Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

kwida88

New member
Witam. Ostatnio dokonalem zakupu wyzej wymienionego sprzetu. Wymienilem swoj stary Denon avr-1610 na ten wlasnie model. Skusila mnie obecna promocja, chodz jak sie potem dowiedzialem ze mlodszy jego odpowiednik ma atmosa, to nie bylo mi az tak kolorowo. No ale do rzeczy. Posiadam obecnie zestaw Warfedale Vardus 400 do kina domowego. Amplituner, ktory posiadam osiaga podobno moc 150w na kanal i o ile kolumny podlogowe tyle osiagaja, to centralny i surround maja juz po 100w. Czy majac wzmacniacz 150w i kolumny glosnikowe 100w nie spale glosnikow? Jestem troche laikiem w tym temacie, wiem ze to sa moce szczytowe rms a nie faktyczna ich moc ale wole sie poradzic w tym temacie.
 

kwida88

New member
Pewien sprzedawca doradzil mi tez kiedys ze kolumny w stosunku do amplitunera powinny miec zapas mocy? Czy to prawda? Czy rowniez moge uszkodzic kolumny przednie jesli maja tyle samo mocy co wzmacniacz?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie możesz podpinać tego Denona to Swoich kolumn. Pamiętaj, że większość producentów amplitunerów podają moc pojedynczej końcówki mocy. Przy obciążaniu zasilacza kolejnymi końcówkami moc spada. Tu masz test tego Denona Amplitunery AV - testy sprzętu Na dole masz pomiar mocy. Paradoksalnie szybciej uszkodzisz kolumnę za słabym amplitunerów niż na mocnym. Wszystko zleży od użytkownika.
 

kwida88

New member
No tu niby bylo reklamowane ze jednakowa moc koncowek na kazdej, nie wiem ile w tym prawdy a ile przechwalek marketingowych.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem każda końcówka może mieć taką moc, ale co z tego jak zasilacz nie jest tak wydajny żeby utrzymać taką moc dla wszystkich kanałów. To nie jest zarzut do Denona. Wszyscy producenci tak podają moc końcówek mocy.
 

kwida88

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy uważacie że te kolumny są dobre? W sensie czy mają dobre brzmienie z tym amplitunerem? Czy może polecilibyście coś innego?
 

kwida88

New member
Czytalem ze ludzie robili odsluchy na kolumnach dali ikon, dali zensor i ze rewelacja ale to sa juz bardzo drogie kolumny jak dla mnie. Czy tylko w takich kolumnach zauwarze lepsze brzmienie niz w obecnych czy moze cos jeszcze polecacie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jaki masz metraż? Ja do Denona polecam z tańszych np. Melodikę BL40. Dynamiczne kolumny z mocnym basem. Brzmienie na pewno może się podobać. Jest dość ciepłe. Napisz tak jak pisałem jaki metraż i ile miałbyś kasy na kolumny. Czy chciałbyś zmienić cały zestaw kolumn czy na początek fronty? Jakiej muzyki słuchasz? jakie oczekiwania :) Im więcej informacji tym łatwiej będzie coś zasugerować.
 

kwida88

New member
Metraz obecnie 16 m ale w najblizszym czasie moze sie zmienic bo planuje przeprowadzke na wieksze. Muzyka to gitarowe brzmienia, rock czasem metal, ale lubie tez posluchac cos spokojnego jak lana del ray lub enya. Zona slucha glownie popu wiec rozrzut dosyc spory.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do Melodiki, o której Paweł pisze, do listy dopisz jeszcze Wharfadale Diamond 10.6 bądź ich nową linię chyba 200, JBL Studio 270/280, Dali Zensor 7 ( jak kasy starczy)
 

kwida88

New member
A co sadzicie o moich obecnych kolumnach to jest Warfedale Vardus 400? Mial ktos okazje ich sluchac? Sa to dobre kolumny wg was? Mysle ze na poczatek jesli mial bym zmieniac kupie tylko frontowe bo tak jak juz pisalem dali to juz dla mnie droga kolumna, wiec powoli do przodu. Puki co vardusy dostaly druga mlodosc bo po zmianie amplitunera widac ze w koncu daja z siebie wszystko, tak przynajmniej mi sie wydaje. W stereo brzmia calkiem niezle, nabraly glebszego basu i lepszej dynamiki.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak na tę ceną są całkiem spoko, moim zdaniem jedne z lepszych w tym pułapie cenowym ;)
Osłuchaj się na spokojnie, a zmianie zawsze możesz zdecydować, masz już kolumny, więc masz czas na spokojne odsłuchy i porównania
 

kwida88

New member
No nie ma pośpiechu tym bardziej, że jak już pisałem będę najpewniej w najbliższym czasie zmieniał mieszkanie. Kuszą te dali, ale czy napewno są warte swojej ceny? Dlatego właśnie proszę was o radę :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Są warte swojej ceny, ale niewykluczone, że uda ci się znaleźć w tej cenie coś, co tobie bardziej podpasuje
 

kwida88

New member
Mam jeszcze pytanie odnosnie impedancji. Czy musi byc jednakowa w calym zestawie kolumn czy fronty moga miec inna a reszta inna?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mogą, bo amplitunery mają osobne końcówki mocy. Kalibracja dobiera poziom głośności do każdego kanału osobno więc nie będzie problemu.
 

kwida88

New member
Polecacie tutaj kolumny dali zensor, powiedzcie mi w takim razie czym sie rozni dali zensor 5 od 7? Jest to starsza wersja czy tanszy odpowiednik?
 
Do góry