DLNA & Sony Bravia

galuo2

New member
Witam!
wielkie dzięki za pomoc! filmy śmigają super, ale ...
nie wszystkie. Niektórych plików (już przekonwertowane na mpeg-2) nie można odtworzyć. Sa to generalnie avi, ale inne avi odtwarz...
wie ktoś gdzie może tkwić problem?
z góry dzięki za pomoc
 

Cyborg65

New member
Witam

Nikt nie będzie wiedział jeśli wstępnie nie sprawdzisz o co chodzi AVI to kontener.
Więc sprawdź dokładniej co go boli czy audio czy wideo.
Po prostu spróbuj znaleźć prawidłowość NP nie lata XVID nie lata DTS.
Pozdrawiam :twisted:
 

woj1000

New member
Przeglądanie zasobów internetu w WMS ?

Mógłby ktoś wytłumaczyć jak oglądać filmy i internetu np z youtube, gdzie wklejać linki i jak to wszystko skonfigurować w WMS.
 

INTseed

New member
Mógłby ktoś wytłumaczyć jak oglądać filmy i internetu np z youtube, gdzie wklejać linki i jak to wszystko skonfigurować w WMS.
Ściągasz plik z tego linku do youtube. TU. Plik który ściągniesz jest spakowany, trzeba rozpakować go.
Po rozpakowaniu będzie miał końcówke .wdf Odpalasz WMS i w okienku Folders/Movie na dole powinno być Podcasts.
Najedź na napis myszką i dodaj plik który ściągnołeś za pomocą komendy "Load from file".
Zostaje ci już tylko zrobić Update Podcasts i poczekać aż ci się ściągnie wszystko.
Polecam dodanie sobie jeszcze oprócz Youtube też Gametrailers :)

Mam złą wiadomość dla ludzi mających tak jak ja telewizor 32ex500. Dla plików 1280x720 źle są
dobierane proporcje obrazu :( Obraz jest ściśnięty za bardzo.
W PS3 Media Server jest możliwość obejścia tego problemu za pomocą pewnej sztuczki.
Oto ona:
Wchodzimy w ustawienia Menkoder->Ustawienia dla ekspertów: Parametry poszczególnych kodeków
i wpisujemy to: ":: -mpegopts vaspect=4/3" ( wpisujecie wszystko co jest w cudzysłowiu )
Teraz musicie wejść w opcje obrazu w telewizorze i zaznaczacie "wide" oraz "+1"

Nie wiem czy jest możliwość wpisania tej opcji w WMS.
 
Ostatnia edycja:

woj1000

New member
INTseed dziękuję za odpowiedź, jednak sposób podany przez Ciebie nie działa w Windows 7.

Po wydaniu komendy ADD PODCASTS i po otwarciu przeglądarki okazuje się że przeglądarka nie rozpoznaje plików wdf.
Również nie działa sposób opisany na stronie gdzie znalazłem pliki wdf, a polegający na przeciągnięciu pliku wdf do okna programu. Problemem jest tu prawdopodobnie Windows 7 który posiadam.
Działa natomiast opcja "load from file" plik wdf odczytuje się, pojawiają się katalogi, jednak nigdzie nie ma funkcji "Update Podcasts" .
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
INTseed dziękuję za odpowiedź, jednak sposób podany przez Ciebie nie działa w Windows 7.

Po wydaniu komendy ADD PODCASTS i po otwarciu przeglądarki okazuje się że przeglądarka nie rozpoznaje plików wdf.
Również nie działa sposób opisany na stronie gdzie znalazłem pliki wdf, a polegający na przeciągnięciu pliku wdf do okna programu. Problemem jest tu prawdopodobnie Windows 7 który posiadam.
Działa natomiast opcja "load from file" plik wdf odczytuje się, pojawiają się katalogi, jednak nigdzie nie ma funkcji "Update Podcasts" .
Faktycznie pomyliłem się :( Miało być "Load from file"
Jaką wersję WMS masz ? Ściągnij najnowszą, a starą usuń.
Tu jest wersja najnowsza - 1.0
Pod tym masz Update Podcasts:
 

woj1000

New member
Jeszcze wczoraj pobrałem wersję 0.73 z tej strony.
Nie zauważyłem, ze istnieje wersja 1.0 programu.
Przy ściąganiu mój program antywirusowy sygnalizuje wirusa i blokuje ściąganie.
Po wyłączeniu ochrony antywirusowej i ściagnięciu na dysk program antywirusowy również sygnalizuje wirusa w pliku. Teraz nie wiem co jest grane.
Swoją drogą trochę przesadzili z cena programu 40 USD za 1 klienta.
W mojej wersji programu (0.73) opcja "Update Podcasts" nie występuje.
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Ściągasz plik z tego linku do youtube. TU. Plik który ściągniesz jest spakowany, trzeba rozpakować go.
Po rozpakowaniu będzie miał końcówke .wdf Odpalasz WMS i w okienku Folders/Movie na dole powinno być Podcasts.
Najedź na napis myszką i dodaj plik który ściągnołeś za pomocą komendy "Load from file".
Zostaje ci już tylko zrobić Update Podcasts i poczekać aż ci się ściągnie wszystko.
Polecam dodanie sobie jeszcze oprócz Youtube też Gametrailers :)

Mam złą wiadomość dla ludzi mających tak jak ja telewizor 32ex500. Dla plików 1280x720 źle są
dobierane proporcje obrazu :( Obraz jest ściśnięty za bardzo.
W PS3 Media Server jest możliwość obejścia tego problemu za pomocą pewnej sztuczki.
Oto ona:
Wchodzimy w ustawienia Menkoder->Ustawienia dla ekspertów: Parametry poszczególnych kodeków
i wpisujemy to: ":: -mpegopts vaspect=4/3" ( wpisujecie wszystko co jest w cudzysłowiu )
Teraz musicie wejść w opcje obrazu w telewizorze i zaznaczacie "wide" oraz "+1"

Nie wiem czy jest możliwość wpisania tej opcji w WMS.
na moim ex500 wszystko ok
 

danielqs

New member
A ja nadal niestety nie wiem czemu nie moge odtworzyc plynnie plikow 720p. Czy to moze byc wina kompa czy ustawien w WMS? Ktos pomoze?
 

danielqs

New member
Komp staruszek ale jeszcze sie trzyma :) 1 GB ramu, procek 1466 MHz, wszystko chodzi na XP. Zadnych skomplikowanych programow nie mam, w tle jakies przegladarki, gg itp.
 

Cyborg65

New member
Witam

Pewno komp.
Odpal film zrób stop klatkę daj mu z 10 minut i włącz.
Jak to coś zmieni to pokombinujemy.
Pozdrawiam :-D
 

danielqs

New member
No i pomoglo...ale tylko na pare minut...potem dalej film zaczal sie ciac. Wiec wyglada na to ze jednak wina kompa?
 

manekmanek

Klub HDTV.com.pl
vip
Winny jest za slaby komp, ktory transkoduje film z predkoscia nizsza niz framerate filmu. U mnie na 2GHz transkodowanie materialu 720p przebiega z predkoscia okolo 24 - 25klatek/s wiec jest w miare pod warunkiem, ze niema jakis bardzo szczegolowych scen no i film tez jest 24, 25klatek/s. Jednak, jesli sa sceny gdzie sa przykladowo ruszajace sie liscie, albo morze i duzo swietlnych refleksow to natychmiast predkosc transkodowania spada, bufor sie wyczerpuje i film zaczyna rwac. Rozwiazaniem jest poczekanie chwile na pauzie az film sie przetranskoduje w tle. Tylko ze ma to sens jesli transkodowanie przebiega troche wolniej niz framerate, bo jesli komp transkoduje material z predkoscia 12kl/s, to przy filmie trwajacym 90min powinienes poczekac jakies 45min i dopiero zaczac ogladac, co oczywiscie niema wiekszego sensu. Ewentulanie, mozesz sprobowac zmniejszyc bitrate materialu wyjsciowego, moze zyskasz wtedy kilka klatek wiecej.
Wogole to w opcjach wms mozna wlaczyc pokazywanie predkosci transkodowanie, jestem pewien, ze bedzie kolo 15 - 18klatek/s

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

manekmanek

Klub HDTV.com.pl
vip
Sa 2 sposoby

1. prawym przyciskiem na film i Test Transcoding / Default device, interesuje Cie wartosc po fps=

2. Settings/ Transcoder, zakladka Temporary files, zaptaszkowujesz Show Transcoding Panel
teraz podczas odtwarzania filmu na tv, w oknie wms bedzie pokazana predkosc transkodowania.

A bitrate mozesz zmienic w Settings/ Transcoder, zakladka Codecs, frame - video bitrate

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry