DLNA & Sony Bravia

VanToro

New member
Prośba o POMOC.

Witam Serdecznie,
:hmm:po zapoznaniu się z kilkoma postami dotyczącymi DLNA i wdrożeniu ich w życie niestety nadal mam poważne problemy z wyświetlaniem Video przez DLNA ze swojego komputera na Tv. Posiadam telewizor Sony model KDL-40EX500, oraz laptopa Vaio VGN-FW51ZF z procesorem T9600 8GB RAM i ATI HD4650 z systemem Windows 7. Łącze Aster 6GB z Routerem Linksysa wrt54g. (Połączenie WiFi , ale próbowałem też przez kabel, podpinając laptopa) Tak jak było opisane w którymś z postów postawiłem Server i wszystko było by ok poza tym, że zdjęcia i muzyka na TV się odtwarzają, a strumienie Video tylko w formacie MPG4 i też nie wszystkie. Mogę otworzyć tylko te, które mam np. z Wakacji z kamery Sony, bądź aparatu. Instalowałem już PS3 Media Server w wersji 1.20 i tu nie było mowy o odtwarzaniu Video, oraz w wersji V 1.11.356, gdzie na Tv widniały już zasoby katalogu Filmy z komputera (nawet te w rozszerzeniu Rmvb, czy Divx), ale po próbie wyświetlenia telewizor niby wczytywał film, a na ekranie nawet pojawia się nazwa pliku i ……. dalej nic :niewiem: Ekran jest czarny i brak jakiegokolwiek komunikatu. Tak jak by wciskała się pałza. Zmieniałem już wpisy do rejestru w PMS, ale nic nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, który by wyjaśnił ten problem. Nie jestem informatykiem, więc proszę o ewentualne rady krok po kroku.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
VanToro.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł ... ... ...


Ja mam. Zakładam, ze winny jest Twój telewizor, Twoja sieć LAN albo program media serweer

Zrobiłbym tak.
- Podłączyłbym telewizor do komputera z PS3Media serwer w wersji pms-setup-windows-1.20.410
bezposrednio kablem ethernet.
Aby na początek wyeliminować sieć LAN.

Jak zobaczysz filmy z plików m2ts(AVCHD) lub inne to juz wiesz że Telewizor i serwer są OK.
Jak nie zobaczysz to Ci serdecznie współczuję. Masz walniety TV albo niepotrzebnie gmerałeś w ustawienia PS3MEDIA.


Jak zobaczysz, to podłącz się przez Twój domowy LAN.

Jak teraz będzie żle to winne są kable we współpracy z Wifi.

To dość proste testy, ale wykonaj je dokładnie tak jak napisałem.


Wskazówka. Znajomy ma filtrację po adresach MAC. Zapomniał do listy MAC w WiFi dodać adres MAC-owy telewizora. Hahahahahah :mrgreen:



Druga sprawa. Wg mnie telewizor Sony Bravia w tandemie z Sony Vaio NIE POTRZEBUJĄ ŻADNEGO DODATKOWEGO Programu. Po co Ci PS3Media Serwer. Do czego?:confused:

Oprogramowanie VAIO DLNA jest natywne dla Twego telewizora. Trzeba pewnie dużej wprawy, aby dwa media serwery (Vaio i PS3Media) wpółpracowały z TV na jednej maszynie.


Zmieniałem już wpisy do rejestru w PMS, ale nic nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, który by wyjaśnił ten problem. Nie jestem informatykiem ... ......
Jako nie informatyk, NIGDY nie edytuj wpisów do rejestru.
- po pierwsze PS3MEdiaServer sam wie co ma sobie wpisać,
- po drugie, nie jesteś informatykiem, najwyżej tylko popsujesz.

Ja jestem informatykiem. Pierwszy program na obliczanie amortyzacji środków trwałych, dla Kopalni KGHM Rudna napisałem w 1974 roku, w jezyku COBOL.

Dzisiaj prowadzę firmę informatyczno/programistyczną. Często zdarza mi się nagabywanie przez znajomych abym im cos tam naprawił. Pytam wtedy "grzebałeś w rejestrach". ZAWSZE słyszę że tak. Wtedy wycofuje sie z dalszych konsultacji, chyba że delikwent wyrazi zgodę na uniwersalny zestaw naprawczy Windows
FDISK, FORMAT, Setup instalacji Windows.
Pewnie Ciebie tez to czeka.
Jak nie jesteś fachowcem to grzebanie w rejestrze, nieuchronnie tak sie konczy
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Ciekawostka DLNA

oglądałem komórkę Samsung S8500 Wave; potrafi współpracować z DLNA !!!
Nie wiem do czego to można wykorzystać, ale...
 

VanToro

New member
Hmmm...cd.

Wielkie dzięki Gucio za odpowiedź. Masz rację co do PMS, nie potrzebnie go instalowałem, więc na chwilę obecną pozbyłem się go ze swojego komputera, i staram się zagłębić w załączony do Vaio soft. Instalowałem PMS, ponieważ nie widziałem plików typu dixv i rmvb na Tv i po przeczytaniu tego forum myślałem, że coś to pomoże. Z załączonym programem z Vaio na TV były widoczne pliki m2ts. Na chwilę obecną mogę oglądać filmy zrzucone z nurkowania przez WiFi, ale nic po za tym. (Divx, rmv nie są obsługiwane:confused:). Nawet wgrywając, je w ten sam katalog co film z wakacji i odświeżeniu zawartości internetowej w TV, nie widać plików po za wakacyjnym :sad:. Myślę, że TV i sieć, jest ok skoro odtwarzam przez WiFi zdjęcia i muzykę i normalnie działają. Mam swobodny dostęp do tych plików z komputera przez telewizor. Chyba że się mylę. Spróbuję tak jak proponujesz podpiąć się bezpośrednio kablem przez domowy LAN, może wtedy coś się ruszy, zobaczymy. Jak nie to ...:hmm: co proponujesz?

PS. Już nie grzebię tam gdzie nie powinienem :D hi hi.
Pozdrawiam
VanToro
 

Cyborg65

New member
Witam

viValdi
To pewno cię zadziwię ale DLNA ma być standardem obejmującym szeroki zakres elektroniki użytkowej ( kiedyś ).Docelowo ma być podłączone wszystko
w domu nieśmiało wspominają o pralkach lodówkach pewnie potem firanki i klima a na końcu to pewnie i spłuczka do kibla, ale to za trochę.
Pozdrawiam :krol:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... na końcu to pewnie i spłuczka do kibla ... ...

Skoro masz pod nia kamerę, to zupełnie normalne że w salonie za pomocą DLNA, przy kolacji ... ... :razz::-o:D


A tak na serio, to jak za pomocą DLNA - PS3MediaServer ogladać na ekranie SonyBravia obraz z kamery podłączonej do kompa?
Powiedzmy jest tak. Mam kamere przed drzwiami wejściowymi. Oglądam film na Tv. Ktos dzwoni, ja za pilota , wciskam HOME(Sony Bravia), wybieram serwer DLNA-PS3MediaServer i
jak zobaczyć kto dzwoni? W realu, to jest teraz jak dzwoni a nie od początku pliku video zarejestrowanego przez kamere do folderu DLNA\Filmy
Czy to jest lub będzie za jakiś czas mozliwe?
Przydało by się zatrzymywanie i TimeShift. Wg mnie napewno będzie tylko kiedy :confused:

Oto jest pytanie.
Pewnie do kolegi Tomeko12
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

