DENON AVR-X1000 - amplituner 5.1 do konfiguracji stereo

fool

New member
Witam,
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowego amplitunera. Do dnia dzisejszego używam DIORA WS-502, do którego mam podpięty tuner SAT, Bluraya i Xboxa. Zestaw generalnie służy mi do wszystkiego - słuchanie radia, oglądanie filmów, trochę konsola i muzyka z mp3.

Nie mam zamiaru rozbudowywać zestawu do 5.1. Ma to być stereo + może z czasem SUB dla lepszego basu w filmach i konsoli. Wiem że najlepszym wyborem byłby amplituner stereo i sporo ich przęglądałem ale niestety ograniczają one kestie multimedialne. Brak w nich wejść cyfrowych audio, brak portu USB no i jeśli chodzi o wejścia audio to tylko analagowe a ja mam trzy urządzenia z HDMI które chciałbym do amplitunera podpiąć.

Temat trudny ale w tej sytuacji muszę się chyba zdecydować na amplituner do kina domowego, który i tak będzie u mnie grał w systemie 2.0 lub ewentualnie z czasem 2.1. Wiem że dźwięk będzie gorszej jakości niż z klasycznego amplitunera stereo ale zależy mi na "multimedialności" tego urządzenia.

Pokój - ok 18m2
Preferowana muzyka - rock i elektorniczna (house, drum n bass) + filmy, konsola

Kwestie na których mi zależy:
-DLNA
-FLAC, MP3
-możliwość przechodzenia dźwięku i obrazu na TV w trybie stand-by amplitunera

Podsumowując, na dzień dzisiejszy moją uwagę zwrócił amplituner DENON AVR-X1000. Ma on chyba wszystko czego mi potrzeba i myślę o zakupie do niego w przyszłości kolumienek Dali Zensor 7.

Proszę o Wasze opinie na temat mojej konfiguracji. W pierwszej kolejności skupmy się na amplitunerze. Czy ten DENON spełni moje oczekiwania odnośnie kwestii multimedialności jak i odtwarzania takiego rodzaju muzyki. Jego cena zakupu oscyluje w okolicach 1500zł. Czy w tej cenie jest coś innego np od Yamahy lub HK na co warto zwrócić uwagę?

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może zerknij na amplituner stereo Kenwood-a ra5000. Nie słyszałem go ale myślę, że warto go rozważyć. Zensor 7 zupełnie do takiej muzyki jakiej słuchasz się nie nadają.
 

fool

New member
Ok, poczytam o tym Kenwoodzie.

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś odsłuchiwał Denona AVR-X1000 i AVR-X2000? Różnica w cenie nie jest wielka więc rodzi się pytanie - czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku na korzyść X2000 czy to tylko dopłata za dodatkowe kanały do systemu 7.1?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja odsłuchiwałem akurat X2000 i X3000. I poza lepszym wyposażeniem było słychać różnice w brzmieniu na korzyść X3000. Miałem wcześniej Denona avr1611 - można powiedzieć, że to odpowiednik X1000. I mogę stwierdzić, że X2000 zagrał lepiej niż mój avr1611. Zawsze lepiej zainwestować w wyższy model amplitunera. To nie tylko więcej końcowej mocy, ale też wyposażenie i lepsze brzmienie. Pomyśl też o Marantz-u 5007. Można je jeszcze spotkać w dobrych cenach. Brzmienie lepsze niż w X2000.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplituner jak najbardziej dobry, tylko brak HDMI, o których pisał fool. Jak tylko będzie mógł się bez nich obejść to lepiej kupić amplituner stereo.
 

fool

New member
Panowie, dzięki za opinie.

Dzisiaj byłem w salonie Denona obejrzeć te amplitunery i jeśli chodzi o model X2000 to na półce kosztuje 2195,- ale są w stanie zrobić cenę 2000,-. Gość mówił, że oprócz wyposażenia w brzmieniu też jest różnica. Poopowiadał mi trochę i sumie wyszedłem z wizytówką aby umówić się na odsłuch.

Zaszedłem w jeszcze jedno miejsce i mam kolejnego klina :) Denona X2000 mogę kupić za 1799,- ale pojawił się kolejny gracz - X3000 którego mogę mieć za 2499zł, czyli o tysiaka taniej niż jest w katalogu i większości sklepów. We wtorek posłucham sobie zarówno X2000 jak i X3000 ale coś z góry czuję, że wyjdę z X3000. Mój budżet miał oscylować w okolicach 2K ale jeśli trafia się taka okazja to chyba trzeba brać wyższy model.

Pawel_Sz85, napisałeś że odsłuchiwałeś X2000 i X3000. Duża między nimi jest różnica? Jestem raczej laikiem w temacie i może się okazać że nie będę wiedział na co dokładnie zwrócić uwagę. Najgorsze jest to, że w miejscu odsłuchu nie mają kolumienek Dali tylko Cantony GLE496. Nie mam pojęcia co to za kolumny. Czy charakterystyką są zbliżone do zensorów 7?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety odsłuchiwałem w dwóch różnych miejscach więc porównanie jest trochę utrudnione. Jak na moje ucho różnica była spora na korzyść X3000. Większy zapas mocy, znacznie lepsza dynamika i bas oraz lepsze wyposażenie. Odsłuchaj sobie na spokojnie, ale wydaje mi się że wyjdziesz z X3000:) Tych Cantonów nie słyszałem. Zensor 7 przyjemne grające kolumny i bardzo ładne. Denon serii X znacznie ożywił brzmienie więc myślę, że będzie pasował do Zensorów.
 

Yankee

New member
Może trochę nie na temat ale skoro wątek dotyczy x-1000 to nie wiem jak w tych wyższych modelach ale w moim X-1000 mam bardzo często problem z zawieszaniem się sprzętu po starcie. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki i ponowne włączenie.
Soft mam najnowszy i zastanawiam się co może być powodem takiego zachowywania się sprzętu.
Czy to normalne? Też tak macie ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli jestes w stanie doplacic to bierz x3000. Wkoncu nie kupujesz amplitunera na rok tylko przez kilka lat bedziesz musial go sluchac. X3000 to juz kawal pieca, mocny zasilacz, lepsze komponenty. Jak za 2,5k to ja bym sie nie zastanawial nawet.
 

piotr_morel

New member
Użytkuję x1000 od paru godzin i zauważyłem trzy mankamenty.

Gdy źródłem jest ipod po zmianie utworu na następny poprzez pilota przywiesza się na ok 2 sekundy, tzn wszystko gra ale nie reaguje na pilota np głośniej ciszej.
Spróbuje zaktualizować soft ipoda być może to pomoże.

Nie czyta pendrive (przestestowałem tylko dwie sztuki) - no connection

Nie mogę skonfigurować sieci, nawet po ręcznym wprowadzeniu parametrów ip, maska , brama - brak połączenia z internetem.
Być może coś robie nie źle.
 
Ostatnia edycja:

marino166

New member
Mój Denon jak na razie sprawuje się bez zarzutu, wszystko czyta, z netem nie mam problemów, radio gra. No co można więcej napisać? :D
 
Do góry