Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
moj strzał to jest taki ze albo te opcje sa dostepne dla sluchawek albo tylko dla dzwieku analogowego nic wiecej niemoge sprawdzic bo w robocie jestem
 

darkmajin

Member
Bez reklam
oskar a co z ludzmi ktorzy nie maja problemow hmm? moze zanim zjedziesz jakis ampli zobacz jaki odsetek jest uszkodzonych..

dla mnie krok w przód design jest boski jakosc dzwieku tez
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsetek uszkodzonych jest dosyć duży ale i tak uważam że dźwięk i wygląd jest boski. Jeżeli ktoś twierdzi że H/K ma kiepski dźwięk to proponuje zainwestować w lepsze głośniki . Ja mam głośniki Paradigm Monitor 11 i uważam że dźwięk jest super
 

tomter

New member
Odsetek uszkodzonych jest dosyć duży ale i tak uważam że dźwięk i wygląd jest boski. Jeżeli ktoś twierdzi że H/K ma kiepski dźwięk to proponuje zainwestować w lepsze głośniki . Ja mam głośniki Paradigm Monitor 11 i uważam że dźwięk jest super

U mnie na zestawie kef IQ3, IQ2 + subwoofer - HK gra kiepsko, możliwe, że nie pasują do siebie, ze satrą Yamahą grały rewelacyjnie...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
niechcialo mi sie :p jako ze mi sa nie potrzebne :rolleyes:

dd bypass sie włacza jak do sluchawkowego podlaczasz mikrofon ten od automatycznego ustawiania EQ wiec to ma zwiazek ze sluchawkami ;)

reszty opcji nie widzialem nawet na szaro <niedostepne> , a jak mowie analogu niechcialo mi sie podlaczac ..
 

horos

New member
Ja jestem wlasnie po dluzszej i sympatycznej rozmowie z panem serwisantem. "Wiatraczek" bedzie poprawiony i wgrane nowe oprogramowanie. Firmware, ktore moze jeszcze nie rozwiazac problemow z "pykaniem". Problem do "centrali" jest zgloszony jako cos, nad czym powinni popracowac. Niestety takie usterki maja status "niszowych", jako sporadycznie zglaszane wylacznie przez tych, ktorzy slysza/wiedza ze to jest blad, a nie "urok" nieszczesnego HDMI. Czekam wiec niecierpliwie na powrot H/K i podlaczenie go ponowne w moja konfiguracje (filmy czekaja!). Tak, czy inaczej, trzeba oswoic sie z ewentualnymi "pykaniami" i wypatrywac kolejnych poprawek w firmware ;)
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozmawiałem przed chwila z serwisem. Mój H/K nie zostanie naprawiony. Według serwisu nie ma obecnie możliwości naprawy pykania. Pan z serwisu stwierdził że pykanie to nie jest jakaś wada która dyskwalifikuje ten sprzęt i nie ma mowy o wymianie sprzętu lub zwrocie kasy. A tak wogóle to cała sprawa do wymysł nawiedzonych użytkowników z forum. Na zachodzie nie ma takich problemów. Czyli standardowo jak to w naszym kraju zostałem olany. Zostaje mi oddanie sprawy do sądu lub domaganie się zwrotu kasy od sprzedającego w ramach rekojmi.
 

horos

New member
Ja nie wierze w jakas specjalna, swiatowa zmowe H/K ;) Mysle, ze z czyms do konca sobie nie poradzili, co w polaczeniu ze "standardem" HDMI dalo taki "pykajacy" efekt. Jezeli nawet zdawali sobie sprawe z bledu fabrycznego, to i tak zginal on w gaszczu klientow, ktorzy na niego nie zwrocili uwagi (taki "urok" tej ewidentnej usterki). A ten "sladowy" margines niezadowolonych, ciagle nie daje im podstaw do uznania tej wady, jako wady fabrycznej nie do usuniecia. Czy serwisowane egzemplarze daja podstawe do ubiegania sie o zwrot kasy, albo wymiane egzemplarza u sprzedawcy z tytulu rekojmi?
 

godik

New member
Blink_182 napisał:
Rozmawiałem przed chwila z serwisem. Mój H/K nie zostanie naprawiony. Według serwisu nie ma obecnie możliwości naprawy pykania. Pan z serwisu stwierdził że pykanie to nie jest jakaś wada która dyskwalifikuje ten sprzęt i nie ma mowy o wymianie sprzętu lub zwrocie kasy. A tak wogóle to cała sprawa do wymysł nawiedzonych użytkowników z forum. Na zachodzie nie ma takich problemów. Czyli standardowo jak to w naszym kraju zostałem olany. Zostaje mi oddanie sprawy do sądu lub domaganie się zwrotu kasy od sprzedającego w ramach rekojmi.

Problem jest znany nie tylko lokalnie w Polsce ale przede wszystkim w Stanach. Tam rowniez po wgraniu nowego firmware ludzie raportuja pykania przy przlaczaniu kanalow na tunerze TV:

''I had marginal improvement from the upgrade but I still experience video and audio drops, particularly when switching sources. Last night I lost all sound except for the LFE after switching sources from DVD player coaxial to Blu-Ray player HDMI. Overall, sound lock is better but not perfect by any stretch. I no longer lose audio when skipping channels on my cable box but i do get loud clicks. Video now takes longer to sync than pre-FW update but I get fewer glitches. I still get glitches though. My expectations are so low that any improvement is wonderful. If I had to do it again i would not buy the 354 even with the FW update. I'm not sure if other receivers are fairing much better with HDMI. Some genius in HDMI standards needs to step forward and fix the whole HDMI problem.''
 
Do góry