Dlaczego TVP HD jest tylko na N-ce ? Kto zna rozwiązanie tej zagadki ?

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie,wszystko jest ok. tylko to "obejżenia". Nie może, poważne pismo, zawierać tak rażących błędów ortograficznych,powinno być "obejrzenia" ;-)
 

Gie

Member
Bez reklam
Wysyłanie takich petycji nie ma raczej sensu. Prawdopodobnie system mailowy po wykryciu 10 maili z taką samą treścią będzie je uznawał za spam :)
 

bluray

Banned
No wygląda, że jest poważny sukces:
W żadnym stopniu nie twierdzę, że to skutek petycji z błędami orograficznymi.
Ten zresztą mankament wskazuje na "ludowe" pochodzenie.
W niedzielę 30-go maja media2 zamieszcza informację:

Z naszych informacji wynika, że czerwiec 2010 roku będzie istotnym miesiącem dla TVP HD, który ma pojawić się w ofercie wielu operatorów płatnej telewizji. Atrakcyjnym kąskiem dla widzów i operatorów jest rozpoczynający się za kilka tygodni Mundial 2010, który w Polsce w jakości HD pokaże wyłącznie TVP HD. Do tego dochodzi także Euro 2012, do którego prawa nabyła także Telewizja Polska już kilka miesięcy temu.

Jest szansa, że TVP HD dołączy m.in. do oferty Cyfrowego Polsatu - od kilku dni na dekoderach platformy pojawiła się pozycja "Test HD", co sugeruje przygotowania platformy do włączenia nowej stacji HD. Jak twiewrdzą nasze źródła, Telewizji Polskiej w ostatnich tygodniach udało się podpisać kilka umów z operatorami (m.in. na TVP HD). Niewykluczone więc, że TVP HD jeszcze przed Mundialem pojawi się także w ofercie kilku dużych graczy (m.in. Cyfry+, UPC Polska, Aster czy Vectra).
TVP HD na Mundial zwiększy zasięg - TVP HD, Telewizja Polska - Media2.pl
Bo skandalem jest wspieranie jednego nadawcy SAT przez TVP.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
[1]
Zadziwia, że oprócz jednej osoby nikt nie poparł inicjatywy.
Widać kibice - maniacy HD nie wystepują na tym forum.

Mam taką nadzieję, że N oraz TNK HD nie będą już jedynym sposobem na Mundial w HD.
I oto chodziło.
[2]
W tekście media2 przywołana jest wypowiedź nowego prezesa TVP:
Kilka tygodni temu nowy prezes Telewizji Polskiej w jednym z wywiadów prasowych zapowiedział, że TVP chce dążyć do szybkiego powiększenia zasięgu kanałów tematycznych. Jak zauważył, Telewizja Polska stworzyła TVP Sport, TVP Historia czy TVP HD, ale nie zadbała o szeroką dostępności tych stacji w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych.
Ciekawe gdzie to Prezes sie wypowiedział, bo nikt tego kluczowego textu nie nagłośnił.
A to nic innego jak przyznanie, że TVP blokowało dostępność TVP HD tak by tylko N-ka miała cichą wyłączność.
Pada także pomówienie C+ i CP, że nie chcieli tego kanału.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Temat jest taki:
Dlaczego TVP HD jest tylko na N-ce ? Kto zna rozwiązanie tej zagadki ?



Okazało się, że rozwiązanie zagadki znał Prezes TVP Orzeł:
Telewizja Polska stworzyła TVP Sport, TVP Historia czy TVP HD, ale nie zadbała o szeroką dostępności tych stacji w sieciach kablowych oraz na platformach satelitarnych.

Cel tego "niezadbania" jest jasny: zyskanie przychylności układu TVP-KRRiTV w TVN i TVN24. Przychylności nie ma więc nie będzie wyłączności.
Daty:
styczeń 2006 - Kaczyński powołuję Kruk na szeka KRRiTV,
maj 2006 - Bronisław Wildsztejn (PIS) prezesem TVP,
październik 2006 - start N-ki

Pisanie o wyższości jednej platformy nad inną nie należy do tego tematu.
e
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak dobrze wnioskuje z przytoczonych przez ciebie informacji, temat pytania bedzie wkrotce nieaktualny.pozostaje jedynie napisac do "przyjaciolki"....
 

kriswas

Member
Bez reklam
Koledzy, jeżeli jesteście już posiadaczami N-ki lub TnK, to w zachwycie posiadania nie pozwólcie odebrać swojej inteligencji resztek obiektywizmu. Jakie to charakterystyczne dla nas Polaków, że jeżeli już coś mam, to jest to THE BEST, a reszta to nisza lub techniczne zacofanie. Niestety stajnia ITI / N-ka i TnK /, zajmuje "zaszczytne" III miejsce, jeżeli chodzi o tę większość. Źródło: TUTAJ
@blueray
Na zwiększenie zainteresowania nie masz co liczyć. Jak już pisałem, tematem żyją tylko pasjonaci TV Sat i HDTV, a tych jest niewielu. Szarego odbiorcę programu TV nie obchodzi co i jak jest poukładane na tym polu dotąd, dopóki nikt lub nic mu nie wejdzie w szkodę, czytaj: nie pozbawi go fizycznie dostępu do sygnału TV lub ulubionego programu. Siła oddziaływania społeczeństwa na liczne dziedziny właśnie go, społeczeństwa tyczące, jest niestety nikła i choć stale rośnie, to ten wzrost, w ocenie świadomych obywateli, jest słaby, pozbawiony progresji. Zadajemy sobie o wiele więcej trudu, aby osłabiać tę siłę, niż świadomie wspierać przedsięwzięcia, które ją wzmacniają. Często świadome działania różnego rodzaju szarlatanów od PR i socjotechnicznych sztuczek są nieświadomie przez nas samych popierane. Dlatego tak ważne jest stworzenie solidnych podstaw prawnych i strukturalnych, aby na szeroko rozumiany ład medialny w Polsce jak najmniejszy wpływ mieli politycy i różnego rodzaju "cwaniacy z branży". Tylko, że na to trzeba woli tych, których sami(?) wybieramy, a nie zawsze ci wybrańcy są najlepsi, niestety. Tylko to już zupełnie inny temat, na zupełnie inne rozważania.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie bardzo rozumiem czego oczekujesz ?! posiadacze jednej platformy maja wyjsc z transparentami
"dajcie nasze kanaly innym" ?! (to przenosnia oczywiscie).
w ustroju demokratycznym,wolnorynkowym najwieksza sila oddzialywania spoleczenstwa jest popyt...obojetnie jakiej dziedziny to dotyczy lacznie z polityka.
tworzenie podstaw prawnych i strukturalnych , budowanie ladu medialnego i nie tylko to wlasnie jedno z zadan ,za ktore odpowiedzialni sa politycy wybrani przez wiekszosc spoleczenstwa (w zaleznosci od tego na kogo byl "popyt") to ,ze wplyw na nich maja "lobbysci" tez raczej nie powinno nikogo dziwic ,tak dzieje sie na calym swiecie -jestesmy w UE wiec powinnismy zdawac sobie sprawe co przynosi ze soba globalizacja, makroekonomia i swobodny przeplyw kapitalu. to czy relacje miedzy politykami i lobbistami sa "czyste" czy tez nosza znamiona korupcji to juz inna sprawa...
caly ten temat od samego poczatku zmierza w kierunku "odkrycia spisku" , ktory jakos tez nikomu z podnaszacych larum oredownikow "ladu medialnego" nie przeszkadzal do czasu az "nikt im nie wszedl w szkode" transmisjami TV zapowiedzianymi na kanale ,ktorego akurat nie posiadaja- czyli nagle obudzili sie oburzeni ze "pozbawiono ich fizycznie dostepu do sygnalu TV lub ich ulubionego kanalu" (brak tvp sport czy tvp historia jakos nie wzbudzil emocji) ....:D cala reszta to pusta frazeologia dobra na kazda okazje.
kanal bedacy kwestia sporu niedlugo ma byc "szeroko dostepny" ,tak wiec czy byl to faktycznie "spisek" czy tez menadzerowie C+ i Polsat dali porostu ciala olewajac sprawe i slabo walczac o dany kanal (czytaj- uznali ze nie warto wykladac na niego kasy) dalsza dyskusja na ten temat jest tylko biciem piany....w dodatku po fakcie....
 

kriswas

Member
Bez reklam
nie bardzo rozumiem czego oczekujesz ?! posiadacze jednej platformy maja wyjsc z transparentami
"dajcie nasze kanaly innym" ?! (to przenosnia oczywiscie).
w ustroju demokratycznym,wolnorynkowym najwieksza sila oddzialywania spoleczenstwa jest popyt...obojetnie jakiej dziedziny to dotyczy lacznie z polityka.
tworzenie podstaw prawnych i strukturalnych , budowanie ladu medialnego i nie tylko to wlasnie jedno z zadan ,za ktore odpowiedzialni sa politycy wybrani przez wiekszosc spoleczenstwa (w zaleznosci od tego na kogo byl "popyt") to ,ze wplyw na nich maja "lobbysci" tez raczej nie powinno nikogo dziwic ,tak dzieje sie na calym swiecie -jestesmy w UE wiec powinnismy zdawac sobie sprawe co przynosi ze soba globalizacja, makroekonomia i swobodny przeplyw kapitalu. to czy relacje miedzy politykami i lobbistami sa "czyste" czy tez nosza znamiona korupcji to juz inna sprawa...
caly ten temat od samego poczatku zmierza w kierunku "odkrycia spisku" , ktory jakos tez nikomu z podnaszacych larum oredownikow "ladu medialnego" nie przeszkadzal do czasu az "nikt im nie wszedl w szkode" transmisjami TV zapowiedzianymi na kanale ,ktorego akurat nie posiadaja- czyli nagle obudzili sie oburzeni ze "pozbawiono ich fizycznie dostepu do sygnalu TV lub ich ulubionego kanalu" (brak tvp sport czy tvp historia jakos nie wzbudzil emocji) ....:D cala reszta to pusta frazeologia dobra na kazda okazje.
kanal bedacy kwestia sporu niedlugo ma byc "szeroko dostepny" ,tak wiec czy byl to faktycznie "spisek" czy tez menadzerowie C+ i Polsat dali porostu ciala olewajac sprawe i slabo walczac o dany kanal (czytaj- uznali ze nie warto wykladac na niego kasy) dalsza dyskusja na ten temat jest tylko biciem piany....w dodatku po fakcie....

Wiesz kolego, nie obraź się, ale Twoja postawa, to typowe zachowanie tego rodzaju ludzi, którzy "znaleźli się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie", załapali się na "resztki ze stołu wielkich tego świata" i stali się ich mimowolnymi żołnierzami, gotowymi polec na szańcu liberalizmu politycznego, twierdząc, że wolny rynek jest w stanie uleczyć nawet jaskrę babuni. To nie było moje, ale już nie pamiętam, kto był autorem tych słów. Więc, jak mawiał nieodżałowany ks.Tischner, to trzeci rodzaj prawdy, czyli cyt. "gówno prawda".
Nawet jeżeli będziesz dalej twierdził, że wszyscy Ci, którzy zadają niewygodne pytania, to dziwacy, zmierzający do odkrycia spisku, to z faktami nie można dyskutować, czy też interpretować je jak się chce. Fakt pozostaje faktem i jeśli nie czujesz się na siłach, aby z nich wyciągać wnioski, to nikt nie zmusza Ciebie, abyś nadwyrężał szare komórki. Zachowaj je na starość, przydadzą się napewno, sam coś o tym wiem. Bez urazy kolego.
Dla podsumowania, już gdzieś używałem tego przykładu:
wyobraźcie sobie, że brytyjska publiczna BBC jest producentem jakiegoś kanału telewizyjnego, który na mocy niejasnej, by nie rzec niejawnej umowy pomiędzy nią i R.Murdochem, właścicielem największej platformy na Wyspach Brytyjskich, jest dostępny tylko właśnie w Sky TV. Podejrzewam, że nawet tak obrzydliwie bogaty człowiek jak Murdoch, obudziłby się zlany potem ze strachu, a z samego rana popędziłby do psychiatry. Tylko, że to UK i standarty troszkę inne niż w Polsce, a i politycy też jakby bardziej odpowiedzialni. No nie wspomnę już o sądach JKM, które szczególnie nie przejmują się kogo sądzą. Oczywiście to tylko przykład i nie twierdzę, że UK to raj na Ziemi, o co to, to nie!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jestes jakims bojowkarzem-mowca, antyglobalista ?! tak wnioskuje z pierwszych zdan twojej wypowiedzi.nie rozumiem tylko skad bierze sie ta zajadlosc ?! nie zalapales sie na "resztki z panskiego stolu "?! czy zalapales sie ,ale nie chcesz o tym wiedziec ?!
a pytanie "czemu nie mam FIFA w polsacie?" napewno nie nalezy do tych "niewygodnych" ....

ps. a o sadach JKM wiem troche wiecej od ciebie....z prostej przyczyny mialem z nimi stycznosc-osobiscie.
 

bluray

Banned
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Mat74:
Używasz manipulacji na forum. A tego bardzo nie lubimy.
Piszesz o jakiejś alternatywie:
czy byl to faktycznie "spisek" czy tez menadzerowie C+ i Polsat dali porostu ciala olewajac sprawe i slabo walczac o dany kanal (czytaj- uznali ze nie warto wykladac na niego kasy)
Dlaczego udajesz, że nie wiesz o kluczowym oświadczeniu Prezesa Zarządu Telewizji Publicznej:
, Pana Romualda Orła:
Otóż 30 maja Media2 pisze:
Kilka tygodni temu nowy prezes TVP w jednym z wywiadów prasowych (Rzeczpospolita) zapowiedział, że TVP chce dążyć do szybkiego powiększenia zasięgu kanałów tematycznych. Jak zauważył, Telewizja Polska stworzyła TVP Sport, TVP Historia czy TVP HD, ale nie zadbała o szeroką [FONT=inherit!important]dostępność [/FONT]tych stacji w [FONT=inherit!important]sieciach [/FONT]kablowych oraz na platformach satelitarnych.
Nigdy nie było alternatywy !!!
To jest zmowa iti i TVP(PIS od maja 2006).
W ten sposób:
- PIS kupował przychylność TVN/TVN24 (tu się przejechali bo nietrafnie zbyt mocno Ziobro/Kamiński uderzyli środowisko najważnieszych przedsiebiorców polskich)
zaś
- kręgi biznesowe Wejchert/ Walter Family miały tłuc kasę dzięki N-ce (póki co deficyt).
Jak widać ani jednym ani drugim się nie udało.
Jedynie blokowanie TVP HD dla C+ i CP się udało.

Pisannie, że za stan obecny odpowiadają Prezesi CP i C+ jest oczywistym kłamstwem.
Poczytaj uważnie co pisze ci KRISWAS.
Jeżeli trwa monopol N na transmisje MUNDIAL HD, które prawa są opłacone z publicznych składek to to jest KRYMINAŁ !
Jak może TVP odmówić Ministrowi Skarbu (właścicielowi) wglądu w umowę ITI - TVP !
I o to chodziło w tym wątku.

Mat74:
To ja zakładałem z Gemeru tgz. konkurencyjne forum. Mam nik nr. 3
To był protest przeciwko uprawianej wówczas na "olsztynie" krypto reklamie.
Ale KIKI i Ar2 szybko pojeli, że to zguba dla forum, którego niezalerzność jest wartością nadrzędną.
W ich najlepszy interesie była i jest popularyzacja obrazu wysokiej rozdzielczości.

Niestety na "konkurencyjnym" forum miało miejsce tgz. "wrogie przejecie".
Dziś króluje tam:

- kryptoreklama N/TNK/TNK HD
- czarny PR na POLSATU i C+
- kryptoreklama SONY
Zwróć uwagę, że wszyscy liczący się forumowicze wycofali się.
Pozostało n-kowe towarzystwo wzajemnej adoracji.
SZKODA.
Rozpisałem się bo niestety.
Ty wpisujesz się swoimi manipilacjami w tamto śmieszne środowisko.
Nie rób tego tu. Rób tam. A zacznij od wpisu, że MUNDIAL w HD będzie na Cyfrowym Polsacie.
Tylko uważaj bo za to możesz dostać tam bana.

pozdro.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
naprawde nie wiem o jakiej propagandzie z mojej strony piszesz ?!
w swoich wypowiedziach mowilem wyraznie ze sa czy byly dwie mozliwosci- dla mnie slowo
"nie zadbanie" nie jest jednoznaczne z "blokowaniem" nie mowiac juz o swiadomym dzialaniu jakby nie patrzec korupcyjnym. nie znaczy to oczywiscie ,ze tak nie bylo....- nikt nie przedstawil jednoznacznych (jak dla mnie) dowodow. mogla wiec taka sytuacja nastapic ,ale nie musiala...

sprawa druga- dlaczego dopiero teraz ktokolwiek sie tym zainteresowal i dlaczego dopiero teraz komukolwiek zaczelo zalezec na "misyjnym dzialaniu TVP" ?! odpowiedz jest prosta- mundial HD !
dopiero teraz wszyscy szukaja spisku, kryminogennych dzialan itp. gdyby mundial mial byc w Polsacie to wszyscy podnoszacy w tej chwili larum w dalszym ciagu mieliby cala sprawe ,lacznie z autorskimi kanalami TVP (w tym przypadku mozemy mowic nawet o "kanale premium") w d..e.

pozostaje w dalszym ciagu kwestia pozostalych "poszkodowanych" o co tez pytalem w swoich wypowiedziach- przeciez osoby nie posiadajace zadnej platformy tez maja prawo do TVP hd ! oni tez placa abonament ! wedlug nich to rowniez moze byc kryminal....

nie ubierajmy poprostu w gornolotne idee spraw bardzo prozaicznych.... poprostu nagle grono osob stwierdzilo ,ze nie dostanie czegos co jak uwazaja im sie nalezy ! chca o to walczyc - niech walcza ! tylko czy sluszne sa ich pretensje wobec tych ,ktorzy nie chca "stanac z nimi w szeregu" ?!

ps.co do forum "konkurencyjnego" - bezapelacyjnie jest wielu sprawach skarbnica wiedzy , jest tam wielu uzytkownikow naprawde znajacych sie na rzeczy, jednak mowiac szczerze to towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepujacych sie po plecach kolegow konczacych wiele dyskusji w stylu "ja mam, mialem lepsze - a ty g...o wiesz" i krecacych sie wokol nich klakierow . nigdy mi jakos "nie podeszlo"...

pzdr
 

Andrewan

New member
Pozamiatane.
Wielki sukces. Być może dzęki naszym protestom.

Aleś mnie rozbawił ... normalnie do łez.

Nie jesteś ani górnikiem ani służbą zdrowia a wydaje się że nawet do hutnika daleka droga, więc mało prawdopodobne jest aby twój ! protest został choćby zauważony.

Zdecydował rynek i rachunek ekonomiczny nic innego, cieszyć się należy iż TVP wreszcie coś zarobiła, może idzie ku lepszemu.

Pozdrawiam.... mimo wszystko
 

bluray

Banned
Przez kilka lat nie było klimatu.
Pochyl się na zagadnieniem:
Komu mogło by zależeć na nagłośnieniu skandalicznej sytuacji w układzie ITI - TVP - KRRiTV.

Ja doszedłem do wniosku, że tylko Rząd i AGORA może to nagłośnić.

Cel:
kompromitacja KRRiTV oraz TVP.

Kto obecnie szuka takich informacji:
Rząd RP,
by mocniej uzasadnić przeprowadzane rozgonienia KRRiTV oraz TVP.
Tak więc w takiej sytuacji szum nawet na takim małym forum jest podstawą do powiedzenia:
Społeczeństwo to widzi i piętnuje.

Amen.
 

Andrewan

New member
Tak więc w takiej sytuacji szum nawet na takim małym forum jest podstawą do powiedzenia:
Społeczeństwo to widzi i piętnuje.

Amen.

Społeczeństwo.... jaki wpływ ma na telewizję publiczną społeczeństwo ja się pytam.
Bo na mój gust to tylko wybory parlamentarne decydują o tym kto będzie miał wpływy w telewizji publicznej. i dlatego taki tam jest bajzel wiecznie.
 

bluray

Banned
MAT74:
zwóć uwagę, że mija 30 godzin od newsa, (że na Cyfrowym Polsacie będzie TVP HD z MUNDIAL 2010 w HD.) a na tgz, konkurencyjnym forum temat nie istnieje.

Treaz to się zmienia:
Dyrektor ITI Neoviion (tamże pod nikem pmcomp) zareagował ( widać ma dyżur w ten weekend).
Chłopina wkleił prosto w forum dwudniowy NEWS z portalu SAT Krak.

SAT-KRAK to taka komercyjna akcja z Krakowa, która wsławiła się załatwieniem głównej wygranej na na SAT KRAK 2010 tunerowi N-ki , tgz. TURBO którego nie było wtedy na rynku.
To był przekręt medialny stulecia na rynku polskich doów mediowych.
Super wyczyn pmcom-pa.
MNyślę, że powinni go po tej akcji na zbity pusk wyrzucić z pracy.

Jednak się myliłem !
Dyrektor pmcomp zmienił w locie i podaje obecnie wyłącznie info o tym, że oferta pre-paid POLSATU jest gorsza niż pre-paid rodzinej firmy Walterów.
Dyrektor iti wymoderował własny NEW-s. Zapomniał cwaniak dodać, że w pre-paid CP będzie TVP HD z MUNDIAL HD.
Nadal więc brak rzetelnej i najnowszej informacji o tym,że na Cyfrowym Polsacie będzie MUNDIAL 2010 w HD.
I, że wyłączność rodziny Walterów na przekaz w sytemie HD RPA MUNDIAL 2010 jest
nie aktualna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry