Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
effe napisał:
Tragedia!!! Ja mówie, o tym, że jak jest nadawany normalny program w SD (chodz na kanale HD nadawac cos w SD to wstyd i nieporozumienie!) czyli np liga hiszpanska, wloska, francuska i niektore mecze angielskie, chodz powinny byc w HD skoro w angli nadaja w Sky sports HD. Jak nakanal sportowy HD to naprawde za malo. a pasy sa zawsze kiedy sa nadawane programy w SD czyli 90% ramowki. pozdrawiam.

Tylko, ze to nie jest wina C+, ze jest malo materialu w HD, wszystko zmieni sie od czerwca.
 

effe

New member
w zasadzie nie mam pretensji az tak ze nie ma duzo materialow. Tylko zastanawiaja mnie te denerwujace pasy. Przeciez tak to sie nie da ogladac. Po co to tak zrobili????? czy ktos jest na tyle inteligentny by mi to wytlumaczyc???
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
A masz tuner HD?.Pseudo HD..hmm....coz to takiego?Mecze sa 2 co tydzien+film lub ostatnio ciekawy dokument o Chinach w 4 czesciach.Pamietaj, ze za HD w C+ nie placisz.Zmien tv na bardziej przyjazny ;)

Wtrącę się. Pseudo HD bo jakość jest do d... A poza tym co to za łaska z tą darmochą. Czy w n-ce masz jakąś dopłatę za HD? Kanały te są częścią zwykłych pakietów i już. Chociaż ja był bym gotów płacić dodatkowo za osobny pakiet HD pod warunkiem że a) będzie normalna jakość HD ("żyleta") b) będzie co oglądać.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Wtrącę się. Pseudo HD bo jakość jest do d... A poza tym co to za łaska z tą darmochą. Czy w n-ce masz jakąś dopłatę za HD? Kanały te są częścią zwykłych pakietów i już. Chociaż ja był bym gotów płacić dodatkowo za osobny pakiet HD pod warunkiem że a) będzie normalna jakość HD ("żyleta") b) będzie co oglądać.

No coz, ja ogladam przede wszystkim sport, wiec jestem pod wrazeniem.A tobie jesli nieodpowiada jakosc C+, to zawsze mozesz wziac Polsat ;) no i N-ke ;)
 

Lech

New member
Bez reklam
effe napisał:
w zasadzie nie mam pretensji az tak ze nie ma duzo materialow. Tylko zastanawiaja mnie te denerwujace pasy. Przeciez tak to sie nie da ogladac. Po co to tak zrobili????? czy ktos jest na tyle inteligentny by mi to wytlumaczyc???

Tak jak wielokrotnie powiedziano materiału w HD jest niewiele. Więc wyjść jest kilka. Wyjście 1/ dla Ciebie czyli widza - wejdź w program Cyfry+, zaznacz tam na wyszukiwarce kanały nadawane w jakości HD np. na okres 7 dni. Wyszukiwarka znajdzie programy HD w zadanym czasokresie a Ty je sobie wydrukuj. Włączaj kanał HD tylko wtedy kiedy leci materiał w HD i będzie po kłopocie z pasami. Wyjście 2/ też dla Ciebie jak widzisz pasy to znaczy że nadawany jest materiał w SD i wtedy przełączasz kanał na równoległy SD [ cyfra+ sport] i tam też nie ma pasów. Wyjście 3/ dla nadawcy - gdy nadaje on materiał w SD to powinien: A/ - przestroić nadajnik na SD i będzie wtedy miał dwa równoległe i identyczne kanały SD, lub B/ wyświetlać planszę informującą telewidza że najbliższy program w jakości HD będzie nadawany np. 9 lutego o godzinie 20.00.Nadawcy wybierają wyjcie C/ czli upscling, a dotyczy to nie tylko cyfry, kto ma Astrę to wie że te pasy też są na Pro7 i Sat1. Sam wybierz opcję, która dzisiaj najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Od lipca ma być więcej materiałów nadawanych w HD i wtedy pojawią się opłaty. Taka sytuacja też jest znana np. ze SKY gdzie za HD jest dopłata 10 funtów miesięcznie.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
No coz, ja ogladam przede wszystkim sport, wiec jestem pod wrazeniem.A tobie jesli nieodpowiada jakosc C+, to zawsze mozesz wziac Polsat ;) no i N-ke ;)

Ja właśnie też dużo oglądam sportu i dlatego tak "jadę" po Cyfrze ponieważ mam też n-kę i tam jak nadają HD to widzę że to jest HD a Cyfra tylko udaje (tak, dokładnie wiem kiedy nadają to swoje niby HD) i denerwuje człowieka. Oczywiście, jakość Canal+ Sport HD jest dużo leosza niż równoległego Canal+ Sport, ale w dalszym ciągu daleko jej do tego co powinno być (powtarzam się, ale będę w kółko o tym pisał aż się nie poprawią). Poza tym mam wrażenie że jakość zwykłego Canal+ Sport jest gorsza niz inne kanały SD na Cyfrze po to, aby ludzie widzieli różnicę i nabierali się na ten ich denny standard. Może faktycznie nie widziałeś porządneo obrazu HD tak jak ktoś wspomniał?
 

matizx

New member
effe napisał:
chlopaki judashowi podoba sie jakosc pseudo HD na syfrze bo nigdy tak naprawde nie widzial jakosci HD. A tak poza tym to co pokazuje platforma syfry to juz przegiecie paly. Wlasnie ogladam mecz anglia - hiszpania na 32'' LCD i obraz mam jakbym ogladal 21''. Cale szczescie nie place za ta syfre;)

Rzeczywiście ten mecz to dramat jeżeli chodzi o jakość obrazu. Ja to oglądałem na plazmie LG 42. Powiem szczerze coraz bardziej jestem na nie z Cyfrą+. Zastanawiam się nad kupnem Humaxa 2000, wiadomo koszt niemały i do tego potrzebny aston 2,17 = kwota ok. 1.500 zł. Może ktoś mi poradzi co zrobić.
Acha pytałem o tunery u przedstawiciela Cyfry w mojej miejscowości i niestety nie ma i nie wie kiedy będą.

P.S. Jestem tu nowy :)

pozdrawiam
matizx
 

dany

New member
Na pocieszenie piszacym tutaj dodam, że DVD podłączone przez HDMI, przy wyswietlaniu materiału 4:3 tez dodaje te pasy po bokach.
Ale całe szczęście są TV które taki sygnal rozciągają ...
Fakt mecz ligi angielskiej był taki sobie, ale już Super Bowl był naprawdę ok, z niecierpliwością czekam na kolorowe Mroczne Widmo i ASG.
Możliwe ze to nie jest takie HD jak na 'n' ale widać że zależy od tego co puszczają, bitrate tez pewnie z czasem zwiększą, w końcu zwolnią im się transpondery ....
 

joyrad

New member
Krótka historia odbiornika HD Syfry +...
Kilka dnia temu zakupiłem Pionieera PDP-507XA...super maszyna, która ze zwykłym dekoderem Cyfry działała bardzo pięknie. No ale przecież jest dekoder HD - czułem się naprawdę podekscytowany jakością która mnie czeka po podłączeniu tego cuda. Kabelek oczywiście HDMI. Otwieram karton...pierwsze rozczarowanie - dekoder i pilot wykonany jak najgorsza tandeta. Plastik przypomina bardziej jakiś chiński budzik z bazaru. Po podłączeniu - długo myśli, włącza się i wyłącza - prezentuje maleńki wyświetlacz w kolorze moczu. Nic to myślę, czekam na jakość obrazu. No i jest. Tyle że nie HD a CDD - czyli całkiem do d...., wszystkie kanały SD prezentują się zdecydowanie gorzej niż na poprzednim dekoderze, urządzenie zacina się przy szybkiej zmianie programów, prawie każdy kanał chodzi na innym formacie - efekt: albo czarne pasy z góry i z dołu albo po bokach albo postacie wyglądają jak Wielcy Bliźniacy. Nic to, jest przecież kanał HD. Akurat był mecz rugby - format 4:3, dźwięk z jakimś pogwizdem, a przy przełączaniu na inny kanał, na ekranie pozostają jeszcze zawodnicy...tyle, że w jednym kolorze. Na nic zmiany kabli, przełączenia, ustawienia...ten typ tak ma - słyszę odpowiedź miłej pani.
PS. "Sprzęt" - w trybie ekspresowym powędrował tam gdzie jego miejsce - do Syfry, choć nadaje się tylko na śmietnik.
 

rafix01

Member
Bez reklam
No dobra, jestem już „szczęśliwym” :p posiadaczem (dzierżawcą) tunera HD cyfry plus i jakie są moje spostrzeżenia:
- tuner zanim się uruchomi od naciśnięcia na pilocie „power” do wyświetlenia obrazu na TV to mija wieczność (można film krótkometrażowy obejrzeć) … pierwsze uruchomienie i takie myśli co jest, popsuty tuner, stare baterie w pilocie ???!!!, nic nie działa…no ale w końcu zaskoczył
- tuner podłączony do TV przez euro (profigold oxypure) dla kanałów SD oraz HDMI (tech-link seria wires) dla kanału C+ HD :-x
Wyniki podłączeń i zalecenia :) :
- kanały SD oglądam przez euro, gdyż obraz mam lepszej jakości niż przez HDMI. Wyższość euro ujawnia się poprzez lepsze odwzorowanie kolorów i ich większą głębie, obraz jest bardziej ostry i lekko ciemniejszy ?! (dziwne ale przy tych samych ustawieniach kolorów, ostrości, jasności itd. obraz kanałów SD przez HDMI jest jaśniejszy niż przez euro…no może tak już jest).
- kanały HD przez HDMI i tu nie ma co opisywać, gdyż to HD na cyferce jest kiepskie. Na dniach zrobię „zeza” na astrę (dzięki makisiaki za profesjonalne porady) i zobaczymy HD z asrty (pisaliście, że jest super, więc się skusiłem…obym nie żałował wydanych złotówek J )
- ten niebieski pasek z lewej strony obrazu nadal jest na TVN-ie (format 4:3), natomiast przy wyborze w tunerze C+ obraz „szeroki” już tego paska nie ma.
- C+ HD ( pr. 18 ) faktycznie jak nie nadaje w swoim własnym HD tylko w SD to obraz nie wypełnia całego ekranu (czarne pionowe pasy po bokach) pomimo ustawienia w tunerze C+ format obrazu „szeroki”. Te pasy chyba są po to abyśmy wiedzieli kiedy jast SD (pasy) a kiedy HD (brak pasów), bo ikona HD jest cały czas.

To tak na szybko, czyli wszystko się potwierdza…no i brak LUXE HD (szkoda, może wróci).
Nie wiem czy jakaś zmiana sortu może spowodować szybszą pracę tunera (włączenie, przełączanie kanałów – trochę długo to trwa).

Aktualna wersja oprogramowanie to nr 53 (ciekawe czy zaczynali od 1):p

Ale najlepsze przede mną…montaż na astrę, zabawa z ustawieniami w TV:p ,

Ps. Czy ten tuner philipsa C+ HD nie obsługuje telegazety (nie ma przez euro, komponent ani HDMI) ani na programach SD ani na HD
 
J

Judash

Guest
matizx napisał:
Rzeczywiście ten mecz to dramat jeżeli chodzi o jakość obrazu. Ja to oglądałem na plazmie LG 42. Powiem szczerze coraz bardziej jestem na nie z Cyfrą+. Zastanawiam się nad kupnem Humaxa 2000, wiadomo koszt niemały i do tego potrzebny aston 2,17 = kwota ok. 1.500 zł. Może ktoś mi poradzi co zrobić.
Acha pytałem o tunery u przedstawiciela Cyfry w mojej miejscowości i niestety nie ma i nie wie kiedy będą.

P.S. Jestem tu nowy :)

pozdrawiam
matizx

Moj sasiad ma te Plazme LG i faktycznie wk.....y jest kiedy widzi obraz na Panasie.

effe napisał:
chlopaki judashowi podoba sie jakosc pseudo HD na syfrze bo nigdy tak naprawde nie widzial jakosci HD. A tak poza tym to co pokazuje platforma syfry to juz przegiecie paly. Wlasnie ogladam mecz anglia - hiszpania na 32'' LCD i obraz mam jakbym ogladal 21''. Cale szczescie nie place za ta syfre;)

Hmm.. na 32" masz obraz jak na 21?.A kogo to wina jest moze cyfry?.Jakiej firmy masz ten lcd?.Gdzie ty niby widziales te nadzwyczajna jakosc HD na tych 32" lcd?.Ja przynajmnie na 42" programy promocyjne z Astry moge obejrzec, wiec moge porownac.A ogladales dokment o Chinach lub mecz NFL? Czlowieku kup sobie porzadny TV i tuner na poczatek.
 

lucius

New member
Z tymi telewizorami też bywa "różnie":)
Kupiłem kiedyś Samsunga 32S7 i przy podłączeniu HDMI mam jakieś "powidoki" na kanałach...:-x Mecze: Premiership, NFL, Chiński Boom chodzą w HD na szczęście dobrze:D Tylko różnie bywa, przy filmach...
 

matizx

New member
Judash napisał:
Moj sasiad ma te Plazme LG i faktycznie wk.....y jest kiedy widzi obraz na Panasie.

Powiem szczerze obraz na innych kanałach jest OK. Np. TVNy są zaje...ste, inne też, ale to co wczoraj zobaczyłem jak transmitowali mecz Anglia Hiszpania to dramat. Od czego to zalerzy, że raz obraz jest extra, a tak jak wczoraj zupełnie do dupy!
Może mi ktoś coś powiedzieć o tym Humaxie??? Zastanawiam się nad kupnem. Philips, którego wszyscy odradzają nie wchodzi w grę. Słyszałem coś takiego, że jak nie kupisz dekodera HD w Cyfrze to możesz nie mieć po 1 lipca uprawnień do odbioru programów HD, czy to prawda???

matizx
 
J

Judash

Guest
matizx napisał:
Powiem szczerze obraz na innych kanałach jest OK. Np. TVNy są zaje...ste, inne też, ale to co wczoraj zobaczyłem jak transmitowali mecz Anglia Hiszpania to dramat. Od czego to zalerzy, że raz obraz jest extra, a tak jak wczoraj zupełnie do dupy!
Może mi ktoś coś powiedzieć o tym Humaxie??? Zastanawiam się nad kupnem. Philips, którego wszyscy odradzają nie wchodzi w grę. Słyszałem coś takiego, że jak nie kupisz dekodera HD w Cyfrze to możesz nie mieć po 1 lipca uprawnień do odbioru programów HD, czy to prawda???

matizx

Kup sobie Humaxa np w sieci, jest kilka pewnych sklepow internetowych, a modul wez C+, a nie Astona i nie bedziesz mial problemu.
 

matizx

New member
Judash podaj mi twoje gg, będę chyba potrzebowął więcej porad, oczywiście jeżeli tobie nie sprawi to problemu.
 

maszek

New member
Bez reklam
dany napisał:
Na pocieszenie piszacym tutaj dodam, że DVD podłączone przez HDMI, przy wyswietlaniu materiału 4:3 tez dodaje te pasy po bokach.
Ale całe szczęście są TV które taki sygnal rozciągają ...
Humax 2000 też to robi - wystarczy ustawic na 4:3 + wyśrodkowane i po kłopocie

matizx napisał:
Słyszałem coś takiego, że jak nie kupisz dekodera HD w Cyfrze to możesz nie mieć po 1 lipca uprawnień do odbioru programów HD, czy to prawda???
matizx
Moduł HD Cyfry jest traktowany na równi z ich dekoderem - to wynika z Aneksu do Umowy.
 
Ostatnia edycja:

gregos

New member
maszek napisał:
Humax 2000 też to robi - wystarczy ustawic na 4:3 + wyśrodkowane i po kłopocie


Moduł HD Cyfry jest traktowany na równi z ich dekoderem - to wynika z Aneksu do Umowy.


dokładnie mając już moduł CI nie możesz wziąść np dekodera HD od nich uważają że moduł jest równoznaczny dekoderowi i odwrotnie a od cyfry możesz miec tylko jeden sprzęt
 

Dable

New member
jaka różnica?

Judash napisał:
Moj sasiad ma te Plazme LG i faktycznie wk.....y jest kiedy widzi obraz na Panasie.



Hmm.. na 32" masz obraz jak na 21?.A kogo to wina jest moze cyfry?.Jakiej firmy masz ten lcd?.Gdzie ty niby widziales te nadzwyczajna jakosc HD na tych 32" lcd?.Ja przynajmnie na 42" programy promocyjne z Astry moge obejrzec, wiec moge porownac.A ogladales dokment o Chinach lub mecz NFL? Czlowieku kup sobie porzadny TV i tuner na poczatek.



jaka może byc różnica w odbiorze miedzy 32 a 42 jakość taka sama tylko rozmiar inny. nie podniecaj sie programami promocyjnymi tylko włącz sobie Anixe HD niby HD a badziewie jak cholera .a co do Syfry mecze i chinczycy ok.


Philps 32PF3320
Humax 2000
moduł c+
 
Do góry