Dlaczego Plazma a nie LCD?

Tigr

New member
Fredek 7318UCI i plazma 42PX5R

Olibaba napisał:
...a jaki masz sygnał z tego Ferdka ???
(tez mam ten model .... i od półroku łamię sobie głowę czy LCD czy plasma.)

Sygnał po EURO jest naprawdę dobry, wszystko zależy od danej stacji....
Np. Primiere Sport....mecze wyglądaja super!! A w TVP1 ....nieciekawie.
Niektóre pozycje z TVN...super....ale niektóre filmy ....żenada.
Generalnie widać jaką technologią było kręcone;-)

Mój syn(3 latka) uwielbia oglądać BabyTV i MiniMini....tam jest obraz SUPER....bo to kreskówki.

Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że mam taki obraz z tego tunka. Pewnie że zawsze może byc lepiej....ale....jeszcze nie wiem co za tuner wybiore....i co będę mógł na nim oglądać;-)
 

bzyk

New member
crt i plazma

Do watku i ja cos dosypie... wybralem plazme 42pf9631d ze wzgledu na jakosc obrazu + ambilight, zrezygnowalem z lcd, poniewaz a) ten sam rozmiar o podobnej klasie to wydatek 15k a plazma 10k, b) obraz jest bardziej nasycony c) z "klasycznych" zrodel obraz wyglada lepiej... poza tym nowe plazmy sie nie wypalaja trwale, i slynne logo znika po jakims czasie (ciekawe, czy tvp wpadnie kiedys na pomysl, a zeby logo troszecze przesuwac co jakis czas!)... chcialbym wypowiedziec sie tez odnosnie TV CRT do tej pory uzywalem philipsa 32pw8707 i twierdze zr to byl super tv 3-4 lata temu... dzis tej klasy tv to kupa szmelcu (geometria do bani i brak cyfrowych wejsc), Ci ktorzy w to nie wierza niech podlacza kompa pod swoj crt tv i zobacza jak to wyglada :) owszem divx-y mozna ogladac, ale zeby go wybrac, to trzeba oczka wypatrywac mocno, albo ustawic 800x600 + bardzo duze trzcionki , poza tym technologia crt nie daje nam mozliwosci kupienia telewizora 42cale :) (ciekawe jak duze by to bylo pudlo)... A teraz cos na korzysc CRT, obraz z analogow jest dobry
i to nie da sie ukryc :) poza tym to Panowie, co z tego ze mozemy powiesic swoje plazmy na scianie kiedy i tak zostaje nam kupa gratow do rozmieszczenia w poblizy odbiornika (wzmacniacz, glosniki, dvd, itp) wiec miejsce i tak jest zajete... dlatego swoja plazme postawilem w miejsce starego TV ! I gdzie tu oszczednosc miejsca !

pozdrawiam Bzyk
 
Do góry