Denon AVR-4306

arco

New member
witam
jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu amplitunera denon 4306 no i nie potrfię się ostatecznie zdecydować.Boję się czy dam sobie radę z kofiguracją bo nigdy jeszcze tego nie robiłem.Może ma ktoś do udostępnienia instrukcję obsługi aby można było trochę wcześniej się z tym zapoznać ...jeśli tak to bardzo proszę o wiadomość.Czy to dobry wybór?...a może w najbliższym czasie wyjdzie w tej wersji coś nowszego?....Jaki dobrać odtwarzacz DVD do tego ampli aby niepotrzebnie nie przepłacać bo ten ampli i tak przekonwertuje każdy sygnał do postaci 1080i?...a może poczekać na 1080p.Czy odtwrzacze denona mają menu w języku polskim? Hm.....tyle różnych wąpliwości ,że już sam nie wiem bo to w końcu kupę kasy:)Proszę o odpowiedzi i może jakieś rady i z góry bardzo serdecznie dziękuję.
arco
 

Goliat

New member
Bez reklam
arco napisał:
witam
jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu amplitunera denon 4306 no i nie potrfię się ostatecznie zdecydować.Boję się czy dam sobie radę z kofiguracją bo nigdy jeszcze tego nie robiłem.Może ma ktoś do udostępnienia instrukcję obsługi aby można było trochę wcześniej się z tym zapoznać ...jeśli tak to bardzo proszę o wiadomość.Czy to dobry wybór?...a może w najbliższym czasie wyjdzie w tej wersji coś nowszego?....Jaki dobrać odtwarzacz DVD do tego ampli aby niepotrzebnie nie przepłacać bo ten ampli i tak przekonwertuje każdy sygnał do postaci 1080i?...a może poczekać na 1080p.Czy odtwrzacze denona mają menu w języku polskim? Hm.....tyle różnych wąpliwości ,że już sam nie wiem bo to w końcu kupę kasy:)Proszę o odpowiedzi i może jakieś rady i z góry bardzo serdecznie dziękuję.
arco
W Denonie ostatnia cyfra jest oznaczeniem z którego roku jest dany sprzęt.
4306 jest bardzo dobrym amplitunerem o super dźwięku.
Jak chodzi o konfigurację to jest bardzo rozbudowane menu ale intuicyjne czyli nie będziesz miał problemu.
Jeżeli masz zamiar kupić z importu a wszystko na to wskazuje ;) to instrukcje znajdziesz w pdf-ie chociażby na Elektrodzie.
Jeżeli chodzi o konwersje sygnału to ma jednak znaczenie jaki odtwarzacz podłączysz (zawsze trzeba wyważyć między kosztem ampli. a playera) i tu skróty mogą być zgubne (nie wykorzystasz całej mocy jakości drzemiącej w AVR)
Odtwarzacze Denona nie mają menu w j.polskim polecam wyższe odtwarzacze Pioneera (są lepsze)
Jeszcze przed tobą wycieczka w temacie głośników .... ale to już inna bajka.
Pozdrawiam.
 

arco

New member
denon 4306

Fatman i Goliat...bardzo Wam dziękuję za odpowiedz.
Goliat na Elektrodzie nie ma instrukcji do 4306 2910 lub 3910:sad:
Goliat te pioniery w jakich są ewentualnie cenach?
Czy lepsze?...z tego co zdążyłem się zorientować to denon 3910 jest bardzo dobry a już pokazał się 3930 w prywatnym imporcie za 4500 ale niestety te instrukcje PL.Nie poradzę sobie bez takiej instrukcji więc pozostanie mi chyba kupić u dystrybutora....chyba,że jeszcze uda mi się gdzieś załatwić...ponoć czasami cuda się zdarzają
Goliat...odtwarzacze DVD pionner mają menu w j.ploskim?
Pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki za które z góry dziękuję
arco
 

