Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

rafix01

Member
Bez reklam
iqpablo napisał:
judash, wez sobie jakies dvd upscalowujace obraz do np 720p i obejrzyj gwiezdne wojny. obraz bedziesz mial o niebo lepszy niz to co pokazuje c+hd.
Po co? Wystarczy normalne dvd renomowanej firmy + dobre przewody ... a to co wczoraj ujrzałem w C+HD to było czarno-białe :p i jeszcze w DD stereo. Parodia kanału HD :D :D :D
 

rafix01

Member
Bez reklam
gregorp napisał:
Zastanawia mnie ilu z tych niezadowolonych z "*****REGULAMIN*******" tak naprawdę ogląda telewizję w taki sposób żeby móc dojrzeć różnicę???

Chodzi mi o doległość od wyświetlacza, jego ustawienia-czyli ostrość, jasność, składowe koloru.
[...]
Ja sam osobiście spędziłem kilka dnie na kalibrowaniu-tak żeby było dobrze a podejrzewam że i tak dałoby się lepiej. (zresztą znowu będę ustawiał jak przyjdzie stanie już w szafce planowany DVD).
[...]
Podsumowując proponuje skalibrować wszystkim swoje odbiorniki porządnie (poświęcić na to troche czasu) a poźniej krytykować nadawców (faktem pozostaje że mają dużo do poprawy-wszyscy bez wyjątku...no dobra jest wyjątek PC, który najpier musi zacząć cokolwiek żeby móc poprawiac)

Wreszcie napisano to co chciałem ja zapodać :smile: dodam tylko, że istotną rzeczą jest natężenie oświetlenia w pokoju, gdzie oglądamy TV...pewnie, ktoś odpisze, jest czujnik w TV ale to nie wszystko on ustawia jasność ekranu a co z resztą?.
Kalibrując TV w danych warunkach (dzień, wieczór, noc, oświetlenie) = oglądamy w tych samych warunkach (np. oświetlenie zgaszone).
Jeżeli będziemy oglądać np. przy zapalonym świetle, powinniśmy kalibrację zrobić od początku...robi to ktoś? Nie sądzę ;) .
Podobnie sprawa ma sie co do dźwieku z kina domowego.
Generalnie polecam skalibrować dźwięk i obraz, a na pewno się ździwicie (na korzyść) a nie korzystać z fabrycznych ustawień.

ps. dawno temu wyszła płytka "kalibrator" lub skorzystać z testów zamieszczonych na płytach dvd z certyfikatem THX (np. Gwiezdne Wojny, Obcy, Titanic, Indiana Jones)...chyba, że ktoś lubi katować oczy i uszy fabrycznymi ustawieniami.

Powodzenia !!!
 

dziku83

New member
wiec czym sie rozni soft 07 od 08?

dzieki za odpowiedz a terz mam pytanko czym sie rozni soft 07 od 08 bo ja mam własnie 08 a skoro 07 jest lpsze to chyba zmienie ale skoro wydali 08 to powinno niby byc lepsze wiec jesli mogl by ktos wyjasnic mi roznnice bede szczesliwy
 

effe

New member
Judash, jakie texty? nie rozumiem o co |Ci chodzi, ja tylko pisze ze sie znasz. a twojegoo gg nawet nie mam.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Judash, jakie texty? nie rozumiem o co |Ci chodzi, ja tylko pisze ze sie znasz. a twojegoo gg nawet nie mam.

GG podalem oficjalnie na forum, a styl tych obrazliwych tresci jakby twoj...moze forumowicze sami stwierdza?
 

effe

New member
Nie mam pytan do Ciebie. Nic Ci nie pisalem, a jesli nie wierzysz trudno, bardzo mi przykro. Wracajmy do tematu, bo to forum o cyfrze. Świetny mecz na canal plus HD, nie samowite podania, genialny komentarz i jeszcze lepszy obraz. Polecam wszystkim:)
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Nie mam pytan do Ciebie. Nic Ci nie pisalem, a jesli nie wierzysz trudno, bardzo mi przykro. Wracajmy do tematu, bo to forum o cyfrze. Świetny mecz na canal plus HD, nie samowite podania, genialny komentarz i jeszcze lepszy obraz. Polecam wszystkim:)

Jesli to nie ty, to przepraszam.
 

effe

New member
Nie ma sprawy, nie obrazam sie. A moze to nie stosowne pytanie do forum, ale zna ktos moze jakies dobre forum o tematyce telefonii komorkowej? Dokladnie to chodzi mi o forum na temat nokii N70:)
 

maszek

New member
Bez reklam
dziku83 napisał:
czym sie rozni soft 07 od 08 bo ja mam własnie 08 a skoro 07 jest lpsze to chyba zmienie ale skoro wydali 08 to powinno niby byc lepsze wiec jesli mogl by ktos wyjasnic mi roznnice bede szczesliwy
Wersja 07 to standardowy soft oferowany przez producenta.
Wersja 08+ beta to soft opracowany na Polskę, udostępniony przed świętami BN 2006 i poprawiający:
- obsługę modułu Polsatu
- polskie znaczki w telegazecie
- polskie subtitles
pozdrawiam
 

invoice

New member
HD na Cyfra + problemy

Temat trudny - aktywawałem HD na Cyfra +. Przez złącze SCART w miarę OK, ale po HDMI na obrazie pojawiają się białe poziome migające linie. Sprawdziłem już dwa powyższe tunery na trzech różnych kablach i jest to samo. Nie wiem co jest grane sygnał z DVD przez to samo wejście HDMI jest OK. Stawiam że problem jest w tunerze ale... może ktoś miał te same problemy?? U dystrybutora CYFRY + na Samsungu LCD obraz OK.
Ja używam Sharp LCD LC-37 GA9 E.
 

dziku83

New member
skad mozna pobrac soft 07 do humax 2000

dzieki koledzy za rade ale gdyby ktos podal mi link do strony skad mozna pobrac soft 07 to bedzie super bo na 08 cyfra+ praktycznie nie chodzi ciagle komunikaty kanal zakodowany lub ze cos tam sprawdz dostep modul csi doprowadzaja mnie do białej goraczki z gory wielkie dzieki
 

invoice

New member
Philips DSR 6201

Oczywiście problem występuje z tunerem cyfry + Philips DSR 6201 - to chyba jedyny tuner cyfry z HD.
 

lucius

New member
invoice napisał:
Temat trudny - aktywawałem HD na Cyfra +. Przez złącze SCART w miarę OK, ale po HDMI na obrazie pojawiają się białe poziome migające linie. Sprawdziłem już dwa powyższe tunery na trzech różnych kablach i jest to samo. Nie wiem co jest grane sygnał z DVD przez to samo wejście HDMI jest OK. Stawiam że problem jest w tunerze ale... może ktoś miał te same problemy?? U dystrybutora CYFRY + na Samsungu LCD obraz OK.
Ja używam Sharp LCD LC-37 GA9 E.

Problem pojawia się także przy programach w HD...?
Jeśli nie (a tylko dla kanałów SD), to będzie to wina telewizora (wiem, coś o tym), i raczej nic nie zrobisz, chyba tylko tyle- by kupić nowy tv;)
Aczkolwiek, nie można nie mieć nadziei, że się to kiedyś zmieni- za sprawą poprawki oprogramowania- najbliższa ma pojawić się na dniach!
 

invoice

New member
Problem występuje na wszystkich kanałach bez względu czy to jest HD czy SD. Nie zastanawiał bym się dłużej i kupił Topfielda 7700, ale muszę się upewnić czy to wina tunera.
 

lucius

New member
Tak a propos!
Te paski widziwsz wyraźnie- z daleka od telewizora, czy tylko jak się przybliżysz i niewyraźnie?
Sprawdzałeś, czy masz oprogramowanie nr 53...?
 

invoice

New member
To takie poziome błyskające wąskie białe paski o długości od 5 do 10 cm występujące na całym ekranie - bardzo widoczne bez względu na odległość od TV, wyglądają jak jakieś zakłócenia.
 
Do góry