Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

rafix01

Member
Bez reklam
conradus8491 napisał:
Według mnie to kosmtyka - taki stan możliwości Terminala C+HD powininien być od początku jego istnienia.Zgadzam sie z pierwszymi opiniami o zmianach,że jest stereo i telegazeta oraz możliwość wybrania 720p.Nadal nie mogę zmieniać formatu obrazu w moim tv. sony brawia przy podłączeniu kablem hdmi na " smart" co pozwoliłoby na lepsze ustawianie obrazu.Mogę tylko operować pilotem terminala co daje obraz
albo bardzo rozciągnięty albo mocno powiększony ewentualnie małe prostokąciki co na ekranie 32" wygląda jak na tv starej generacji.
Zmieniłem więc połączenie przez wejścia scrat i mam wersję " sd "mając terminal hd.Jestem coraz bardziej zdegustowany tym co robi C+ ze swoimi abonentami i tylko oferta programowa cyfry jest na razie lepsza od "n".Pozdrawiam,proszę o Wasze spostrzeżenia.:confused: :)
Ponawiam pytanie, czy obraz kanałów SD po kablu euro-euro (RGB) jest gorszej jakości niż przy sofcie 53 przy tych samych ustawieniach terminala i TV? (pytam, bo wiadomo, że kanałów SD póki co mamy więcej niż HD, he. he).
 

conradus8491

New member
Do Marsa!

MARAS napisał:
Mi jakoś nie chce znowelizowac oprogramowania ciągle mam 53

Spokajnie Mars to się musi udać.
1.Włącz funkcję" menu" na pilocie terminala.
2.Usaw po otwarciu na pozycję "aktualizacja oprogramowania" i zatwierdz ok.
3.Potwierdz przyciskiem ok pytanie? " czy chcesz zmienić oprogramowanie"
4.Resztę zrobi terminal- trochę to trwa.
Jak wszystko się zaktualizuje wyświetli obraz z otatnio oglądanym programem /ustaw na tvp.1 przd zmianą oprogramowania.
Proszę o wybaczenie za tą wylicznkę ale chciałem pomóc.pozdrawiam.:) :)
 

conradus8491

New member
Witaj rafix01.

rafix01 napisał:
Ponawiam pytanie, czy obraz kanałów SD po kablu euro-euro (RGB) jest gorszej jakości niż przy sofcie 53 przy tych samych ustawieniach terminala i TV? (pytam, bo wiadomo, że kanałów SD póki co mamy więcej niż HD, he. he).

Potwierdzam Twoją opinie "53" lepiej sobie radziło z kanałami SD. Próbowałem różnych modyfikacji w ustawieniach terminala przy łączeniu przez euro-euro np. teraz mam ustawione 1080i oraz złącze HDMI, RGB itd.ale już z "54" i tak jakby lepiej.Albo zaczynam żle to widzieć od tych poszukiwań.Najlepiej chodzą canały+ przy euro-euro.POłączenie przez component jest lepsze zle znowu nie moge ustawić obrazu pilotem TV.
Połączenie przez hdmi chyba nie poprawiło jakości Canału+HD sport i nadal nie można go ustawić inaczej niż daje przekaz cyfra+.Pozdrawiam
proszę o wypowiedzi conradus 8491.:) :)
 

MARAS

New member
conradus8491 napisał:
Spokajnie Mars to się musi udać.
1.Włącz funkcję" menu" na pilocie terminala.
2.Usaw po otwarciu na pozycję "aktualizacja oprogramowania" i zatwierdz ok.
3.Potwierdz przyciskiem ok pytanie? " czy chcesz zmienić oprogramowanie"
4.Resztę zrobi terminal- trochę to trwa.
Jak wszystko się zaktualizuje wyświetli obraz z otatnio oglądanym programem /ustaw na tvp.1 przd zmianą oprogramowania.
Proszę o wybaczenie za tą wylicznkę ale chciałem pomóc.pozdrawiam.:) :)
Dzięki za szczególy nic to jednak nie pomoglo ciągle mam 53:-(
 

tom226

New member
rafix01 napisał:
Napisz jak masz podłączony TV do tunera, czy tak jak ja:
1. kanały SD po kablu euro-euro (w tunerze opcja SD ustawienie RGB)
2. kanały HD po kablu HDMI (w tunerze opcja HD ustawienie HDMI)
...
bo czegoś tu nie rozumiem :confused: może do kanałów SD zamiast euro masz kabelek component ???

