Dmr-eh58

pioot

New member
Nagrywarka EH68

No tak, reklamówka pięknie wygląda, jednak mnie interesuje jak ma się EH68 do Pionieera LX60? Najważniejsze dla mnie cechy to:
- jakość nagrywania i odtwarzania
- łatwość usuwania reklam
- wielkość dysku
- ogólne zadowolenie klienta ze sprzętu
Chciałem kupić Pioneera 555H_S jednak z przyczyn obiektywnych jeszcze tego nie zrobiłem. W tej chwili wydaje mi się, że wielkość twardego dysku może być ciut za mała. Więc zacząłem myśleć o LX60 albo EH68. Proszę o pomoc w wyborze.
 

p3dr0s

Member
pioot napisał:
W tej chwili wydaje mi się, że wielkość twardego dysku może być ciut za mała.
Nie warto czasem coś na płytce wypalić :?: Czasowo potrzymać na HDD, ale później spalić (jeśli ma zostać "materiał" na dłużej) i dalej dysk wolny. Ale to tak tylko moje gdybanie... :grin:
 

pioot

New member
p3dr0s - pewnie, że warto od czasu o czasu coś wypalić ale - jak dobrze obliczyłem - 1 godzina nagrania w najlepszej jakości to ok. 4,7GB czyli cała płyta. Co zrobić jak film-program ma 1,5 godz.? Nagrywać na dwie płyty?
 

semi-dry

New member
kiki napisał:

Podłączanie kamer HDD/SD do port USB
Wystarczy podłączyć cyfrową kamerę wideo (model z dyskiem twardym albo z kartą pamięci SD) do terminala USB, aby przegrać filmy MPEG2 z kamery na dysk twardy nagrywarki DIGA.
* Ta funkcja jest dostępna tylko w razie użycia terminala USB w modelu DMR-EH68


A co z kamerą rejestującą na miniDV?
A do czego ma słuzyć USB w modelu EH58?

Cechy nagrywarki Panasonic DMR-EH68
Wysoka jakość obrazu: konwersja do formatu 1080p i głęboki kolor
Łatwe rejestrowanie i odtwarzanie dzięki złączu Viera Link (bezpośrednie rejestrowanie programów telewizyjnych1 2/ wstrzymywanie programów na żywo1 2) oraz widok zgrupowany3
Dodatkowe zastosowania dzięki gniazdu kart pamięci SD i terminalowi USB: szybkie rejestrowanie filmów MPEG2 i inteligentna archiwizacja
Wysoka jakość obrazu
• Konwersja do formatu 1080p z HDMI
• Inteligentna konwersja i/p
• Głęboki kolor
• Rozdzielczość pozioma 2x LP (500 linii)
• 4x naturalna gradacja
• Skanowanie progresywne
• Długi czas rejestrowania przy wysokiej jakości obrazu (8-godzinny tryb EP: 567 godzin)
• Sterowanie gęstością bitową w czasie rzeczywistym
Wysoka jakość dźwięku
• Rejestrowanie dźwięku 384 kb/s w trybie SP
• Przetwornik DAC 192 kHz/24 bity
• Kondensator elektrolityczny SILMIC
• Optyczne wyjście cyfrowe (50 Mb/s)
• Amortyzator tłumiący wibracje dysku twardego
• Technologia sterowania wentylatorem zapewniająca cichą pracę
Łatwa obsługa
• VIERA Link (Bezpośrednie rejestrowanie programów telewizyjnych1 2, automatyczne pobieranie ustawień 1 2, wstrzymywanie programów na żywo 2) oraz proste podłączenie HDMI
• Widok zgrupowany3
• Rejestrowanie i odtwarzanie w wielu formatach (płyty DVD-RAM4, DVD-R4 5,
DVD-R DL4 5 6 DVD-RW4 5, +R, +R DL6, +RW)
• Rozpoczęcie nagrywania po 1 sekundzie 7 [tylko dysk twardy i płyty DVD-RAM]
• Automatyczny wybór napędu [dysk twardyŰDVD, dysk twardyŰSD]
• Automatyczna finalizacja płyt DVD
• Funkcja Direct Navigator do szybkiego, łatwego wyszukiwania
• Funkcje poślizgu czasowego* [dysk twardy /DVD-RAM/ DVD-R/ DVD-R DL/ DVD-RW/ +R /+R DL/ +RW]
*Ta funkcja jest dostępna w przypadku płyt DVD (DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, +R i +R DL), które nie są przygotowane do finalizacji
Dodatkowe zastosowania
• Szafa grająca z obsługą gracenoteâ (bazy danych CD)
• Podłączanie kamery HDD/SD przez terminal USB8
• Odtwarzanie formatów mp3, DivXâ9, JPEG przez terminal USB
• Rejestrowanie i odtwarzanie filmów MPEG2 przy użyciu gniazda kart pamięci SD8
• Zapisywanie zdjęć i wyświetlanie plików JPEG przy użyciu gniazda kart pamięci SD lub terminal USB
• Inteligentna archiwizacja na kartach pamięci SD
• Automatyczne tworzenie folderów według daty podczas kopiowania zdjęć z kart pamięci SD i urządzeń USB
• Automatyczne rejestrowanie DV (dysk twardy, DVD-RAM4, DVD-R4 5, DVD-RW4 5, +R, +RW) i tworzenie list odtwarzania10
• Rejestrowanie JPEG i wideo na tej samej płycie [tylko DVD-RAM]
Inne przydatne funkcje
• Uniwersalny GUI (graficzny interfejs użytkownika)
• Kopiowanie danych z dysku twardego z maksymalną szybkością 75x
• Szybki podgląd (x1,3) [tylko dysk twardy i płyty DVD-RAM]
• Rejestrowanie i odtwarzanie za naciśnięciem jednego przycisku
• Obsługa list odtwarzania
• Wbudowany dwukanałowy dekoder Dolby Digital / DTS
• Ręczne pomijanie
• Zaawansowany system dźwięku VSS
• Możliwość rejestrowania CPRM
1 Ta funkcja jest dostępna w produktach Panasonic obsługujących VIERA Link (HDAVI
Control 3 lub nowszą wersję).

