Denon x4000 czy Onkyo 828

Henry

Active member
Bez reklam
oj czegos tu nie rozumiem

Kiedyś u kumpla tez podłączaliśmy bi-amp i ktos nam podpowiedział, żeby tak zrobić i było ok, ale to było kilka lat temu, więc mogło się zmienić, obecnych onkyo już niestety tak dobrze nie znam...

Nie tylko fronty a wszystkie glosniki
na tyły to trochę za grube kable, generalnie na tyły +front 2x1,5, ewentualnie jak duże odległosci to na tyły max 2x2,5mm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W nizszych seriach Onkyo, przy podłączeniu bi-amp wykorzystuje się końcówki surround back. W wyższych widzę że jest ciut inaczej. Uważam że jeśli chodzi o ten problem, to nie wina kabli. Przecież nawet dając grubszy kabel, nie spowoduje on tak dużego pogorszenia dźwięku w danym zestawieniu, o ile to by było nawet słyszalne. Już nie mówiąc o subwooferze. Coś w ustawieniach jest nie tak. Jak dla mnie to z opisu wynika, że za bardzo kalibracja wyciszyła kolumny. -15 dla surround, to chyba już max, na minusie. Dla frontów -12, to też sporo. Coś może być z akustyką lub rozstawieniem kolumn? Inna kwestia, to że nie powinno się ręcznie zmieniać nastawów po kalibracji. Napisz może jeszcze dla przypomnienia jaki masz metraż, jakie te JBL Studio i jak masz je ustawione? Mikrofon kalibracyjny na czym postawiłeś i jak dalego od tylnej ściany?. Ja mam mały metraż i miałem dwa zestawy kolumn, przeważnie zawsze kolumny miałem ustawione w pobliżu 0.
 

mehias

New member
A powiedz to się dzieje we wszystkich trybach dźwięku


Tak we wszystkich trybach i naprawde nie wiem bo po podlaczeniu ponownym na tryb normalny a mialem bi-ampl jest to samo subwoofera wogole nie slychac tak jak by nie istnial i sluchac trzeba naprawde glosno na potencjometrze bo az 70 na skali by bylo w miare ok ale bez basow , subwooser po cichutku pracuje ale jak zdechly

W nizszych seriach Onkyo, przy podłączeniu bi-amp wykorzystuje się końcówki surround back. W wyższych widzę że jest ciut inaczej. Uważam że jeśli chodzi o ten problem, to nie wina kabli. Przecież nawet dając grubszy kabel, nie spowoduje on tak dużego pogorszenia dźwięku w danym zestawieniu, o ile to by było nawet słyszalne. Już nie mówiąc o subwooferze. Coś w ustawieniach jest nie tak. Jak dla mnie to z opisu wynika, że za bardzo kalibracja wyciszyła kolumny. -15 dla surround, to chyba już max, na minusie. Dla frontów -12, to też sporo. Coś może być z akustyką lub rozstawieniem kolumn? Inna kwestia, to że nie powinno się ręcznie zmieniać nastawów po kalibracji. Napisz może jeszcze dla przypomnienia jaki masz metraż, jakie te JBL Studio i jak masz je ustawione? Mikrofon kalibracyjny na czym postawiłeś i jak dalego od tylnej ściany?. Ja mam mały metraż i miałem dwa zestawy kolumn, przeważnie zawsze kolumny miałem ustawione w pobliżu 0.


Metraz mam 18 m kw...mikrofon byl ok 60 70 cm od tulniej sciany i na wysokosci takiej samej a kolumny to JBL Studio 280 , JBL Studio 230 , JBL Studio 225 C , JBL Studio 250P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zapodałeś dobrą scieżkę filmową lub jakiś bass test?, bo na PLII czy stereo to sub tylko tak sobie pyka. Pazur pokazuje przy efektach filmowych lub dobrym tescie. Oba wyścia subwooferowe testowałeś w ampli? Kurcze, już nie wiem co może być nie tak. Niby klocki dobre, a czemu masz problem z basem.:-(
 

mehias

New member
powiem w ten sposob ze : sciezka sciezka chodzi mi o to ze gra gorzej niz na tej samej sciezce na duzo slabszym sprzecie jakim jest Sony BDV-N7100W w ktorym glosniki sa mniejsze jak pokrywki od malych sloikow;) a subwoofer testowalem na obydwu wyjsciach....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
a masz możliwość pożyczyć od kogoś ampli i podpiąć u siebie pod kolumny, bardzo mało prawdopodobne żeby było coś z kablami czy głośnikami, więc to może dać odpowiedź co do "stanu" twojego ampli.
I jeszcze zrobiłbym jeden test, a mianowicie może mógłbyś gdzieś ze swoim ampli podjechać żeby podłączyć pod inne kolumny..., to też da info czy z twoim ampli wszystko ok.
Brakuje mi innych pomysłów jak ci pomóc...:-(
 

mehias

New member
a masz możliwość pożyczyć od kogoś ampli i podpiąć u siebie pod kolumny, bardzo mało prawdopodobne żeby było coś z kablami czy głośnikami, więc to może dać odpowiedź co do "stanu" twojego ampli.
I jeszcze zrobiłbym jeden test, a mianowicie może mógłbyś gdzieś ze swoim ampli podjechać żeby podłączyć pod inne kolumny..., to też da info czy z twoim ampli wszystko ok.
Brakuje mi innych pomysłów jak ci pomóc...:-(

ok pomysle co zrobic jeszcze mozna
 

kizia_1983

New member
Wcześniej coś się przycieło i cały post nie wskoczył.
Witam wszystkich jestem nowy na forum.
Poczytałem troszkę wasze wypowiedzi na temat onkyo 828 oraz denona x4000 i w związku z powyższym mam pytania:
1. chcę stworzyć swój zestaw kina domowego, którego będę także używał do słuchania muzyki 50/50.
Zestaw który wydaje mi się być sensowny to onkyo 828 i głośniki (tutaj może zaskoczę co niektórych i oni będą ze mnie szydzić) Tonsil Altus 300 jako fronty mają niesamowity wygląd i dobre (moim zdaniem brzmienie) do tego centralny także tonsil-Siesta basik zapewni Tonsil Aktiv 250 jeśli chodzi o tyły to myślałem o wykorzystaniu kolumn od midi wierzy technicsa o oznaczeniu eh-500 (są w moim posiadaniu a resztę muszę dokupić). co myślicie o tym zestawie?
2. czy ktoś orientuje się jak podłączyć w/w kolumny technicsa ponieważ są one oryginalnie wyposażone w gniazdo z 2+ i 2- (osobno podłączenie wysoko tonowego z średnio tonowym oraz osobno niskotonowy) czy potrzebna jest zwrotnica lub coś innego jeśli tak to co? model?
z góry dziękuję za odpowiedzi i komentarze
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tzn. masz już te Altusy, czy chcesz kupić? Od biedy możesz zrobić taki misz-masz, ale to nie jest zgodnie ze sztuką, szczególnie tylne które będą całkowicie z innej bajki, ale jako tymczasowe rozwiązanie, czemu nie..

Co do gniazd 2+2, to zapewne jest tam zworka/blaszka łącząca sekcje niskich i wysokich. Możesz ją zostawić i połączyć kolumny z ampli w tradycyjny sposób, ew. możesz zdjąć i poprowadzić osobno kable do ampli, z wykorzystaniem biampu, będziesz tylko musiał w ampli załączyć odpowiednią opcje. Zasilisz w ten sposób z osobnych końcówek poszczególne sekcje w kolumnie (wysokie i niskie). Czy w tym przypadku będzie to warte świeczki, sam się przekonaj.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Lepiej nie kupuj tych Altusów.Dwa lata temu miałem okazję posłuchać na ampli od kina Altusów 300,brzmiało to kiepsko.Ampli wybrałeś sobie fajne,ale kolumny już nie ciekawe.Jak lubisz takie brzmienie to pomyśl lepiej o kolumnach Klipscha. Jak nie masz kasy to lepiej weź ampli o półkę niżej i do tego lepsze kolumny będzie lepszy efekt końcowy.No chyba że już masz te Altusy.
 

kizia_1983

New member
Tzn. masz już te Altusy, czy chcesz kupić? Od biedy możesz zrobić taki misz-masz, ale to nie jest zgodnie ze sztuką, szczególnie tylne które będą całkowicie z innej bajki, ale jako tymczasowe rozwiązanie, czemu nie..

Co do gniazd 2+2, to zapewne jest tam zworka/blaszka łącząca sekcje niskich i wysokich. Możesz ją zostawić i połączyć kolumny z ampli w tradycyjny sposób, ew. możesz zdjąć i poprowadzić osobno kable do ampli, z wykorzystaniem biampu, będziesz tylko musiał w ampli załączyć odpowiednią opcje. Zasilisz w ten sposób z osobnych końcówek poszczególne sekcje w kolumnie (wysokie i niskie). Czy w tym przypadku będzie to warte świeczki, sam się przekonaj.

Witam. Przez jakiś czas nie mogłem zajrzeć na forum.
Na początku dziękują za zainteresowanie tematem.
Altusów jeszcze nie kupiłem, głośniki technicsa będą jako tymczasowe jeśli się nie sprawdzą to będą siesty. Jeśli chodzi o gniazda 2+2 to jedna para uruchamia tylko np. średnio tonowy i wysoko tonowy razem a druga para tylko działa tylko na niskotonowy. I właśnie tu jest problem.
 

kizia_1983

New member
Lepiej nie kupuj tych Altusów.Dwa lata temu miałem okazję posłuchać na ampli od kina Altusów 300,brzmiało to kiepsko.Ampli wybrałeś sobie fajne,ale kolumny już nie ciekawe.Jak lubisz takie brzmienie to pomyśl lepiej o kolumnach Klipscha. Jak nie masz kasy to lepiej weź ampli o półkę niżej i do tego lepsze kolumny będzie lepszy efekt końcowy.No chyba że już masz te Altusy.

Witam, czy możesz powiedzieć powiedzieć co rozumiesz pod określeniem kiepsko? Nie jestem audiofilem ale wiem, że do napędzenia Altusa 300 to potrzeba dużo mocy. czy może być tak że ampli na którym słuchałeś był słaby mocowo????
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja też na szczęście nie jestem audiofilem ,Altusy to kolumny które najlepiej grają pod korektorem graficznym,którym choć trochę można zniwelować ich ułomności.Pomimo dużego GDNa kolumnom brakuje niskiego basu.Wogole bas jest twardy i płytki,środek pasma nijaki, no a wysokie tony zdecydowanie dominują nad resztą.Daj sobie z nimi spokój. Pomyśl lepiej o klipschach,mają dużo mniejsze przetworniki ale dużo to jest lepiej zestrojone ze sobą. Kolumny te wręcz deklasuja Altusy.Nawet seria F10 je deklasuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o gniazda 2+2 to jedna para uruchamia tylko np. średnio tonowy i wysoko tonowy razem a druga para tylko działa tylko na niskotonowy. I właśnie tu jest problem.

Na jednej sztuce działa sekcja niskich i wysokich (czyli wszystko w normie), a na drugie tylko niskie?
Zatem, średnie/wysokie leżą całkowicie na jednej sztuce?
 

kizia_1983

New member
Dokładnie tak średnie i wysokie na jednej parze oraz niskie tony na drugiej parze. wiem bo sprawdzałem. tu jest pies pogrzebany
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To albo spalony średniotonowy i cykacz, albo coś na zwrotnicy.
Może wyciągnij/wykręć gniazdo i sprawdż czy jakiś kabelek nie wypadł.
Ew. możesz wykrecić średniotonowy który nie gra i zamienić na chwilę w drugiej kolumnie, jak będzie grał to będziesz wiedział, że coś na łączeniach, lub zwrotnica uszkodzona. Kilkanaście minut i będziesz wiedział na czym stoisz.
 

kizia_1983

New member
Nie trzeba nic rozkręcać głośnik gra doskonale gdy jest podłączony do wieży technicsa EH-500 ponieważ z wieży też są po 2+ i 2- na jedną kolumnę problem w tym jak podłączyć to ustrojstwo do ampli, który ma tylko 1+ i 1- na kolumnę czy trzeba zmostkować 2+ i 2- i podłaczyć czy trzeba to zrobić przez jakąś zwrotnicę lub coś innego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry