DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
Artx72 napisał:
telewizor skrętką krosowaną do laptopa (karta 100Mbquote]

Cokolwiek to oznacza "skręta krosowana" powinieneś zrobić tak.Masz w domu Router, który udostępnia internet dla domowej sieci LAN.

Do tej sieci podłączasz inne urządzenia w tym i telewizor.

Teraz powinieneś z jakiegoś komputera mieć PING-i do wszystkich urządzeń (Telewizor, router, komputer, laptop)

Jezeli tak będziesz miał to znikną Twoje problemy.

Teraz moja opinia. Chyba telewizor powinienes podłączyć, na próbę, do Routera, zobacz co będzie?

Uważam że nie umiesz prawidłowo skonfigurowć LAPTROP, który nie routuje internetu do Twojego Tv ani nie ma serwera DHCP.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
... ... ps3mediaserver jest wersją beta i trzeba trochę erymentować... ale i tak ma największe możliwości ze wszystkich serwerów działających z bravią...

Zainstalowałem wersję pms-setup-windows-1.11.366 ale:-

- Nie dosć że nie było miniaturek przy zdjęciach i nie poprawiło sie nic a nic przewijanie filmów pilotem Tv
to
- NIE BYŁO NIC :( :( :( :p :p :p
Jawa PS3 Media Server nie wykrywa( w wersji 366) rendererów czyli mojego telewizora i DLNA u mnie przestało działać.
Po kilku probach, restartach wyłaczeniach itp itd zainstalowałem ponownie wersje 363.
Mam jednak bardzo złe wrażenie, wyglada na to ze zmienił sie programista.
Piszę programy od 1972 roku i uważam ze jest cos takiegoo jak niepowtarzalny styl programisty.
W latach 60-tych( 66-96 byłęm krótkofalowcem. Tam istniał styl telegrafisty. Nie do podrobienia.

Otóż ten styl programisty słabo rokuje. Co będzie jak wersja finalna, powiedzmy 1.11.3.6.8 lub 256.123.4.29 okaze sie "niedziałajaca" na mojej sieci DLNA, czyli na Tv Sont Bravia.

Mam nadzieję że to tylko pojedyncza wpadka.:confused: :p

Ze smutkiem wróciłem do wersji 363 ale ... ... ...
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Zainstalowałem wersję pms-setup-windows-1.11.366 ale:-

- Nie dosć że nie było miniaturek przy zdjęciach i nie poprawiło sie nic a nic przewijanie filmów pilotem Tv
to
- NIE BYŁO NIC :( :( :( :p :p :p
Jawa PS3 Media Server nie wykrywa( w wersji 366) rendererów czyli mojego telewizora i DLNA u mnie przestało działać.
Po kilku probach, restartach wyłaczeniach itp itd zainstalowałem ponownie wersje 363.
Bo to jest stara wersja i przewijanie tam nie chodzi. Co do miniaturek, to w oficjalnych wydaniach nadal ich nie ma, niestety... (w którymś z poprzednich postów podałem link do zmodyfikowanej przeze mnie wersji obsługującej miniaturki)
Gucio50 napisał:
Mam jednak bardzo złe wrażenie, wyglada na to ze zmienił sie programista.
Piszę programy od 1972 roku i uważam ze jest cos takiegoo jak niepowtarzalny styl programisty.
W latach 60-tych( 66-96 byłęm krótkofalowcem. Tam istniał styl telegrafisty. Nie do podrobienia.

Otóż ten styl programisty słabo rokuje. Co będzie jak wersja finalna, powiedzmy 1.11.3.6.8 lub 256.123.4.29 okaze sie "niedziałajaca" na mojej sieci DLNA, czyli na Tv Sont Bravia.

Mam nadzieję że to tylko pojedyncza wpadka.:confused: :p

Ze smutkiem wróciłem do wersji 363 ale ... ... ...
Programista się nie zmienił, tylko z tego co pisze, to ma ostatnio mało czasu, żeby się zajmować projektem.
Skoro piszesz programy, to możesz wesprzeć projekt (oczywiście za darmo) swoją wiedzą i umiejętnościami. Możesz zająć się testowaniem, wyszukiwaniem błędów, dokonywaniem poprawek, dodawaniem nowych funkcjonalności i wysłać je do głównego programisty. Może je doda do głównego projektu i ps3mediaserver będzie lepszy, będzie miał mniej błędów i będzie mniej ludzi marudzących, że coś im nie działa (dla ułatwienia podaję link z kodem źródłowym ps3mediaservera, który można sobie ściągnąć i dowolnie modyfikować: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/source/browse/).
Oczywiście możesz też odpowiednio wesprzeć finansowo programistę, tak aby mógł zajmować się tylko ps3mediaserverem: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/ (na dole strony)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
... .... to jest stara wersja i przewijanie tam nie chodzi ... ...
Uprzejmie proszę o link do nowszej od 366, wersji. ;)
Najlepiej najnowszej.


tomeko12 napisał:
... ... że coś im nie działa (dla ułatwienia podaję link z kodem źródłowym ps3mediaservera, który można sobie ściągnąć i dowolnie modyfikować: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/source/browse/). ... ...
Nawet nie będę udawał ze umiem oprogramowywać aplikacje multimedialne. :(
Ja jestem programistą-wyrobnikiem w systemach finansowo ksiegowych.
Nie każdy moze byc kosmonautą:blagam: , krawiec też bywa potrzebny. :rolleyes:

Tak czy inaczej, uważam, że ps3 Media Server to "naprawdę dobra robota"
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Uprzejmie proszę o link do nowszej od 366, wersji. ;)
Najlepiej najnowszej.
http://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=3217
Gucio50 napisał:
Tak czy inaczej, uważam, że ps3 Media Server to "naprawdę dobra robota"
Tu się z tobą zgodzę.
Jak kupiłem TV pół roku temu, to nie było mediaservera DLNA z transkodowaniem i współpracującego z BRAVIĄ. Jedynie developer ps3mediaservera uwzględnił moje uwagi co do funkcjonowania serwera i przystosował swój program do działania z BRAVIĄ. I chwała mu za to...
 

slawek-tp

New member
witam,
dziś zacząłem testować serwer mediów WILD MEDIA SERWER.
i...ku mojemu zaskoczeniu udało mi się uruchomić internetowe radyjka na mojej Bravii.Filmy też chodzą bez zarzutu.
Czy miał ktoś już styczność z tym serwerem?
proszę o opinie..
Pozdrawiam
 

Artx72

New member
Udało mi się podłączyć tv z pc i neo bezpośrednio z routera i prawie do końca jest dobrze ;) Przy odtwarzaniu filmów w full hd 1080p lub 720p całość "nie wyrabia" Całą sieć mam na kablach w standardzie 100Mbs, a po obciążeniu sieci widzę że telewizor wyrabia się na max 20Mbs i tu zaczynają się schody. Obraz nie jest płynny i zacina dźwięk. Powiedźcie mi czy telewizor ma faktycznie takie ograniczenie i d... zbita mogę zapomnieć o 1080p w dlna?
 

Loyx

New member
Brak video

Minęło kilka dni, dni prób i nowych instalacji (PS3 najnowsza wersja) i zmiany konfiguracji - różne ustawienia i niestety w dalszym ciągu przy plikach video ODTWARZANIE NIEMOŻLIWE.
Cały wątek przeczytałem ze 2 razy i nic nie mogę wymyślić (może za mało razy).
Po uruchomieniu PS3 Media Serwer znajduje Bravie i pokazuje
Speed: 40 Mb/s
Dalej po wybraniu w Bravi katalogu udostępnionego i następnie pliku video
na pasku stanu PS3 Media Serwer po chwili pojawia się przykładowo
Serving nazwa_plik_avi [Mencoder] [container: avi] [video: mpg4]
czyli chyba prawidłowo i dokładnie w tym momencie Bravia rzuca komunikatem
ODTWARZANIE NIEMOŻLIWE.
I dalej brak wiedzy jak ją zmusić do odtwarzania ?
Może mój sprzęt nieodpoeiedni ?
Próby przeprowadzam na Laptop Asus z T2350 2x 1,8 GHz , 1 GB ramu,
router D-Link DI 524 i wszędzie skrętka.
Pozdrawiam
 

woj1000

New member
Gucio50 napisał:
Wyobraźcie sobie program w bankomacie, ktory księgując ile wyciągam ze ściany, czasami księguje źle,
Do d..y taki bank i program.

Dla mnie w tej chwili Windows Media Player z Windows 7, działa zawsze, zawsze tak samo z ogranicze3niem jakości filmów m2ts. On mi odpowiada, znając Microsoft, to za jaki s czas, jego funkcjonalności w temacie DLNA, będą rozwijane. :)

Twórcy PS3 Media sERVER, JAK NA RAZIE, NIESPECJALNIE PANUJĄ NAD SWYM "DZIECIĄTKIEM".
Jak na razie to serwer w Windows Media Player u mnie dziala super stabilnie. Bo nie działa. Co ciekawe od strony komputera wykrywa telewizor Sony Brawia W 5500 a telewizor nie wykrywa serwera. Wszelkie programy typu firewall powyłączałem i nadal to samo. Z PMS nie miałem żadnych problemów i działał od razu. Program Wild Media Serwer również działa. Ciekawe co jest z tym Windows Media Playerem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:eek:
woj1000 napisał:
Jak na razie to serwer w Windows Media Player u mnie dziala super stabilnie. .

Cytujesz mój post z przed kilkunastu wersji PS3 MS
Dzisiaj jest ona, wypowiedź, nieaktualna :p

Dzisiwjsza wersja PS3 MS jest OK pomimo ze to beta. ;-) :eek: ;) :popcorn:
Nie chcę aby ktoś odniósł wrażenie, ze niepolecam go. Polecam, PS3MS w obecnej chwili znacznie wyprzedza inne servery streamowe, wliczając w to Windows Media Player z Windows 7. :(
 
Ostatnia edycja:

borek.bd

New member
DLNA dzięki wam dział poprawnie :)

Przeczytałem cały wątek dotyczący DLNA i dzięki wam udało mi się poprawnie wyświetlić obraz video na TV SONY BRAVI KDL 37W5720. Zastosowałem server Media PS3 wersja 1.11.369 jedyny na którym nic mi się nie przycina. Zdjęcia i mp3 na WMP11 + vista. :D :rolleyes: :wink:
 
Ostatnia edycja:

woj1000

New member
Mam pytanie: jak w PS3 MS zmienić format obrazu, bo rozciąga obraz w pionie.
W Wild Media Serwer obraz jest w takim formacie jak obraz źródłowy.
 

woj1000

New member
Spioch napisał:
przyciskiem na pilocie

Wiem że, z pilota można zmieniać format obrazu.
Ale jeżeli mam film w formacie 4:3 to powinienem otrzymać pasy po lewej i po prawej. Wciśnięcie na pilocie przycisku zmiany formatu obrazu powoduje tylko rozciąganie obrazu i w żadnym ustawieniu nie możliwe jest otrzymanie obrazu w orginalnych proporcjach, gdyż film jest transkodowany do formatu 16:9 i na moje oko dodatkowo powiększony.
Chodzi mi o to by transkoder nie zmieniał formatu obrazu i czy możliwa jest regulacja tego od strony telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Jak pod PS3 MediaServer, odtworzyć na telewizorze DLNA, film z DVD w napędzie

Jak wchodzę na Tv do wideo, widzę folder
D:\Wiatr e:
ale nie potrafię uruchomić odtwarzania tego filmu.

Proszę o "instruktaż"
 

Cholek

New member
Gucio50 napisał:
Jak wchodzę na Tv do wideo, widzę folder
D:\Wiatr e:
ale nie potrafię uruchomić odtwarzania tego filmu.

Proszę o "instruktaż"

A czy to w ogóle możliwe?
Zawartość filmu na DVD jest kodowana, więc nawet jeśli PS3 MS wysyła źródło do telewizora, to telewizor nie zdekoduje obrazu by wyświetlać go prawidłowo, tak jak to robi software (np. PowerDVD) na kompie.
Pozostaje więc zgrać film z DVD na kompa przy użyciu odpowiedniego programu.
 

tomeko12

New member
woj1000 napisał:
Chodzi mi o to by transkoder nie zmieniał formatu obrazu i czy możliwa jest regulacja tego od strony telewizora.
W "ustawieniach dla expertów" mencodera dodaj linijkę:
Kod:
:: -vf expand=:::::16/9
Gucio50 napisał:
Jak wchodzę na Tv do wideo, widzę folder
D:\Wiatr e:
ale nie potrafię uruchomić odtwarzania tego filmu.
Jeżeli płyta jest niezakodowana, to możesz odtworzyć zawartość plików .VOB z VIDEO_TS.
Podobno ps3mediaserver potrafi odtworzyć film z plików obrazów DVD (.iso), ale nie testowałem tego
 
Do góry