Denon x4000 czy Onkyo 828

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Strasznie mieszasz.
Rozumiem że po założeniu zworki na gniazda w Altusach nie ma żadnego problemu i kolumny grają poprawnie na każdym z głośników.
Ty chcesz je podłączyć teraz pod ampli i wykorzystać połączenie typu biamp?
Podaj model.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie trzeba nic rozkręcać głośnik gra doskonale gdy jest podłączony do wieży technicsa EH-500 ponieważ z wieży też są po 2+ i 2- na jedną kolumnę problem w tym jak podłączyć to ustrojstwo do ampli, który ma tylko 1+ i 1- na kolumnę czy trzeba zmostkować 2+ i 2- i podłaczyć czy trzeba to zrobić przez jakąś zwrotnicę lub coś innego?

Z tego co widzę to masz coś takiego:
View attachment 10595

Czyli robisz podobne połączenie w obecnym amplitunerze, ale pod warunkiem, że masz możliwość biamp/biwire w ampli. Wtedy jedne kable puszczasz z front, a drugie z wyjścia przy którym będziesz miał np. height/surround back. Zobacz u siebie w instrukcji i nie dawaj zbyt grubych przewodów, z tego co widzę to 1,5mm może byc max

Zresztą jak Armanig pisał podaj jaki masz dokładnie model amplitunera
 
Ostatnia edycja:

kizia_1983

New member
Z kolegą Armanig widocznie się nie zrozumieliśmy chciałbym użyć kolumn w/w technicsa jako tylne do ampli np Onkyo 828 którego jeszcze nie mam (ale będę miał) i nie wiem i nie wiem jak to podłączyć.
by :
1. nie zjarać nic w ampli
2. nie zjarać głośników
 

SDman

Banned
Witam, czy możesz powiedzieć powiedzieć co rozumiesz pod określeniem kiepsko? Nie jestem audiofilem ale wiem, że do napędzenia Altusa 300 to potrzeba dużo mocy. czy może być tak że ampli na którym słuchałeś był słaby mocowo????

Witam,
dawno, dawno temu czytałem opis jak przerobić kolumny Altus, uśmiałem się nieźle.
Skrót:
zaczynamy od wysokotonowego, kolejny krok to średniotonowy, idziemy dalej bo nadal dźwięku nie
ma.
Zmieniamy zwrotnice, hmm nadal kiepsko, wymieniamy głośnik basowy, czegoś nadal brak.
Prosimy stolarza o wykonanie skrzynek drewnianych i mamy całkiem nowe własnego projektu
kolumny :D

Tak to były czasy sam miałem Altusy 75 wersje na eksport zachwycały mnie wtedy lata 86-94.
Potem zacząłem się uczyć co to jest dźwięk -skromne Mordaunt short pokazały gdzie miejsce Altusów jest.

Pozdr.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem i faktycznie nie zapisuje wartości ujemnych.

Nie potrzebowałem niczego synchronizować więc mi to obojętne. Ampli jest wart polecenia mimo to.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Pytanie do posiadaczy ONKYO TX-NR828 - czy błąd został poprawiony ?
https://www.youtube.com/watch?v=8qQ4KPLEUD8
Jestem zainteresowany tym ampli, ale skoro faktycznie support taki kiepski to raczej odpuszczę. Kusi mnie ze względu na dużą moc i dobrą cenę - około 2800 zł.

Za 2800 zł to bardzo dobra cena. We wrzesniu płaciłem 3200 i sprzedający nie chciał wogóle zejść niżej. A co do supportu - u mnie działa od września bez żadnego kłopotu. Amplituner faktycznie posiada dużą moc, pięknie gra w kinie domowym. Nawet na niedużych głośnościach - trzesienie ziemi gwarantowane.
 

Yacko

Member
Właśnie sprawdziłem i faktycznie nie zapisuje wartości ujemnych.

Nie potrzebowałem niczego synchronizować więc mi to obojętne. Ampli jest wart polecenia mimo to.

Może i nigdy bym nie użył, ale fakt, że człowiek zgłaszał błąd i został zlekceważony źle świadczy o firmie. Posiadasz najnowszy soft ?
 

Yacko

Member
Oczywiście, amp jest cały czas podłączony do sieci w tym internetu.

Tutaj kolega pisze, że nie może ustawić ujemnych wartości, więc jak too jest faktycznie ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/1117710-post18.html
Zgłosiłem błąd do dystrybutora z prośbą o przekazanie dalej, zobaczymy co z tego wyniknie, choć obawiam się, że nic.
Waszym zdaniem warto dopłacać 1500zł do Denona AVR-X4100W względem ONKYO TX-NR828? Według parametrów mocniejsze końcówki mocy, ale zasilacz słabszy, więc końcowy efekt mocy niekoniecznie lepszy. Jednak to co kusi to Audyssey MULTEQ XT32 vs zwykłe MULTEQ w Onkyo - tylko czy faktycznie jest aż taka różnica w dźwięku po kalibracji wersji XT32 ? Druga alternatywa to Denon X4000 - tutaj dopłata 900 zł.
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Denon bardziej muzykalny. Onkyo do kina dużo lepsze. Ale i tak najważniejsze dopasowanie do kolumn.
Już zaczynam się bać jak podłączę TX-NR828. Miałem na próbę Denona X2100W i w porównaniu do Yamahy RX-797 było kiepsko z mocą i jakością stereo. Skoro ma być jeszcze gorzej na Onkyo to chyba jednak Yamaha zostanie do stereo.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mocy w Onkyo na pewno Ci nie zabraknie. Ale może Ty oczekujesz od sprzętu mocnego grania? Każdy ma inne postrzeganie "dobroci" w dźwięku. Ja kiedyś nie wymieniłbym Onkyo (miałem 608 potem do testów 828) na inny. Teraz inaczej podchodzę do muzyki... nie tylko moc się liczy. Musisz sprawdzić na własnych uszach. A co do Yamahy, to jest to chyba amplituner stereo, więc się nie dziw że gra lepiej niż wielokanałowy.
 

Yacko

Member
Mocy w Onkyo na pewno Ci nie zabraknie. Ale może Ty oczekujesz od sprzętu mocnego grania? Każdy ma inne postrzeganie "dobroci" w dźwięku. Ja kiedyś nie wymieniłbym Onkyo (miałem 608 potem do testów 828) na inny. Teraz inaczej podchodzę do muzyki... nie tylko moc się liczy. Musisz sprawdzić na własnych uszach. A co do Yamahy, to jest to chyba amplituner stereo, więc się nie dziw że gra lepiej niż wielokanałowy.

Skoro miałeś na testy Onkyo serii 82 to potwierdzisz, że bardziej czuć było moc niż w Twoim obecnym AVR-X4100W ? Druga sprawa to filmy i gry 5.1 - odczuwasz dużo lepszą przestrzeń w porównaniu Audyssey MULTEQ v MULTEQ XT32? Zgadza się, Yamaha to ampli 2 kanalowy, ale moc zmierzona to poniżej 120W na kanał przy 2x4OHm a Denon X2100W prawie 180W przy tych samych warunkach, a odczucia były odwrotne.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Co do mocy, to nie wierz w to co jest na papierze. X2100 ma może 40W na kanał. Od mojego ampli wzmacniacz (710) jest mocniejszy. Onkyo wydaje mi się jednak lepsze w kinie (nie potrzeba było suba). Ale mi bardziej zależało na muzyce. W tym jednak Denon jest lepszy. Gdyby góra była z Denona, a dół z Onkyo, to byłoby połączenie idealne. :) Ale i tak najważniejsze jest połączenie z kolumnami. Jak źle dobierzesz kolumny do ampli, to i tak nie będziesz zadowolony, choćbyś miał Arcama. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale ja nie pisze o papierowych mocach, tylko o przetestowanych, zerknij:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/115532-denon-avr-sx2100w-moc-wzmacniacza.html
Co do basu w Onkyo to niektórzy twierdzą, że Denon jednak ma głębszy.

Jak dla mnie to takie porównywanie nie ma sensu. Bierzesz do porównania słaby amplituner wielokanałowy Denona i dosyć dobry amplituner stereo Yamahy.
Weź dodatkowo pod uwagę, że w tym Denonie możesz dodatkowo wzmocnić sygnał danego źródła, jest tam regulacja od 0 do 12, to też ma wpływ na głośność.
 
Do góry