Denon AVR-1907 - jakie kolumny? Dali? MA? JBL? Jamo? Czy ponownie Wharfedale?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uuuu, to pojechałeś.
Te uchwyteczki nadają się najwyżej do maleńkich plastikowych satelitkow, a BX2 to pelnowymiarowe podstawkowce. Musisz szukać czegos za 10x wiekszą cenę, ok 200 zł za parę np.

Vogels VLB200,
B-Tech BT77,
Barkan 152.

Nie niszczą tylnej sciany glosnika i są solidną podstawą. Najwiekszy kąt regulacji w pionie ma Vogels, potem B-Tech, a Barkan chyba wcale lub niewiele.
Mają różny typ mocowań i stabilnosć. Znajdziesz odpowiednie tematy na forum.

Pozdrawiam.
 

mrosi

Member
@ krzysztofradio

No toś mnie brachu ... nie pocieszył;)
Kurna, myślałem że to już wszystko, zamknę listę zakupów a tu dupa siup. Tak oglądając wszystkie chyba najbardziej pasują mi te B-Tech BT77. Z druiej jednak strony, Vogelsy mają blokadę z przodu i z tyłu co w przypadku pochylenia głośników ma istotne znaczenie. B-Tech są tylko ściskane z boków i nie wiem czy to wystarczy żeby je utrzymać przy pochyle uchwytu. Czy nie będzie trzeba tak mocno ścisnąć, że będzie ryzyko uszkodzenia kolumny.... Wychodzi na to, że pod tym względem najlepsze byłyby te Barkany. Tylko z tymi problem z dostępnością... Ech.... Nie miała baba kłopotu kupiła se głośniki....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam akurat Vogelsy i powiem szczerze, ze to iz akurat mają trzymanie z przodu i z tyłu jest dla mnie ich wadą. Mimo docisnięcia nie trudno jest je przewrócić bokiem w przypadku mimowolnego uderzenia. Wyglądają na lepsze niż są w rzeczywisości. Bez obaw, jeszcze kolumny nigdy nie spadły, nie chwieją się itd, ale solidne trzymanie to to nie jest. Spodziewałem się na prawade porządnego docisku.

Btechów nie mam, ale wielu wypowiada się pozytywnie. Boczne trzymanie nie szpeci frontu kolumny jak w przypadku Vogelsow., a ryzyko upadku przodem - nie przejmowałbym się, pewnie takie samo jak w przypadku Vogelsów bokiem.

Mi tez BArkany odpowiadają bezpieczenstwem i wyglądem, natomiast minusem jest kąt pochylenia oraz ich zupełny brak na rynku.
 

mrosi

Member
No cóż.... Temat do zamknięcia.... Rezultat poszukiwać? No pochwalę się:
Monitor Audio 2xBX6 / 2xBX2 / 1xBC Central plus Kimber 4PR plus Vogels VLB200. Te ostatnie głównie z uwagi na to, że blackninja ma je w ofercie a chciałem kupić wszystko w jednym miejscu. Co zaś do blackninja. Wielkie dzięki brachu. Moja być zadowolona :D
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
Black, nic mi nie mów... Grrrr....... Siedzą w kartonach. Jedyne co mogłem zrobić, to przymocować uchwyty. Nie sprzedałem jeszcze moich Wharfedale. W piwnicy nie mam już miejsca a w mieszkaniu od biedy kolumny (nowe) w kartonach zmieściłem, le kolumn i kartonów już nie dam rady. Tym bardziej, że opakowania muszę trzymać przez 5 lat.... Ech... Mam nadzieję, ze niedługo się sprzedadzą...
 

mrosi

Member
Dokładnie. Ja jestem już trzeci tydzień na urlopie. Z tego jak 4 dni były słoneczne i ciepłe to dużo. Chyba nie zasłużyłem na urlop... ;)

Tak ad okablowania. Chcę mieć wszystkie kabelki z bananami. Domyślam się, że jakieś zwykłe, powlekane złotem wystarczą na tyły i central?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Blackninja a może Ty jesteś w stanie pomóc mi z moim problemem? Nie mogę ampli połaczyć się z netem. Łączę się z domową siecią. Mogę odtwarzać pliki z komputera. Natomiast gdy włączę Net radio wyskakuje zawsze komunikat NOT CONNECTED. Sprawdzałem ampli u kumpla i ruszyło radio od razu. Więc stawiam, że to wina routera. Kwestia jakiś jego ustawień. Router mam TP-Link 8960N.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Też o tym myślałem. Ale czy ampli musi mieć odblokowane porty? Podłączam 5 innych urządzeń - TV, 3 dekodery satelitarne i odtwarzacz multimedialny i one od razu się łączą. A jeśli to kwestia portów to jak się dowiedzieć o jakie porty chodzi?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Też o tym myślałem. Ale czy ampli musi mieć odblokowane porty? Podłączam 5 innych urządzeń - TV, 3 dekodery satelitarne i odtwarzacz multimedialny i one od razu się łączą. A jeśli to kwestia portów to jak się dowiedzieć o jakie porty chodzi?
Jak to porty to coś powinni o tym skrobnąć w instrukcji. Pożycz od kumpla sam router i sprawdź.
 
Do góry