Dlaczego dekoder nie od Cyfry+ ?

Mibars

New member
Witam!

Zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, choć forum śledzę już od mniej-więcej Lutego - kiedy to zdecydowaliśmy się na nowy telewizor.

Nie będe opisywał żadnych perypetii z tym związanych, powiem tylko tyle, że obecnie w salonie stoi Sharp LC37XD1E - chyba najtańsze full HD... Ale ja nie o telewizorze!

Podpięta do niego jest Cyfra + - poprzez jakiś paruletni dekoder Philipsa...

...Jak wiadomo od dwóch, czy może nawet trzech dni Cyfra nadaje National Geographic HD, w dodatku w "prawie full HD" - czyli w sam raz dla tego Sharpa.

Ale by móc go odbierać trzeba mieć odpowiedni dekoder - z obsługą HD.

Cyfra+ oferuje swój dekoder (nie wiem jaki - chyba Philips) za 699zł na własność, lub 15zł/miesiąc w dzierżawę.

Ale z tego, co tutaj czytam, to ten dekoder jest traktowany jak największy zlom, można go używać "awaryjnie" przed zakupem właściwego dekodera....

..Ale dlaczego? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji w czym ten dekoder jest gorszy od innych, kosztujących po tysiąc i więcej złotych, plus prawie zawsze 179zł za moduł?

Dla mnie dekoder, to dekoder - odbiera program z satelity, dekoduje zakodowane programy i sprawia, że je widać :) Na czym polega "lepsiejszość" dekoderów Humax, Ferguson, czy innych?

Wiem, że kolega ma jakiś dekoder Cyfry+ w którym są wbudowane dwie gry.... No ale po cholerę kupować dekoder dla dwoch gier jakości zapewne tych znanych sprzed paru lat z telefonów komórkowych? Przecież nie do tego on służy?

Jeszcze raz się pytam - na czym polegają różnice? Lepsza jakość? Jakieś skalowania, czy coś? Inne wyjścia audio/video? Bo ja tego po rostu nie wiem i nigdzie na tym forum nie mogę znaleźć...
 

arsenal

Moderator
VIP
Coś słabo szukasz albo oczekujesz wszytkiego od razu podanego na tacy.:p
Sprzęt od operatora zawsze będzie "wykastrowany" w porównaniu z tym ze sklapowych półek. Powód? Kasa, kasa, kasa....
 

Mibars

New member
Ale CZEGO brakuje? Chyba mi nie powiesz, że dekoder cyfry HD nie może podać 1080i, czy też ma tylko jedno wyjście...

Przecież dekoder ma dekodować sygnał... I TYLE. To ne XBOX, ani też nie komputer do przeglądania WWW... Żadne przesyłanie sygnału między dekoderem, a powiedzmy komputerem mnie nie obchodzi...

Powtórze jeszcze raz - jak się czyta to forum co chwila padają słowa krytyki wobec dekodera Cyfry.... Ale mi chodzi o jakieś argumenty :/
 

michal218

New member
W porownaniu z Fergusonem 8800 brakuje przede wszystkim edukacji.Ale dla Ciebie to nie istotne,wiec odniose sie do Cyfry.Jakosc odbioru jest wyraznie lepsza,ale chyba naistotniejsza jest duzo wyzsza predkosc w przelaczaniu kanalow.Oprocz tego wspomniany Philips bardzo czesto sie zawiesza,jesli ktos duzo i szybko przelacza(obsewacja trwala 10 minut i zbraklo cierpliwosci).Przy takich pieniadzach za oba sprzety ronica w cenie na poziomie ok 300 jest wrecz smieszna...
P.S. Zapomnialem o najwazniejszym-W Philipsie masz narzucona przez Cyfre liste kanalow,a w innych tunerach mozna pozmieniac i kolejnosc i na biezaco dodawac nowe kanaly z satelity,nie czekajac na laskawosc technikow z Cyfry...
 

Mibars

New member
michal218 napisał:
W porownaniu z Fergusonem 8800 brakuje przede wszystkim edukacji.
Tzn dekoder zapamiętuje np najczęściej oglądane kanały?

Ale dla Ciebie to nie istotne,wiec odniose sie do Cyfry.Jakosc odbioru jest wyraznie lepsza,
[/QUOTE]Konkretny argument... Jak ma być ładnie, to ma być tip-top...
michal218 napisał:
ale chyba naistotniejsza jest duzo wyzsza predkosc w przelaczaniu kanalow.
Prędkość przełączania kanałów to mnie wkurza nawet w tym dekoderze, co teraz mam... Oraz fakt, że nie zawsze kanał "zaskoczy"
michal218 napisał:
Oprocz tego wspomniany Philips bardzo czesto sie zawiesza,[/QUOTEW jaki sposób zawiesza się dekoder? Brak reakcji? Reset?
michal218 napisał:
Przy takich pieniadzach za oba sprzety ronica w cenie na poziomie ok 300 jest wrecz smieszna...
A nie wymagany jest dodatkowy moduł Cyfry?
michal218 napisał:
P.S. Zapomnialem o najwazniejszym-W Philipsie masz narzucona przez Cyfre liste kanalow,a w innych tunerach mozna pozmieniac i kolejnosc i na biezaco dodawac nowe kanaly z satelity,nie czekajac na laskawosc technikow z Cyfry...
To akurat nie wiem, czy potraktować jako wadę, czy zaletę... Bowiem ja może i nie miałbym z tym problemu, ale moi rodzice mają problem w sytuacji, gdy poluzuje się SCART, a już totalny, gdy telewizor przypadkiem nie ustawi poprawnego źródła sygnału...

Jak wygląda procedura dodawania nowych kanałów? "szukanie automatyczne" czy coś w tym guście? I czy po takim czymś interesujące mnie kanały nie wyjda mi rozstrzelone w całym dostępnym zakresie kanałow pomieszane z Al Jaseera, czy innymi programami po rosyjsku, chińsku, czy anngielsku?

Jest jeszcze coś - Cyfra co pewien czas bawi się ustawieniami kanałów - czy zmienia ich czestotliwośc, czy też tylko je przemieszcza?
 

michal218

New member
Edukacja-dostep do pakietu Pr...e,D+ itp
Zawieszenie-brak reakcji i reset
Do ferdka nie trzeba modulu(do Philipsa tez nie)ale do innych trzeba
Kamaly mozna dodawac i recznie i automatycznie.Jak masz gotowa liste to po dodaniu z automatu nic nie miesz na poczatku,tylko dodaje dalej i tam jest bajzel,ale mozna pojedynczo usuwac
 
J

Judash

Guest
A jak babci znudzi sie C+to modul Polsatu wlozy i bedzie Fredka kiepskiego ogladac ;).
 
J

Judash

Guest
Dla mnie dekoder, to dekoder - odbiera program z satelity, dekoduje zakodowane programy i sprawia, że je widać :) Na czym polega "lepsiejszość" dekoderów Humax, Ferguson, czy innych?

Skoro dla ciebie dekoder to dekoder, a pewnie samochod to samochod, bo kazdy jezdzi, to ta gadka sensu nie ma.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zadowolony z tunera cyfry+

Witam.Posiadam samsunga 26r71 i dekoder cyfry+ hd i musze powiedziec ze jakosc obrazu w canal+ film i nat.geo hd w 1080i na tym dekoderze jest bardzo dobra a zawieszanie sie dekodera u mnie nie wystepuje w ogole.Wiem co mowie gdyz na okraglo ogladam filmy hddvd,ripy hddvd i blueray i po obejzeniu przeszlo setki filmow w hd, gdy zobaczylem jak wyglada canal+ film hd i nat geo hd na phillipsie z cyfry+ przez hdmi bylem bardzo pozytywnie zaskoczony a fanatycy i fanboje (no offence:p) lepszych dekoderow ,mowiacy ze ten phillips to "złom" musza widocznie tak bardzo kochac swoje dekodery ze wszystko co inne jest dla nich złomem.Pozdrawiam i ogolnie radze zaplacic 300zeta i nie placic za wynajem dekodera a pozostale 900złych zainwestowac w siebie:grin:.
 
J

Judash

Guest
SierzantHarris napisał:
Witam.Posiadam samsunga 26r71 i dekoder cyfry+ hd i musze powiedziec ze jakosc obrazu w canal+ film i nat.geo hd w 1080i na tym dekoderze jest bardzo dobra a zawieszanie sie dekodera u mnie nie wystepuje w ogole.Wiem co mowie gdyz na okraglo ogladam filmy hddvd,ripy hddvd i blueray i po obejzeniu przeszlo setki filmow w hd, gdy zobaczylem jak wyglada canal+ film hd i nat geo hd na phillipsie z cyfry+ przez hdmi bylem bardzo pozytywnie zaskoczony a fanatycy i fanboje (no offence:p) lepszych dekoderow ,mowiacy ze ten phillips to "złom" musza widocznie tak bardzo kochac swoje dekodery ze wszystko co inne jest dla nich złomem.Pozdrawiam i ogolnie radze zaplacic 300zeta i nie placic za wynajem dekodera a pozostale 900złych zainwestowac w siebie:grin:.
Rozumiem, ze za 300 zlotych tuner zostal twoja wlasnoscia?. I pewnie mozesz ogladac na nim Polsat, Premiere, TPS,Canal + hiszpanski?.Nie wszystkim wystarczy biedny Philips.
 
Ostatnia edycja:

Mibars

New member
Judash napisał:
Dla mnie dekoder, to dekoder - odbiera program z satelity, dekoduje zakodowane programy i sprawia, że je widać :) Na czym polega "lepsiejszość" dekoderów Humax, Ferguson, czy innych?

Skoro dla ciebie dekoder to dekoder, a pewnie samochod to samochod, bo kazdy jezdzi, to ta gadka sensu nie ma.


No właśnie... Nie

Samochód ma multum parametrów, które można uwzględniać przy porównaniach, A dekoder?

Do tąd myślałem, że jedyne, co można przy dekoderach porównywać, to ilość wyjść, czy złącz na karty, czy moduły. No... Ewentualnie design i wyświetlacz na przednim panelu...

A np teraz wiem, że istnieją inne parametry - szczerze nie wiedzialem, że istnieje jakaś różnca w jakości obrazu - w końcu sygnał jest cyfrowy i jego odkodowanie powinno przebiegać zawsze w identyczny sposób... A tu zonk... Albo detal, na który nigdy uwagi nie zwróciłem - czyli czas przełączania pomiędzy kanałami...

Tuner może być moją własnością za 699zł, nie 300zł.

BTW - Po co mi hiszpański Canal Plus, czy jakieś niemieckie, czy francuskie kanały?

A polsat, to jeden z trzech kanałów, które u mnie wyśmienicie odbierają z nadajnika naziemnego :)
 
J

Judash

Guest
Mibars napisał:
No właśnie... Nie

Samochód ma multum parametrów, które można uwzględniać przy porównaniach, A dekoder?

Do tąd myślałem, że jedyne, co można przy dekoderach porównywać, to ilość wyjść, czy złącz na karty, czy moduły. No... Ewentualnie design i wyświetlacz na przednim panelu...

A np teraz wiem, że istnieją inne parametry - szczerze nie wiedzialem, że istnieje jakaś różnca w jakości obrazu - w końcu sygnał jest cyfrowy i jego odkodowanie powinno przebiegać zawsze w identyczny sposób... A tu zonk... Albo detal, na który nigdy uwagi nie zwróciłem - czyli czas przełączania pomiędzy kanałami...

Tuner może być moją własnością za 699zł, nie 300zł.

BTW - Po co mi hiszpański Canal Plus, czy jakieś niemieckie, czy francuskie kanały?

A polsat, to jeden z trzech kanałów, które u mnie wyśmienicie odbierają z nadajnika naziemnego :)

I wlasnie sobie odpowiedziales na pytania ;).Skoro nie chcesz ogladac Discovery HD, Premiere HD, TPS gdzie jest sporo fajnych stacji muzycznych w super jakosci, nie interesuje cie liga niemiecka, hszpanska..itd, to bierz Philipsa za 699 zlotych ;)....brr...
 

incognitos

New member
Judash napisał:
I wlasnie sobie odpowiedziales na pytania ;).Skoro nie chcesz ogladac Discovery HD, Premiere HD, TPS gdzie jest sporo fajnych stacji muzycznych w super jakosci, nie interesuje cie liga niemiecka, hszpanska..itd, to bierz Philipsa za 699 zlotych ;)....brr...
Liga hiszpańska jest na Canal+ Sport...:)

Którego Ferdka polecacie?
 
Ostatnia edycja:

Mibars

New member
Hmm...A istnieje jakaś tańsza alternatywa dla tego Fergusona 8800 ?

I jak wygląda sprawa z korzystaniem z podwójnego konwertera - by działał na Astrę i HotBirda? Po prostu zmieniam kanał i sam wybiera satelitę, czy też uszę coś przelączać?
 
J

Judash

Guest
Mibars napisał:
Hmm...A istnieje jakaś tańsza alternatywa dla tego Fergusona 8800 ?

I jak wygląda sprawa z korzystaniem z podwójnego konwertera - by działał na Astrę i HotBirda? Po prostu zmieniam kanał i sam wybiera satelitę, czy też uszę coś przelączać?

Jezleli nie zalezy ci na kanalach HD, to kup Ferguson 7318+konwenter monoblok i smigasz ;)
 

Jan-Luc

New member
Mibars napisał:
Hmm...A istnieje jakaś tańsza alternatywa dla tego Fergusona 8800 ?

I jak wygląda sprawa z korzystaniem z podwójnego konwertera - by działał na Astrę i HotBirda? Po prostu zmieniam kanał i sam wybiera satelitę, czy też uszę coś przelączać?
Alternatywa to Humax w cenie podobnej do Fergusona, lub Topfield droższy o
dwie setki. (oczywiście mowa o tunerach HD)

Co do odbioru z Astry i Hotbirda, to wszystkie trzy obsługują Diseq, czyli wpinasz diseq pomiędzy konwertery a tuner i tuner sam przełącza satelity.
 
Ostatnia edycja:

kazek_krk

New member
Ja trochę z innej beczki. Mam porównanie nboxa do philipsa DSR 6201/91 ponieważ ostatnio zrezygnowałem z n. Niestety tuner philipsa bardzo odstaje od nboxa pod względem generowanej grafiki, szybkości działania, funkcjonalności. Generalnie po takiej zmianie mam wrażenie jakbym zmienił markowy sprzęt na bardzo tanią masówkę.
Obraz HD wygląda równie dobrze na obydwu tunerach.
Obraz SD jest dużo gorszy (rozmyty, kolory wyblakłe) na philipsie niż na nboxie ale to pewnie wynika z tego co przesyła cyfra.
 

michal218

New member
SierzantHarris napisał:
Witam.Posiadam samsunga 26r71 i dekoder cyfry+ hd i musze powiedziec ze jakosc obrazu w canal+ film i nat.geo hd w 1080i na tym dekoderze jest bardzo dobra a zawieszanie sie dekodera u mnie nie wystepuje w ogole.Wiem co mowie gdyz na okraglo ogladam filmy hddvd,ripy hddvd i blueray i po obejzeniu przeszlo setki filmow w hd, gdy zobaczylem jak wyglada canal+ film hd i nat geo hd na phillipsie z cyfry+ przez hdmi bylem bardzo pozytywnie zaskoczony a fanatycy i fanboje (no offence:p) lepszych dekoderow ,mowiacy ze ten phillips to "złom" musza widocznie tak bardzo kochac swoje dekodery ze wszystko co inne jest dla nich złomem.Pozdrawiam i ogolnie radze zaplacic 300zeta i nie placic za wynajem dekodera a pozostale 900złych zainwestowac w siebie:grin:.
Podlacz to wszystko pod tv 14 calowy to obraz z tegp Philipsa bedzie nawet lepszy niz z innych zrodel i dekoderow!Najsmieszniejsza opinia odkad sledze rozne fora o tej tematyce.
 
J

Judash

Guest
SierzantHarris napisał:
Witam.Posiadam samsunga 26r71 i dekoder cyfry+ hd i musze powiedziec ze jakosc obrazu w canal+ film i nat.geo hd w 1080i na tym dekoderze jest bardzo dobra a zawieszanie sie dekodera u mnie nie wystepuje w ogole.Wiem co mowie gdyz na okraglo ogladam filmy hddvd,ripy hddvd i blueray i po obejzeniu przeszlo setki filmow w hd, gdy zobaczylem jak wyglada canal+ film hd i nat geo hd na phillipsie z cyfry+ przez hdmi bylem bardzo pozytywnie zaskoczony a fanatycy i fanboje (no offence:p) lepszych dekoderow ,mowiacy ze ten phillips to "złom" musza widocznie tak bardzo kochac swoje dekodery ze wszystko co inne jest dla nich złomem.Pozdrawiam i ogolnie radze zaplacic 300zeta i nie placic za wynajem dekodera a pozostale 900złych zainwestowac w siebie:grin:.

Tobie sierzancie radze zebys sprzedal ten "olbrzymi" tv lcd, a zaoszczedzone 900 zlotych dolozyl i kupil lepszy tv ;).Wtedy moze dostrzezesz roznice w jakosci ;)
 
Do góry