Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

loky

New member
Ja z innej beczki. Nie widziałem żeby ktoś pisał o różnicach dźwięku między 255/355 a 247/347. Mam je tu oba i porównywałem 247 do którego jestem od jakiegoś czasu przyzwyczajony do 255 którego mam kilka dni. Niestety muszę powiedzieć że 255 chociaż nie zawodzi w trybach wielokanałowych, w stereo niedomaga. Bas jest mniej punktowy a średnica jakby przytłumiona, wokale gdzieś w dali z echem (??). Z H/K znikają kolejno opcje ustawień głośników, w 130 miałem takie coś jak bass management na global i independent bodaj, w 247 już tego nie było, w 255 nie ma + jak ktoś nie lubi dużo suba w stereo, musi za każdym razem przełączając się z filmu na muzykę stereo i odwrotnie, korygować ustawienia głośników w menu. Zarówno w 130 jak i 247 mogłem ustawić sobie inne poziomy dla każdego trybu i amplitunery to pamiętały. Ogólnie jestem dość mocno zawiedziony 255, chętnie zamieniłbym go np. na 350, nowy fajny design i stary dobry H/K w środku. Nie zrozumcie mnie źle, w cenie 2 - 2,5tyś. nie wiedzę i tak nic co zagrałoby jak ten amplituner, ale to już nie to... :???:
Jestem bardzo ciekawy co na to inni u których x55 nie jest pierwszym amplitunerem od H/K.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Janunio63 napisał:
niezgadzam sie z Tobą- cały tem watek to jedno wielkie biadolenie

ale ja to wlasnie mowie ;)

no coz ja tam do kina nie moge znalesc nic lepszego niz 255 do muzyki uzywam wzmaka wiec hmm nigdy w sumie nie wlaczyłem stereo ..a z basem sie nie zgodze dla mie jest spoko ale moze to dlatego ze mam ustawionego suba :roll:
 

loky

New member
A ja to myślisz pierdyknąłem go w kąt poustawianego na przysłowiową pałę? Oczywiście że mam suba ustawionego. Tak w ogóle słucham muzyki z subem, to był przykład.
255 do 247 porównywałem z tymi samymi kolumnami i na tych samych wszystkich kablach itd.
Jakość dźwięku, barwa to była jedyna rzecz o jaką się nie martwiłem wymieniając 247 na nowszy model, brałem w ciemno bo myślałem że H/K to H/K a tu zonk, H/K zmienił barwę...
 

loky

New member
Na sraczkowatą raczej... Z zawadiackiego fightera zbliżył się do pipowatego "wszystimzrobietrochedobrze" denona.
 

loky

New member
matias2004, 745 to inna bajka. W 255 jedyny sposób w jaki możesz zmienić to co słyszysz w stereo to ustawienia bass i treble ale tym przecież nie załatwisz pudełkowatych wokali (trochę przesadzam). Mam jeszcze cichą nadzieję że aktualizacja FW może coś odrobinę zmieni, jadę ciągle na fabrycznym FW i czekam na ten nowy żeby zrobić upgrade. Może przy modyfikacjach FW coś trochę "podkolorowali".
 

darkmajin

Member
Bez reklam
updaty nic nie zmieniaja w barwie dzwieku i nigdy nic nie zmienialy sa to poprawki głownie w torze video i dsp (a w dsp tryby) jak chcesz sluchac dobrej muzyki w stereo to kup sobie wzmacniacz w kwestji barwy,sceny itp itd nic sie po updacie nie zmieni.
 

loky

New member
Oczywiście że wzmacniacz stereo zagra ładniej w stereo, ale nie o to tu chodzi. Mi chodzi o takie stereo jakie miałem z 247 a którego nie mam w 255 i to jest jedyna sprawa nad którą tu lamentuję.
Nowy FW zapewne rzeczywiście niczego w kwestii dźwięku nie zmieni, nie widzę jednak powodu dlaczego nie maiłby. Programistą "amplitunerowym" nie jestem, ale wydaje mi się że modyfikacjami softu można w takich amplitunerach bardzo wiele.
Nadal mam nadzieję na wypowiedź kogoś kto miał wcześniej innego H/K, zmienił na 255 i słucha na obu dużo stereo.
 

Yog-Sothoth

New member
loky --> postaram sie dzis potestowac 255, przedtem mialem HK970 takze byl to typowy stereofoniczny wzmacniacz :)
Niestety 255 okazala sie modelem z sierpnia 2008, ale jest juz po upgrade firmware i chyba wszystkie bolaczki zniknely. Obraz sie zmienil ale czy na lepsze to nie wiem.. np biorac chocby taki Killzone 2 na PS3 - przedtem na podlaczeniu PS3 do TV widzialem na 3/4 gammy w grze ten znaczek Helghastow (ustawianie jasnosci), teraz w ogole go nie widac chocbym nie wiem ile dal jasnosci, kontrastu, etc.
Druga sprawa - mam podlaczony komputer pod ampli i o ile przedtem obraz byl ladny, to teraz cos jest nie tak, czcionki wygladaja jakby sie 'rozlaly', t chyba efekt przetwarzania obrazu przez wzmacniacz, tylko co z tym fantem zrobic?
 

.Mad.

New member
A mój Harman l adron ( bo taki napis widniał na obudowie) pojechał do serwisu. Tak to jest jak się ufa renomowanej marce.
Opis usterek :

"Powstały problem to uciążliwe strzelanie w głośnikach podczas zmieniania się rodzaju sygnału dostarczanego do amplitunera najczęściej słychać to podczas przełączania kanałów satelitarnych kiedy nadawany jest dźwięk Dolby Digital ,a następnie zostanie przełączony na kanał z dźwiękiem PCM

Dodatkowo na płycie czołowej amplitunera zaślepka zasłaniająca złącza digital input nie trzyma się reszty obudowy i podczas słuchania muzyki wypada.

Metalowy panel przedniej obudowy nie jest dokręcony z lewej strony ,a w nazwie „Harman Kardon” litera „K” ma uszkodzoną formę."

Myslę że usuną wszystkie dolegliwości i wady, jak nie to czeka mnie wyjazd do Saturna:(
 

bob1969

Member
Bez reklam
A nie był to przypadkiem egzemplarz demo (patrz obdrapane literki i odstająca obudowa) ? Jak 2 tyg. temu kupowałem dla rodziny ampli w saturnie to zażyczyłem sobie egz. z magazynu - wszystko było cacy zapakowane, prosto z fabryki.
I po co wogóle wysyłałeś do serwisu - będą ci go trzymać do usranej śmierci! Trzeba było oddać go do sklepu z tytułu niezgodności towaru z umową - mają dwa tygodnie na ustosunkowanie się do twojego żądania ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ale wcale nie mają obowiązku wymiany na nowy (inny) egzemplarz. Obowiązkiem sprzedawcy jest doprowadzić do zgodności przedmiotu z umową, na przykład poprzez naprawę w serwisie producenta. A to może potrwać...

Jeśli sklep z miejsca wymienia na nowy, to jedynie dobra wola sklepu.
 

ra74

New member
why pcm

przy podłączonym dekoderze upc mediabox hd audio format from source mam zawsze pcm niezależnie czy leci c+ dd 5.1 czy jedynka w stereo
Jak się dowiedzieć jaki prawdziwy format jest odbierany ?
Mam stary firmware może tu jest problem ?
 

.Mad.

New member
Mundi - posiadam cyfre plus a dekoder dostałem nowy w pudełku , otworzyłem go dopiero 120 km od sklepu :( może to był błąd. Ale moja hist:hmm: oria zakończy się pozytywnie czy tak czy tak :)
 

urodzony8lipca

New member
Witam wszystkich. Śledzę ten temat z wielką uwagą bo zgrzałem się strasznie na Harmana :D , zakupiłem hkts 11 i mam dylemat, zdecydowałem się na 155, czy te bolączki też dotyczą tego modelu ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry