DMP-BD60 i DMP-BD80

Whiplash

New member
Bez reklam
Jest 1,7 . Jakiej instalacji ? czy to jest program ktory instalujesz ?:D Musisz miec BD podpiete do internetu lub nagrac na CD
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Wczoraj aktualizowalem BD-60 przez neta - wszystko szybko i sprawnie - bardzo latwa i czytelna instrukcja na ekranie. Po zmianie softu nie zauwazylem narazie wiekszych zmian. Mialem 1.3 a zmienil mi na 1.7.

Co do samego BluRaya to uwazam ze zakup byl strzalem w 10! Obraz jest wysmienity. Do tego plyty DVD sa rowniez w extra jakosci. Odpalilem rowniez viera cast - player YouTube po prosyu miodzio :D. Szybka wyszukiwarka i mamy na ekranie TV kazdy filmik z YouTube. Jetsem baaardzo zadowolony z Panasa.

@Whiplash - nie pekaj - ja rowniez zamawialem swojego z tego sklepu. Wszystko ok.

Niezdecydowanym polecam jak najbardziej nowe Panase
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wlasnie jestesm po pierwszych 2 godzinach zabawy BD80 i musze powiedziec ze jest super choc na poczatku troche nie moglem sie polapac w ustawieniach...i dowiedzialem sie ze moj TV lapie gora 1080i a nie 1080p ;/ xD

Panowie gdzie wlacza sie ten remastering dzwieku z 48 na 96 hz ? nie moge nic takiego znajsc poza ulepszaczem remaster 1, 2 ,3 ale nadal jest 48hz.. ???

Jak sciagnalem nowy soft na komp. to ten plik nagrywa sie odrazu na CD czy cos sie z nim robi ??

Czy ten soft jest odpowiedni do tego 80tki ?
http://panasonic.jp/support/global/cs/bd/download/bd80/bd80_euro.html
 
Ostatnia edycja:

espero

New member
Witam wszystkich,

Mam pytanie do posiadaczy BD60 lub BD80 czy u Was rowniez slychac szum podczas, gdy w odtwarzaczu jest plyta BluRay? U mnie jest to slyszalne nawet z odleglosci 2-3 metrow. Gdy w odtwarzaczu jest DVD lub CD takiego szumu nie slychac. Dziwi mnie to, gdyz to wlasnie najwieksza predkosc obrotowa ma CD, a najmniejsza BluRay.... Moze to jakas usterka u mnie?
 

Coolmac

Member
Mój odtwarzacz BD80 jest tak samo cichy niezależnie od rodzaju odtwarzanej płyty. Może ten szum to wina samej płyty? Czy to zjawisko występuje na każdej płycie BR?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie posiadam BLu ray ale DVD CD chodza cicho.

Panowie nikt nie odp. na moje pytania ?
-Audio- ustawienie all PCM ,wtedy dzwiek jest remasterowany do 92hz czy przy polaczeniu analog 5.1 cos to da ?
Plytka Audio CD probkowanie 88.2 czy mozna zwiekszyc ? Czy da rade ustawic tak odtwarzacz aby plyty CD Audio czytal odrazu a nie po wyborze danego kawalka ? Nie da sie wybierac nr. sciezek audio klawiszami 1 ,2 ,3 ,4 ....itd ?
Jesli podepne analog 5.1 to jakie ustawienia mam zastosowac ? 2 + 5.1 ? czy 7.1 ?
Video - Czy tv 1080i moze odbierac sygnal 24p ? Jak najlepiej ustawic opcje Progressive ? na Auto czy Video ?
 

espero

New member
Coolmac napisał:
Mój odtwarzacz BD80 jest tak samo cichy niezależnie od rodzaju odtwarzanej płyty. Może ten szum to wina samej płyty? Czy to zjawisko występuje na każdej płycie BR?

mam tylko jedna BluRay, a dokladnie BD-RE i niestety slychac szum... Moge go jeszcze oddac (jestem w okresie 10 dniowym), moze jeszcze ktos ma na ten temat spostrzezenia?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tego co pamietam- remasterowanie dziala tylko dla sygnalu stereo
co do ustawien 2+ 5.1 czy 7.1 - gdzies na ten temat czytalem , tak z pamieci - w ukladzie 2+5.1 na tylne surroundy idzie zdublowany dzwiek z frontow, jesli sciezka jest 7.1 to dzwiek z tylnych surround jest wmixowywany w kanaly surround, dla ukladu 5.1 to ustawienie powinno byc lepsze - oczywiscie sugeruje dokladne przeczytanie instrukcji.....

<espero> - nie sadze aby sprawdzanie playera na jednej plytce BD-RE bylo w jakikolwiek sposob miarodajne...

ps. ten uklad 2+5.1 to bardzo dobre rozwiazanie dla tych ktorzy uzywaja podlaczenia bi-amp ;)
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

Witam
Ja również się bawie swoim BD80:)
Z tego co widze a raczej słysze to niema różnicy gdy podłącze dzwięk po analogu do amplitunera a tym który idzie poprzez wejście coaxial, chyba że coś źle ustawiłem.
Mój amp to Onkyo 602 i on niema dekoderów HD więc myślałem że jak podłącze analogowo to będzie dzwięk HD z dekoderów blu-raya.
jakie powinny być ustawienia blu-raya aby było słychac różnice dzwięku HD.
Oglądałem film faceci w czerni na blu-ray i niema różnicy 5.1 analogowo a coaxial.
poradzcie lub doradzcie.
pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zacznij od sprawdzenia w ustawieniach czy masz wylaczona opcje "additional audio" (moze sie to nazywac troche inaczej w panasie), funkcja ta powoduje ze sciezka audio jest dostepna razem z ewentualnymi dodatkami- komentarz itp.- w kazdym badz razie ,jesli jest wlaczona to sciezka HD sprowadzana jest do "starych" formatow
 

Joku

New member
Witam
U mnie niema czegoś takiego jak "additional audio"
Troche to dziwne z tym dzwiekiem
Faceci w czerni scieźka dzwiękowa Dolby True HD.
Brak różnicy w jakości między analog a coaxial.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie mam tego odtwarzacza wiec nie powiem ci dokladnie jak to jest opisane, ale ktos zamiescil kiedys na forum zdjiecie z menu ustawien audio, i funkcja ta byla na samym koncu lacznie z opisem co powoduje , wejdz w ustawienia audio i sprawdz dobrze
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie mam 1 problem z 80tka... mianowicie przy niektorych Playtach DVD + R Verbatim z nagranym filmem wyskakuje "this disc is no compatilbe" Kurcze od czego moze zalezec ze jedna plyta DVD smiga a dobry varbatim jest niekompatybilny ??

Joku napisał:
Witam
U mnie niema czegoś takiego jak "additional audio"
Troche to dziwne z tym dzwiekiem
Faceci w czerni scieźka dzwiękowa Dolby True HD.
Brak różnicy w jakości między analog a coaxial.

W pansie niema zabardzo jakis opcji do dzwieku..sproboj moze ustawic aby dzwiek wypuszczal jako PCM a nie Bitsream.?
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

:)
I już jest różnica w dźwięku między analog a coaxial.
Wystarczyło ustawić "bitstream" i wyłączyć "secondary audio"
Różnica polega na tym że po analogu dźwięk jest bardziej dynamiczny (lepsze pier......cie) aniżeli po coaxialu.
Teraz zamawiam dobre kable analogowe i będzie OK.
Jak ktoś jeszcze wpadnie jak dobrze ustawić BD80 to napiszcie o tym.
pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Joku napisał:
:)
I już jest różnica w dźwięku między analog a coaxial.
Wystarczyło ustawić "bitstream" i wyłączyć "secondary audio"
Różnica polega na tym że po analogu dźwięk jest bardziej dynamiczny (lepsze pier......cie) aniżeli po coaxialu.
Teraz zamawiam dobre kable analogowe i będzie OK.
Jak ktoś jeszcze wpadnie jak dobrze ustawić BD80 to napiszcie o tym.
pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Kolego a jak masz ustawione wyjscie dzwieku jako 2 + 51 czy 7.1 ?

Co w praktyce powoduje opcja HDMI Range - Standard lub Enchanced ??
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Bd80

Whiplash napisał:
Kolego a jak masz ustawione wyjscie dzwieku jako 2 + 51 czy 7.1 ?

Co w praktyce powoduje opcja HDMI Range - Standard lub Enchanced ??

Ja mam ustawione 2+5.1, mam podłączone pięć głośników i sub-a.
HDMI Range mam standard i niewidze różnicy między enhanced.
I jeszcze mała poprawka; przy podłączeniu dźwięku analogowo w Digital Audio Output niema znaczenia czy jest ustawione "bitstream" czy "PCM" bo dźwięk i tak idzie po analogach a nie po np. coaxialu czy optyku.
 

jarmar

Member
Napisał Whiplash: Panowie mam 1 problem z 80tka... mianowicie przy niektorych Playtach DVD + R Verbatim z nagranym filmem wyskakuje "this disc is no compatilbe" Kurcze od czego moze zalezec ze jedna plyta DVD smiga a dobry varbatim jest niekompatybilny ??
Zauważyłem ten sam problem z plytami dvd+r verbatim.Co ciekawe ten sam materiał przegrany na dvd_r verbatim odtwarzany jest bez problemu, a z kolei inny materiał startuje z dvd+r verbatim i jest ok. Może nowy soft to poprawi, wrywałeś może soft 1.7?
 
Do góry