Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
mundi21 napisał:
Eeeee, HK 255 ma badziewiaste brzmienie?. Zawsze na ampa wydawałem sumę nie przekraczającą 3kalorii, bo taka zasadę wyznaje mój portfel, i w tym przedziale cenowym było ich cztery łącznie z yamahą. Mógłbym na chwile obecną jedynie powiedzieć że każdy w mniejszym lub większym stopniu nadaje się do danego gatunku muzy/moim zdaniem/ z odpowiednio dobranym nagłosem, ale że któryś jest badziewiasty?. HK akurat w moim przekonaniu najbardziej nadaje się do KD oraz dynamicznej muzy w mch, bo do stereo służy co innego. To że HK w tym modelu coś poknociło wcale go nie przekreśla, jeśli wady zostaną usunięte.
W dalszym ciągu uważam że HK zostanie u mnie tak długo aż mi go zrobią albo gwarancja minie, to wtedy kupię następny model he he. Najlepiej samemu posłuchać. Zabrać swoja ulubioną płytę i dać czadu. Mną koncert U2 na HK tak pozamiatał że do teraz szukam wyjścia........i o to chodziło.
Sorry że nie na temat w tym temacie o innym temacie.


......QFT:cool:
 

pkomi

New member
propozycja

Panowie, mam propozycję
zamiast biadolić może zróbmy podsumowanie i niech każdy kto ma problemy sprawdzi i później napisze jaka ma date produkcji ampli i z jakiej serii, bedzie to odpowiedz czy byla to wadliwa seria i czy nowe modele są już bez wad jak również bedzie to wskazówka jakich ampli chodzi o date produkcji unikac.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
proponuje przejrzec wątek pare stron wczesniej juz o tym pisalem pare osob podało daty najnowsze sa z lipca...

o nowych raczej uslyszymy od osob pracujacych w sklepie bo wyjda bez wad i na forum nikt nie bedzie szukal pomocy...taka moja teoria :mrgreen:
 

pkomi

New member
ja mam jul 2008 rozumiem ze to lipiec (firmware wymienilem na najnowszy). nie mam objawow takich jak pykanie, z tunerem gd ferguson tez działa swietnie. jedyne o co moglbym się przyczepic to lekko slyszalny wentylator ale to dopiero jak ampli mocno sie rozgrzeje. nr seryjny AN0085-075....... moze to jakas udana seria? w każdym razie ja jestem zadowolony z tego ampli.
 

unky

Member
Marzec 2008: Pykanie, problemy z wyborem innego surround niż Logic7, falowanie dźwięku w surround. Przed zmianą firmware było nawet lepiej bo mogłem wybrać inny tryb surround niż Logic7.
Przy Auto Surround - na kanałach zwykłych stereo po HDMI aktywny jest tylko Sub (jeden klocek na wyświetlaczu).
Mam wg. mnie najwięcej wad ze wszystkich chyba dlatego że model z Marca 2008.
 

gandap

New member
lipiec 2008 trzaski przy zmianie na AC3(Ferguson FX 7600) :twisted: naprawde głóśnie, przed aktualizacją tego nie było no i standardowo wentylator pracuje głośniej przy dłuższym użytkowaniu, falowanie surround zwłaszcza przy Logic 7 praktycznie nie da się tego słuchac,
a miałem AVR 130 i śmigał jak ta lala:( to go zmieniłem na 255, na szczęście serwis mam prawie pod nosem tylko co to pomoże :confused:
pozdro dla posiadaczy Hk 255
 

wojtaszu

New member
Witam

chodziaz nie posiadam juz swojego avr 255 to przesylam wam zdjecie ktore pokazuje dwoch sprawcow hałasu czyli wentylatory.
AVR 255 i AVR 355 maja te same wiatraki w tych samych miejscach.
Pozdro i polecam denona 1909 jako przeciwwagę dla avr 255
 

wojtaszu

New member
wojtaszu napisał:
Witam

chodziaz nie posiadam juz swojego avr 255 to przesylam wam zdjecie ktore pokazuje dwoch sprawcow hałasu czyli wentylatory.
AVR 255 i AVR 355 maja te same wiatraki w tych samych miejscach.
Pozdro i polecam denona 1909 jako przeciwwagę dla avr 255

Sorki zapomniałem fotki
 

Attachments

  • hk_avr255_inside.jpg
    hk_avr255_inside.jpg
    69,5 KB · Wyś: 442

awatar2000

New member
Rozjechany dźwięk z obrazem

Nie wiem czy piszę tam gdzie trzeba ale spróbuje i tu.
Mam oczywiście ampli H/K 255 z marca + pioneer lx5090 + ferguson 8900hd.
znane mi są problemy występujące w H/K255 bo sam ich doświadczam na własnej skórze. Tzn. pykanie, falowanie dźwięku w logic7 brak dźwięku przez jakiś moment po przełączeniu kanału, wcześniej głośne wiatraczki (po wizycie w serwisie problem ustał). Jadę cały czas na starym sofcie bo zauważyłem że zmiana na nowy może być ryzykowna więc na razie czekam. Ostatnio zauważyłem kolejny objaw i w sprawie tego piszę do was. Otóż rozjeżdża się dźwięk z obrazem podczas oglądania programów tv na dvd jeszcze nie sprawdziłem. Może to wina softu dekodera sat. a może jakaś nowa usterka objawiła się w H/K255. Dla sprecyzowania wcześniej miałem coś takiego na tvn podczas puszczania dźwięku AC3 gdy ustawiałem PCM wszystko było w pożądku. Teraz nie dość że nie tylko na tvn ale i na innych programach to jeszcze gdy zmienię na PCM też jest rozbieżność dzwięku z obrazem.
Pozdrawiam
 

galagalicki

New member
Witam

Czy ktoś mi pomoże jak włączyć w hk 355 omija się procesor dźwięku, tzn. nie wiem jak włączyć direct stereo, nie mogę również znalezc w opcjach opisanych w instrukcji trybów surround np. hall1, hall2 itp. Brakuje również w menu pozycji "default surround mode" w ustawieniach ogólnych. Natomiast w instrukcji to wszystko jest..... Czy mam jakiegoś wybraka?
Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
audio modes jest tylko equalizer mozesz go wyłaczyc

niewiem jaka masz instrukcje ale mam 255 ( ta sama konstrukcja - prawie ;) )
i niema zadnego trybu direct stereo, niema trybów surround tez pierwsze slysze o hall1 , hall2 .. niewiem cos pomijam czy co ... takich opcji niema ale juz zasysam instrukcje i zobacze..
 

galagalicki

New member
Jest tam taka tabelka i są opisane różne tryby np. Theater, Hall, Dolby 3 stereo, Surround off(to jest ominięcie procesora) a w menu w ampli ich nie ma sprawdź. Także instrukcja strona 32 (przynajmniej u mnie) opcja "default surround mode" jest tam opisana, w ampli brak czegoś takiego, również sprawdź - tam gdzie są opisane ustawienia zaawansowane.
Daj znać co i jak
Pozdro
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kurcze masz racje pierwsze widze myslalem ze to slownik terminow :D
az załuje ze nie jestem przy swoim hk..
bawiłem sie kazda opcja tez takowych nie widzialem..

surround off jest tylko przy sygnale analogowym z tego co tam pisze

ale hall1,hall2,theater niemam pojecia moze tylko przy słuchawkach ..


a default surround mode to chodzi o to ze kazdego trybu przpisany jest domyslny tryb tyle ze jest tam bład powinno byc 2ch stereo , a nie 7ch stereo itd ..
 

galagalicki

New member
A najlepsze jest to że tłumaczenie tej instrukcji jest beznadziejne i okrojone, porównywałem z oryginalną.......... a opcji mi brakowało (nie zaglądałem do instrukcji), gdyż mam też Yamahe i tam wszystko co trzeba jest. Normalnie zgłupiałem już...........
 
Do góry