Przy podłączeniach tak jak ja mam (patrz pkt 1 i 2) obraz SD i HD jest OK = ładny :)
Napisalem ,ze po zaladowaniu softu 54 obraz po RGB sie pogorszyl .U mnie obraz na kanalach HD jest lepszy przez component niz przez HDMI.A co do ustawien to tak jak pisales w punkcie 1 i2 mam tak samo_Ogolnie rzecz biorac tylko kanaly HD jakos dobrze wygladaja bo SD porazka z kablowki mam lepszy odbior i jest to wina tylko i wylacznie oprogramowania poniewaz mam drugi tuner cyfrowy i tam kanaly SD odbieraja o niebo lepiej
 

lucius

New member
Cóż...
Life is brutal! Pozostanie nam czekać kolejne dwa miesiące na nowy soft, z nadzieją, że znowu będzie już tylko lepiej...;)

'Tom226'- tak samo mam- kanały z analogowej kablówki mam o niebo lepszej jakości niżeli na dekoderze te kanały SD...:-x
 

tom226

New member
Majac starego pionka kanaly SD odbieraly duzo lepiej niz na tym philipsie HD.Panowie technicy wezcie sie wreszcie powaznie do roboty bo jak narazie to sie tylko kompromitujecie!!!
 

xravenx

New member
Właśnie testuję Topfield TF7700HSCI. Czy jest jakiś sposób żeby zmieniać sposób wyświetlania kanałów 4:3 na ekranie panoramicznym bo mi je zawsze rozciąga(chodzi mi o opcje typu rozszerzenie, powiększenie co ucina górę i dół, albo z czarnymi pasami po bokach). Wiem, że można zrobić to z poziomu TV ale tak byłoby wygodniej. Przycisk do zmiany formatu działa tylko do zmiany wyświetlania kanałów 16:9 na ekranie 4:3 :( Wydaje mi się, że to tylko kwestia odpowiedniego softu. Czy ktoś z was kto próbował innych i wie czy one to zmienią? Mój to 7.00.31 z PL literami.
 

maszek

New member
Bez reklam
xravenx napisał:
Właśnie testuję Topfield TF7700HSCI. Czy jest jakiś sposób żeby zmieniać sposób wyświetlania kanałów 4:3 na ekranie panoramicznym bo mi je zawsze rozciąga(chodzi mi o opcje typu rozszerzenie, powiększenie co ucina górę i dół, albo z czarnymi pasami po bokach). Wiem, że można zrobić to z poziomu TV ale tak byłoby wygodniej. Przycisk do zmiany formatu działa tylko do zmiany wyświetlania kanałów 16:9 na ekranie 4:3 :( Wydaje mi się, że to tylko kwestia odpowiedniego softu. Czy ktoś z was kto próbował innych i wie czy one to zmienią? Mój to 7.00.31 z PL literami.
Yanky ma Topfielda - pytaj na PM
 

rafix01

Member
Bez reklam
lucius napisał:
Cóż...
Life is brutal! Pozostanie nam czekać kolejne dwa miesiące na nowy soft, z nadzieją, że znowu będzie już tylko lepiej...;)

'Tom226'- tak samo mam- kanały z analogowej kablówki mam o niebo lepszej jakości niżeli na dekoderze te kanały SD...:-x
Co raz bardziej jestem przekonany do pozostania przy sofie 53 :shock: ;) , a jeszcze lepiej 52 (pewnie nie można wrócić)...najpierw zabrali Luxe TV HD a teraz pogorszyli SD...aż strach sie bać co bedzie przy sofcie 55...moze czarno-biały obraz SD :hihi:
 

huberto31

New member
witam ponownie
u mnie glos zniknąl wlaśnie po zainstalowaniu softu 54, wcześniej bylo wszystko ok. czy można jakoś odinstalować tę 54 i wrócić do poprzedniej wersji?
 

lucius

New member
Niestety softu cofnąć nie można... Aczkolwiek, być może zresetowanie dekodera przyniesie oczekiwany efekt...? ;)
Ja bynajmniej nie próbuje...

p.s. "a to feler, westchnął seler..."
 
Ostatnia edycja:

MARAS

New member
Pelna załamka jakością odbioru na dekoderze hd Właśnie wyciągnolem z szafy stary dekoder od wizji podłączyłem i wiecie co ? To jest to -jakość bez porównania lepsza na niktorych kanałach kolosalna różnica np.na TVN
Czy ktoś mi może to wyjaśnic? Na infolini nie potrafili a przecież czytając te wszystkie posty szanownych kolegów widać że problem jest.Jeśli cyfra będzie robiła takie "postępy" to szybko będą musieli zwinąć żagle.
 
