Dlaczego dekoder nie od Cyfry+ ?

michal218

New member
Ja tam zaryzykowalem z Ferdkiem i to kiedy na forach udzielaly sie 2-3 osoby.Wzialem niemal w ciemno i nie zalowalem nawet przez sekunde.Jak dla mnie tylko nowy Dream moglby byc duzo lepszy,ale przy takiej cenie nawet o tym nie mysle.Cala reszta prezentuje zblizony poziom.Jesli nawet ciut wyzszy,to ferdek ma te zalete,ze nie potrzebuje modulu i z edukacja nie ma zadnych problemow.Tak wiec nie wzialbym tamtych nawet za pol ceny.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
michal218 napisał:
:) :) :) Chyba nie wytrzymales dyskusji....To co napisales tyczy sie Mibarsa...To pierwsza wypowiedz effe w tym watku :) :) :)

W tym watku moze pierwsza, ale w innych ma ten sam problem ;)....juz kupuje na raty fergusona, a tutaj juz mu zaden tuner nie potrzebny ;).
 

psk

New member
Mibars napisał:
Dobra.



No to trzeba polegać na skalowaniu dekodera...
Opcji ma 4, bez żadnego opisu. Panorama, czarne pasy po bokach, panorama z uciętym dolem i górą, oraz jeszcze jakaśtam, chyba jeszcze większe przybliżenie.

Tragedia. Nie wiem jak oni to mierzyli, ale zarówno z bocznymi pasami, jak i z ucinaniem góry i dołu obraz staje się za wąski! Poza tym nie ma żadnej opcji pośredniej, czyli, jak w Sharpie stosunek 14:9, czyli przycięcie, ale takie trochę mniejsze.... A może to ja przywykłem do tego lekko rozciągniętego formatu?

Cytat z instrukcji obsługi dekodera, który podobno masz w domu:



NORMALNY
– obraz nie jest powiększony, po bokach obrazu czarne pasy

ZOOM 16/9
– obraz jest powiększony na cały ekran z zachowaniem proporcji, górna
i dolna część obrazu jest obcięta

ZOOM 14/9
– obraz jest powiększony, ale nie wypełnia całego ekranu (po bokach obrazu
czarne pasy, mniejsze niż w trybie 4/3)

SZEROKI
– obraz w formacie 4/3 zostaje rozciągnięty do formatu 16/9, proporcje obrazu
nie są zachowane.



Masz 14/9! Zarówno w instrukcji jak i w rzeczywistości.

 
Ostatnia edycja:

incognitos

New member
Zastanawiam się nad tym fergusonem 8900 HD... i mam pytanko czy na tym dekoderze można nagrywać, a w międzyczasie oglądać inny kanał?
Ponadto czy sa w nim takie "bajery" :) typu cofanie/pauzowanie filmu w czasie nagrywania??

PS: Czy w tej klasie cenowej jest cos lepszego od tego Fergusona?
PS2: Zawsze dobrze radziłem sobie ze sprzętem RTV ale... czy ten dekoder jest w miare przystępny w obsłudze? Mam cyfrę+... co z kanałami... sam muszę wyszukać, czy można to zrobić automatycznie?
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na fergusonie liste trzeba wgrać samemu jak zrobisz skan to zrobi ci taki bajzel z kanałami że TVP1 będziesz miał na 679 albo 1356 kanale.Jak wgrać i skąd pobrać opisane jest na innych forach (DVHK-the best)nie rozumiem dlaczego philips jest taki upierdliwy powinno się karte włożyć i oglądać a tu czytam że kicha.Jak ktoś sie nie zna kompletnie to ferguson czy humax nie będzie lepszy i zeżre nerwów.A my czekamy na nowego DREAM 8000HD;)
 
Do góry