Denon AVR-1907 - jakie kolumny? Dali? MA? JBL? Jamo? Czy ponownie Wharfedale?

mrosi

Member
No i w końcu się doczekał....:-D

Stare Wharfedale znalazły nowego właściciela a ja po kilku godzinach pieczołowitego rozciągania przewodów, stabilizowania frontów i regulacjach mogą cieszyć się nowym zestawem głośników.
Na samym początku tylne głośniki wydawały mi się olbrzymie, szczególnie w porównaniu do dotychczasowych Diamondów. Jako że to w zasadzie kolumny podstawkowe, które mogą zostać użyte jako głośniki surround, oferują przez to większą moc, skutkującą lepszym odbiorem dźwięku przy odsłuchu muzyki w systemie 5.0...

Choć wiem, że przez pół roku muszę oszczędzać kolumny bo muszą się najpierw porządnie wygrzać, to już dałem sobie czasu na posłuchanie moich ulubionych płyt. Pierwsze co odróżnia nowe fronty od Diamond 9.4 to dynamika. Jest tak bardzo odczuwalna, ale przy tym nie rozbiegana i bardzo spójna. Soprany są, owszem, ale nie jest to słynny dźwięk "tłuczonego szkła" (doskonale skądinąd znany z Yamahy czy HK), bas jest niezbyt mocny, ale potrafi uderzyć tam gdzie trzeba. Czego nie było w Wharfedale a jest tutaj, bas jest naprawdę dynamiczny, ale nie atakujący, nie rozlewa się jak muł po podłodze a momentami naprawdę (tam gdzie to konieczne) potrafi zaskoczyć szybkością...

Reszta to środek, niezmiernie czysty, poszczególne sekcje instrumentalne dokładnie wypozycjonowane, dobra, choć nie nazbyt szeroka scena (tu mogłoby być nieco przestrzenniej, jednak odsłuchując muzyki z odtwarzacza DVD nie ma się co wymagać cudów). Muzyka dobiegająca z głośników jest jednocześnie nieco osłodzona, ciut kameralna i sprawiająca, że człowiekowi chce się zasiąść w fotelu i zagłębić w płynące tony...

Powiecie, no tak... My tu gadu-gadu, a nie wiemy co to za sprzęt...

Oto zestaw:
Amplituner - Dennon AVR-1907
Kolumny - Monitor Audio BX6 / BX2 / BX Centre
Przewód (front) - Kimber 4PR (konfekcja bananami)

Płyty:
* Metallica - Metallica;
* J.M. Jarre - Oxygene, Les chants magnetiques;
* Dire Straits - Gold;
* Chris Rea - Auberge;
* Nightwish - Oceanborn;
* Mike Oldfield - Tubular Bells, Voyager;
* Rod Stewart - The Great American Songbook;

Przy okazji podziękowania dla blackninja, za poświęcony czas i pomoc.:-D
 

CleaneR

New member
Hej,
Ja mam 1911, a do niego w sobote zamowiem te glosniki, z tym ze wzialem BXFX oraz sub BXW10. W srode maja byc do odbioru. Wstepnie mialem brac BX2 na tyl, ale zdecydowalem sie na BXFX bo zestaw bedzie uzywany glownie do filmow (glosniki te maja mozliwosc zmiany bipol/dipol z tylu).
 
Do góry