Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Humax

New member
ronin napisał:
Cytujesz HumaxaHDTV nie Humaxa Polska. A z lektury postów wychodzi, że HumaxHD jest TYLKO użytkownikiem HUmaxa nie jego przedstawicielem.

HUMAX POLSKA pozwoliłes zadawć sobie pytania to może i jak wrzucę swoje kilka groszy, jako osoba bardzo chętna do zakupu tego tunera (lub TF77000).
1. Czy oglądając program SD lub HD poprzez złącze HDMI lub Component będe mógł jednoczesnie nagrywać go po Scartie i czy będzie to po Scartcie sygnał RGB (dla mnie podstawa m.in. dyskwalifikacji n-boxa).
w Humaxie HDCI wszystkie sygnały wychodzą równolegle
czyli można podłaczyć niezależnie urządzenie do każdego ze złacz
2. Czemu niektorzy użytkonicy pisza o słabszej jakości sygnału HDMI od sygnału Component (szczególnie w SD)
z naszych obserwacji to bardzo zależy od modelu telewizora LCD/PLAZMA, na jednych jest lepiej na innych gorzej na tych samych kanałach i programach, po prostu moim zdaniem niektóre nie radzą sobie z sygnałem SD na HDMI, z natury rzeczy obraz z Componenta podlega obróbce w podzespołach telewizora, daje to efekt "wygładzenia" obrazu, płynniejszych krawędzi, ruchu
Standard HDMI a szczególnie HDCP - jego zabepieczenie działa BARDZO różnie - to są wyraźne choroby wieku dziecięcego tego standardu
3. Dzwoniłem do Sensora i osoba która odebrała telefon powiedziała mi niezbyt ciekawą nowinę - nowe oprogramowanie pod EPG cyfry+ będzie za tydzień lub miesiać(to jeszcze rozumiem) albo wcale go nie będzie (a tu jestem zszokowany),
To jakieś nieporozumienie, oprogramowanie będzie nie mogę obiecać kiedy ale raczej w pierwszej połowie stycznia, to zadanie obecnie priorytetowe i zajmuje się nim kilku programistów, w tym specjalnie sprowadzeni do Warszawy z Korei
4. Wazniejsze niż zabawkowe EPG jest dla mnie mozliwosć oglądania filmów w orginalnych wersjach językowych z napisami.
To też ma być rozwiązane problemy z wyświetlaniem tych napisów ma każdy prawidłowo zbudowany odbiornik DVB, bo napisy są nadawane poza standardem DVB
5. Czy USB z tyłu tunera jest w wersji 1.x czy już 2.0 ?
Oczywiście 2.0
6. Czy jest szansa na poprawe szybkości przełączania kanałów oraz bezproblemowe zapisywanie parametrów
Sprawdzana szybkość przełaczania kanałów FTA na tym modelu to około 1 sek, dla kanałów kodowanych dochodzi reakcja karty i modułu cojest trochę niezależne od producenta tunera. Przy umieszczeniu w tunerze 2 modułów na częściowo pokrywające się oferty nadające w simultcrypcie warto pomyśleć który moduł ma być w slocie 1 a który w 2. Jeśli mamy skromniejszy abonament Polsatu to jego moduł powinien być w slocie 2. Po prostu jak wybierzemy jakiś kanał np TVN który jest i tu i tu anp. nie mamy go na karcie Polsatu (tak teoretycznie bo chyba ten kanał jest zawsze) to lepiej żeby pierwszy był sprawdzany moduł Cyfry i karta Cyfr. To mocno przyśpiesza przełączanie.
 

sponn

New member
Humax Polska czy moglbys sie odnesc do informacji o ktorej mowa na zaprzyjaznionym forum iz C+ HD bedzie dostepny jedynie na tunerach Mediasat zostal natomiast zablokowany dla uzytkownikow innych tunerow HD - i to nie tylko z modulami astona (to juz nie dziala) ale ponoc rowniez z modulami Cyfry+ (choc to ostatnie byloby chyba calkiem bez sensu bo po co byloby wypuszczac modul na HD skoro chcieli zablokowac HD).
 

maszek

New member
Bez reklam
wywiad z Jarosławem Kordalewskim - dyrektorem ds. technicznych Cyfry+

sponn nie strasz ludzi;)

"HD jest opcją dodatkową dla abonentów CYFRY+ odbierających CANAL+. Oczywiście muszą posiadać odpowiedni sprzęt – przede wszystkim telewizory odbierające HD. A to oznacza, że, przynajmniej na razie, nie będzie to opcja popularna na dużą skalę, ponieważ zaledwie kilka procent gospodarstw domowych w Polsce ma obecnie takie telewizory. Poza odbiornikiem tv niezbędny jest też odpowiedni dekoder – od grudnia oferujemy dekodery HD produkowane przez Philipsa, ale zdecydowaliśmy się abonentom posiadającym już własne dekodery HD zaoferować także moduły dostępu warunkowego (WC DVB MEDIAGUARD CYFRA+)"

więcej http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35155
Ostatnia aktualizacja: 2006-12-19 14:24:21
 
Ostatnia edycja:

Humax

New member
sponn napisał:
Humax Polska czy moglbys sie odnesc do informacji o ktorej mowa na zaprzyjaznionym forum iz C+ HD bedzie dostepny jedynie na tunerach Mediasat zostal natomiast zablokowany dla uzytkownikow innych tunerow HD - i to nie tylko z modulami astona (to juz nie dziala) ale ponoc rowniez z modulami Cyfry+ (choc to ostatnie byloby chyba calkiem bez sensu bo po co byloby wypuszczac modul na HD skoro chcieli zablokowac HD).
PLOTA PLOTA PLOTA bez żadnego potwierdzenia
Od 18 grudnia oglądanie Cyfry HD wymaga aneksu do umowy i oddzielnych uprawnień na karcie. Będzie bezpłatne do połowy 2007 ale trzeba podpisać na to umowę. Ktoś nie podpisał umowy na HD i mu sie karta wyłączyła. Trzeba pójść do dystrybutora i podpisać aneks i wszystko będzie działać. Z mojej wiedzy NIE MA MOŻLIWOŚC WYŁACZENIA DZIAŁANIA OPŁACONEJ KARTY NA DEKODERZE SECA tylko dlatego że to taki a nie inny model. Dekodery SECS nie są identyfikowalne i nie mają numeru wewnętrznego tzw BOX KEY który ewentualnie by na to pozwalał.
 

sponn

New member
Dzieki Humax Polska.

Nie chcialem straszyc ludzi po prostu czytalem i oczom uwierzyc nie moglem wolalem wiec spytac "u zrodla" 0 czyli dostawcy sprzetu "zewnetrznego".
 

chief

New member
Humax Polska - czyli wystarczy teraz zadzwonic do sensora i moge zamowic humaxa z modulem w cenie promocyjnej, jezeli podam numer abonenta cyfry?
 

ronin

New member
Humax Polska napisał:
PLOTA PLOTA PLOTA bez żadnego potwierdzenia
Od 18 grudnia oglądanie Cyfry HD wymaga aneksu do umowy i oddzielnych uprawnień na karcie. Będzie bezpłatne do połowy 2007 ale trzeba podpisać na to umowę.

Niestety nie byłbym tego taki pewien. Ale do rzeczy. Gdy przeczytałem info na sąsiednim forum po prostu mnie zamurowało. Na jutro mam umówiony odbiór w sklepie (autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Cyfry+ aby było weselej) dekodera Humax2000 oraz modułu cyfra+HD (dekoder z Sensora - upewniłem się). Więc zadzwoniłem do CTA cyfry+ z prostym zapytaniem ... jutro chcę kupić odbiornik Humax oraz WASZ moduł cyfra+HD, czy będe mial prawo do odbioru canal+HD. Odpowiedź była szybka i krótka .. NIE. Zbaraniałem. Czy aby napewno przecież:
a) przedstawiłem się, jestem Waszym abonentem z full pakietem (bez XXL),
b) zamierzam kupić odbiornik oficjalnie przez Was namaszczony,
c) zamierzam kupic WASZ moduł dostępu warunkowego .. WASZ nie żadnego Astona czy T-Rexa.
głos z CTA na chwile zwatpił i poprosil o poczekanie i konsultacje. Po 30 sekundach, odpowiedź ta sama - NIE, nie będe mógł odbierać bo jest to tylko wersja testowa programu (to co do ch... reklamują !?) nie przeznaczona dla wszystkich abonentów, tylko dla abonentów którzy bedą posiadac odbiornik PhilipsaHD
.... dalej nie będe cytował, upewniłem sie tylko, że jestem nagrywany i powiedzialem temu Panu, że to dla mnie najzwyklejsze w świecie oszustwo i zlodziejstwo. Nie tylko w stosunku do abonentów, ale również takich firm jak Humax i Topfield oraz ich APS-ów. Bo ja raczej jutro swojego Humaxa nie odbiorę, a Pan z APSu przy mnie zamówił 5 sztuk. I być może z tymi 5 sztukami pozostanie.
Jesli HUMAX POLSKA ma inne informacje, ale naprawdę 100% PEWNE, to mam prośbę o ich podanie do godziny 12.00 i ..... zadzownienie do CTA cyfry+ o przyśpieszoną edukację ich personelu.

edit. Jeszcze odnośnie wyłączenia odbiorników. To oczywiście niemożliwe, ale juz w przypadku kart abonenckich nie tylko nie niemożliwe ale stosunkowo łatwe do wykonania. Wystarczy przecież, że wsadzą to już teraz jako osobny pakiet praw, przy zakupie odbiorników zapiszą nr karty abonenta (i tak zapisują) i prześlą prawa tylko na te karty.

PS. Dziękuje za poprzednie odpowiedzi ... uspokoiły mnie po poniedziałkowym zamówieniu tunera ... a tu TAKI KLOPS.
 
Ostatnia edycja:

scynio

New member
nie wiem jak to jest u Sensora ale w Centrum C+ kupujesz go po promocyjnej cenie bez znaczenia czy jesteś abonentem czy też nie gdyż aby korzystać z modułu dla C+ takowym stać się będziesz musiał
 

Humax

New member
Najprościej zadzwonić do najbliższego punktu Cyfry i zapytać się czy mają moduły Cyfra+, każdy dystrybutor Cyfry może nabyć wpromocyjnej cenie tyle Humaxów HD ile posiada modułów. Więc każdemu powinien sprzedać odbiornik w promoyjnej cenie. Dekodery są w tej chwili dostarczane w 24 godziny w ięc w najgorszym wypadku następnego dnia Humax powinien być do odbioru. W wyjątkowych sytuacjach gdy klient nabył moduł, podpisał umowę na HD i nie było odbiornika można taki odbiornik w porozumieniu z dystrybutorem zamówić z dostawą do do domu przez DHL.
 

Humax

New member
ronin napisał:
Niestety nie byłbym tego taki pewien. Ale do rzeczy. Gdy przeczytałem info na sąsiednim forum po prostu mnie zamurowało. Na jutro mam umówiony odbiór w sklepie (autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Cyfry+ aby było weselej) dekodera Humax2000 oraz modułu cyfra+HD (dekoder z Sensora - upewniłem się). Więc zadzwoniłem do CTA cyfry+ z prostym zapytaniem ... jutro chcę kupić odbiornik Humax oraz WASZ moduł cyfra+HD, czy będe mial prawo do odbioru canal+HD.

Radzę ponownie zadzwonić do centrum albo zapytać w APS czy centrum cyfry, przy zakupie modułu podpisuje się aneks tam powinno być w miarę jasno napisane do czego jest prawo. Moduł sprzedawany jest pod nazwą Cyfra High Definition i tak jest na nim wyraźnie napisane. Prawdą natomiast jest że chętniej udzielają informacji o Philipsie.
Bo Philips jest Cyfry a Humax jest niezależny zalecay do Cyfry a to trochę inny status. Moduły są jednak sprzedawane, regularnie dostarczane do punktów Cyfry.
Infolinia jeszcze kilka dni temu w ogóle zaprzeczała istnieniu modułów jak one już były u dystrybutorów.
Może pytanie było zadane zbyt mało precyzyjnie i po prostu człowiek po drugiej stronie nie zrozumiał.
Zresztą Humaxów jest sprzedawanych w tej chwili setki dziennie. Gdyby ktoś nie oglądał był by przynajmniej jeden telefon a z tego co wiem nie ma żadnego.
 

ronin

New member
Na logike rzecz biorąc ma Pan rację. Mi tez ta odpowiedź po prostu w glowie się nie mieści. Ale ... to cyfra+ a z nimi jak uczy życie wszystko jest możliwe.
Pytanie było zadane bardzo precyzyjnie. Kilkukrotnie podkreślalem, że chodzi o ICH modul za 170 zł, nie żadnego Astona czy "Magic-CAMa". Odpowiedź była ta sama, to nie regularna oferta c+ tylko testy na ODBIORNIK PhilipsaHD. Oczywiście jutro skontaktuje się znów z CTA i przedewszystkim z punktem cyfry+ gdzie zamówilem odbiornik i moduł. Ale spodziewam się problemów. Bez ewidentnego działania mojej karty i zapisów w aneksie czy jak to zwą, nie ma raczej mowy o zakupie zestawu.
Co do skarg do Was, to "transmisja" dostępna dla wszystkich modułów siadła chyba okolo godziny 17-tej. Także spodziewajcie się raczej telefonów rano.

Gdyby się Pan coś rano dowiedział, byłbym zobowiązany za info na forum.
Życząc spokojnej nocy - pozdrawiam.
 

Vagabunda

New member
Dekoder Cyra+HD

No i stało się , od wczoraj jestem posiadaczem dekodera HD. Ale jak to u nas bywa nie obyło się "bez schodów" :
- po pierwsze mimo wcześniejszej rozmowy z konsultantem Cyfry który w systemie zarejestrował zgodę na wymianę dekodera na HD (trochę to kuriozalne ale jest ona niezbędna i warto to załatwić wcześniej) u dealera okazało się że w systemie są niezgodności z moimi danymi osobowymi. Śmieszne o tyle że pół godziny wcześniej u konsultanta wszystko było OK, w Internetowym Centrum Abonentów też a abonentem Cyfry jestem od samego początku i załatwiałem z nimi wiele spraw zawsze bez problemu. Po długich bólach udało znależć się jakieś prowizoryczne rozwiązanie problemu (tego typu usterki są podobno dość częste) co mnie w sumie mniej interesuje bo w końcu wymieniłem stary dekoder na nowy HD. Tylko straciłem kupę czasu.
- w domu wykonałem szybciutko podłączenie i konfigurację dekodera (bardzo prosta sprawa praktycznie analogiczna z dotychczasowym sprzętem) i tu nagle Zooonk, wszystko chodzi jak żyletka (telewizor podłączyłem po HDMI) tylko...... nie działa kanał Cyfra Sport HD. Po czterdziestominutowym wydzwanianiu do pomocy technicznej Centrum Abonentów Pan Konsultant zdalnie spowodował aktywację kanału HD i po kolejnej godzinie obraz pojawił się. Nie wbił mnie specjalnie w ziemię bo leciał jakiś chyba nie najlepiej transmitowany mecz a na dalsze szczegółowe wnioski przyjdzie czas.
- może sprawa drobna ale na razie do szału doprowadza mnie pilot dekodera. Funkcje niby te same ale zupełnie inny i mniej ergonomiczny układ klawiszy. Do tego przyjdzie się przyzwyczaić.
Tyle pierwszych wrażeń z krótkiego jak do taj pory spotkania z tym dekoderem.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości bo mnie była potrzebna.
Edit Tuptus55: Ostrzeżenie za zakładanie tematu o tunerze, który jest już opisany na forum. Przenoszę
 
Do góry