DMP-BD60 i DMP-BD80

hcman

New member
Ten twój starszy ampli to jaki? Ja mam kilkuletnią yamahę RX-V550 bez hdmi itd. Miałem podobne dylematy co ty, dokupiłem panasa BD80, podłączyłem po analogu i mój stary sprzęt odżył:) Jestem mega zadowolony, być może nowe amplitunery dekodują lepiej po hdmi, ale to co uzyskałem stosunkowo niewielkim nakładem kasy w zupełności mi wystarcza. Wyleczyłem się skutecznie z nowego ampli na kilka lat... Teraz tylko kolumny, eeech...:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy w przypadku odtwarzaczy BD i polaczenia HDMI wystepuje tzw. "mleko" czyli blady lekko rozmyty obraz tak jak jest w przypadku dekodera N ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm..... nie mam zadnego "mleka" zarowno z odtwarzacza BD jak i z recordera n-ki :confused: ani na TV ani na projektorze...:confused:
 

slawbo

New member
Jak najbardziej okazja , ja właśnie w takiej cenie kupiłem. Na dodatek przesłali do sklepu w moim mieście, tam załatwiłem raty (miej przy sobie zaświadczenie o zarobkach) i to wszystko w ciągi 24 godzin ! A za 1 zł możesz wykupić poinformowanie smsem kiedy sprzęt odebrać ze sklepu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No i wkoncu zamowilem !

Panowie jakie polecacie kable do analog 5.1 ? Zwykle chinche po 5 zl ? czy cos lepszego ?
 
Ostatnia edycja:

tomdvd

New member
Na zwykłych kablach nic nigdy ładnie nie zagra zwłaszcza w analogu. Polecam kupic dobre kable zwłaszcza jesli dysponujesz dobrym ampl i głosnikami.
 

tomdvd

New member
Jeszcze odnoscie kabla hdmi, ja mam QED qunex 1m z n recordera do Panasonica PV 60 ( wiem wiem stary ale działa:) i nie mam zadnego mydła. Jakosc obrazu HD jest w zaleznosci od jakosci b. dobra a na kanałach sd masz racje ze lepiej po analogu ale to wina kiepskiego skalera w n recordach. Do HD jak najbardziej HDMI, dodatkowo VOD HD tylko po hdmi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tomdvd napisał:
Jeszcze odnoscie kabla hdmi, ja mam QED qunex 1m z n recordera do Panasonica PV 60 ( wiem wiem stary ale działa:) i nie mam zadnego mydła. Jakosc obrazu HD jest w zaleznosci od jakosci b. dobra a na kanałach sd masz racje ze lepiej po analogu ale to wina kiepskiego skalera w n recordach. Do HD jak najbardziej HDMI, dodatkowo VOD HD tylko po hdmi.

:confused:- napewno tutaj chciales umiescic ten post? - dyskusja dotyczy tak jak w temacie - odtwarzaczy BD ...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co do mydla to duzo uzytkownikow N mowi ze ma obraz jak za mgla..
Co do kabli to moze takie vivanco 20zl za 2 czyli 60zl za komplet.

Nie wiem czy jest sens ladowac kase w kable ampli to stara yamaha htr 5630 i eltaxy discovery :p
 

slawbo

New member
1. ściągasz nowy soft
2. rozpakowujesz plik
3. nagrywasz na CD-R / CD-RW
4. naciskasz na pilocie "eject"
5. wkładasz nagrany cd na tackę playera
6. naciskasz na pilocie "eject"
7. idziesz do kuchni zrobić sobie kawę
8. wracasz i pijesz kawę
9. czekasz
10. jeszcze czekasz
11. na wyświetlaczu pojawia się napisz "FINISH"
12. naciskasz na pilocie "eject" i wyciągasz cd
13. a tu to już do woli, możesz włożyć jakąś płytę z filmem i nacisnąć na pilocie "eject" i ciszyć się z oglądania, albo nacisnąć na pilocie "on/off" i nie ciszyć się z oglądania filmu, do wyboru do koloru ;)

A tak na serio, to po włożeniu płytki z nowym softem, odtwarzacz sam zacznie uaktualnianie automatycznie. Na wyświetlaczu pojawiają się różne komunikaty, ale najważniejszy z nich to oczywiście "FINISH". Teraz można wyjąć płytkę i soft jest wgrany. Podczas aktualizacji nie jest wysyłany obraz na TV

pozdrawiam
Sławek
 

Joku

New member
Bd80

Witam
Po kilku miesiącach porównań, testów itp itd. wczoraj w końcu zamówiłem w dobrej cenie w zaufanym sklepie Blu-ray Panasonic DMP-BD80:). W środę ma do mnie trafić.:)
Mam nadzieję że się nie zawiodę i będzie super.:eek:k:
pozdrawiam szanownych kolegów
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki.. czy aktualizacje softu tzreba przeprowadzac stopniowo stary nowszy najnowszy czy odrazu ten 1,7 ?

Ja jutro jade po BLU RAY bo juz na mnie czeka :}
 
Do góry