To pewno nie jest aż tak skomplikowane , jak zobaczysz kamerę na kompie to dla kompa jest to normalny plik wideo, plik z nazwą "coś" nawet jak to oglądasz na monitorze to nie jest to czas rzeczywisty tylko opóźniony o deko
(oczywiście dobrany soft ale pewno jest w czym wybierać no i oczywiście nie do oglądania tylko do archiwizacji bo obejrzysz czymś innym)
Problem to kamera albo dzwonek po prostu jedno z nich musi uruchomić nagrywanie do pliku "coś ". Kamera rozróżniająca zachowania jest dość droga, natomiast dzwonek jak sam wspomniałeś posiadasz. No to dalej wiadomo ba nawet z pracy zobaczysz kogo tam ..... niesie jeśli w pracy masz pod nosem kompa. Natomiast jak zmusić kompa do rozpoczęcia nagrywania za pomocą dzwonka po prostu nie wiem bo nigdy nad tym nie dumałem ale pewnie dziecinnie proste. Sam plik coś w zasobach PS3MS.
Tak to widzę :lol:
Pozdrawiam:lol:
PS
Ogólnie jestem zainteresowany tematem bo robię przymiarki do zainstalowania kamerki na działce oczywiście moją będzie odpalał czujnik ruchu ale sam temat to jestem za.
A może zapodamy coś od początku?
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Ciekawy pomysł.
Myślę, że w wersji linuksowej ps3mediaservera dało by się to zrobić w dość prosty sposób (główny program transkodujący w ps3mediaserver mplayer/mencoder potrafi odczytywać obraz bezpośrednio z kamery podłączonej do USB lub karty telewizyjnej i przetranskodować to w locie do odpowiedniego strumienia), więc pewnie niewielka zmiana konfiguracji/modyfikacja programu pozwoli na takie rzeczy. Pewnie najprościej można zmodyfikować strumienie w katalogu "Web" podając zamiast adresu www ścieżkę do kamery. Na razie są to moje teoretyczne wywody i jak będę miał chwilę czasu to może się tym pobawię.

Co do windowsa, to w ten sposób raczej tak się nie da, ale jest inny sposób przetestowany przeze mnie i powinien działać także w WMS.

Użyłem do tego MS Expression Encoder 4 (Download details: Expression Encoder 4), przy pomocy którego obraz z kamery lub innego urządzenia przechwytującego windowsa można przekonwertować na strumień mms://. Adres tego strumienia (u mnie akurat mms://127.0.0.1:8080) wpisałem do pliku web.conf (ps3ms, w WMS pewnie też się gdzieś da) i w TV wybrałem sobie odpowiednią pozycję ze strumieniem zawierającym obraz z kamerki. Tylko trzeba pamiętać, aby nikt inny nie podłączył się do naszego strumienia :D

Sprawdziłem, działa, w wolnej chwili może dokładniej to opiszę (no chyba, że ktoś to zrobi szybciej).
 

Cyborg65

New member
Witam

Fajnie tylko czemu wpadło mi do łba zrzucenie do pliku?
Ano po to żeby mieć coś w rodzaju sekretarki Listonosz Polismen itp
Natomiast czas samego nagrania format rozdziałka kompresja to detale do dopracowania.
Ale warto żeby zainteresowani wrzucali swoje uwagi.
Pozdrawiam:lol:
PS
Gucio50
Odnośnie spłuczki to nie kamera tylko np czerwony guzik pilota podporządkowany funkcji "spuść wodę bo wali"
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Fajnie tylko czemu wpadło mi do łba zrzucenie do pliku?

Bez urazy, nie tobie a mi. Przeczytaj mój post jeszcze raz. Pewnie się nim zasugerowałeś bezwiednie.

Jeżeli kolega Tomeko12 napisał coś to jest duża nadzieja, że za jakis czas będziemy to mieli. Wtedy otwiera się przed PS3MediaServer nowa dziedzina podgladania i strzeżenia domu.
Witajcie w nowym swiecie.
 

seles

New member
Witam.
Bardzo ciekawa dyskusja - ale tylko w teorii aby wypróbować DLNA.
Jak dla mnie to wszystko jest przekombinowane - osobne komputery, różne media serwery, zacinanie sygnału itp..
Ja mam Novatrona NTR83 (novatron.pl) - jest w sieci domowej ,odtwarza wszystko - z dysku, z uruchomionych komputerów, ma możliwość nagrywania odtwarzania i nagrywania sygnału ( to a propo kamery przed drzwiami) z cinczy lub scarta a do tego ma wbudowany tuner tv naziemnej(dvb-t).
pozdr.
 

