DLNA & Sony Bravia

danielqs

New member
Witam

Mam nastepujacy problem - podpialem internet do Sony 40EX500 przy pomocy switcha. Internet dziala bez problemu, w PS3 Media Server nie wykrywa mi jednak polaczenia z telewizorem. Zainstalowalem wiec WMS i tam udalo mi sie przesylac do tv muzyke, zdjecia i filmy. Niestety przy odtwarzaniu filmow w lepszej jakosci obraz zacina sie co kilka-kilkanascie sekund. W sumie mam 2 pliki 720p - tv wyswietla tylko jeden z nich, ten kodowany x264. W czym moze tkwic problem z zacinaniem sie filmow?
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy takiej rozdzielczości na pełnym ekranie, aby sprawdzić czy będą czarne pasy wystarczy podzielić szerokość przez wysokość i powinien wyjść wynik 1,7.., wtedy obraz będzie na cały ekran.
 

p_i_o_r

New member
danielqs

Witam

Również posiadam TV 40EX500 i nie ma większych problemów z żadnym wymienionym na tym forum serwerem. Na twoim miejscu zacząłbym od aktualizacji softu TV i porównaniu swoich ustawień WMS z tymi które zamieścili na tym forum koledzy. Druga sprawa to połączenie sieciowe z TV. Czy z filmem nie wiesza się czasem switch? Zwórć uwagę również na wielkość bufora, który masz ustawiony na serwerze.

Pozdrawiam
 

p_i_o_r

New member
No jeśli masz 100 Mb na WiFi to korzystasz z N-ki, a wiec powinno hulać. Ja też łącze się radiówką po WiFi N i nie ma żadnych kłopotów. Kolega niżej pisał o switchu więc zakładam że łączy się po kabelku.
 

galuo2

New member
Bravia EX500

Witam wszystkich,
od klilku dni czytam szukam i nie bardzo mogę sobie poradzić. A chodzi oczywiście o DLNA.
Mój tv bravia ex500 jest podłączona kablem do routera (nowy ZEN neostrady). na kompie udostępniłem pliki w Windows Media Player wer. 11, no i zdjęcia, muzyka itp chodzą idealnie. Natomiast mam problem jak wielu z Was z filmami.
W menu tv widać "serwer" w zakąłdce wideo ale po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat, że tv nie może połaczyć się z serwerem.
a oto moje pytania:
1. jaki program - serwer - byłby najodpowiedniejszy?
2. chciałbym kupic dysk sieciowy z DLNA (Seagate BlackArmor NAS 110 1TB 10/100/1000Mb/s) i nie używać już kompa jako źródłą plików
3. czy planowany zakóp Play Station 3 w niedalekiej przysżłości coś mi pomoże?
Chcę równiez zaznaczyć, że nie jestem wielkim znawcą tej tematyki.
Z góry dzięki za pomoc.
PS. jak tu wyczytałem to problem może być w formatach plików - ale mój tv nie widzi wogóle żadnych filmów i co więcej nie może się połączyć z serwerem w zakładce filmy

pzdr
GALU
 

danielqs

New member
Zgadza sie polaczenie mam kablem do switcha wiec tez mi sie wydawalo ze powinno chodzic bez wiekszych problemow. Byc moze to wina tez sprzetu czyli mojego komputera, albo po prostu nie wiem jak ustawic odpowiednie opcje w konfiguracji WMS.
 

galuo2

New member
no tak, ale ja obecnie używa najprostszej wersji serwera - Windows Media Player - a tv i tak nie może się połączyć - a cała instalacja jest na kablu
YouTube w tv działa idealnie, praktycznie bez żadnych zacięć
może wie ktoś skąd ściągnąc Wild Media Server? jeżeli jest to płatny soft, to chociaż musi być jakaś wersja demo kilku dniowa...
no i pytanie za 100 punktów, czy jak kupię dysk sieciowy BlackArmor to czy będę mógł spokojnie odłaczyć kompa jako serwer? - no bo chyba na dysku sieciowy już się nic nie instaluje typu WMS?
jak już wsponiałem - żółtodziób ze mnie :neutral:
 

p_i_o_r

New member
Wild Media Serwer ściągniesz ze strony Wild Media Server (UPnP, DLNA, HTTP) - Downloads . Jedno pytanie to czy TV widzi WMP i po próbie wejścia na niego dostajesz komunikat, że nie można się połączyć z serwerem? Czy w ogóle go nie widać? Jeśli nie widać to niezbędne jest włączenie w opcjach WMP/strumienie możliwości przesyłania strumieniowego z zaznaczeniem telewizora, który wykrył system operacyjny. Co do dysku twardego to się jeszcze nie wypowiem bo takiego nie podłączałem. Co prawda mam dysk w kieszeni Trendnet z linuxem i sambą na pokładzie i po podłączaniu go do sieci TV go widzi, ale jeszcze nie rozpracowałem co zrobić żeby można było się na niego zalogować z poziomu TV. Ale skoro dysk, o którym piszesz obsługuje DLNA to należy zakładać że będzie działał. Na twoim miejscu pogrzebałbym po forach żeby się upewnić. Co do konfiguracji WMS to posłużę się linkiem, który niżej zamieścił kolega Cyborg65. SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER tu jest dokładna konfiguracja.

P.S. Sugeruję przestudiować dokładnie to forum bo odpowiedzi na większość waszych pytań są w zasięgu ręki. Wiem to z autopsji.
 
Ostatnia edycja:

galuo2

New member
dzięki za szybką odpowiedź. cały ten wątek na tym forum już przewertowałem, ale nadal mam kilka niejasności... wieczorkiem sprawdzę WMS i zobaczymy co dalej. Co do mojego tv to widzi mójego kompa jak źródło filmów, nawet pod kategorie, ale jak już wchodzę o folderu docelowego, na którym są filmy to nie widzi plików i wyświetla komunikat że nie może połączyć się z serwerem. Próbowałem nawet udostępniąc małe pliki w różnych formatach i również bez powodzenia - no ale może to być wina po stronie Window Media Player...
Raz jeszcze dzięki i pewno do jutra !
 

danielqs

New member
Mam wszystko ustawione dobrze - bez problemu odtwarza mi muzyke, filmy i zdjecia. Chodzi po prostu o zacinanie sie filmow w wyzszej rozdzielczosci. Musi wiec to byc problem z ustawieniami WMS?
 

galuo2

New member
z tego co już tutaj przeczytałem może być problem z odtwarzaniem plików filmowych przez tv - muszę być "przerobione" na mpg-2
albo twój switch jest za wolny ...
na pocieszenie mój ex500 wogóle nie widzi plików z filmami ... :(
 

danielqs

New member
Mi w WMP tez nie czyta filmow, ale wyskakuje komunikat brak plikow do wyswietlenia. W WMS wszystkie pliki widzi bez problemu.
 

galuo2

New member
czyli jakieś światełko w tunelu jest :) mam już wersję demo WMS i zobaczymy czy pójdzie ...

już bym chętnie do domu pojechał :)
 

galuo2

New member
no i problemiki ...
WMS działa ok. niestety stare jakies filmiki z netu w formacie mpg chodzą ale już avi .. nie - komunikat - odtwarzanie niemożliwe :(
skorzystałem z opisu na formu co do ustawień serwera WMS - a propos transkodowania. ustawiłem odpowiedni folder (w którym nic się nie zapisało) no i nadal nic
czy należy jeszcze coś zmienić?? na tymże forum było coś o zmiana ustawień w tv ale ... zupełnie nie mam pojęcia o co chodziło ...
ja mam EX500 a opis brzmi tak:
"... W TV - wejść w wyświetlanie mediów (XBM) - najechać na ikonkę filmów - >WMS>filmy >ustawienia>media device>device type -tu najeżdżamy na - uwaga! "sony plystation3" (dlna 16/9 zgodne z twoją rozdzielczością TV) i ten wybór zatwierdzamy, dusząc pilota, aż na ekranie pokaże się duży zielony ptak . ..."
źródło: SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER
nic mi to nie mówi niestety ...
generalnie potrzebuję podpowiedzi jak przekonwertowąc pliki avi na mpeg-2 tak by filmy chodziły na tv - bo chiba o to w tym wszystkim chodzi ...
pzdr, galu
 

Cyborg65

New member
galuo2

Nie wiem co stanowi problem.
Wystarczy dosłownie zmałpować opisane tam ustawienia.
Jak wklepiesz w TV Plejaka masz większą gamę ustawień z poziomu TV To nie jest błąd w opisie dochodzą kolejne funkcje do sterowania za pomocą pilota Następne ustawienie z poziomu pilota daje ci porządek w menu i możliwości korygowania wielu ustawień z poziomu pilota TV takie jak wybór audio, wyb sposobu transkodowania,i wielu innych ustawień w odniesieniu do konkretnego filmu. Jest tam jak widzisz tyle ustawień że radziłbym naprawdę najpierw go uruchomić według wskazówek ze stronki Sony a dopiero później zacząłbym próbować rozgryzać co jaka zmiana daje.
Wiec mam propozycję zrób dokładnie spokojnie krok po kroku tak jak jest to opisane na Sony
Dorzuciłem tam screeny można rzucić okiem ale najczęściej aby ruszył film jeśli nie chodzi, to zmiana ustawień sposobu transkodowania pilotem pod filmem o ile wprowadzisz poruszane wcześniej ustawienia, załatwia wszystkie problemy.
cytat
generalnie potrzebuję podpowiedzi jak przekonwertowąc pliki avi na mpeg-2 tak by filmy chodziły na tv - bo chyba o to w tym wszystkim chodzi ...
pzdr, galu
Dokładnie tak jak jest opisane na Sony
Pozdrawiam
PS
Tym akurt serwerem po ustawieniu podstawowych parametrów operujesz z pozycji TV za pomocą pilota, szybko dojdziesz jak pilotem odświeżyć bibliotekę bo właśnie ściągnąłeś napisy i zapomniałeś kliknąć w kompie odśwież a nawet wyłączysz kompa jak ci się nie będzie do niego chciało wędrować. Nie ma oczywiście sensu opisywanie wszystkich funkcji Wilda bo byłaby to mała encyklopedia
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
danielqs

Witam
Spróbuj pilotem dobrać najlepszy sposób transkodowania.
Nieraz pomaga włączenie oryginalnego dźwięku nieraz oryginał wideo.
Przy ustawianiu (podkręcaniu) przesyłu wideo MPEG2 należy pamiętać aby wpisana wartość była podzielna przez 8 w dźwięku przez 16 000 niby program to sam koryguje ale.
pozdrawiam :grin:
 

woj1000

New member
Mam pytanie dotyczące programu WMS.
Czy jest możliwość zmiany kolorów pasów u góry i na dole przy oglądaniu filmów w formacie 16/9 z szarego na czarny.
W ps3mediaserver pasy wyświetlane w czarnym kolorze, w WMS są szare i wygląda to nie za dobrze.
 
Do góry