DLNA & Sony Bravia

Cyborg65

New member
Spioch

Witam
Nie ma złotych środków niestety.
Nie twierdzę że PS3MS jest zły lepszy czy gorszy.
Myślę tylko że Wild ma większy potencjał ale to jednemu jest przydatne innemu nie.
Obydwa servery mają swoje plusy i minusy, dlatego jest je do siebie ciężko porównywać.
To co ktoś wymaga od takiej aplikacji będzie decydowało która z nich jest w danym przypadku lepsza,
a najważniejsze że jest taki wybór
Pozdrawiam :eek:k:
 

ropusz

New member
Witam,
Czy da radę podpiąć Sony KDL-46EX500 do serwera plików Synology np. DS210j i odtwarzać z niego pliki .mkv w Full HD czy są problemy? A jeśli są to na jakim telewizorze 46" się da?
 

pool80

New member
Udało mi się odpalić poprawnie DLNA w Blu-ray Sony bd-s370. Serwer postawiłem programem wild media serwer 1.02
Programem ps3 media center 1.20.49 nie dało się poprawnie transkodować materiału i wyświetlał uszkodzone pliki.
Używam routera w technologii "g". Pospinane kablem, nie radiowo. czasem przyciśnie procesor, czasem zwiesi się BD jak za dużo kombinuje.
Poprawnie wyświetla napisy nawet z "ś". Wyświetla mkv.
Niektórych filmów nie można przewijać. Ale jest folder z podzielonym filmem na 1minutowe odstępy NIESTETY ROZJECHANY JEST WTEDY OBRAZ Z DŹWIĘKIEM. Jest regulacja wielkości napisów. Na razie wszystko czyta.
ps. Problem jest taki że ten wms jest płatny. Mam 15to dniowy trial. nie ma jakiegoś programu od Sony ? albo inny za free?
ps2. Flacków nie czyta.
ps3. Pliki mkv ponad 8 giga czyta.
ps4. Niestety po paru minutach film hd mkv zaczyna sie ciąć. Wszelkie ingerencje w setup tego programu nic nie dały. Za wolno.
PO ODPALENIU PLIKU MKV 8G I PRZYTRZYMANIU GO KILKA MINUT IDZIE PŁYNNIE. Z tego co monitorowałem to nie jest wąskie gardło na wysyłaniu, tylko komp nie wyrabia w przerabianiu filmu w folderze temp. Zaznaczam ze mam cpu 6420 gpu 8800gt 2g ramu. Ale hdd to: Barracuda 7200.9 Ultra ATA/100 250-GB Hard Drive 8-MB cache buffer. Wpięty w gniazdo IDE. Może tu jest za wąsko? bo warczy na maxa.
 

Cyborg65

New member
Witam

pool80
Coś przekombinowałeś w ustawieniach.
Wcześniejsze wersje to trjale chyba na 6 miesięcy
Mam podobny komp i wyrabia bezproblemowo.
Nie przeczyta tego co nie jest ustawione domyślnie, i sam mu nie dodasz (flaki)
Nie ma ograniczeń z wielkością plików tak video jak foto
Co do ostatniej uwagi to nie wyrabia najprawdopodobniej procek sprawdź
Pozdrawiam :lol:
 

pool80

New member
Na chwile obecną działa wild media server i wmp11. Wmp11 jest ok do mp3 i jpg. Filmy nawet jak jakieś dvixy łyknie to bez napisów. Wms chodzą filmy nawet mkv ale są mielone do m2ts. To obciaża progka 70% mam 6420 wykręcony do 3,6g. sadze że jest ok.
odp1. Na początku nic nie kombinowałem.
odp2. Wcześniejsze wersje też są na 15 dni, próbowałem.
odp3. Flacków nie poczyta bo bd ich ogólnie nie czyta. ale już mkv powinień czytać beztranskodowania.
odp4 j.w. Ale tak czy siak bd który ma mozliwość czytania mkv nie powinien korzystać z konwerterów tylko bezpośrednio słać mkv przez dlna. A tego nie robi.
 

Cyborg65

New member
pool80

Witam.
Możesz precyzyjnie ustawić ustawić co serwer ma transkodować a co nie.
Jeśli wypadnie tak że coś (dysk TV pleyak) obojętne
odczytuje dany format tak wideo jak i audio a dołożysz do tego napisy to nie ma siły transkodowanie będzie konieczne
1 na początku!
2 To marnie próbowałeś
3 to po po prostu ustaw co ma transkodować a co nie
4 ta część mnie zafascynowała jak masz to połączone?
Pozdrawiam :D
 

pool80

New member
Ok. Ok. Pomogłeś Cyborg. Prawda jest taka że odpalam mkv bez transkodowania. Procek pokazuje max kilka %. Po ok 10 minutach filmu, nie szarpie. Czyli ok. Odpalam jak pisałeś bez napisów. Napisy moge włączyć jedynie przez folder transkodowanie/subtitles. Wtedy jak odpalę niby bez transkodowania to i tak proc sie poci przy 70%, po czym tnie sie film. Natomiast meczę się, bo po wyłaczeniu napisów, odpalajać film z pozycji gdzie na samym początku odpalałem bez napisów i gdzie procek nie grzał się, teraz juz cały czas urzyćie cpu wynosi 70%
Nie moge poprostu odpalić bez transkrypcji. Coś jak by się bd nauczył że ma przerabiać i juz tak sobie robi. Ktoś wie jak to przywrócić?
ps. czy napisy wmixowane w film czy osobny plik np txt to procek zaczyna wariować na 70%.
ps2. Czy mógłbyś podrzucić link do poprzednich wersji gdzie jest ponad 15 dni trialu? jakoś nie moge trafić. znaczy niby miałem 0.72 link ale dociagał 1.02. Moze jakies rejestry zostaly..
ps3. czyli mam rozumieć że tak czy siak mkv nie odpalę przez dlna z napisami bez transkodowania?
ps4. Brak napisów i brak możliwości przewijania jednak bardzo utrudnia ogladanie.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
pool80

Witam
Jest jedno zasadnicze pytanie.
Czy przy sposobie podłączenia jaki zastosowałeś u siebie jest w telewizorni coś takiego jak
"Setings" w menu telewizorni w folderach z zasobami kompa.
Przecież kompa jakoś widzi a więc powinno być jakieś tam wejście w ustawiania.
Jedna z niewątpliwych przewag Wilda nad PS3MS jest pełna możliwość zmian konfiguracji za pomocą pilota TV. Jeśli jest taka możliwość u ciebie to jesteśmy w domu.
Pozdrawiam :D
PS
Pewnie że program zapamiętuje każde ustawienie do każdego konkretnego pliku
ponieważ zapamiętuje gdzie skończyłeś oglądanie konkretnego filmu bez względu na to czy zacząłeś jeden czy sto i nie dokończyłeś bo coś
Mam jakąś starszą wersję WMS właśnie zwalam system wieczorem i zobaczę co z tego wyjdzie
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam
Jest jedno zasadnicze pytanie.
Czy przy sposobie podłączenia jaki zastosowałeś u siebie jest w telewizorni coś takiego jak
"Setings" w menu telewizorni w folderach z zasobami kompa.

Nie ma. Telewizor nie widzi folderów kompa.
Widzi biblioteki serwera DLNA(video, muzyka, obrazy) i ewentualnie kategorie w tych folderach. Np Album Bob Dylan, zdjęcia z wenecji, film z japonii.

