Denon czy HK??? pomóżcie

Pablo1964

New member
Bez reklam
Mam E100 + EC25 + E10. Muzyka/kino 60/40 (widać przewagę muzyki po dysproporcji kolumn - to było celowe ;) ) E100 brzmią super nawet w mniejszych pomieszczeniach, może jedynie gabaryty... a muzyka to głównie rock, trochę pop, ale nawet gdy moja pani słucha czegoś sentymentalnego, też brzmi całkiem całkiem...
 

Markcox

New member
Pablo1964 napisał:
Mam E100 + EC25 + E10. Muzyka/kino 60/40 (widać przewagę muzyki po dysproporcji kolumn - to było celowe ;) ) E100 brzmią super nawet w mniejszych pomieszczeniach, może jedynie gabaryty... a muzyka to głównie rock, trochę pop, ale nawet gdy moja pani słucha czegoś sentymentalnego, też brzmi całkiem całkiem...

hmmm... to mi zabiłeś ćwieka teraz:lol:
Myślałem żeby jednak strzelić zamiankę E100 na E90 ale teraz sam już nie wiem :p
Ale jeżeli już E100 to chyba minimum powinien być Herman 435:grin: bo obawiam się że niższe modele mogą odpowiednio nie zasilić tych kolumn.
Właśnie przestudiowałem link który podesłałeś, ale nie znalazłem niestety odpowiedzi na temat różnicy modelo 335 a 435-może ktoś się orientuje??:confused:
 

akab

New member
Właśnie jestem po odsłuchu i zakupie jbl E-80 mam amplituner yamachy -1300 i powiem że w stereo jest basu aż nadmiar trzeba przykręcać hahah moim zdaniem jeśli jbl to Harman jest ok nie słyszałem Denona ale sam wygląd mnie zniechęca coprawda nie to się liczy ale... weż pod uwagę też Yamahę warto posłuchać reszta średnie i wysokie ok birę się za KD zobaczę co potrafią . Ze względu na rozmiar pokoju 16m nie mam suba reszta to e-25 i e-10 pzd
 

Markcox

New member
akab napisał:
Właśnie jestem po odsłuchu i zakupie jbl E-80 mam amplituner yamachy -1300 i powiem że w stereo jest basu aż nadmiar trzeba przykręcać hahah moim zdaniem jeśli jbl to Harman jest ok nie słyszałem Denona ale sam wygląd mnie zniechęca coprawda nie to się liczy ale... weż pod uwagę też Yamahę warto posłuchać reszta średnie i wysokie ok birę się za KD zobaczę co potrafią . Ze względu na rozmiar pokoju 16m nie mam suba reszta to e-25 i e-10 pzd

powiem Ci że po na prawde dłuuuuuugim rozpoznaniu, inne firmy nie przeszły kwalifikacji (chociaż Yamahy przyznam że w ogóle nie brałem pod uwagę) i finalnie pozostały Denon i HK. Denona mam do tej pory (stereo) i chyba mam mały sentyment do tej marki, natomiast HK-jego wygląd powala mnie na kolana od dłuższego czasu. Zaznajamiając się z tematem wiem tez już (również po dosłuchu) że dzwięk powala jeszcze bardziej niż wygląd :D ale to jest kwestia kolumn,preferencji i gustu-a o tych ostatnich wiadomo że się nie dyskutuje.

A jak jest z różnicami w AV HK między 335 435?? czy ktoś mnie oświeci??:blagam:
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ja też dokładnie nie wiem, czym się różnią. Na pewno wyglądem i mocą. Porównaj sobie: http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=538 oraz http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=539
Pewnie gdyby nie okazja, wybrałbym 335.
A propos E100, brzmią świetnie nawet przy bardzo cichym słuchaniu, słabszy model też je napędzi bez problemów. Spotkałem się z opinią, że membrany niskotonowych głośników w e80 i e90 potrzebują silniejszego sygnału, żeby "ruszyć z miejsca" niż e100.

A o szczegóły zapytaj Blackninję na pw, przecież on sprzedaje ten sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
Pablo1964 napisał:
Ja też dokładnie nie wiem, czym się różnią. Na pewno wyglądem i mocą. Porównaj sobie: http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=538 oraz http://www.rb.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=539
Pewnie gdyby nie okazja, wybrałbym 335.
A propos E100, brzmią świetnie nawet przy bardzo cichym słuchaniu, słabszy model też je napędzi bez problemów. Spotkałem się z opinią, że membrany niskotonowych głośników w e80 i e90 potrzebują silniejszego sygnału, żeby "ruszyć z miejsca" niż e100.

A o szczegóły zapytaj Blackninję na pw, przecież on sprzedaje ten sprzęt.

i tak właśnie zrobiłem-zgłosiłem się do Blackninja'y ale przede wszystkim w sprawie wyceny tego sprzętu, gdyż nie będę ukrywał że strasznie się na niego napaliłem, nawet moja baba nie wzbudza we mnie takich emocji :p :p :p

Pablo1964 napisał:

Tak patrzę na specyfikację i specjalnie szczególnych różnic nie widzę-oczywiście po za mocą:D , VMAx który nie mam pojęcia co oznacza:p no i gabarytami. Ale takie specyfikacje wydaje mi się że nie przedstawiają wszystkich szczegółów... Bo jeżeli różnią się tylko tymi "pierdołami" to wydaje mi się że nie są one wartę (według tej strony) 1000PLNów:lol:
 

Markcox

New member
Pablo1964 napisał:
AVR 435 można kupić znacznie taniej. Zobacz, co zaproponuje BN, jego ceny są niezłe.

Tak wiem... Śledzę ceny na ceneo,skapiec itp. Więc wiem że różnice w cenie między tymi modelami są nieco mniejsze;)
ten tauzen był odnośnie linków które mi podesłałeś :p
co do BN-odezwał się jak na razie bez propozycji cenowej, a z propozycją świeżutkich modeli (np. 445:grin: )
 
Markcox napisał:
Dzięki Bad Boy123,ale.. biorąc pod uwagę że te E80 mają "zaledwie":D 110W mocy ciągłej, to przy moich obecnych 240W na stronę popiętych do Denona mogą wyglądać krucho.Stąd zamysł zeby sięgnąć właśnie po E100:lol:
nie kieruj sie suchymi danymi, z ktorymi nie jest zreszta tak jak sie wydaje-poczytaj tu- http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9218
jeszcze raz polecam Ci e80 zamiast e100- mialem obydwa komplety i zostalem przy e80. A najlepiej odsluchaj sam a nie kieruj sie na slepo forum. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
Bad_Boy123 napisał:
nie kieruj sie suchymi danymi, z ktorymi nie jest zreszta tak jak sie wydaje-poczytaj tu- http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9218
jeszcze raz polecam Ci e80 zamiast e100- mialem obydwa komplety i zostalem przy e80. A najlepiej odsluchaj sam a nie kieruj sie na slepo forum. Pozdro

dzięki bad boy123, zapoznawałem się juz z tym wątkiem i zdaje sobie z tego sprawę.Natomiast z innego fora, ktoś przytoczył identyczny temat, poparty danymi z testu jakiegoś audiofilskiego pisma:eek:k: i jasno z niego wynika, że każdy japończyk podaje moc, jaką może uzyskać co najwyżej w stereo (i często nawet te dane zawyżając) natomiast HK jako jedyny podaje dane bardzo zbliżone do rzeczywistych-a nawet żeby było śmieszniej, wyniki w testach wychodziły nawet większe niż podaje producent (być może to zasluga znacznej rezerwy wielkoprądowej)

i uwierz mi-bez dokładnego odsłuchu na pewno się nie obejdzie:cool:

zwłaszcza że u mnie to KD ma być używane 50/50 kino/muzyka, z małą przewagą w stronę muzy, więc nie chcę późńej żałować

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry