Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Maksuss@vp.pl

New member
Witam!!

Dziś na tymczasowym dekoderze Pace SD włączyłem aktualizacje i wystąpił "błąd nr 5 proszę spróbować później" i teraz pokazuje nr kanału ale nie ma obrazu ani dźwięku na zdanym kanale. Wyłączenie prądu i zrestartowanie dekodera nie pomaga co teraz zrobić??? a święta się zbliżają.....

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

olooo

New member
kliknalem w aktuyalizacje i nic nie wyszukuje, zadnego nowego updeta ; /
pozatym jak wchodze w wersje oprogramowania to tam pisze chyba ze 112 czy cos takiego..
btw nie wiem czemu moj dekoder nie nagrywa ; / klikam czerwone kołko i zaczyna nagrywac pozniej stop i nie zapisuje chyba. wchodze w biblioteke nagrac i nie ma nic, kilka razy ustawialem tez film do nagrania na noc i z rana tez pusto, mam w multiroomie 2 dekodery, od anteny ida 2 kable, jeden do glownego dekodera hd a drugi do dekodera sd w innym pokoju, w głonym pokoju probowalem zmieniac z pojedynczego na twin i nic nie daje, jak kabel antenowy podlaczam do drugiego wejscia w dekoderze to nie mam obrazu kanałow, ktos wie co jest ni etak ?
 

MarcinS74

New member
olooo
Miałem podobnie: po podłączeniu do dekodera jednego kabla antenowego nie działało nagrywanie. Można było używać tylko time shifting. Gdy wymieniłem konwerter na quad i podłączyłem drugi kabel wszystko zadziałało. Nie było też kilku kanałów. Nie wiem czy to też jest z tym związane. Spróbuj podłączyć ten drugi kabel antenowy do PVR i zobacz co się stanie.
U mnie też nie wyświetla, że jest dostępna aktualizacja. Co może być problemem?
I jeszcze jeden problem: działa u was VOD? Wyświetla się tylko komunikat: Usługa nieaktywna. Błąd nr 1. Spróbuj ponownie później.
Jest tak od tygodnia, a wcześniej było ok.
 

olooo

New member
najgorzej ze drugi kabel antenowy jest wbudowany w sciane i prowadzony do innego pokoju wiec nie mam jak ; / chyba ze kupie pare metrow nowego kabla i podlacze ale wtedy jak zastapie ten kabel co idzie do drugiego pkoju to tam nie bede mial sygnalu.. czy moze po to jest ten konwerter o ktorym piszesz ? to jakis rozdzielacz czy jak? sam podlacze i jaka cena tego, dzieki za info
 

MarcinS74

New member
Ten quad to konwerter z 4 wyjściami, więc można podłączyć do 4 dekoderów. Jak kupowałem Cyfrę to dali mi twin, mając multiroom i PVR to trochę bez sensu, ale cóż... Za swój dałem 120zł (mała mieścina więc wyboru nie ma w sklepach), ale można kupić za ok. 90zł.
 

opti

New member
olooo napisał:
kliknalem w aktuyalizacje i nic nie wyszukuje, zadnego nowego updeta ; /
pozatym jak wchodze w wersje oprogramowania to tam pisze chyba ze 112 czy cos takiego..

aktualny soft do pvr 500gb to 123/RC1, jesli sie nic nie zmienilo to aktualizacje softow do pvr dostepne sa od czwartku do niedzieli, jesli masz soft 112 to trzeba by go upnac na 123 czyli na ten najnowszy ktory jest aktualnie dostepny

yahu napisał:
mowa o philipsie pvr hd?...bo nie jestem na bieząco z tymi numerkami softów:)

tak mowa o philu 250gb pvr
 

Gie

Member
Bez reklam
edkowski napisał:
Można pobrać nowy soft do PVR HD nr 96,poprawiono działanie pilota z plazmami Panasonica.
Na mój gust tego nie poprawiono. Poprawiono to:
- usunięto problemy z synchronizacją dźwięku i obrazu na audycjach HBO Digital,
- usunięto problem z nagrywaniem na programie SciFi.

Ktoś wie co dokładnie z plazm Panasonica zakłóca pilota Philipsa PVR HD?
 

SIM-SAT

Banned
Mam PV80 i testowałem kilka PVRów- ŻADNYCH zakłóceń. Jedynie to cofanie i przewijanie, ale to nie ma nic wspólnego z TV...