Goliat

New member
Bez reklam
arco napisał:
Fatman i Goliat...bardzo Wam dziękuję za odpowiedz.
Goliat na Elektrodzie nie ma instrukcji do 4306 2910 lub 3910:sad:
Goliat te pioniery w jakich są ewentualnie cenach?
Czy lepsze?...z tego co zdążyłem się zorientować to denon 3910 jest bardzo dobry a już pokazał się 3930 w prywatnym imporcie za 4500 ale niestety te instrukcje PL.Nie poradzę sobie bez takiej instrukcji więc pozostanie mi chyba kupić u dystrybutora....chyba,że jeszcze uda mi się gdzieś załatwić...ponoć czasami cuda się zdarzają
Goliat...odtwarzacze DVD pionner mają menu w j.ploskim?
Pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki za które z góry dziękuję
arco
Pioneer nie ma menu po Polsku ale przecież to nie problem instrukcja była dostępna ale nie jest (megaupload :( ) poczytaj trochę tego a ja podziałam ;) http://www.audioexpert.pl/downloads/denon.pdf#search="instrukcja avr 4306"
 

arco

New member
to miłe

goliat...wielkie dzięki...masz u mnie dobry koniak.Z niecierpliwością czekam na efekty Twoich działań.Jest już w niektórych sklepach model DVD-3930 i mam zamiar go kupić.....około 4000 Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam również Fatmana:)
arco
 

mobor

Banned
Z całym szacunkiem do Denona (którego jestem obecnie uzytkownikiem) uwazam ze pakowanie takich kwot pieniedzy w PRZESTARZAŁĄ technologię pozbawione jest logiki.
Za miesiac za 4 tys kupisz odtwarzacz HDDVD z dzwiekiem DolbyDigital zawartm w strumieniu 3 megabajtów/sec
Wkrotce takze ukażą sie nowe modele amplitunerów wyposarzonych w osbługę nowych formatów dziweku w standardzie HD
Aż tak Cię pili by pakować się w formaty bez przyszłości (by nie powiedziec wprost - PRZESTARZAŁE) ?
Nie lepiej wziąść na wstrzymanie i kupic niebawem sprzęt z przyszłością ?

Ja właśnie tak zamierzam zrobić - kupuję TV ale z odtwarzacza DVD wyposarzonego w wyjscie HDMI zrezygnowałem. Po prostu kupię od razu sprzęt HD. Podobnie z amplitunerem. Chciałem kupic Denona 2806 ale stwierdziłem ze pomysł jest bezsensowny w swietle nadchodzących NOWYCH standardów dzwieku (HighDefinition)...
Dobrze radzę - zastanów się 2 razy
 
Ostatnia edycja:

Bartek.7.1

New member
Amplituner 4306 Denona to przezytek??? ludzie zastanowcie sie....NOwe tehcnologie....ja kupuje kolumny Cantona za 12 tys i to nie pelny zestaw bez tylnich ktore wykorzystam ze starych mirage i ten amplituner denona..wszystko na bardzo dobrych kablach....do tego czlowieka ktoremu pomieszały sie pojęcia....ciekawe czy do takiego sprzetu bedzie zmienial cale zestawy glośników.i ciekawe czy go na to stać....niektore rzeczy sie ladnie starzeja i nigdy nie schodzą ponizej jakiegos poziomu ......tak jak wole 10 letnie porsche 911 od 4 letniego peugeota....tak Denon zawsze bedzie dobrze gral//////nie zwracajcie uwage na te chore posty tylko kupujcie dobry sprzet
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trzeba rozróżnić wyposażenie w nowe złącza, dekodery, procesory od jakości dźwięku. Nowe amplitunery z pewnością nie grają lepiej (zauważalnie) od ich o rok starszych odpowiedników. W tej chwili wszyscy producenci nastawiają się na wyposażenie amplitunerów w nowe rodzaje połączeń. Rzecz jak najbardziej naturalna. Tylko, czy warto za to aż tyle płacić? Kolejna generacja będzie miaa to samo za mniejsze pieniądze. Jeśli się kupi amplituner bez obsługi HDMI, to jeszcze nie tragedia. Ciekawe ile osób będzie korzystać z HDMI w amplitunerze mając niedługo dwa lub trzy takie złącza w telewizorze?

ArtS :)
 

wotan66

New member
kup sobie 3806, 4306 ma dodane tylko złącze dla doku i-pod, nie ma sensu dokładać kasy, jeżeli chodzi o nowe formaty dźwięku, to zawsze możesz potem kupić odtwarzacz blue-ray lub hd-dvd z dekoderami i zapiać na pre-oucie (przypuszczam że odtwarzacze nowej generacji będą miały na pokładzie dekodery tak jak miały dvd na początku przy przechodzeniu z ProLogic na DD), dobra amplifiakacja zawsze będzie aktualna
 

arco

New member
wotan
porównując te dwa modele to różnią się jeszcze paroma innymi parametrami ale w tej chwili nie pamiętam ...porównywałem je na denon.pl bo jest taka możliwość(super).
arco
 

wotan66

New member
arco napisał:
wotan
porównując te dwa modele to różnią się jeszcze paroma innymi parametrami ale w tej chwili nie pamiętam ...porównywałem je na denon.pl bo jest taka możliwość(super).
arco

ja obydwa modele miałem w domu zanim zdecydowałem się na zakup 3806, oczywiście są jeszcze inne różnice, ale walory użytkowe pozostają prawie identyczne, za to różnica w cenie niebotyczna (za oszczędzone pieniądze lepiej kupić kable) :)
 

gregorp

New member
Sam posiadam 4806 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Fakt że kosztuje kupe pieniędzy (choć sam osobiście kupiłem za pieniądze mniejsze niż 3806 w hornie- z polska gwarancją i legalnie oczywiście).

Rzeczywiście mozna się zastanowić czy jest sens w wydawaniu prawie 40% więcej na, jak to określił któryś z kolegów, dok do Ipoda 9pomijam fakt że w 4806 można go podłączyć bezpośrednio a dok trzba dokupić własnie do 3806 i niższych).

mnie przekonało połączenie Ethernet (radio internetowe-bajka, mozliwość zarządzania przez sieć-bajer ale jak dla mnie ważny), no i oczywiście to co najważniejsze:
Deinteracer i skaler Faroudji. Wg. mnie wystarczy żeby sie mocno zastanowić nad dołożeniem tej kasy.
tym bardziej że jak się dobrzse pokombinuje to można naprawdę fajną cene dostać.
Już chociażby sam fakt że przy negocjowaniu 10% od 6995 to 699,5 pln
a 10% od 4995 to juz 499,5 więc naprawdę mozna pomyśleć.

Ja ze swej strony mogę tylko polecić AVR 4806
 

Deimos

Banned
arco napisał:
witam
jestem przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu amplitunera denon 4306 no i nie potrfię się ostatecznie zdecydować.Boję się czy dam sobie radę z kofiguracją bo nigdy jeszcze tego nie robiłem.Może ma ktoś do udostępnienia instrukcję obsługi aby można było trochę wcześniej się z tym zapoznać ...jeśli tak to bardzo proszę o wiadomość.Czy to dobry wybór?...a może w najbliższym czasie wyjdzie w tej wersji coś nowszego?....Jaki dobrać odtwarzacz DVD do tego ampli aby niepotrzebnie nie przepłacać bo ten ampli i tak przekonwertuje każdy sygnał do postaci 1080i?...a może poczekać na 1080p.Czy odtwrzacze denona mają menu w języku polskim? Hm.....tyle różnych wąpliwości ,że już sam nie wiem bo to w końcu kupę kasy:)Proszę o odpowiedzi i może jakieś rady i z góry bardzo serdecznie dziękuję.
arco
Bierz śmiało tego Denona, a jeżeli chodzi o instrukcje po polsku to jest do kupienia na allegro za 99pln - http://www.allegro.pl/item137062820_denon_4306_instrukcja_pl_.html
W Hornie oczywiście instrukcji nie kupisz (chorzy ludzie!)-chore ceny..
Ja na samym AVC-A11XV zaoszczędziłem ok. 3500pln, oczywiście nie w Hornie...
 
Ostatnia edycja:

arco

New member
Gregor
chyba masz na myśli 4306 a nie 4806?;)

Deimos
hm to może mnie wtajemniczysz gdzie kupiłeś tak tanio?;)
Będzie oczywiście flaszka
arco
 
Do góry