DMP-BD60 i DMP-BD80

endriug100

New member
Witam ponownie.
Panowie, proszę odpowiedzcie mi na pierwszą, ważniejszą część mojego posta
endriug100 napisał:
Od paru dni posiadam DMP BD60 (wer. soft 1,7) i od samego początku denerwuje mnie parę rzeczy, a mianowicie jak uruchamiam odtwarzacz (power) to zanim wyświetli się ta niebieska tapeta to telewizor (Samsung PS-42C6H) szaleje, bardzo mruga. Jak już się wyświetli to po włożeniu niektórych płyt (z materiałem video DVD, BD) dzieje się tak samo, jak również wchodząc do neta. Problem dotyczy wyjść component i hdmi. Tv na 100% sprawny, inne sprzęty działają bez problemów.
Druga rzecz to zdjęcia na płycie DVD (ponad 3000 w 3 katalogach) nie dość że długo ładuje to wyświetla do 0999 i to tylko w 1 katalogu po wejściu do pozostałych wyświetla puste ramki.
Moje pytanie czy u Was też tak jest, bo nie wiem czy reklamować, czy czekać na poprawki oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

radzio99

New member
slawbo napisał:
Witam
Jako ciekawostkę podam, że BD80 ( a i pewnie 60 też) odtwarza napisy z plików mkv. Plik taki przerobiłem programem miltiAVCHD do struktury "odtwarzacz BR Panasonic" , następnie zgrałem na kartę SD i do odtwarzacza.
Na pilocie przycisk DISPLAY, potem subtitle na "on" i są napisy :)

Tylko szkoda, że trzeba film .mkv przerabiać i to jest minus.
 

slawbo

New member
No niestety, choć mam nadzieję, że może przy którejś kolejnej podmiance softu wprowadzą obsługę mkv :D

@ endriug100
mam BD80 (v. 1.5) i 46G10
gdy włączę blu, to zanim pojawi się niebieska plansza, tv pokazuje czarny ekran i nic nie miga. Jedyna rzecz to zmiana formatu z 16/9 na SZEROKI, ale i tak obraz jest stabilny.
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

Wie ktoś z szanownych kolegów czy ten panas przeczyta płyte np. DVD na której są nagrane pliki m2ts ?
 

espero

New member
@Joku: a skad! testowalem to jakies dwa tygodnie temu... Chyba, ze zrobisz cala strukture AVCHD np programem multiAVCHD, wtedy tak...
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
espero napisał:
@Joku: a skad! testowalem to jakies dwa tygodnie temu... Chyba, ze zrobisz cala strukture AVCHD np programem multiAVCHD, wtedy tak...

Mam ten program
"espero" jak mam nagrać te pliki aby je BD80 odtworzyl?
pomóż krok po kroku jeśli możesz
 

espero

New member
uruchamiasz program

wciskasz Add files i wybierasz pliki m2ts, ktore maja byc na plycie

wciskasz start i wybierasz AVCHD

nastepnie uzyskana strukture katalogow wypalasz na plyte DVD (moze byc RW),

pozdrawiam,
P.
 

espero

New member
DVD-R/RW UDF 2.50/2.60

wczesniej w zakladce Author wybierz system na PAL a do katalogu root plyty przerzuc cala zawartosc katalogu avchd. Czyli w roocie ma byc bdmv i inne
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do wypalenia płyty możesz użyć darmowego programu ImgBurn. W ustawieniach programu multiAVCHD zaznacz opcje użyj ImgBurn i program sam zrobi wszystko automatycznie.

Tak nagrana płyta jest odtwarzana bez problemów w BD.
/ jeżeli masz kilka plików z kamery to możesz je wcześniej połączyć w jeden TSSpliterem/
 

espero

New member
... i przy wiekszej ilosci laczonych plikow raczyc sie rozjechanym dzwiekiem w stosunku do wizji... Niestety. Problem nie zostal jeszcze rozwiazany. Programisci, w tym dean pracuja dopiero nad tym.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tym brakiem synchronizacji to rożnie bywa..., ale jakoś sobie trzeba radzić. Przede wszystkim myśleć o montażu materiału już na etapie filmowania, a później użyć "mocnego" komputera.
 

Joku

New member
BD80 i pliki M2ts

Witam szanownych kolegów.
Dziękuje Wam za pomoc
Dzisiaj wrzuce swoje pliki m2ts do "multiavchd" i wypale płytke za pomocą "imgburn" na DVD-R i zobacze czy bd80 to odtworzy.
pozdrawiam
 

Atoni

New member
Soft 1.7

Czy ktoś może odpowiedzieć co wnosi nowego soft. 1.7 w odniesieniu do softu 1.5. Wysłałem zapytanie na stronę Panasa PL, ale do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeciez pisze na stronie panasonic support.net. W Ver 1.7 zostal poprawiony odczyt BLU RAY

Panowie jesli nie posiadam TV panasonica to funkcje VIERA LINK mam wylaczyc ?
Lepiej jest wybrac rozdzielczosc Auto czy konkretnie jakas ?
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

Witam
I niestety d...
Mam około 20 plików m2ts, wrzuciłem je do programu multiavchd.
Program zrobił katalog AVCHD a w nim katalogi BDMV i HDAVCTN oraz plik multiAVCHD.mpf.
Odpaliłem NERO 7 i wziąłem DVD ISO.
Nagrałem na płytke katalog AVCHD.
Niestety BD80 nie czyta tej płyty, podaje uncompatible disc.
Co robie źle?:(
pomóźcie
pozdrawiam
 

espero

New member
...nie czyta bo zle zrobiles plyte. W katalogu glownym plyty powinna byc zawartosc AVCHD, a wiec katalogi: BDMV i HDAVCTN. Tamten plik mpf mozesz sobie darowac.
 
Do góry