje pioneerom (tak wyczytałem w licznych testach - model oferowany na rynkach europy zachodniej otrzymał wyróżnienie "najlepszej nagrywarki hdd w Europie")

więc jakościowo modele Panasonica są więcej niż OK
 

ravpelc

New member
zabezpieczenie przed kopiowaniem

gladar

dzięki za info o firewire

nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... to, że te modele nagrywarek Panasonica mają wgrane blokowanie zabezpieczonego sygnału z tv jest oczywiste (bo jest to ogólny "trend" poprawności antypirackiej :p ) ale podobno bardzo rzadko jak na razie spotyka się seriale czy filmy, z nadawanym zabezpieczeniem... ponoć C+ w ogóle nie zabezpiecza, nie wiem jak N-ka... ale czytając forum spotkałem się z sytuacjami, że ludzie nie mogli nagrać np. "durnego" Klanu czy M jak Miłość...

spotkałeś się już z taką sytuacją testując ten sprzęcik ?

do niektórych nagrywarek są tworzone upgrade'y firmware'u usuwające tą kontrolę sygnału - ale są to przeważnie do produktów tanich i... popularnych - do Panasonica nie znalazłem innych firmware'ów niż wypuszczanych przez producenta...

absurdem jest mieć porządną i drogą nagrywarkę a nie móc sobie nagrać odcinka ulubionego serialu, żeby go obejrzeć np. następnego dnia...

pozdrawiam
 

neme

New member
Gladar : dziękuję bardzo za opinię o produkcie i informacje, które przytoczyłeś :eek:k:. Dziękuję, bo go nie kupię ;)

[mini-OT]:
Zaś kilka razy zachwaliłeś tu KORR'a i mam pytanie o jakim modelu piszesz?

Najnowszy model to 3358_USB - czy o tym piszesz?
http://www.komputronik.pl/TV_/_Hi_F...jonarny_3358_USB/pelny,id,53004,cpsrc,nokaut/

Jak ktoś zna zestaw kina domowego, który dobrze odtwarza filmy DivX, xVid oraz polskie napisy - bardzo proszę o informację (może być priv).

[koniec-mini-OT]

Pozdrawiam,

neme [nowy]
 

gladar

New member
ravpelc


Ani w instrukcjach Panasonica i n-tv ani w trakcie prowadzonych testów niw spotkałem się z przypadkiem blokowania sygnału TV w czsie nagrywania.

neme

Korr którym sie posługiwałem w trakcie testów to jeden z najprostrzych, pierwszych modeli.
Jeśli cię interesuje odtwarzacz divx wszystkomający i wzsystkoodtwarzający ale bez upskalowania do 1080 to polecałbym najnowszego Bellwooda 301 U - 170 zł

http://www.allegro.pl/item328325728_dvd_bellwood_301u_usb_kabel_nowy_gw_f_v_olsztyn.html

a jeżeli masz TVHD to rzczej nowego Fergusona d 880 z łączem HDMI- 296 zł

http://www.allegro.pl/item336095721_ferguson_d_880_hx_1080p_hdmi_usb_2_0_nowosc_.html

Takiego Fergusoma kupię sobie pod koniec miesiąca i wreszcie będę miał pełny komfort z divx :grin: . Oczywiście wynikami testów podziele się na forum.

Do Bellwooda mam sentyment bo posługuję sie jego pierwszym modelem już chyba 6 lat i jak dotychczas mnie nie zawiódł. Natomiast Korra dokupiłem ze względu na odtwarznie Qpel - i już po roku musiałem wymienić laser.



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
gladar napisał:
Zadzwoniłem do serwisu Panasonica z moimi wątpliwościami co do divx….:confused:
Konsultant z którym rozmawiałem stwierdził że w dotychczasowych rozmowach na tema EH 58 problemy z odtwarzaniem tego formatu zgłaszane są sporadycznie. Wygląda na to że albo z moimi plikami divx coś jest nie tak, albo dzwoniący to „arystokracja audiovideofilska” która pogardza divx-em i go nie używa .
Potwierdził także fakt że panasonic tylko na ich usilne prośby zaangażował się w ten format bo cała cywilizowana Europa go nie stosuje. Stąd ograniczoność opcji i ubogie oprogramowanie.
odtrzymał mnie na duchu refleksją że doskonała jakość odtwarzania i nagrywania potwierdzana przez wszystkich użytkowników EH 58 rekompensuje te braki…

Konsultant dal sie poniesc wyobrazni. Format divx jest popularny i to na tyle, ze bez wzgledu czy ta nagrywarka jest przeznaczona na rynek skandynawski, niemiecki czy tez belgijski (wystepuje rozne nazewnictwo tej samej nagrywarki w zaleznosci od regionu przeznaczenia) ma rozszerzana obsluge divx w porownaniu do poprzedniego modelu, gdzie nie bylo mozliwoscii odtwarzanai divx z USB.
Bajki, ze tylko usilne proby Panasonic Polska doprowadzily do wprowadzenia obslugi tego formatu moga opowiadac mniej swiadomym uzytkownikom.
 
Ostatnia edycja:

piotdz

New member
super test

GLADAR: wielkie dzięki za testy, zastanawiałem się co by tu kupić, nawet wybrałem 67ke, a tu dzięki Tobie zmieniłem zdanie i ide w strone 58ki.
I to świadom jej cech :)

pozdrawiam,
Piotr
 

Dwight

New member
piotdz napisał:
GLADAR: wielkie dzięki za testy, zastanawiałem się co by tu kupić, nawet wybrałem 67ke, a tu dzięki Tobie zmieniłem zdanie i ide w strone 58ki.
I to świadom jej cech :)

pozdrawiam,
Piotr

Nie lepiej przymierzyc sie do 68, której dostępnością chwalił się Kiki?
Różnica w cenie będzie znikoma a jednak większy HDD i dodatkowo czytnik kart.
 

ravpelc

New member
no ja planuje zakup właśnie modelu 68, Panasonic Polska podał mi informację, że będzie ten model w kraju w okolicach połowy kwietnia
 

piotdz

New member
Dwight napisał:
Nie lepiej przymierzyc sie do 68, której dostępnością chwalił się Kiki?
Różnica w cenie będzie znikoma a jednak większy HDD i dodatkowo czytnik kart.

hm,
chyba faktycznie poczekam 2-3tyg i zobacze jaka różnica w cenie...
dzięki za info :)

pozdr,
Piotr
 

Dwight

New member
piotdz napisał:
hm,
chyba faktycznie poczekam 2-3tyg i zobacze jaka różnica w cenie...
dzięki za info :)

pozdr,
Piotr

Za granica roznica miedzy tymi modelami to nie wiecej niz 20%.
U nas jeszcze jest w fazie nowosci wiec wiecej, ale za pare tygodni powinno sie uspokoic ;)
 
Do góry