tomeko12

New member
Ja mam Novatrona NTR83 (novatron.pl) - jest w sieci domowej ,odtwarza wszystko - z dysku, z uruchomionych komputerów, ma możliwość nagrywania odtwarzania i nagrywania sygnału ( to a propo kamery przed drzwiami) z cinczy lub scarta a do tego ma wbudowany tuner tv naziemnej(dvb-t).
pozdr.
A ja nie mam Novatrona NTR83 i nie chcę mieć :). Nie chcę mieć także innych skrzynek pod/nad/obok telewizora i dodatkowych pilotów. I dla mnie DLNA jest rozwiązaniem spełniającym moje oczekiwania, a dla Ciebie tylko ciekawą dyskusją...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ...dla mnie DLNA jest rozwiązaniem spełniającym moje oczekiwania ... ...

Może są kamery z wbudowanym serwerem DLNA a może PS3Media Serwer "zopbaczy" kamerę w kompie?

Wolałbym aby plik obserwacji kamery zapisywał się jednak na dysk. Wracam do domu i widzę wybite drzwi. Patrzę do kompa i widzę jak o 9 tej rano sąsiad rzuca kamieniami w drzwi.

Albo drugi scenariusz, ktos puka, patrzę a to cyganka, nie otwieram.
 

Cyborg65

New member
Witam

Gucio sorka po prostu podobnie myślimy.
I raczej nie potrzebujemy serwera w kamerce.
Kamerka ma dać obraz na kompa komp ma to nagrać na dysk to raczej nic nadzwyczajnego problem to podpatrywanie pliku przez serwer w czasie nagrywania nie mam jak tego wypróbować, ale myślę że sposób się znajdzie.
Raczej na zobaczenie kamerki bym nie liczył, dlatego kombinujemy aby był to plik bo takowy to widzi bezdyskusyjnie.Chyba że rozważasz kamerę IP to całkiem inna rozmowa.
Pozdrawiam:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kuba1961

New member
Ja mam taki pytanie, jak na Bravie przesłać ekran laptopa bez połączenia kablem jednego z drugim. Obecnie mam Laptop z routerem poprzez wifi a Bravia poprzez lan lub wifi z routerem.
 

Cyborg65

New member
Witam

Masz na wyciągnięcie ręki rozwiązanie zdecydowanie najprostsze i najefektywniejsze tj DVI na HDMI nie wiem dokładnie jak jest w przypadku przejściówek ale DVI wer D przesyła obraz i dźwięk a do samego wyświetlania obrazu używasz GPU w przypadku tego typu obliczeń potężny proc dokona tyle samo co niezła karta a potężna karta pobije go o głowę. Ale jeśli koniecznie chcesz to musisz skomunikować przez wifi telewizor z lapkiem na którym będziesz miał zainstalowany program media serwer. W takiej kombinacji cały obraz oblicza procek więc w przypadku lapka to o gęstszych formatach raczej zapomnij.
Pozdrawiam :D
 

Cyborg65

New member
Witam

tomeko12
Czy próbowałeś bawić się programem VLC
Wydaje się być dosyć potężnym narzędziem i jest "naturalnym
sprzymierzeńcem" WMS a z tego co się wstępnie zorientowałem to jeszcze nie potrafi tylko wiązać krawatów. Jeśli masz zainstalowany WLC to Wild sam go wykrywa w czasie instalacji i wstępnie sobie go zapisuje. Podejrzewam że bez najmniejszych problemów zobaczy kamerę, dalej życie powinno być prostsze.
Pozdrawiam :D
 

Cyborg65

New member
Witam

No to tu coś o Wild Media Server
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER
Konfiguracja PS3MS ogranicza się do zainstalowania odpowiednich składników Jawy tylko w przypadku braku takowych oraz wpisania kodu języka gdzieś wcześniej to jest. Nie wiem czy poprawili przesyłanie zdjęć pow 10mpix w WMS nie ma tego problemu.
No i nie do końca jest to przenoszenie obrazu z ekranu lapka, serwer przerabia obraz i dźwięk na zjadliwy dla tv czyli go transkoduje w czasie rzeczywistym i to zabiera tyle zasobów kompa.
Pozdrawiam :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry