Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
Dable napisał:
jaka może byc różnica w odbiorze miedzy 32 a 42 jakość taka sama tylko rozmiar inny. nie podniecaj sie programami promocyjnymi tylko włącz sobie Anixe HD niby HD a badziewie jak cholera .a co do Syfry mecze i chinczycy ok.


Philps 32PF3320
Humax 2000
moduł c+

Producenci TV full HD (1080P) zalecaja odbiorniki wieksze niz 42" zeby bylo widac efekt FULL HD, wiec 32" to co moze byc widac?.Na Anixe HD leca tylko stare filmy i faktycznie zadna rewelacja, ale na Pro7, czy Sat1 mozna trafic na dobry film wystarczy popatrzec w program.32-42" to nie to samo!
 

Dable

New member
Pro7

W niedzielę na Pro 7 leciał Jems Boud było Ok , czekam na King konga na c+ powinien być dobry mam pytanie do ciebie czy masz problemy z dzwiękiem bo u mnie od czasu do czasu następują sekundowe przerwy pomaga tylko wyłaczenie humka z sieci,mam go podłączonego optykiem po kino domowe.PhilisLX700 możę nie nawyższych lotów ale gra
 

Kubak

New member
rafix01 napisał:
N
Aktualna wersja oprogramowanie to nr 53 (ciekawe czy zaczynali od 1):p
Wersja 1 to limitowana seria pierwszych egzemplarzy Pioneer BCT-1330. Dostali ją dystrybutorzy na kilkanaście dni przed oficjalnym uruchomieniem sprzedaży w celu demonstracji cyfrowej wersji CANAL+. Na panelu przednim logo hiszpańskiego CANAL+. Rocznik produkcji 1998. Made in UK. Prawdziwy biały kruk.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Kubak napisał:
Wersja 1 to limitowana seria pierwszych egzemplarzy Pioneer BCT-1330. Dostali ją dystrybutorzy na kilkanaście dni przed oficjalnym uruchomieniem sprzedaży w celu demonstracji cyfrowej wersji CANAL+. Na panelu przednim logo hiszpańskiego CANAL+. Rocznik produkcji 1998. Made in UK. Prawdziwy biały kruk.
Dzięki za wyjaśnienie...czyli jakby nie patrząc jednak zaczynali od 1 ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
Soft do Humaxa 2000 w wersji 07 działa lepiej od wersji 08+Beta, którą wgrałem przed świętami BN. Jeśli korzystacie tylko z modułu Cyfry HD i nie zależy Wam tak bardzo na telelegazecie z polskimi znakami, to naprawdę warto wrócić do standardowego oprogramowania. Kanały demo HD z Astry pojawiają się szybciej. Zero problemów z obrazem (wcześniej byl dźwięk a obraz pojawiał sie po kilku lub kilkunastu sekundach). I w dodatku nie oglądam już tych okienek z opisem "kanał jest kodowany lub niedostępny".;)
 

rafix01

Member
Bez reklam
Koledzy, ponawiam pytanie ;)
Czy ten tuner philipsa C+ HD nie obsługuje telegazety (nie ma przez euro, komponent ani HDMI) ani na programach SD ani na HD ... a może coś żle robie ?!
 

robo2000

New member
witam,
posiadam obecnie zwykły tuner C+ i zastanawiałem sie na wymianę go na tego philipsa HD, jednak po tym co tu czytam zacząłem się mocno zastanawiać czy jest sens?
Znajdzie się ktoś, kto powie że jest zadowolony ze zmiany tego dekodera i nie żałuje?
pozdrawiam
 

mariusz11

New member
tuner c+ hd

Witaj
myslę,że możesz zaczekać oferta programowa jest zybt uboga,dotychczasowy soft daje tylko dźwiek mono(na poprzednim tunerze cyfry był przynajmniej dobry stereo).
Kledzy którzy mają Humaxa są zadowoleni więc (rozwaz to jak chcesz mieć szybko HD).
Ja jestem mocno zawiedziony Philipsem i nie wykluczam zmiany na Humaxa.
 
J

Judash

Guest
robo2000 napisał:
witam,
posiadam obecnie zwykły tuner C+ i zastanawiałem sie na wymianę go na tego philipsa HD, jednak po tym co tu czytam zacząłem się mocno zastanawiać czy jest sens?
Znajdzie się ktoś, kto powie że jest zadowolony ze zmiany tego dekodera i nie żałuje?
pozdrawiam

A masz Jakis duzy tv, czy crt?
 

dany

New member
robo2000 napisał:
Znajdzie się ktoś, kto powie że jest zadowolony ze zmiany tego dekodera i nie żałuje?
pozdrawiam

Ja nie żałuję, faktycznie długo sie uruchamia, ale akurat u mnie obraz HDMI/Component jest duzo lepszy niż po Euro (TV Panasonic), no i np. mecz NFL w HD był naprawdę niezły, ale i tak czekam jak będzie wyglądało NBA w HD.
 
J

Judash

Guest
dany napisał:
Ja nie żałuję, faktycznie długo sie uruchamia, ale akurat u mnie obraz HDMI/Component jest duzo lepszy niż po Euro (TV Panasonic), no i np. mecz NFL w HD był naprawdę niezły, ale i tak czekam jak będzie wyglądało NBA w HD.

Co sie dlugo uruchamia?
 

robo2000

New member
"A masz Jakis duzy tv, czy crt?"

no wlaśnie przesiadłem się jakiś czas temu z 21 crt na 42 plazma HD ready. Interesuje się bardzo ligą angielską - oglądam zawsze jak mam akurat czas i to jest powodem zainteresowania dekoderem HD, a stać mnie obecnie tylko na ten za 299 od c+
pozdrawiam
 

mariusz11

New member
no wlaśnie przesiadłem się jakiś czas temu z 21 crt na 42 plazma HD ready. Interesuje się bardzo ligą angielską - oglądam zawsze jak mam akurat czas i to jest powodem zainteresowania dekoderem HD, a stać mnie obecnie tylko na ten za 299 od c+

Jeżeli masz takie zainteresowania zerknij na:http://www.cyfraplus.pl/cgi-bin/cyfra/ramowka.pl
zorientujesz się ile jest Twich ulubionych programów(np. do niedzieli nic w HD !).
Pozdrawiam i pytaj dalej
mariusz11;)
 

lucius

New member
Jakiś czas temu (raptem chyba przedwczoraj:smile: ), pytałem o możliwość podłączenia konwertera Monoblock do Philipsa HD- bez użycia przełącznika Diseq...
Sprawa wygląda tak, że faktycznie takowy (dodatkowy), przełącznik nie jest potrzebny, wystarczy sam Monoblock...
O to odpowiedź od działu tech. Cyfry:

"Szanowny Panie Łukaszu,

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż dekoder hd PHILIPS DSR 6201 obsługuje automatyczny przełącznik sygnału typu DISEQ 1.0. Konwerter Monoblock posiada wbudowany DISEQ więc nie ma potrzeby zakupowania dodatkowego przełącznika."

Dlategoż jutro kupię i wkońcu ujrzę Astrę!
 
J

Judash

Guest
mariusz11 napisał:
no wlaśnie przesiadłem się jakiś czas temu z 21 crt na 42 plazma HD ready. Interesuje się bardzo ligą angielską - oglądam zawsze jak mam akurat czas i to jest powodem zainteresowania dekoderem HD, a stać mnie obecnie tylko na ten za 299 od c+

Jeżeli masz takie zainteresowania zerknij na:http://www.cyfraplus.pl/cgi-bin/cyfra/ramowka.pl
zorientujesz się ile jest Twich ulubionych programów(np. do niedzieli nic w HD !).
Pozdrawiam i pytaj dalej
mariusz11;)

Czlowieku myslisz, ze mecze to codziennie sa rozgrywane?.Rozgrywki sa tylko w weekend i co sobote i niedziele jest mecz w HD i powtorka w tygodniu.Od czerwca materialu bedzie wiecej, wiec po co te glupawe docinki?.Nikt wiecej nie ma oferty takiej jak C+ wiec o co ci chodzi?
 

kamcyk26

New member
Teoretycznie mogli by pokazywac lige francuska, moja tez prawa do NBA a nie pokazuja jej w HD. Do tego od miesiaca nie bylo zadnej premiery filmowej. W takiej sytuacji mozna sie zastanawiac (nie majac zadnej gwarancji co do oferty w przyszlosci) czy warto te 300zl na dekoder HD wydawac.
 
J

Judash

Guest
kamcyk26 napisał:
Teoretycznie mogli by pokazywac lige francuska, moja tez prawa do NBA a nie pokazuja jej w HD. Do tego od miesiaca nie bylo zadnej premiery filmowej. W takiej sytuacji mozna sie zastanawiac (nie majac zadnej gwarancji co do oferty w przyszlosci) czy warto te 300zl na dekoder HD wydawac.

Nikt nikogo nie zmusza do zmiany dekodera.Poczekajcie do czerwca az c+ rozszerzy oferte ,a na razie jest gratis wiec co tu skomlec?
 

gregorp

New member
Zastanawia mnie ilu z tych niezadowolonych z "*****REGULAMIN*******" tak naprawdę ogląda telewizję w taki sposób żeby móc dojrzeć różnicę???

Chodzi mi o doległość od wyświetlacza, jego ustawienia-czyli ostrość, jasność, składowe koloru.
Większość kupije coś kierując się dużym napisem w MM (OSTROŚĆ XXX tys.) lub podobnym a nawet poźniej nie potrudzi się o ustawienie go w odpowiedni sposób.

Ja sam osobiście spędziłem kilka dnie na kalibrowaniu-tak żeby było dobrze a podejrzewam że i tak dałoby się lepiej. (zresztą znowu będę ustawiał jak przyjdzie stanie już w szafce planowany DVD).

Chociażby ostatnio w czasie finału NFL (przypadkowo zresztą odkryłem własciwe miejsce do oglądania na moim LCD.
Wcześniej widziałem oczywiście różnice ale kiedy usiadłem w tym miejscu odrazu inny obraz miałem przed oczami (co zresztą mnie zasmuciło bo okazała się że będę musiał przyspieszyć zakup wiekszego rupiecia ;-(

Nie twierdzę że Cyfra to szczyt możliwości ale bez przesady jak na początek i za darmo to jest ok. Jedyne co mnie wkurza że powtórki filmów i programów HD są w takich chorych porach. Czy nie mozna by było powtórek puszczać w soboty i niedziele a nie tylko w tygodniu??

Podsumowując proponuje skalibrować wszystkim swoje odbiorniki porządnie (poświęcić na to troche czasu) a poźniej krytykować nadawców (faktem pozostaje że mają dużo do poprawy-wszyscy bez wyjątku...no dobra jest wyjątek PC, który najpier musi zacząć cokolwiek żeby móc poprawiac)
 

mariusz11

New member
Judash napisał:
Czlowieku myslisz, ze mecze to codziennie sa rozgrywane?.Rozgrywki sa tylko w weekend i co sobote i niedziele jest mecz w HD i powtorka w tygodniu.Od czerwca materialu bedzie wiecej, wiec po co te glupawe docinki?.Nikt wiecej nie ma oferty takiej jak C+ wiec o co ci chodzi?

Nie chodziło mi tylko o mecze ligi angielskiej ale także o ulubione programy,które można wybrac z oferty Cyfry(przeczytaj).
Oczywiście ,że można czekać na ofertę HD do czerwca.
Nie piszę aby "głupawo docinać" tylko aby jeden z kolegów miał możliwie pełną orientację(którą ma też dzięki innym forumowiczom) i podją decyzję na podstawie wielu opinii.
Pozdrawiam;)
Człowiek
 

maszek

New member
Bez reklam
kamcyk26 napisał:
W takiej sytuacji mozna sie zastanawiac (nie majac zadnej gwarancji co do oferty w przyszlosci) czy warto te 300zl na dekoder HD wydawac.
A może warto kupić moduł HD cyfry za 179 zł i jeden z tunerów: Humax lub Topfield? Są wyposażone w dwie kieszenie więc zawsze będzie możliwość dobrania sobie odpowiedniego modułu wraz z kartą od innego nadawcy niż C+.;) Niestety dzisiaj N-ka odpada przy takim rozwiązaniu.
 
Do góry