2 Specyfikacje i metody podłączania mogą się różnić w zależności od kraju lub regionu.
3 Ta funkcja jest dostępna tylko w przypadku oglądania danych z dysku twardego.
4 W tym płyty DVD zgodne z CPRM.
5 Rejestrowanie jest możliwe tylko w formacie DVD-Video.
6 Nie można bezpośrednio nagrywać płyt DVD-R DL i +R DL. Należy nagrać film na dysk twardy, a następnie skopiować go na płytę.
7 W razie podłączenia do telewizora przez 21-stykowe złącze Scart, Component Video, Video lub S-Video. Od chwili włączenia zasilania nagrywanie na płytach DVD-RAM i dysku twardym zaczyna się po około 1 sekundzie od naciśnięcia przycisku REC (tryb szybkiego startu)
8 Aby obejrzeć filmy zarejestrowane w urządzeniu USB lub na karcie pamięci SD, należy skopiować dane MPEG2 na dysk twardy albo płytę DVD-RAM, a następnie je odtworzyć.
9 Produkt z oficjalnym certyfikatem DivX®.
Odtwarza wszystkie wersje formatu DivX® (w tym DivX®6) ze standardową obsługą plików multimedialnych DivX®. DivX®, DivX® Certified oraz odpowiednie logo to znaki towarowe DivX®, Inc. używane na licencji.
10 Tylko podczas nagrywania na płytę DVD-RAM lub dysk twardy.
Panasonic Polska.pl




Których z wymienionych powyżej ochów i achów nie znajdziemy w modelu eh58?
 

p3dr0s

Member
pioot napisał:
p3dr0s - pewnie, że warto od czasu o czasu coś wypalić ale - jak dobrze obliczyłem - 1 godzina nagrania w najlepszej jakości to ok. 4,7GB czyli cała płyta. Co zrobić jak film-program ma 1,5 godz.? Nagrywać na dwie płyty?

Tego nie brałem pod uwagę, ale może do archiwizacji warto ciut z jakości zejść :?: Teoretyzuję, bo póki co znam ten sprzęt tylko z opisów, stron, katalogów...
 

pioot

New member
Eh68 555h Lx60

Ciekawy jestem jak Pioneer spisuje się z płytami double i dual layer. Może jest to sposób na 1,5 godzinne programy ? ;)
W zasadzie jestem zdecydowany na LX60 ale jakoś ceny nie chcą spadać a różnica w cenie między 555H a LX60 jest kosmiczna. Gdyby można było tak z dysku przegrywać dane na komputer to wogóle nie byłoby problemu .... ale kto kupowałby nowe nagrywarki z większym dyskiem:cool:
 

ravpelc

New member
ja kupiłem EH-68 zanim jeszcze łaskawie strona Panasonica napisała o jej premierze... więc już ją trochę używam i jestem zadowolony (oprócz faktu, że nie odtwarza divx-ów z płyt dvd+r - ale o tym już była mowa w wątku)

a odpowiadając na ostatnie pytania:
a) wejście usb ma kilka zastosowań, 1 z nich całkiem interesujące to odtwarzanie filmów divx z kart pamięci (możliwe też podłączenie zewnętrznego dysku twardego - ale po spełnieniu kilku warunków wielkość do 128MB i system plików FAT32)
b) jakość nagrywanego materiału jest bardzo dobra (przynajmniej z satelity z N i C+) i jakość standardowa dzięki której zmieścimy 2h materiału na 1 dvd jest w zupełności wystarczająca - porównywalna do jakości dvd
 

Zetka

New member
ravpelc napisał:
ja kupiłem EH-68 zanim jeszcze łaskawie strona Panasonica napisała o jej premierze... więc już ją trochę używam i jestem zadowolony (oprócz faktu, że nie odtwarza divx-ów z płyt dvd+r - ale o tym już była mowa w wątku)

Może zależy to od firmware, ale egzemplarz EH-58 który kupiłem, odtwarza divx-y z płyt dvd+r (pisałem już w tym wątku). Spośród sterty płyt dvd+r z divx-ami (nagrywanych na trzech różnych nagrywarkach) nagrywarka EH-58 zbuntowała się przy 2 sztukach - po przeprowadzonej "analizie" stwierdziłem, że były one nagrane na nagrywarce w laptopie, inne komputery je odtwarzają, ale EH-58 nie chce :(( Poza tymi dwoma płytami odtwarza wszystkie (niezamknięte także)
 

ravpelc

New member
to na pewno jest wina firmware, przypuszczam, że późniejsze eh68 będą odtwarzać divxy z +r - ale to nie jest zbyt duży problem bo zawsze można puścić przez kompa podłączonego do plazmy przez hdmi :)
 

discover99

New member
mam pytanie dotyczace mp3 w EH58:

1)czy podczas odtwarzania mp3 z HDD w tej nagrywarce mozna utwory przewijać w przód i w tyl ?
2) i jeszcze jedno - niech ktoś sprawdzi czy jak przytrzyma sie przycisk "stop" w nagrywarce to szuflada się wysunie?
3) mam jeszcze ostatnią sprawe - czy w tryubie HDD mozna łaczyć 2 części nagrania w jedną?
dz. i pozdr
 

discover99

New member
no i jak jest z tymi mp3 ?
jak ktoś ma Panasa EH58 to niech odpali jakis utwor mp3 z HDD i spróbuje przewinąć go w przód w przyspieszonym tempie >>
albo w tył <<
proszę zależy mi na tym czy ten sprzęt ma taka opcje , miałem Saony z Jukeboxem i w Soniaku mozna było przewijać mp3-ki ale chce kupić Panasa bo mozna odpalac divX z usb...
sprawdźcie jak najszybciej czy ten manewr z mp3 działa w EH58
dzieki z góry :)
 

conrod

New member
Mam pytanie jak podłączyć panasonika dmreh 58 kablem hdmi do lcd (sharp 32wd1e) czy musi być równoczesne podłączenie kablem scart i czy trzeba zmieniać jakieś ustawienia.
 

markatan

New member
Pojawił się problem z TIMER'em

Wiem że to jest wątek o DMR-EH58.
Kupiłem parę dni temu jej nowszą wersję EH68 i mam problem z Timerem.
Ciekawi mnie czy w EH58 jest powtarzalność nagrania ( tzn ustawiamy jedną datę i czas i np codziennie, co tydzień itd)
W instrukcji na stonie 27 jest obrazek , że jest a w moim EH68 nie ma. :(
 

markatan

New member
discover99 napisał:
no i jak jest z tymi mp3 ?
jak ktoś ma Panasa EH58 to niech odpali jakis utwor mp3 z HDD i spróbuje przewinąć go w przód w przyspieszonym tempie >>
albo w tył <<
mam EH68 i daje się przewijać bez problemu.
 

discover99

New member
MP3 faktycznie się przewijają a teraz pytanie z innej półki :
czy po jakimś czasie bezczynności ta nagrywarka automatycznie przechodzi w standby?
Ostatnio włączyłem na noc kopiowanie całej plytki DVD+R na twardy dysk (ok. 3 h materiału video) i rano zobaczyłem ze nagrywarka cały czas działa - nie wyłączyła się tylko na wyświetlaczu był napis "play" i na tv wyświetlane było menu tytułowe z plytki (oczywiście płytka została skopiowana) a nagrywarka cały czas działała i wentylatorek też.

Czy ta nagrywarka się sama wyłącza w jakiś tryb standby.
Dodam ze w opcjach mam ustawione "Power save" na włączone.
 
Do góry