J

Judash

Guest
MARAS napisał:
Pelna załamka jakością odbioru na dekoderze hd Właśnie wyciągnolem z szafy stary dekoder od wizji podłączyłem i wiecie co ? To jest to -jakość bez porównania lepsza na niktorych kanałach kolosalna różnica np.na TVN
Czy ktoś mi może to wyjaśnic? Na infolini nie potrafili a przecież czytając te wszystkie posty szanownych kolegów widać że problem jest.Jeśli cyfra będzie robiła takie "postępy" to szybko będą musieli zwinąć żagle.

Philips HD jest do ogladania stacji HD, a potem SD.
 

MARAS

New member
conradus8491 napisał:
Według mnie to kosmtyka - taki stan możliwości Terminala C+HD powininien być od początku jego istnienia.Zgadzam sie z pierwszymi opiniami o zmianach,że jest stereo i telegazeta oraz wybraniamożliwość 720p.Nadal nie mogę zmieniać formatu obrazu w moim tv. sony brawia przy podłączeniu kablem hdmi na " smart" co pozwoliłoby na lepsze ustawianie obrazu.Mogę tylko operować pilotem terminala co daje obraz
albo bardzo rozciągnięty albo mocno powiększony ewentualnie małe prostokąciki co na ekranie 32" wygląda jak na tv starej generacji.
Zmieniłem więc połączenie przez wejścia scrat i mam wersję " sd "mając terminal hd.Jestem coraz bardziej zdegustowany tym co robi C+ ze swoimi abonentami i tylko oferta programowa cyfry jest na razie lepsza od "n".Pozdrawiam,proszę o Wasze spostrzeżenia.:confused: :)
Mnie trzyma przy cyfrze tylko National Geografic ,bo filmy z HBO i Canal to se moge wypożyczyc na dvd i obejrzeć w lepszej jakości niż w Cyfrze.A przy okazji w jaki sposób zmienić na 720p
 

effe

New member
nie wiem co wy macie do jakosci kanalow sd i hd. ja jestem zadowolony z nowego softu 54, dekoder dziala szybciej, kanaly przelaczaja sie blyskawicznie, a jakosc kanalow SD jest jak dla mnie bardzo dobra, jakosc HD powiedzmy sobie jest srednia, ale jakis czas temu juz o tym pisalem. Da sie przezyc, zwalszcza ze cyfra bardzo szybko sie rozwija i bedziemy bardzo zadowoleni z tego co nam najlepsza w polsce platforma zaoferuje. JPozdrawiam.
 

lucius

New member
Z tym rozwojem, to bym nie przesadzał...;)
Dziś pytałem w serwisie technicznym (przez formularz internetowy), czy przy wprowadzeniu usług VOD zostaną udostępnione do Philipsów HD jakieś dodatkowe boxy (razem z pvr), czy trzeba będzie jednak wymieniać dekoder (tak jak jest w "n"-ce)...
Pan powiedział (tj. napisał), "...Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż na dzień dzisiejszy nie posiadam informacji na temat technicznego rozwiązania korzystania poprzez dekoder HD PHILIPS DSR 6201 z funkcji VOD i PVR. Najprawdopodobniej nie będzie to się wiązało z zakupem nowego sprzętu."

Czyli jakoś nie śpieszą się z prowadzeniem owych usług...
 

kp@

New member
soft nr.54

effe napisał:
nie wiem co wy macie do jakosci kanalow sd i hd. ja jestem zadowolony z nowego softu 54, dekoder dziala szybciej, kanaly przelaczaja sie blyskawicznie, a jakosc kanalow SD jest jak dla mnie bardzo dobra, jakosc HD powiedzmy sobie jest srednia, ale jakis czas temu juz o tym pisalem. Da sie przezyc, zwalszcza ze cyfra bardzo szybko sie rozwija i bedziemy bardzo zadowoleni z tego co nam najlepsza w polsce platforma zaoferuje. JPozdrawiam.
Mam podobną opinię.Nastepny kroki to zwiekszenia ilości programów HD ,rozluźnienie transpoderów celem poprawy jakości.Ewentualne zmiany w programie to przyporzadkowanie ustawien do poszczególnych kanałow: np sportowe HD 720p, filmowe HD 1080i , kanały SD 576p. Ciekawe co dokładnie kryje sie pod ustawieniem SD. Przeciez przy tym ustawiem pomimo podłaczenia przed HDMI obraz i dzwiek jest dostepny.:confused:
 
Do góry