DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam.
Kupilen TV Sony32 710 i jak go podlaczyc do internetu za pomoca dekodera
Atlanta

1. Jaki to dekoder, czy ma wejscie na kabel "z internetem" RJ45
2. Sam telewizor, ma gniazdko na wejście "internetu" i to właśnie tam powinienes "dociągnąć " kabel z Twojego Routera, lub podłaczyć Sony-WiFi, jeżeli masz w domu WiFi.
 
Ostatnia edycja:

p_i_o_r

New member
Polecam lekturę kilku podstron tego forum. Tyle razy były opisywane rozwiązania dla poszczególnych problemów, że na pewno się uda. Rozumiem że to trochę czasochłonne ale warto poświęcić trochę czasu :). Szacun dla Gucia za cierpliwość w cyklicznym pisaniu tego samego. Pewnie masz przygotowane te same regułki i jest kopiuj-wklej :)
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Polecam lekturę kilku podstron tego forum. Tyle razy były opisywane rozwiązania dla poszczególnych problemów, że na pewno się uda. Rozumiem że to trochę czasochłonne ale warto poświęcić trochę czasu :). Szacun dla Gucia za cierpliwość w cyklicznym pisaniu tego samego. Pewnie masz przygotowane te same regułki i jest kopiuj-wklej :)
Pozdrawiam

1. Nie używam Ctrl-C ani Ctrl-V na tym forum.
2. W przeciwieństwie do Ciebie, nie wierzę że ktoś kto ma problem cokolwiek czyta,
3. Uważam ze zadaje pytanie ma z reguły 4 posty, albo i mniej jak nasz "turysta", potem kilku z 1000cem postów mu odpowiada, kłócąc się zawziecie
4. Zadawca pytania nigdy raczej nie wraca aby przeczytać odpowiedź.

Dlaczego więc piszę, z nudów "wysoki sądzie", a ona była ... ...
 

janekkk

New member
Witam,

Zainstalowałem PS3 Media Server 1.2 do DLNA.
Mam filmy które aby obejrzeć na EX500 muszę wejść w folder filmu->#Transcode (bo w folderze z filmem jest film w MPEG2, który nie chce się otworzyć) i tam wejść w film który się nie włącza tylko przeskakuje co 3 sekundy. Potem cofam się do folderu z filmem i już jest rozszerzenie AVC.
Jednak mam film z napisami i gdy wchodzę w folder #Transcode i włączam film to on się włącza, a nie zmienia rozszerzenia na AVC przez co film się ścina co parę sekund.
Wie ktoś jak temu zaradzić by zmieniło się w filmie z napisami rozszerzenie na AVC lub ustawić by zawsze było to rozszerzenie w folderze z filmem (bez wchodzenia w #Transcode).

Trochę chaotycznie opisane ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.
W razie pytań proszę pisać.
 

tomeko12

New member
Witam,

Zainstalowałem PS3 Media Server 1.2 do DLNA.
Mam filmy które aby obejrzeć na EX500 muszę wejść w folder filmu->#Transcode (bo w folderze z filmem jest film w MPEG2, który nie chce się otworzyć) i tam wejść w film który się nie włącza tylko przeskakuje co 3 sekundy. Potem cofam się do folderu z filmem i już jest rozszerzenie AVC.
Jednak mam film z napisami i gdy wchodzę w folder #Transcode i włączam film to on się włącza, a nie zmienia rozszerzenia na AVC przez co film się ścina co parę sekund.
Wie ktoś jak temu zaradzić by zmieniło się w filmie z napisami rozszerzenie na AVC lub ustawić by zawsze było to rozszerzenie w folderze z filmem (bez wchodzenia w #Transcode).

Trochę chaotycznie opisane ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.
W razie pytań proszę pisać.
Pokombinuj z ustawieniami:
Ustawienia MPEG2, np: keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */
Maksymalny transfer, 20 Mbit/s powinno wystarczyć

Jeżeli chcesz napisy w filmie, to zapomnij o AVC (napisy są wtapiane do obrazu, czyli obraz jest rozkodowywany, dodawane są napisy i ponownie kodowany do MPEG2). O ile kodowanie "live" do MPEG2 jest w miarę proste, to kodowanie w locie do AVC wymaga już porządnego sprzętu (i nie zawsze chodzi to o procesor).
 

hiero.zato

New member
DLNA - nie widzę żadnych filmów - proszę o poradę

Posiadam telewizor Sony 40EX500 podłączony pod router <kablem>. W sieci jest jeszcze laptop podłączony przez wi-fi. Laptop ma windows xp i po podłączeniu telewizora do sieci od razu go wykrył i wszystko działa ok. Telewizor widzi komputer. Moge przeglądać zdjęcia i odtwarzać muzykę ale problem pojawia się z wideo. Telewizor nie widzi żadnych filmów w żadnym formacie. Żaden format ani mp4 ani zwykły mpeg2 nic. Telewizor widzi foldery ale gdy juz do chodzi do pliku pokazuje "brak plików do wyświetlenia".Dodam tylko że mam PS3 MS 1.21.1

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Posiadam telewizor Sony 40EX500 podłączony pod router <kablem>. W sieci jest jeszcze laptop podłączony przez wi-fi. Laptop ma windows xp i po podłączeniu telewizora do sieci od razu go wykrył i wszystko działa ok. Telewizor widzi komputer. Moge przeglądać zdjęcia i odtwarzać muzykę ale problem pojawia się z wideo. Telewizor nie widzi żadnych filmów w żadnym formacie. Żaden format ani mp4 ani zwykły mpeg2 nic. Telewizor widzi foldery ale gdy juz do chodzi do pliku pokazuje "brak plików do wyświetlenia".Dodam tylko że mam PS3 MS 1.21.1

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

1. Spróbuj na filmiku AVCHD czyli .m25s :hmm:
2. Albo ps3mediaserver | Otmanix Blog – English language edition ;-)
 

k-9

New member
Hej ;)
Nie wiem czy ktoś się interesuje tym wątkiem jeszcze ale mam mały problem z DLNA na BRAVIA KDL-40EX500. Moim serwerem jest PS3 Media Server. Program nie ma problemów z znaleźnem tv ogólnie nie mam do niego większych zastrzeżeń. Zauważyłem jednak że albo tv albo prog. jest nieposłuszny kiedy odfajkowałem generowanie minatur. To wciąż one się wyświetlą na tv... Mi to za bardzo nie przeszkadza chyba, że przyśpieszyło by to wczytywanie listy z filmami itp. Teraz mam dość poważniejszy problem mianowicie z dłuższymi filmami po 700mb... Po odtworzeniu video na tv pierwsze kilka minut jest ok ale nagle przeskakuje mi do środka filmu... Na wskaźniku nic się nie pojawia, że jest 30 min... Nie wiem co tego może być powodem... Filmy są z końcówką avi. na kompie nie ma żadnych problemów... więc nie sadzę aby to była wina kodeków... (mam K lite codeck pack 4.6.0 oraz Matrovska Pack). Jest to strasznie denerwujące, że nie można w spokoju bez nerwów obejrzeć filmu na większym ekranie...
Czy wy też tak macie??
Dodam, że mam ruter od Tp Linka TL-WR740N. Mój komputer jest w stanie pracować w n ale w domu mam drugi komp który ma g więc jestem zmuszony się dostosować do G...
======
Mam jeszcze do was pytanie dotyczące HD. Nie mam filmów w hd bo nie mam odtwarzacza i nie chce mi się ściągać z neta nie wiadomo ile mb. Mam na swoim kompie kilka teledysków z You Tube które są w 1080p. Ale czy one są faktycznie HD? zapisują się one w formacie mp4... ale TV coś nie chce łyknąć tego formatu i muszę zmienić rozszerzenie na mkv wtedy wszystko idzie. W opcjach pliku na tv pisze rozdzielczość 1920 × 1080 więc jest to pełne HD chyba...Jakoś obrazu jest całkiem niezła choć spodziewałem się jeszcze większego szału.
Przy tytule teledysku z YT jest ikonka MPEG2... not jest to wkońcu hd czy mpeg2? w ustawieniach programu mam ustawionek na lossless quality więc jest bez żadnej kompresji... no to powinno pójść czyste HD bez żadnych mpegów
 
Ostatnia edycja:

smatusiak

New member
Mam Sony KDL40W5710K i korzystam z dlna poprzez Wild Media Server. Ponieważ mój komputer nie jest demonem szybkości, więc staram się korzystać z materiału video nie wymagającego transkodowania (najchętniej AVCHD). Zauważyłem, że materiał w kontenerze M2TS spełnia ten warunek, więc tworzę go przy pomocy programu tsMuxerGUI. Jeśli nie jest to możliwe (program nie akceptuje niektórych formatów plików video), to wspomagam się programem mkvmerge GUI, a potem tsMuxerGUI. Ostatnio wszedłem w posiadanie aparatu Canon 550d, który robi filmy 1080p w formacie .MOV. Po zastosowaniu programu tsMuxerGUI uzyskuję bez problemu format M2TS, który niestety nie działa na telewizorze. Podejrzewam, że przyczyną jest to, że Canon kompresuje materiał wideo jakąś bardziej zaawansowaną wersją AVCHD o dużej przepływności. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie nie wymagające transkodowania?
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... że Canon kompresuje materiał wideo jakąś bardziej zaawansowaną wersją AVCHD o dużej przepływności. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie nie wymagające transkodowania?

Ja, dla swojego telewizora Sony Bravia, ograniczam przepływnosc wynikowych plików .n2ts do 15000 i wtedy PS3MediaServer wraz z Tv "daja radę".

Przy wyższych przepływnosciach, bywa roznie.
 

smatusiak

New member
Ja, dla swojego telewizora Sony Bravia, ograniczam przepływnosc wynikowych plików .n2ts do 15000 i wtedy PS3MediaServer wraz z Tv "daja radę".

Przy wyższych przepływnosciach, bywa roznie.

Czyli (jak rozumiem) bez przekodowania się nie obędzie. Ja, jak materiał wideo z Canona przekodowałem eksperymentalnie programem RipBot264.exe, i pomogło. Przepływność z 47Mbps obniżyła się do około 10Mbps. Wyczytałem, ze przy materiale kodowanym AVC sa jakieś "poziomy": Base 3.0, Main, High 4.0. Wideo z Canona ma 5.0, a po przekodowaniu przy pomocy RipBot264.exe uzyskałem działający na Bravie High 4.0. Rzecz w tym, że oryginalny materiał Wideo nie "zacinał się", tylko był czarny ekran.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ..., jak materiał wideo z Canona przekodowałem eksperymentalnie programem RipBot264.exe, i pomogło. Przepływność z 47Mbps obniżyła się do około 10Mbps.... ...

Spróbuj na przepływnosci 15Mbps, będzie zapewne zwłaszcza na dużym (5") telewizorze trochę lepiej
 

lukpio3

New member
Dobry Wieczór Państwu.
Bardzo przepraszam że pozwolę się wtrącić do dyskusji ale potrzebuję pomocy. Przejrzałem kilka stron tematu i wszyscy tu piszecie o serwerach na windowsa. Chciałbym Państwa zapytać, czy moglibyście polecić mi jakiś sprawdzony serwer na linuxa który jest kompatybilny z naszymi TV? Tylko jedna ważna rzecz, serwer musi być w pełni konfigurowalny z poziomu konsoli ponieważ nie używam i nie mam zainstalowanego środowiska graficznego. Dziś próbowałem coś wymodzić z minidlna. TV widzi mój komputer, widzi nawet udostępniony katalog, baaa, widzi nawet podkatalogi ale niestety już samych plików multimedialnych nie widzi. Jest to nie kompatybilny z bavią. Trzeba by było dobrać się do kodu źródłowego, przerabiać serwer i go ponownie kompilować i instalować a ja zwyczajnie nie mam na to czasu zważywszy że w XXI wieku na pewno jest jakiś serwer gotowy który spełnia moje wymagania. Jeszcze raz bardzo proszę Państwa o pomoc.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dobry Wieczór Państwu.
Bardzo przepraszam że pozwolę się wtrącić do dyskusji ale potrzebuję pomocy. Przejrzałem kilka stron tematu i wszyscy tu piszecie o serwerach na windowsa. Chciałbym Państwa zapytać, czy moglibyście polecić mi jakiś sprawdzony serwer na linuxa który jest kompatybilny z naszymi TV? Tylko jedna ważna rzecz, serwer musi być w pełni konfigurowalny z poziomu konsoli ponieważ nie używam i nie mam zainstalowanego środowiska graficznego. Dziś próbowałem coś wymodzić z minidlna. TV widzi mój komputer, widzi nawet udostępniony katalog, baaa, widzi nawet podkatalogi ale niestety już samych plików multimedialnych nie widzi. Jest to nie kompatybilny z bavią. Trzeba by było dobrać się do kodu źródłowego, przerabiać serwer i go ponownie kompilować i instalować a ja zwyczajnie nie mam na to czasu zważywszy że w XXI wieku na pewno jest jakiś serwer gotowy który spełnia moje wymagania. Jeszcze raz bardzo proszę Państwa o pomoc.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

No nie :smile:, to jakiś zart.
Chcesz kompilować czyjś serwer? A umiesz?
Proponuje Ci na początek zajmij sie czymś łatwiejszym.
Tematów jest kilka
- perpetum mobile,
- skrócenie pętli nbieskończonej do 3 minut.

Powodzenia.:blagam:
 

woytasmi

New member
Ja mam TV Sony Bravia KDL-40EX711 - podłączyłem do niego w sieci serwer NAS Lacie Network Space 1Tb. Mam niestety problem - serwer jest rozpoznawany w menu XrossMediaBar ale tylko w dziale Foto - niestety nie widzi muzyki i filmów.
Czy macie z tym swoje doświadczenia>
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ja mam TV Sony Bravia KDL-40EX711 - podłączyłem do niego w sieci serwer NAS Lacie Network Space 1Tb. Mam niestety problem - serwer jest rozpoznawany w menu XrossMediaBar ale tylko w dziale Foto - niestety nie widzi muzyki i filmów.
Czy macie z tym swoje doświadczenia>


Serwery NAS są różne.
Przykładem tandety jest obecne oprogramowanie iOmega eConnect

Telewizor za pomocą DLNA odtwarza filmy i muzykę
Nie umie jednak fotografii jpeg.
Pisałem do wytwórcy a on mi odpisał, że owszem pokazuje jpeg-i ale o rozdzielczosco 800na 600.

No i co mozna zrobić.
Najlepiej jest postawic komputer staruszek, taki za 200-300zł i na nim PS3MediaServer.
Wtedy, za wyjatkiem naprawdę egzotycznych formatów lub filmów o zbyt dużej przepływnosci problemy przestaja istnieć.

NAS-y o cenie powyzej 1000 zwykle nie stwarzaja problemów. :p
 
Do góry