Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Lech

New member
Bez reklam


Judash napisał:
Panie i Panowie, wiec jak jest z tymi napisami?Mnie interesuje, czy podczas filmu na C+ w wersji oryginalnej w napisach sa polskie znaki?

Z napisami to jest tak. Te które pochodzą od nadawcy programu mają polskie znaki w porządku [ paski, napisy ], a te które są prztwarzane przez tuner tzn. teletekst i informacje o programie mają krzaczki.
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Lech napisał:
U mnie taraz jest cały czas. Proszę wejść w menu i sprawdzić poziom sygnału. Jeżeli jest słaby to regulację zacznij od pokręcenia konwerterm, bo to jest proste.:eek:k:

Dzięki za radę. Spróbuję jednak dopiero po świętach, żeby przez kręcenie konwerterem nie zniknął mi Canal+ ;) Z wezwaniem fachowca przed świętami może być kłopot. Luxe HD może troszkę poczekać...
 

yanky

New member
Judash napisał:
Panie i Panowie, wiec jak jest z tymi napisami?Mnie interesuje, czy podczas filmu na C+ w wersji oryginalnej w napisach sa polskie znaki?

W Topfieldzie z pilota można ustawić 2 typy napisów. pol i DVBpol. Ten pierwszy nic nie wyswietla, natomiast drugie ustawienie wyswietla tekst z polskimi literkami. Tekst ten jest koloru czarnego w białej otoczce.
 

ronin

New member
małgosia napisał:
Mam pytanie do tych, którzy podpisywali już aneks do umowy.
Czy też macie tam zapis, że koszt pakietu HD będzie wynosił od lipca 10 zł (choć w informacjach na satkurierze jest mowa o 15 zł) ?

Dokładnie taką samą umowę dzis podpisałem. Jest tam wyraźne napisane, ze opłata wynosi 10 zł (nawet teraz) UWAGA - aktywacja usługi 299 zł !!!, ale z uwagi na bla,bla,bla abonent uzyskuje 100% zniżke na obie opłaty. Potem cytat " począwszy od 1.07.2007 abonent będzie uiszczał opłatę w wysokości 10 zł brutto miesięcznie". No chyba będą musieli mi zmienić umowę :- (będzie podstawa do wypowiedzenia całośći :D). Nie powiem słow jakie dystrybutor ciskał w cyfrę+ (kompletna niemożność zarejestrowania mojej umowy w ich systemie). Ale tuner Humaxa zabrałem, moduł też, podałem swój nowy numer miłej pani w CTA, która obiecała mi przesłać uprawnienia na kartę ... czekam ;-). Sensor podobnie sprzedaje grubo ponad 100 odbiorników dziennie, nie wyrabiają się nawet z drukiem gwarancji (ja dostałem ksero, sprawdziłem u Sensora wszytko jest ok) ... a podobno miało nie byc chętnych w Polsce na HDTV.

Moim zdaniem cyfra+ dała ciała dogadując się poprzez centralę z Philipsem, a nie np. lokalnie z Humaxem. Humax puściłby im te odbiorniki po te 700 zeta (jak Philip) i wszyscy byliby zachwyceni. Rynek bo dostał odpowiednią partie naprawdę markowych tunerów, gdzie i n-rekorder sie chowa, cyfra bo nie dałaby ciała z brakiem odbiorników przed gorącym okresem światecznym, nie mówiąc o ich ewentualnej jakości, ponadto zyskałaby naprawdę doświadczonego producenta odbiorników TV-SAT nie firmę od mydła i powidła (bez urazy sam mam TV Philipka :D), Humax bo miałby strategicznego kontrachenta, znów konumenci, bo oprogramowanie do Humka za pewien czas byłoby perfect ... szkoda.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Do Malgosi i Lecha.

Mozece w koncu sie zdecydowac?Lech napisal, ze sa napisy z polskimi znakami a Malgosi napisala,ze ich nie ma i czeka na nowy soft.W takim razie Lech ma nowy soft?
 

Humax

New member
Lech napisał:
Masz problemy z rozmiarem lub ustawieniem anteny. Ja mieszkam ok 50 km od zachodniej granicy, antena 60 cm i czasami [ rzadko] pojawia się komunikat 'słaby sygnał'.
Program LUXE HD nadaje w MPEG4 i modulacji 8PSK, dla tego kanału musi być albo nieco większa antena albo nieco lepszy konwerter. Poza współczynnikiem szumu np. 0.3 dB dobrze by było aby był to w miarę nowy konwerter bo dla modulacji 8PSK ważna jest stabilność oscylatora, czyli parametr podawany właściwie w konwerterach profesjonalnych. Oczywiście wielkość czaszy też powinna być najlepiej jednak 70 cm lub więcej. 60 cm to minimum.
 

Vagabunda

New member
Sorry za to dublowanie ale jestem jak widać tu nowy a nie ukrywam że nie bardzo mam czas szczególowo wertować zawartość Forum. Po prostu na gorąco chciałem podzielić się swoimi wrażeniami i stanowczo dementuję niecne insynuacje że zależy mi na własnym topiku. :confused:
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Co do Luxe Tv to wydaje mi się że problem nie dotyczy ani pogody ani ustawień anteny. Mam HUMAXA HDCI 2000 od maja 2006 i od tamtego czasu do ostatnich 2-3 tygodni codziennie, bez względu na pogodę, działał bez najmniejszych problemów. W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać okresowe zaniki samej wizji lub zarówno wizji i fonii, a dzisiaj z kolei mam wizję, ale bez fonii! To samo jest na n-boxie (mam obie platformy). Przy czym niczego nie zmieniałem w ustawieniach anteny. Wczoraj natomiast program działał bez zarzutu. Być może problem jest po stronie nadawcy lub coś się dzieje z transponderem.
Co do jakości tego programu - jest niezły, ale wcale nie najlepszy! Rewelacyjne są kanały FTA HD z ASTRY 19,2, zwłaszcza trayale do najnowszych filmów. Dzisiaj widziałem na ANIXE HD zapowiedzi "Blood Diamond" z Leonardo do Caprio oraz jakąś nową wersję King Konga. Jakość obłędna!!! Także na kanale SMD HD od kilku miesięcy pojawia się trayal do filmu ZOOM In. Powiedzieć "żyleta" to mało!
 

inox777

New member
Vagabunda kolego napisz czy oprócz cyfra+HD na platformie wystepuja jakies inne bezpłatne kanaly HD ? np. luxe TV?
 
Ostatnia edycja:

SobekMielec

New member
Jak narazie nie ma co się przypalac na C+ HD ....... istnieje w ich ofercie tylko jeden program i to z tego co widziałem nic szczególnego ..... wogóle nie przypominające HD .... niestety w polsce długo jeszcze nie bedzie prawdziwego programu jeżeli na jednym transporderze będzie puszczane wiecej niż jeden kanał
 

kamcyk26

New member
jarmalik napisał:
Co do Luxe Tv to wydaje mi się że problem nie dotyczy ani pogody ani ustawień anteny. Mam HUMAXA HDCI 2000 od maja 2006 i od tamtego czasu do ostatnich 2-3 tygodni codziennie, bez względu na pogodę, działał bez najmniejszych problemów. W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać okresowe zaniki samej wizji lub zarówno wizji i fonii, a dzisiaj z kolei mam wizję, ale bez fonii! To samo jest na n-boxie (mam obie platformy). Przy czym niczego nie zmieniałem w ustawieniach anteny. Wczoraj natomiast program działał bez zarzutu. Być może problem jest po stronie nadawcy lub coś się dzieje z transponderem.
Co do jakości tego programu - jest niezły, ale wcale nie najlepszy! Rewelacyjne są kanały FTA HD z ASTRY 19,2, zwłaszcza trayale do najnowszych filmów. Dzisiaj widziałem na ANIXE HD zapowiedzi "Blood Diamond" z Leonardo do Caprio oraz jakąś nową wersję King Konga. Jakość obłędna!!! Także na kanale SMD HD od kilku miesięcy pojawia się trayal do filmu ZOOM In. Powiedzieć "żyleta" to mało!

Zeby zadzialal dzwiek musisz zmienic sciezke dzwiekowa. Ostatnio cos namieszali (od kiedy nadaja promo TPS)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
sfw napisał:
Jak cyfry nie lubię tak muszę się z nią zgodzić, że lepiej teraz sprawę wyjaśnić niż potem mieć lawinę niezadowolonych klientów na głowie. Jedynie co to mogli na to wpaść od razu a nie po kilku dniach nadawania.

pzdr

Ja się czuję zwyczajnie oszukany przez Cyfrę. To co teraz robią w stosunku do starych klientów to zwykłe naciągactwo. Nie dość że panuje jedna wielka dezinformacja, autoryzowani dilerzy robią wielkie oczy i nic nie wiedzą, na infolinii każdy gada co innego, to dzisiaj ostatecznie się dowiedziałem, że jednak aby oglądać Cyfrę+ HD muszę kupić od nich kolejny moduł (którego i tak nie można dostać) a Astona mogę sobie wyrzuić na śmietnik (kto go ode mnie odkupi? są chętni?) I dzieje się to tuż przed świętami przy wtórze reklam filmów wspaniałej jakości. Jest to jak prowokacja Gomółki w 1970 roku:x Jeśli tak dalej pójdzie, to zrezygnuję z usług tej firmy.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
A to ciekawe! Przed momentem sprawdziłem, znowu pojawił się Canal+ Sport HD na Astonie 2.17. Godzinę temu jeszcze go nie było. Czyżby Cyfra przestraszyła się strajków, rozruchów i palenia komitetów (czytaj siedziby firmy);) Być może dali fory na święta, ale i tak uważam, że jeśli chcą byż w porządku, to powinni przynajmniej bezpłatnie wymnienić Astony na te ich nowe moduły jeśli nie chcą stracić klientów. Zobaczymy - czakam na komuikat.
 

gregorp

New member
jarmalik napisał:
A to ciekawe! Przed momentem sprawdziłem, znowu pojawił się Canal+ Sport HD na Astonie 2.17. Godzinę temu jeszcze go nie było. Czyżby Cyfra przestraszyła się strajków, rozruchów i palenia komitetów (czytaj siedziby firmy);) Być może dali fory na święta, ale i tak uważam, że jeśli chcą byż w porządku, to powinni przynajmniej bezpłatnie wymnienić Astony na te ich nowe moduły jeśli nie chcą stracić klientów. Zobaczymy - czakam na komuikat.

Sorka ale Ty sie chyba na innej planecie urodziłeś.
A jakim to cudem C+ ma obowiązek wymiany Astonów na ich moduły??
Przecierz oni Ci nie kazali kupować Astona.
Wyrażnie mówią (zresztą zawsze była ich taka polityka) na czym najlepiej odbierać ich paczkę.
Należy się cieszyć że nie wymyślili sobie że odbierać można na "jedynym słusznym" tunerze, bo to dopiero byłaby zabawa.
A co do pytania co zrobić z Astonem to możesz na nim odbierać Polsat albo... używać jako podkładki pod kubaj jak będziesz oglądał filmy HD ;-)

Pozdro
 
Do góry