DENON AVR-X1000 - amplituner 5.1 do konfiguracji stereo

urbinio

New member
Panowie a jakie kolumny macie pod tym Denonem, tak samo zastanawiam się nad kupnem tego amplitunera i mam zamiar słuchać muzyki w 70% czy to dobry wybór ??
 

Yankee

New member
Ja jestem zadowolony aczkolwiek audiofilem nie jestem. Radio internetowe działa a jak wiadomo jego jakość nie powala wiec sprzęt do tego jest wręcz za dobry.
 

panalgsung

New member
Wrócę tylko do początku tematu - też mi zależało na słuchaniu FLAC-ów z RJ-45 lub USB, ale amplitunery mają strasznie liche możliwości korekcji dźwięku, a do tego na denonie nie można przewijać utworów.

O wiele lepszym pomysłem jest kupienie najtańszego peceta/lapka z wyjściem optycznym/koaksjalnym w karcie dźwiękowej - podłączyć pod amplituner i sterować tym kompem przez telefon (np. przez aplikację do AIMP-a) - o wiele lepsze możliwości kalibracji dźwięku (np. specjalna wtyczka do Winampa/AIMP-a, gdzie do ok. 500 Hz można ustawiać korektor co 1 Hz :) ).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wrócę tylko do początku tematu - też mi zależało na słuchaniu FLAC-ów z RJ-45 lub USB, ale amplitunery mają strasznie liche możliwości korekcji dźwięku, a do tego na denonie nie można przewijać utworów.
]/QUOTE]

Nie zauważyłem, żeby na Denonie nie można było przewijać utworów, chyba, że ja nie mam Denona:p
 

panalgsung

New member
No chyba, że w serii X to zmienili - w każdym razie na 2113 tego nie ma :(

Nawet jeśli jest możliwość przewijania to lepiej jest podłączać przez jakiś komputer.
 
Ostatnia edycja:

arekszy

New member
Panowie a jakie kolumny macie pod tym Denonem, tak samo zastanawiam się nad kupnem tego amplitunera i mam zamiar słuchać muzyki w 70% czy to dobry wybór ??

To jest budżetowy ampli do KD. Stereo takie sobie, koncerty DTS-HD już lepiej.
Kupiłem go, za to że na tle konkurencji (w tej samej kategorii) nie ma specjalnie wad w KD.

W końcu ampli KD nie kupujesz na lata. Za 2-3 musisz mieć nowy model !!!
Nie to, co jak kupowałem 15 lat temu wzmacniacz Technicsa do stereo.
Do dzisiaj nie czuje potrzeby jego wymiany.
pzdr
a
PS
Denon po tygodniu był w naprawie - wymiana płyty HDMI.
Technics - nie był... w serwisie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy jakie kto ma potrzeby:) Nie ma parcia żeby co 3 lata wymieniać amplituner, chyba że ktoś idzie za ciąglymi nowinkami. Zobacz czy na przestrzeni tych 3 lat coś znaczacego zmienilo się w amplitunerach poza duperelami? Gdyby tak było, to po zakupie nowego klocka juz bym musiał zbierać na następny nowszy, bo co rok producent wypuszcza nowa serię:p
 
Do góry