Może to problem telewizorów, a nie dekoderów :confused:
 
Ostatnia edycja:

bietka

New member
Wgrałam nowy soft.Mam rozdzielony sygnał na 2 dekodery za pomocą splitera.Po wgraniu gdy włączę 2 dekoder spliter zawiesza się non stop.Czyżby grzebnęli coś w sofcie i teraz będę zmuszona do kupienia multiromu?Jak jest u Was?
 

olooo

New member
ja ostatnio zauwazylem kolejny problem z dekoderem, nie wiem czy to wina plazmy panasa ale nie sadze, otóż co jakis czas, jakies 5 razy na 2h film czy inny obojetnie jaki program obraz zanika, tzn wszystko jest okej ale na jakies 2 sekundy mam czarny ekran i zaraz wraca, moze to nie jest jakas olbrzymia wada ale tez jest dosyc denerwujace.. ktos mial cos takiego ?
 

opti

New member
jakies 5 razy na 2h film czy inny obojetnie jaki program obraz zanika, tzn wszystko jest okej ale na jakies 2 sekundy mam czarny ekran i zaraz wraca, moze to nie jest jakas olbrzymia wada ale tez jest dosyc denerwujace.. ktos mial cos takiego ?

mialem podobny problem.. co chwile mi zanikal sygnal a tel wyswietlal info o num. wejscia hdmi itp, dzialo sie to co kilka minut albo co pare godzin.. w miedzy czasie przywiozlem sobie nowy tv a roczny panas poszedl do innego pokoju no i problem ten sam na innym tv.. technik z c+ w boku stwierdzil ze mozliwe ze jest jakas wada tunera i polecil wymienic w punkcie, wymiana oczywiscie od reki i bez problemu, przywoze do domu odpalam to samo :D i okazalo sie ze cala robote robil kabel hdmi, w tej chwili na kablu ktory nie kosztowal 20zl wszystko smiga jak zloto, obecnie zmienilem hdmi na kable ALPHARD model DA VINCI, bardzo fajne kabelki w normalnej kasie

tak ze sprawdz hdmi i u siebie bo moze tez masz to samo co mnie dopadlo
 

seta21

New member
ja ostatnio zauwazylem kolejny problem z dekoderem, nie wiem czy to wina plazmy panasa ale nie sadze, otóż co jakis czas, jakies 5 razy na 2h film czy inny obojetnie jaki program obraz zanika, tzn wszystko jest okej ale na jakies 2 sekundy mam czarny ekran i zaraz wraca, moze to nie jest jakas olbrzymia wada ale tez jest dosyc denerwujace.. ktos mial cos takiego ?
Mam kabel za ponad 180 PLN, telewizor plazmę panasa - mam to samo. Zmiana kabla nie pomogła. jedyne co mnie rózni - mam te przeskoki co 4-5 h
Wymiana dekodera nie pomogła. Od samego początku borykam sie tez z problemem potwornie wolno działajacego pilota.
 

microzone99

New member
Mam kabel za ponad 180 PLN, telewizor plazmę panasa - mam to samo. Zmiana kabla nie pomogła. jedyne co mnie rózni - mam te przeskoki co 4-5 h
Wymiana dekodera nie pomogła. Od samego początku borykam sie tez z problemem potwornie wolno działajacego pilota.


Mam panasa S kabel za 15 zeta i nie zauwazylem przeskoków u siebie. Wprawdzie cyfre mam dopiero tydzien ale w swieta byla troche cwiczona i chodzi ok. Co do pilota i obslugi dekodera to .... tragedia (wczesniej mialem N). Wprawdzie wolno dzialajacemu pilotowi pomogl upgrade dekodera ale ciagle pozostawia to wiele do zyczenia :(
 

darek5w

New member
Od tygodnia mam Arivę 200 i dziś to samo o czym pisze ooolo kilka razy zniknął mi obraz na kilka sekund. Jutro zamienię kabel. Sistra ma kabelek z Hamy za 80zeta i pace PVR i nie zdażyło się Jej to jeszcze.
 

zorrgi

New member
Cześć!
CyfręHD mam prawie roku, początkowo używałem Philipsa HD, który kupiłem przy zawieraniu umowy. Od samego początku irytowało mnie rozrzucenie programów i brak możliwości stworzenia własnej listy programów. Kupiłem Fergusona 8900 HD podłączyłem pendriva32GB i miałem własną indywidualną listę programów i możliwość nagrywania filmów. Niestety ale tak już jest że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz mam Fergusona Arivę TT HD PRV 500GB, dzięki dwum głowicom mam możliwośc nagrywania jednego programu i oglądania dowolnego drugiego. Odtwarzanie jest płynne, obraz super. Mam pełny pakiet, więc jest w czym wybierać. Programy ułożone według mych preferencji, a nie rozrzucone(patrz Philips HD). Jedyny minus, to wolniejsza reakcja pilota Arivy w porównaniu z 8900HD. Pozdrawiam.
 

zorrgi

New member
A czy w tym fergusonie mozna spliterem podzielić sygnał na 2 tv?Mam juz dosyć philipsów.
To nie ma znaczenia, jaki masz tuner, wystarczy że masz sygnał z anteny i kartę. Jeżeli wiesz jak podzielić sygnał, to oglądasz w dwuch, czy też trzech pomieszeniach niezależnie cyfrę. Pzdr.
 
Do góry