Denon czy HK??? pomóżcie

Markcox

New member
Witam.Na samym wstępie chciałem się przywitać, gdyż jestem nowy na tym forum-chociaż śledzę jego wątki od wielu tygodni :cool:

A teraz chciałbym Was drodzy HDMANIACY poprosić o pomoc.
Jak wspomniałem zapoznaje się z formum od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc-im więcej, tym mniej wiem :?
Do rzeczy.. Niosę się z zamiarem wymiany swojego wysłużonego Denona (stereo) na jakieś kino domowe.Po zapoznaniu się z wieloma opiniami, mój krąg mocno się zawęził.
Jeżeli chodzi o kolumny to raczej zdecydowany byłbym na JBLe (E100, E20, EC25 i sub 150 bądź 250)

A zapytanie moje:jakim AV to wszystko zasilić.Zaznacze że wykorzystanie tego sprzętu to 50:50 (muzyka:KD) Muzyka przedewszystkim techo, trance, rnb, HH.
Jeżeli chodzi o AV to zastanawiam się pomiędzy DENON 2807, denon 3805, HK 435.
A może któryś ze znawców tematu polecił by zupełnie inny model??

Proszę o pomoc bo jeszcze kilka dni i normalnie zwarjuje:p

Z góry śliczne dzięki.
 

zyggy

New member
Polecam Yamaha RX-V659, znakomity sprzęt do muzyki i kina domowego za rozsądne pieniądze. Najlepszy procesor dźwięku jaki widziałem w tej klasie cenowej. Oprócz tego tryb Pure Direct, jeśli komuś przeszkadza procesor przy odtwarzaniu myzyki. Na allegro kupisz go za 1500 zł.
 

Markcox

New member
Dzięki zyggy za zainteresowanie i dziękuje za Twoją opinię:blagam: ale chyba nie mogę się z Tobą zgodzić (moze nie tyle ja, co inni forumowicze:p )
Z tego co wyczytałem ten zestaw kolumn o którym pisałem w ogóle nie sprawdzi się z AV Yamahy
 

Goliat

New member
Bez reklam
Markcox napisał:
Witam.Na samym wstępie chciałem się przywitać, gdyż jestem nowy na tym forum-chociaż śledzę jego wątki od wielu tygodni :cool:

A teraz chciałbym Was drodzy HDMANIACY poprosić o pomoc.
Jak wspomniałem zapoznaje się z formum od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc-im więcej, tym mniej wiem :?
Do rzeczy.. Niosę się z zamiarem wymiany swojego wysłużonego Denona (stereo) na jakieś kino domowe.Po zapoznaniu się z wieloma opiniami, mój krąg mocno się zawęził.
Jeżeli chodzi o kolumny to raczej zdecydowany byłbym na JBLe (E100, E20, EC25 i sub 150 bądź 250)

A zapytanie moje:jakim AV to wszystko zasilić.Zaznacze że wykorzystanie tego sprzętu to 50:50 (muzyka:KD) Muzyka przedewszystkim techo, trance, rnb, HH.
Jeżeli chodzi o AV to zastanawiam się pomiędzy DENON 2807, denon 3805, HK 435.
A może któryś ze znawców tematu polecił by zupełnie inny model??

Proszę o pomoc bo jeszcze kilka dni i normalnie zwarjuje:p

Z góry śliczne dzięki.
No dla muzyki którą słuchasz bardziej będzie wymiatał HK...... tyle że jeśli do tej pory używałeś Denona (i myślę że przyzwyczaiłeś się do jego brzmienia ;) ) to znowu Denon...hmm myślę że wyprawa do sklepu z kilkoma krążkami jest wskazana :D
Pozdrawiam.
 

Markcox

New member
Tak też się domyślałem że bez małej eskapady po sklepach i własnego odsłuchu to na pewno się nie obejdzie ;)

a jakie jest Twoje zdanie Goliat co do tech AV Denona czy HK-mianowicie chodzi mi o moc wyjściową: czy będą aqrat do tych kolumn czy może za mocne?? Może wystarczające będą nieco niższe modele??
 

zyggy

New member
Markcox napisał:
chyba nie mogę się z Tobą zgodzić (moze nie tyle ja, co inni forumowicze:p )
Z tego co wyczytałem ten zestaw kolumn o którym pisałem w ogóle nie sprawdzi się z AV Yamahy

Podaj mi przynajmniej jeden powód, dla którego te głośniki nie miałyby się sprawdzić z AV Yamahy. Oczywiście poza subiektywnymi opiniami forumowiczów. Wymienione przez ciebie Denony też będą dobrze grały, jednak kosztują znacznie więcej. I tak wszystko sprowadza się do subiektywnych wrażeń słuchowych, więc skorzystaj z porady Goliata i wybierz się do sklepu, który ma pomieszczenie odsłuchowe.
 

Markcox

New member
Zyggy tak jak trafnie zauważyłeś, wynika to z subiektywnych wypowiedzi ludzi na forach. Ponoć Yamaha eksponuje "mocny" niski ton który te kolumny same w sobie mają już konkretny, więc po dłuższym czasie obcowanie z takim zestawem może być męczące. Ale przyznam że z drugiej strony zaintrygowałeś mnie tą Yamahą, więc chyba przy odsłuchu też wezmę ją pod uwagę:D

Ale ruszę jeszcze raz jedną kwestię: czy do tego zestawu JBLa konieczny jest AV z wyższej półki, czy wystarczający będzie któryś z niższych modeli-bo nie ukrywajmy że HK 435 to jest nie mały wydatek
 

zyggy

New member
Jeśli twoje wymagania nie są jasno sprecyzowane, to niezależnie z jakiej
półki wziąłbyś AV, zawsze nie będziesz do końca zadowolony. Przy dzisiejszej technologii bardziej należy zastanowić się, ile zamierzasz wydać i jak tą kwotę spożytkować najlepiej. Oczywistym jest, że wzmacniacz z wyższej półki zazwyczaj jest lepszy. Jednak aby odczuć tę wyższą klasę, musiałbyś odpowiednio przygotować w domu pokój odsłuchowy, itd.

Co do eksponowania niskich tonów przez AV Yamahy, to sądzę że zaczerpnąłeś to określenie z wypowiedzi kogoś, kto nie wie o czym pisze, albo pisze niezbyt zrozumiale. Żaden wzmacniacz o płaskiej charakterystyce sam z siebie nie będzie eksponował niskich tonów, o ile nie dokonasz jakiejś korekty. Określenie eksponowania niskich tonów bardziej dotyczy zestawów głośnikowych. Co więcej, wspomniana przeze mnie Yamaha posiada automatykę korekcji częstotliwościowej regulującą korektor parametryczny w zależności od charakterystyki częstotliwościowej głośników i pomieszczenia. AV Denona też posiadają taką funkcję, np. Denon AVR-1907.

Daj znać po sesji odsłuchowej, jakie są twoje wrażenia.
 

Markcox

New member
Od samego początku zaznaczyłem że nie są moje odczucia z obcowania z w/w sprzętem, tylko informacje jakie udało mi się wyczytać na tym forum-ale dzięki zyggy za sprostowanie i kompetente wyjaśnienie sytuacji;)

Wiadomą rzeczą jest że im z wyższej półki będzie sprzęt tym wrażenia będą dużo bardziej ekscytujące-ale mi chodzi konkretnie, czy ten zestaw JBL można zasilić AV z niższej półki np. DENON 2307 albo wspomnianym przez Ciebie 1907, bądź HK 235 bądź 335??Czy różnica w eksponowanym dzwięku będzie aż tak znaczna??Zwłaszcza jeżeli chodzi o zasilenie muzyki w stereo:grin:

Nie podałem na początku że jestem w tym temacie (czysto technicznym) laikiem, ale z drugiej strony słoń mi na ucho nie nadepnął:p
 

Markcox

New member
Od samego początku zaznaczyłem że nie są moje odczucia z obcowania z w/w sprzętem, tylko informacje jakie udało mi się wyczytać na tym forum-ale dzięki zyggy za sprostowanie i kompetente wyjaśnienie sytuacji;)

Wiadomą rzeczą jest że im z wyższej półki będzie sprzęt tym wrażenia będą dużo bardziej ekscytujące-ale mi chodzi konkretnie, czy ten zestaw JBL można zasilić AV z niższej półki np. DENON 2307 albo wspomnianym przez Ciebie 1907, bądź HK 235 bądź 335??Czy różnica w eksponowanym dzwięku będzie aż tak znaczna??Zwłaszcza jeżeli chodzi o zasilenie muzyki w stereo:grin:

Nie podałem na początku że jestem w tym temacie (czysto technicznym) laikiem, ale z drugiej strony słoń mi na ucho nie nadepnął:p
 

Markcox

New member
Od samego początku zaznaczyłem że nie są moje odczucia z obcowania z w/w sprzętem, tylko informacje jakie udało mi się wyczytać na tym forum-ale dzięki zyggy za sprostowanie i kompetente wyjaśnienie sytuacji;)

Wiadomą rzeczą jest że im z wyższej półki będzie sprzęt tym wrażenia będą dużo bardziej ekscytujące-ale mi chodzi konkretnie, czy ten zestaw JBL można zasilić AV z niższej półki np. DENON 2307 albo wspomnianym przez Ciebie 1907, bądź HK 235 bądź 335??Czy różnica w eksponowanym dzwięku będzie aż tak znaczna??Zwłaszcza jeżeli chodzi o zasilenie muzyki w stereo:grin:

Nie podałem na początku że jestem w tym temacie (czysto technicznym) laikiem, ale z drugiej strony słoń mi na ucho nie nadepnął:p
 

zyggy

New member
Markcox napisał:
Wiadomą rzeczą jest że im z wyższej półki będzie sprzęt tym wrażenia będą dużo bardziej ekscytujące

Głównie w świadomości :)

Markcox napisał:
ale mi chodzi konkretnie, czy ten zestaw JBL można zasilić AV z niższej półki np. DENON 2307 albo wspomnianym przez Ciebie 1907, bądź HK 235 bądź 335??Czy różnica w eksponowanym dzwięku będzie aż tak znaczna??Zwłaszcza jeżeli chodzi o zasilenie muzyki w stereo

Nie należy ukrywać, że ten zestaw JBL do wysokich półek nie należy. Jak najbardziej można do niego podłączyć Denon AVR-2307 czy Yamaha RX-V659. Na temat HK nie mam zdania.

Przy odsłuchu muzyki stereo przy włączonym trybie PureDirect nie będziesz w stanie odczuć różnicy w stosunku do AV z wyższych półek.
 

Markcox

New member
zyggy napisał:
Głównie w świadomości :)



Nie należy ukrywać, że ten zestaw JBL do wysokich półek nie należy. Jak najbardziej można do niego podłączyć Denon AVR-2307 czy Yamaha RX-V659. Na temat HK nie mam zdania.

Przy odsłuchu muzyki stereo przy włączonym trybie PureDirect nie będziesz w stanie odczuć różnicy w stosunku do AV z wyższych półek.

i właśnie o to mi chodziło.. Skoro nie należą do najwyższej półki (ale i tak grają nieprzeciętnie) to wydaje mi się że też bezsensowne jest ładować się w wyższej klasy AV.Wyprtowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę;)

To może inaczej-jaki konkretnie AV polecacie mi do tego zestawu JBL, biorąc pod uwagę preferencję które przedstawiłem w 1-szym poście??
 

Markcox

New member
Bad_Boy123 napisał:
ja mam ten wybor juz za soba i wzialem
2807
1930
i JBL ztym ze tez sugerujac sie forum-
wymienilem e80 na e100 i ... po 2 dniach wrocilem do e80-
poniewaz wystarcza az nadto, po za tym e100 sa za duuuuze. POdsumowujac- 2807 dostaniesz w De za 830 euro
1930 za 300 e
a jbl komplet za 760 z dostawa juz- http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll...Sell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget

Dzięki Bad Boy123,ale.. biorąc pod uwagę że te E80 mają "zaledwie":D 110W mocy ciągłej, to przy moich obecnych 240W na stronę popiętych do Denona mogą wyglądać krucho.Stąd zamysł zeby sięgnąć właśnie po E100:lol:
 

Markcox

New member
no i stało się... wreszcie jestem po odsłuchu :grin: i mój wybór padł jednak na HK:eek:k:

ale może ktoś mi jeszcze pomoże w takiej sprawie: jednak skuszę się na JBL ale na fronty nie E100 ale E90. Cała reszta bez zmian: E20, EC25 i sub E250P. Tylko który model HK najlepiej wybrać, żeby to wszystko odpowiednio zasilić, żeby nie brakowało mocy i dynamiki. 235,335, może 435?? błagam pomóżcie.

Poza tym jakie są różnice pomiędzy np. 335 a 340?? czy warto za te różnice dopłacić kilka setek??:confused:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
Pablo1964 napisał:
Witam,
Miałem podobny dylemat i na część pytań znajdziesz odpowiedzi tu: http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=5999
Model 335 przekonał mnie sposobem kalibracji, kupiłem 435 bo trafiła się okazja i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku choć w dalszym ciągu nurtuje mnie myśl, czy nie wystarczyłby mi 235... ;)

Pozdrawiam

Śliczne dzięki Pablo1964 za linka, za chwilę wezmę się za ekscytującą lekturę :grin: mam nadzieję że rozwiąże ona chociaż część nurtujących mnie pytań..

Ale powiedz jak wykorzystujesz swój sprzęcik-KD czy muzyka, w jakiej proporcji i przedewszystkim pod jakie kolumny masz podpięty AV??

Pozdrawiam i jeszcze raz śliczne dzięki
 
Do góry