Tak jest w przypadku standardu DLNA i telewizora Sony Bravia.
 

pool80

New member
Jest obsługa z poziomu BD: video/movies/transcoding/all movies/(t)xxx.mkv/(t)seting/... i tu mamy wybór napisów, typ transkodowania ,ilośc klatek, rozmiar napisów,ściezka audio, Deintarliace i inne. Jednak żadne z tych opcji nie wraca wyswietlania filmu bez obciazania procka tak jak to było przed włączeniem napisów.
I pytanie. Jest sposób na włączenie napisów bez transkodowania? Bez obciązania procka?
ps. Chyba jednak nie zapamiętuje u mnie kiedy prrzerwalem ogladanie filmu i zaczyna zawsze od początku.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Tak jest w przypadku standardu DLNA i telewizora Sony Bravia.
To jesteś w błędzie telewizor za pomocą serwera widzi wszystkie zasoby kompa oczywiście nie potrafi nic z nimi zrobić ani otworzyć czy wyświetlić oprócz plików multimedialnych.
Jeśli czegoś nie wpisałeś na listę w serwerze to owszem wyświetlisz i posłuchasz na telewizorze wszystko co nie wymaga transkodowania, mało zobaczysz w Windzie pliki o których istnieniu bardzo mało kto ma pojęcie. Cały problem polega na tym że kolega nie korzysta z DLNA Sony tylko czegoś tam. I dlatego właśnie mam problem z sensownym podpowiadaniem, tak u mnie jak u ciebie i innych wypowiadających się tu osób DLNA jest w TV marka całkiem obojętna.
Pozdrawiam
PS
pool80
Spróbuj go wydy..... dopisz coś w nazwie pliku 1 albo A na początku nazwy albo tusz przed rozszerzeniem zeskanuj powinien czubek zobaczyć go jako nowy plik
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
To jesteś w błędzie telewizor za pomocą serwera widzi wszystkie zasoby kompa oczywiście nie potrafi nic z nimi zrobić ani otworzyć czy wyświetlić oprócz plików multimedialnych.
.. co oczywiście nie jest prawdą. Telewizor widzi tylko to co mu udostępnia serwer, a serwer udostępnia tylko obiekty wspierane przez specyfikację UPNP Audio/Video (w przypadku urządzeń AV), a więc głównie obrazy, muzykę i video.
 

galuo2

New member
problem z filmami Sony EX500

Witam wszystkich,
mam mały problem. Posiadam dysk sieciowy - obsugiwany przez Twonky Media Serwer - który jest podłączony sieciowo do 2 TV sony (e5500 i ex500).
Niestety ale oba TV nie widzą plików filmowych bo nie czytają mpeg4.
Ostatnio używałem Wild Media Server i wszystko było ok, ale komp musiał być cały czas włączony a to minus.
Czy zna ktoś jakiś program, który konwertuje pliki z innych formatów do takiego, który widziałyby moje TV?
Pomocne byłoby dla mnie również podania rozdzielczości i / lub innych parametrów jakie trzeba ustawić poza MPEG2 - programy jakie używałem do konwertacji zamieniały pliki na mpeg2 ale TV nadal ich nie widziały.
Mam nadzieję, że ktoś pomoże :)
z góry wielkie dzięki !!
 

Cyborg65

New member
tomeko12

No, ciekawe co Ty takiego widzisz w tym swoim TV poza obrazami, audio i video? Oświeć mnie...
Witam
To jest dosyć proste widzę w TV na kompie plik txt wiadomo że go nie odczytam ale wiem że tam jest. Teraz wyobraź sobie że w Windzie wyłączasz "Nie pokazuj plików systemowych" oraz odpalasz "pokaż pliki ukryte" wydaje się że widzisz wszystko ale guzik bo w TV zobaczysz więcej. Dalej wiadomo, nie otworzysz ich z TV ale wiesz że MS wali w kulki, to znaczy pod tym względem też.:blagam:
Nic skomplikowanego.
Po prostu w Wildzie masz folder podpisany mój komputer, i plączesz się po kompie gdzie chcesz.
Pozdrawiam :grin:
PS
pool80 ma racje z poziomu TV robisz praktycznie wszystko jeśli chodzi o konfigurację, możesz równie dobrze przeładować serwer podnieść napisy
wywalić przeplot a nawet bez ruszania D wyłączyć kompa. Zresztą to nie problem sprawdzić samemu bo to co nasmarowałem to maleńki fragment
tego co można
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry