Dlaczego TVP HD jest tylko na N-ce ? Kto zna rozwiązanie tej zagadki ?

kriswas

Member
Bez reklam
Społeczeństwo.... jaki wpływ ma na telewizję publiczną społeczeństwo ja się pytam.
Bo na mój gust to tylko wybory parlamentarne decydują o tym kto będzie miał wpływy w telewizji publicznej. i dlatego taki tam jest bajzel wiecznie.

No i właśnie o to chodzi by ten shitowy układ zmieniać! W Niemczech, Francji, nie mówiąc o Wlk.Brytanii, też od czasu do czasu są wybory, ale tam nie istnieje nawet cień podejrzenia, że wpłynie to na ogólną linię przekazu nadawcy publicznego. Wpłych organizacji pozarządowych w tych krajach jest tak wielki, że wiele decyzji podejmowanych przez zarządzających tego rodzaju instytucjami jest uzależnionych właśnie od stanowiska tychże. Ja uważam, że taka sytuacja to norma, a społeczeństwo obywatelskie właśnie na tym powinno polegać. Czyż nie jest swego rodzaju schizofrenią, że dokonujemy wyborów /tych powszechnych/, kierując się negacją, głosujemy na kogoś, bo jesteśmy przeciwko innemu? Nie jest to normalne i nie służy temu, by wybrańcy kierowali się w podejmowanych decyzjach dobrem ogółu, by reprezentowali tych, którzy obdarzyli ich zaufaniem. A tak jest niestety w Polsce, i m.in. w nomen omen "publicznej" TVP. Trzeba mieć nadzieję, że z biegiem czasu i wzrostu świadomości społecznej, sytuacja będzie systematycznie ulegać zmianie i nawet uczestnicy takiej dyskusji jak ta na naszym forum, świadomie czy nie, BĘDĄ mieć wpłych na podejmowane decyzje w żywotnie ich interesujących kwestiach. Ja jestem za.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kriswas - ale mnie się wydaję że "selekcję negatywną" to nasze społeczeństwo ma już "we krwi".
(akuratnie ten problem poruszałem w innym dziale) stąd taka łatwość "manipulacji".

Inna sprawa że do pewnych decyzji dochodzi się z wiekiem i np. bez piłki w HD da się żyć, ale bez wódy (przepraszam wody) już nie.:fool::lol:

Kwestia priorytetów. ;)
 

bluray

Banned
Kiedyś postawiłem postulat, który jest na pierwszy rzut oka paranoiczny:

Zapisać ustawowo, że Rząd dysponuje TVP.
Co cztery lata ew. nowa RN i Zarząd.
Układ jasny i przeżysty.
W tym sensie przez powszechne wybory parlamentarne społeczeństwo decyduje o TVP.
Nie ma większej destrukcji niż TVP w rękach opozycji.

Przykład: J. Kaczyński wczoraj w TVP poinformował naród, że są nadwyżki w budżecie.
I zrobił to w sytuacji kiedy zabiegamy o środki pomocowe z UE. IDIOTA.

Media są niezależne i nie ma zagrożenia monololem informacyjnym.

Nie wieżę w tgz. niezależność dziennikarską.
I uchroń nas Panie przed oddaniem im TVP.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bluray
w swietle informacji ,ktore podales nieco inaczej spogladam na twoje wypowiedzi....
powiedzmy- mam wiecej zrozumienia...;-)
aczkolwiek nie jestem przekonany czy wszystkie powinny byc ujawnione no ale to juz inna sprawa...
jednak ten post kolegi:
a ja nie mam "n"ki a tvp hd mam z kablówki smsnet :)
nieco podwaza teorie "blokowania"... no chyba ,ze ten "smsnet" nalezy do grupy ITI ?!

kriswas
jak swiat swiatem ludzie zawsze zadali "chleba i igrzysk". ci "najedzeni" glosniej wolaja oczywiscie o "igrzyska" co nie zmienia faktu ,ze idealnie wpasowuja sie w schemat...czesto robi sie wiecej zamieszania w jednej sprawie ,aby odwrocic uwage od innej...
jestem (szczesliwie) w tej sytuacji ,ze moge pewne rzeczy obserwowac "z boku" ,siedzac na sofie z pelnym brzuszkiem a z tej perspektywy patrzy sie troche inaczej.....a moje szczescie polega na tym , ze wiekszosc decyzji osob "na gorze" nie wplywa bezposrednio na moja sytuacje...
nie zmienia to jednak faktu ,ze pewne "niewygodne" pytania pojawiaja sie same...
tak wiec nie potrafie np. zrozumiec jak ta banda sk...synow moze niewzruszenie prowadzic swoje wyborcze igrzyska gdy ludzie po raz kolejny tona ?! wedlug mnie to jest dopiero kryminal !
 

kriswas

Member
Bez reklam
bluray
w swietle informacji ,ktore podales nieco inaczej spogladam na twoje wypowiedzi....
powiedzmy- mam wiecej zrozumienia...;-)
aczkolwiek nie jestem przekonany czy wszystkie powinny byc ujawnione no ale to juz inna sprawa...
jednak ten post kolegi:

nieco podwaza teorie "blokowania"... no chyba ,ze ten "smsnet" nalezy do grupy ITI ?!

kriswas
jak swiat swiatem ludzie zawsze zadali "chleba i igrzysk". ci "najedzeni" glosniej wolaja oczywiscie o "igrzyska" co nie zmienia faktu ,ze idealnie wpasowuja sie w schemat...czesto robi sie wiecej zamieszania w jednej sprawie ,aby odwrocic uwage od innej...
jestem (szczesliwie) w tej sytuacji ,ze moge pewne rzeczy obserwowac "z boku" ,siedzac na sofie z pelnym brzuszkiem a z tej perspektywy patrzy sie troche inaczej.....a moje szczescie polega na tym , ze wiekszosc decyzji osob "na gorze" nie wplywa bezposrednio na moja sytuacje...
nie zmienia to jednak faktu ,ze pewne "niewygodne" pytania pojawiaja sie same...
tak wiec nie potrafie np. zrozumiec jak ta banda sk...synow moze niewzruszenie prowadzic swoje wyborcze igrzyska gdy ludzie po raz kolejny tona ?! wedlug mnie to jest dopiero kryminal !

Też mam podobne spostrzeżenia jak Ty /moja sytuacja ogólna również nie odbiega daleko od Twojej, przynajmniej tak mi się wydaje JESZCZE!/, jednakże, każda decyzja "osób na górze" ma wpływ na nas, większy lub mniejszy, ale ma, o ile jesteśmy obywatelami danego kraju. Pytanie zasadnicze i zasadne jest: czy my, jako obywatele mamy na te "osoby" wpływ, nie tylko przed, ale i po ich wyborze?
Poza tym, na Twoje ostatnie stwierdzenie również muszę zareagować, gdyż użyłeś sformułowania, cyt. "ta banda sk...synow", które to sformułowanie jest szerokie i całkowicie niejednoznaczne, chyba, że masz na myśli całe spektrum naszej politycznej rzeczywistości. A to w takim przypadku jestem takiego samego zdania co Ty. Jednak, nie wiem, czy w tym momencie admin nie ukróci tych naszych, skądinąd, całkiem na temat wywodów, bo jak inaczej można określić to, co dzieje się na rynku mediów przynajmniej odnośnie TV i co wyczyniają wszyscy, pożal się Boże, politycy związani z tematem.

@hojlo1
Dokładnie!
 
Ostatnia edycja:

kris_kjk

New member
TVP jest w rękach polityków, a zatrzymanie Platformy TVP to ich sprawa, pod głupimi wymówkami o prawach autorskich, nieważnych umowach z Astrą itp. Ktoś dał sporo $$$ za zatrzymanie rozwoju i praktyczne zlikwidowanie Platformy TVP, a komu mogła zaszkodzić wchodząc na rynek TV SAT ... wiadomo ... obecnym nadawcom, wiec kto daje i kto bierze łatwo się domyślać.
Jest cisza w temacie bo to nie jest w interesie ($$$) mediów typu TV nagłaśnianie tego, ile jest osób które w Polsce nawet nie wiedziały o krótkim ale już funkcjonowaniu Platformy TVP ... ja znam bardzo dużo.
Generalnie to, że np. publiczna TVP HD (i inne kanały TVP) opłacana z podatków, abonamentu nie jest powszechnie dostępna jest niezgodne z prawem ... ale w Polsce nikt tego tematu nie ruszy, żaden NIK, KRRiTV, instytucje od korupcji, rzecznik praw, itp. nikt nie chce podpaść ... władzy ... może ktoś we władzach EU w jakiejś komisji itp., jakiś eurodeputowany itp. mógłby to poruszyć. Głośno mówi się za to o cieciach w TVP, likwidacji ośrodków regionalnych, niepłaceniu abonamentu itp., ale już nikt nie mówi o rozwoju TVP. Jak chce się brać abonament, to trzeba coś dać do oglądania.

Aż szkoda jak się słyszy co się wyprawia w TVP, zresztą nie tylko tam,a przykład idzie z góry ...

Pozdrawiam ...
 

bluray

Banned
Potwierdzają się zapowiedzi związane z powiększeniem zasięgu kanału TVP HD tuż przed Mundialem 2010 roku. Już wiadomo, że jeszcze w czerwcu stacja dołączy do oferty Cyfry+.
Jeszcze przed Mundialem 2010 roku do oferty satelitarnej platformy Cyfra+ dołącza dwa nowe kanały HD
- TVP HD oraz BBC HD. Stacja TVP HD, która w całości będzie transmitowała Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dostępna będzie w pakiecie
HD Mix oraz w abonamencie
Prestiżowy HD+. Z kolei zapowiadany od maja kanał BBC HD dostępny będzie w pakiecie HD Mix oraz w abonamencie Prestiżowy HD+. BBC HD będzie można dokupić także jako osobny kanał w cenie
5 zł.

Kanały TVP HD oraz BBC HD znalazły się m.in. na materiałach reklamowych
"Mistrzowskiej promocji" z 50 proc. rabatem. Oficjalny komunikat w tej sprawie operator planuje wydać w najbliższych dniach.
żródło:
TVP HD i BBC HD dołączą do Cyfry+ - Cyfra Plus, TVP HD, BBC HD - Media2.pl

A tu żródłowy link do info o CP:
Cyfrowy Polsat
Jak widać nie trzeba się logować.
Pewnie to taki kontrolowany manewr przeciekowy.
 

bluray

Banned
Podany wyżej link do listu wew. CP do APS został dzis rano zablokowany.
Źle to wróży ws. obecności TVP HD na CP.
Z kolei TVP HD jest kodowana także w Nagra3.
TVP HD (13E - Conax CAS7, Seca 4, Nagravision 3 i Viaccess PC 3.0)

A to pozostawia szansę. Otwarcie za 18 godzin rusza studio i koncert otwarcia.
 

darkre

New member
Haha i jak wam się ogląda mundial w TVP HD. Bardzo dobrze że TVP nie udostępniło wam tego kanału. Jak N-ka starała się o Polsat to się wypieli. Jeszcze raz gratuluje emocji i transmisji w jakości lat 60-tych .
 
Do góry