DLNA & Sony Bravia

Loyx

New member
Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Zostałem posiadaczem Bravi (37w5740) i oczywiście zacząłem się bawić dlna a tu mała porażka (myślę że tymczasowo).
Do rzeczy
Posiadam sieć z Router D-Link DI-524, komp z wersja pms-setup-windows-1.11.366 i TV.
Audio i jpg-i są przesyłane do tv natomiast przy jakichkolwiek filmach Bravia informuje "Odtwarzanie niemożliwe"
Wydaje mi się że próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i nic.
Po zmianie plików zmodyfikowanych do wersji 368 z obsługą miniatur zaproponowanych przez tomeko12 widzę nawet miniatury filmów ale przy próbie odtwarzania dalej "Odtwarzanie niemożliwe". I nie wiem co robię źle.
Może jakieś sugestie.
Mam jeszcze pytania co do PS3 Media Server.
- Czy w zakładce status Bravia ma być powyżej Transkoding Buffor Status czy poniżej (tak jak u mnie a powyżej żółty trójkąt)
- Czy w zakładce Transcoding Settings w okienku powinny być wszystkie zielone strzałki. U mnie przy VideoLan Video Streaming i MPlayer Web mam Silniki nie załadowane.
Może jakieś sugestie ?
Poproszę i
pozdrawiam
 

tomeko12

New member
Loyx napisał:
Audio i jpg-i są przesyłane do tv natomiast przy jakichkolwiek filmach Bravia informuje "Odtwarzanie niemożliwe"
Zmniejsz wielkość bufora transkodowania
Loyx napisał:
- Czy w zakładce status Bravia ma być powyżej Transkoding Buffor Status czy poniżej (tak jak u mnie a powyżej żółty trójkąt)
Żółty trójkąt odnosi się do PS3 i jak jest żółty, to OK (jak jest czerwone kółko, to źle)
Loyx napisał:
- Czy w zakładce Transcoding Settings w okienku powinny być wszystkie zielone strzałki. U mnie przy VideoLan Video Streaming i MPlayer Web mam Silniki nie załadowane.
Nie muszą być.
 

tomeko12

New member
Loyx napisał:
Dzięki za szybką odpowiedź
Jeśli mogę to dopytam
- jaki minimalny poziom bufora wystarcza do przesyłania video
To zależy od wydajności komputera i parametrów transkodowanego pliku. Generalnie, im słabszy komputer, tym większy bufor.
Powinieneś ustawić sobie taką wielkość, aby nie cięło filmu z powodu pustego bufora.
 

slawek-tp

New member
witam,
a ja troszkę z innej beczki.
Postawiłem PS3 i WMP jako serwery mediów.
Filmy i muzykę z dysku mogę bez problemu oglądać/słuchać na swoim SONY serii5500. Czy jest możliwość udostępnienia radia internetowego, tak aby go słuchać w telewizorze?
Wchodząć w zakładkę radios (na PS3) zakładka jest pusta (widać tylko Radios with VLC - wchodząc głębiej widać "brak elementów do wyświetlenia).
Mieszałem w pliku web.conf ale bez sukcesów?
 

tomeko12

New member
slawek-tp napisał:
witam,
a ja troszkę z innej beczki.
Postawiłem PS3 i WMP jako serwery mediów.
Filmy i muzykę z dysku mogę bez problemu oglądać/słuchać na swoim SONY serii5500. Czy jest możliwość udostępnienia radia internetowego, tak aby go słuchać w telewizorze?
Wchodząć w zakładkę radios (na PS3) zakładka jest pusta (widać tylko Radios with VLC - wchodząc głębiej widać "brak elementów do wyświetlenia).
Mieszałem w pliku web.conf ale bez sukcesów?
W pliku C:\Program Files\PS3 Media Server\renderers\Bravia5500.conf (przy standardowej instalacji) ustaw:
Kod:
TranscodeAudio=MP3
i zainstaluj VLC wesję 0.9.8 (nowsze nie działają z PS3Mediaserverem)
 

Spioch1

New member
Witam!
Mam problem!
Po pewnym czasie (a jak przewijam to jeszcze wcześniej) obraz zamarza, bufor pusty, proc mocno obciążony i stoi.... i tyle...
jakieś rady?
 

Fux

Member
Spioch napisał:
Witam!
Mam problem!
Po pewnym czasie (a jak przewijam to jeszcze wcześniej) obraz zamarza, bufor pusty, proc mocno obciążony i stoi.... i tyle...
jakieś rady?

U mnie jest tak, ze bez przewijania wszystko jest ok. Jak zaczne przewijac to sie wiesza... "odtwarzanie niemozliwe" albo po przewijaniu pojdzie ze 30s i znowu "odtwarzanie nie mozliwe".
Bawie sie starymi DivX, Xvid, MP4 itp... W tych formatach zaciagam sobie mecze...
Czasem dzwiek mi sie rozjezdza o 1-2 sek. w stosunku do obrazu... Dodam, ze na kompie wszystkie te nagrania odpalaja mi sie bezblednie.
Oczywiscie zdarza sie, ze niektore pliki odpalaja sie ale jakby z bledem codecka tzn. audio jest ok a video to jakies bazgroly...
Ogolnie rzecz biorac chyle czola programistom PS3Server'a, ale Sony jezeli wypuszcza cos na rynek sprzet i chwali sie DLNA powinno miec mocny support dla uzytkownikow - a mam wrazenie, ze maja nas w d....

Podajcie prosze swoje ustawienia dla PS3Server. Czy instalowaliscie oddzialnie Mencoder'a, AviSynth itp...
Pozdrawiam
 

GROMBAL

New member
DLNA dzieki wam dział poprawnie :)

Witam! Przeczytałem cały wątek dotyczący DLNA i dzięki wam udało mi się poprawnie wyświetlić obraz video na TV. Zastosowałem server Media PS3 wersja 1.11.369 jedyna na której nic mi się nie przycina, nawet po 2godzinach oglądania, przewijania itp. Oczywiście telepator podpięty na "sztywno" do Routera Pentagrama CERBERUS P 6381-2. Server to Procesor INTEL CORE 2 QUAD Q9550 2.83 GHz 4GB Ramu i 1TB dysk.

Jedyny mój problem to prawidłowe wyświetlanie polskiej czcionki w napisach. Jeżeli ktoś z was już ten problem przerobił z zadowalającym finałem to proszę o wskazówki.
 

Spioch1

New member
Prawda.
Nowa wersja jest lepsza
ale raz się zwiesiła, server znikl z TV, niestety nie chcialo mi sie niesc monitora wiec nie wiem co się działo w kompie
Działa przewijanie dobrze :D
Tylko jest jedno ale.... na CPU C2D E4400 @ 2x 3.1GHz filmy hdready przycinaja ostro
bede musial pokombinowac ale to trzeba miec monitor pod reka
 

tomeko12

New member
Fux napisał:
U mnie jest tak, ze bez przewijania wszystko jest ok. Jak zaczne przewijac to sie wiesza... "odtwarzanie niemozliwe" albo po przewijaniu pojdzie ze 30s i znowu "odtwarzanie nie mozliwe".
Bawie sie starymi DivX, Xvid, MP4 itp... W tych formatach zaciagam sobie mecze...
Poeksperymentuj wielkością bufora transkodowania. Jeżeli masz procesor wielordzeniowy, spróbuj ustawić 1 rdzeń do transkodowania (niestety bez pliku logu ciśżko cokolwiek powiedzeć
Fux napisał:
Czasem dzwiek mi sie rozjezdza o 1-2 sek. w stosunku do obrazu... Dodam, ze na kompie wszystkie te nagrania odpalaja mi sie bezblednie.
Zmień opcję "Alternatywna metoda synchronizacji AV" (albo w programie, albo z TV w #Ustawienia Video#)
Fux napisał:
Oczywiscie zdarza sie, ze niektore pliki odpalaja sie ale jakby z bledem codecka tzn. audio jest ok a video to jakies bazgroly...
Ciężko powiedizieć... Na wszystkie Twoje problemy może też pomóc zainstalowanie Avisynth-a. Wtedy do dekodowania używane są kodeki windowsowe, a nie program Mencoder
Fux napisał:
Ogolnie rzecz biorac chyle czola programistom PS3Server'a, ale Sony jezeli wypuszcza cos na rynek sprzet i chwali sie DLNA powinno miec mocny support dla uzytkownikow - a mam wrazenie, ze maja nas w d....
Sony wyprodukowało TV obsługujący określony standard i nie jest rolą producenta TV dostarczanie servera DLNA (chociaż sprzedaje takowy z notebookami Vaio). Tak samo nie jest rolą producenta TV dostarczanie użytkownikom sygnału DVB-T, MPEG-4 i FullHD 1080i (a też się nim chwali)...
Fux napisał:
Podajcie prosze swoje ustawienia dla PS3Server. Czy instalowaliscie oddzialnie Mencoder'a, AviSynth itp...
Pozdrawiam
Ogólnie polecam Avisynth, wtedy najczęściej to co nie chodzi z Mencoderem, chodzi z AviSynth-em
 

tomeko12

New member
GROMBAL napisał:
Jedyny mój problem to prawidłowe wyświetlanie polskiej czcionki w napisach. Jeżeli ktoś z was już ten problem przerobił z zadowalającym finałem to proszę o wskazówki.
Zmień ustawienie: "Strona kodowa napisów" na CP1250
 

Fux

Member
tomeko12 napisał:
Poeksperymentuj wielkością bufora transkodowania. Jeżeli masz procesor wielordzeniowy, spróbuj ustawić 1 rdzeń do transkodowania (niestety bez pliku logu ciśżko cokolwiek powiedzeć
Zmień opcję "Alternatywna metoda synchronizacji AV" (albo w programie, albo z TV w #Ustawienia Video#)
Zmienilem na 1 rdzen (laptop jest z prockiem 2-rdzeniowym). Bufor 100MB - nie wiem czy go nadal zmniejszac.
tomeko12 napisał:
Ciężko powiedizieć... Na wszystkie Twoje problemy może też pomóc zainstalowanie Avisynth-a. Wtedy do dekodowania używane są kodeki windowsowe, a nie program Mencoder
Zainstalowalem AviSynth ver. 2.60 rev.2 - to jakas alfa. Na chwile obecna przy probie odpalenia filmu (.MP4) z Avisynth/MEncoder mam:
Wystąpił problem z aplikacją mencoder.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.
Udalo mi sie odpalic jeden plik .AVI (rozdzielczosc 720p) Avisynth/ffmpeg ale mam wszystko w zwolnionym tempie... i raczej bez dzwieku... :(
Musze jeszcze poeksperymentowac
Podobnie jest z Avistnth/FFmpeg :(
tomeko12 napisał:
Sony wyprodukowało TV obsługujący określony standard i nie jest rolą producenta TV dostarczanie servera DLNA (chociaż sprzedaje takowy z notebookami Vaio). Tak samo nie jest rolą producenta TV dostarczanie użytkownikom sygnału DVB-T, MPEG-4 i FullHD 1080i (a też się nim chwali)...
Racja...
tomeko12 napisał:
Ogólnie polecam Avisynth, wtedy najczęściej to co nie chodzi z Mencoderem, chodzi z AviSynth-em
Ktora wersje zainstalowales? 2.5.8 czy 2.6.0 Alfa?

----------------------
.MP4 w 720p idzie mi obecnie tylko przy avisynth/ffmpeg (na avisynth/mencoder - nie idzie) ale caly czas zacina mi sie dzwiek (raz jest raz nie ma). Jak szwankuje dzwiek to przycina sie tez obraz :(
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
2.5.8 u mnie działa. (mencoder też dziala, może ściągnij najnowszą wersję z np.: http://sourceforge.net/projects/mplayer-win32/files/MPlayer and MEncoder i podmień mencodera w katalogu ps3mediaserver/win32). Niestety ps3mediaserver jest wersją beta i trzeba trochę erymentować... ale i tak ma największe możliwości ze wszystkich serwerów działających z bravią...

Jakoś przeoczyłem, czy już pokazują się w najnowszej becie, miniaturki zdjęć (jpg) i czy mozna przewijać filmy pilotem telewizora.
W mojej instalacji, przewijanie działa jedynie na "licznik minut" film "się nie posuwa", że sie tak wyrażę. Hm. :eek:
 

Fux

Member
Gucio mam tak samo jak Ty - zwykle przewijanie do przodu >>> film sie wysypuje, ale jest mozliwe (strzalka do gory na pilocie) przewijanie do konkretnego miejsca.
Pozdrawiam
 

Artx72

New member
Cześć! Usiłuję podłączyć 40W5720 w sieci i są problemy. Powiedzcie czy takie połączenie będzie działać - telewizor skrętką krosowaną do laptopa (karta 100Mb), a laptop po wifi "g" z routerem (z modemem adsl podłączony do neo) Telewizor ma połączenie z serverem w laptopie i można odtwarzać różne media, ale nie ma połączenia z internetem. Laptop ma internet, ale nie przechodzi dalej do tv. Jak to ustawić, bo próbuję już kilka godzin i nic. W lapku jest windows 7.
 
Do góry