Daewoo DLT-46U1FH

ja_arek

New member
Witam serdecznie.
Noszę się z zakupem TV 46-50"
Dzisiaj wypatrzyłem w/w. Niestety nie mogę znaleźć informacji o tym modelu. Zresztą o LCD Daewoo tez jest bardzo mało.
Zamierzam zakupić do LCD jakąś platformę satelitarną. Generalnie jestem laikiem więc jeżeli ktoś może się wypowiedzieć na temat tego TV i marki Daewoo w LCD to będę wdzięczny.

Cena w sklepie to 2700 pln.

Przekątna ekranu 46
Format ekranu 16:9/14:9/4:3
Rozdzielczość 1920x1080
Jasność
500
Kontrast dynaminczny
15 000:1
Czas Reakcji 6
Kąt oglądania 178/178
Język polski w menu ekranowym
tak
Pamięć programów 100
Pamięć telegazety 1000
Głośniki
2x2 system
Moc fonii 2x10
Systemy TV
PAL-BG/DK/I/I, SECAM-BG/DK/I/I, NTSC(AV),
System cyfrowy-DVB-T
Rodzaj dźwięku Stereo NICAM / A2
Pobór mocy
260W/1W
Wymiary 1142x745,5x127,5
Waga
34,8
Funkcje
MGDI Plus, 3D comfilter, HDMI POP&PIP, VFD&Touch button
Złącza 2x HDMI, optical, 2x Eurozłącze, RCA, Component, PC, S-VHS
GWARANCJA 2 LATA
 

kerio

New member
Ja rowniez jestem zainteresowany tym modelem. Ktos posiada testowal egzemplarz ? Prosze o informacje. Wyjscia hdmi to 1.3 ?
 

a4tech

New member
ja_arek napisał:
...Niestety nie mogę znaleźć informacji o tym modelu. Zresztą o LCD Daewoo tez jest bardzo mało...


To już sporo wyjaśnia :(

Moim zdaniem nie czas pakować się w tą "firmę" i jej wynalazki :???:
Wielkość to nie wszystko !!!

Za te pieniądze możesz już kupić naprawdę przyzwoity sprzęt :eek:k:
No ale nie o tej przekątnej :p
 

kerio

New member
No sami przyznacie ze za ta cene to sprzecik jest niezly. Pozostaje tylko dokladne poznanie parametrow zeby sprawdzic co wycieli :) JEzeli nie jest to nic istotnego i wzgledem konkurencji tv prezentuje sie przyzwoicie - to nic tylko brac.

Troche dziwi mnie ze nie ma dzaialu daewoo i jakiegos opisu/porownania, na pewno troche ludzi ma ten TV. No ale moze ekipa trzymajaca wladze tego modelu to nie sprzedaje :)

jaki sygnał ? - glownie kablowka + komp z filmami HD 1080p
jaka odległość od ekranu ? - 3m - 4m
jakie urządzenia do podłączenia? - Komputer + satelita
jaka klasa cenowa? ~ 3000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - 50:50
przy włączonym świetle czy bez światła? - glownie bez, czsami przy lampce nocnej
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - mam rolety, ale w dzien nie chce ich zamykac zeby moc telewizje poogladac - bez przesady :)
ile osób zasiada przed telewizorem? - zazwyczaj 2 ale czasami nawet 3
Jaki masz ulubiony program? - ... a co ot ma wspolnego z TV ^^?
Ma stać czy wisieć? - raczej będzie wisieć na ścianie, ale zanim do tego dojdzie troche postoi.

Zapomnialem dodac ze 46 (lub wiecej) i full hd to priorytet.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam crt juz dlugo i smiga jak szalony i wszystko ma, co do LCD widzialem prezentacje, ale nie byla jakas tam super rybka plywala i patrzylem krotko, ale powiem tak nie wiem jaki to bylo model, ale tak samo wyswietlal jak i inne z wyzszej polki, a argument nie pchac sie w ta firme to jakas dziwna sprawa, nie chce zle mowic, ale co kolega moze wiedziec o tej firmie, mialem przyjemnosc z roznymi rzeczami i nie bylo problemow mimo ze nie jestem zwolennikime, ale wole dac 2tys za to niz 6 tys za to samo pod inna nazwe, moze nie wiesz ale czesto takie firmy robia dla innych
 

kerio

New member
No wiadomo ze jezeli cena jest nizsza to mozna spodziewac sie gorszego serwisu, braku niektorych elementow, gorszego przeplywu informacji. Ale jezeli w srodku siedzi taka sama matryca jak w innych tv a reszta funkcji znaczaco nie odbiega od tych w innych LCD to czemu nie brac :) Sam szykuje sie do kupna tego TV za 2500 46 cali fullhd to moim zdaniem dobra propozycja.

Ponawiam prosbe o opinie zwiazane z tym TV od uzytkownikow, ktorzy go posiadaja. Ktos kupil i ma porownanie to prosze o wypowiedz - oczywiscie na poziomie :) Przepraszam ale teksty w stylu "czesto w tej samej fabryce jada z innymi" za duzo mi nie mowia. Lepiej podac ze maja taka sama matryce jak u np. SHARP'A a jej model to xxx, bo zaluzmy ze pracuje w takiej fabryce i widze jakie matryce wkladaja do tych tv.

Jezeli macie dla mnie jakas inna propozycje [46 i wiecej, fullhd] to prosze o przedstawienie jej. Informacje 2 posty wyzej. Pozdrawiam.
 

marek301

New member
Seba_Fan napisał:
czesto w tej samej fabryce jada z innymi

Wlasnie, wlasnie !!! :)

Ciekawe jak sobie radzi z PC po HDMI,
to moim zdaniem "kluczowa sprawa"
Czy bedzie mial "mapowanie 1:1", czy bedzie to shit
z jakims "ruskim owierskanem" ? :):mrgreen:
 

kerio

New member
marek301 - Pc po HDMI to standard, ze dziala normalnie, chyba ze o czyms nie wiem :)
Nie wyobrazam sobie uzywac D-SUB'a do tego...

Wyjasnil bys kwestie "mapowanie 1:1". Rozumiem ze z 1080i i 1080p nie bylo by problemu, ale z 720p i 720i wystepowalyby problemy z tym modelem ?

Seba_Fan - nie zrozum mnie zle jestem wdzieczny za info, ale podalbys wiecej szczegulow :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
powiem tak, duzo LCD ma te same matryce, ale inna elektronike i tu jest pies pogrzebany, zobacz sony samsung ta sama fabryka itd, ale sony wstawia swoja elektronike.
zeby ocenic ten TV to trzeba niestety miec w domu ten LCD i jakis w miare dobry inny, ja niestety nie mam, ale powiem tak w sklepach sa i mozna popatrzec, czemu nie isc do sklepu i nie porownac jak sie ma checi tylko czekac na inych, ja osobiscie nie przygladalem sie jemu bo interesuje mnie sony w4000, ale powiem tak mam dosc placenia duzych pieniedzy za cos co inne maja taniej, moze jak bede w sklepie to popatrze, chociaz jak wczesniej pisalem leciala prezentacja HD i wygladalo ak samo jak na innych, watpie zeby ktos mial tego LCD i napisal co mysli, niestety testy samemu, ale 46 cali za 2600 jak ktos napisal kurcze to cena niezla, trzeba go zobaczyc.

Co do info jak ktos napisal ze nie moze znalezc, moze byc tak dlatego ze tylko ma znaczek, ale ktos go zrobil, czyli tego pierwszego trzeba by bylo wiedziec (znac) gdzie zrobiony itd
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chyba wezme kamere i sie kiedys przejade sprawdze

instrukcja

http://www.d-e.pl/index.php?navi=006,002&id=7&file=1


cos nie tak w tej instrukcji dla hdmi rozdzialka 1280x1024 ! ale nie wiem bo jest tam pare modeli znowu na koncu jest ok 1920 dla FH, moze byc tak ze instrukacja byla pisana dla starych modeli, a na koncu dodali nowe modele, ale juz bez rozpisywania sie
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Panowie...Ten TV nie wyświetlił BR w trybie 24p.,ale 1080p przyjął.Bardzo ,bardzo ubogie MENU.Chyba nie najszybsza matryca-podają 8ms-ale może są bardziej szczerzy.Zero jak chodzi o fora,wiadomości-a nawet w specyfikacji za wiele nie ma.Tuner MPEG2.Fabryka w Pruszkowie.
 

marek301

New member
kerio napisał:
...Wyjasnil bys kwestie "mapowanie 1:1". Rozumiem ze z 1080i i 1080p nie bylo by problemu...

Kerio, upraszczajac temat, jesli masz "zdjecie w kompie" zlozone z 1920x1080 kropek, to telewizor musi dokladnie wyswietlic te "1920x1080 kropek" :)

Niby sprawa oczywist,
ale badziewne telewizory czesto drogie, niestety
nie potrafia tego robic, tylko wyswietlaja jakies "gowno" zamiast obrazu.:roll:

To jest skandaliczne!!!:roll::twisted: bowiem LCD 1080p powinien mapowac 1:1,
ale jak widac sa "drogie badziewiaki" ktore tego nie robia!!!, a kosztuja
czesto 2 x wiecej od "tanich badziewiakow" :roll::twisted::???:


 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pisza 6ms
24p nie pisza ze ma, ja nie widze
co do ze malo, moze byc tak ze jak wychodza z tasmy maja przyklejana inna metke i wiecej idzie z inna nazwa, w koncu jak tasma leci to leci ich tam 100 np na dobe wiec gdzies musza jechac i byc sprzedawane, nikt nie robi 10szt, ale mowie testy i jeszcze raz testy i bedzie wiadomo, menu nie musi byc jakos tam rozbudowane.
 

marek301

New member
kerio napisał:
...tv prezentuje sie przyzwoicie - to nic tylko brac...

Fakt, po sprawdzeniu brac. :)

Ale jesli bedzie tak jak z EASYTOUCH 42" ETL071, opisywanym na forum
to "lepij uwazac" :) Faktycznie ten LCD to ma konkurenta wlasnie
w
EASYTOUCH 42" ETL071.

Moze wreszcie Panowie z
EASYTOUCH rusza swoje "spasione du..ka"
i wyjasnia na forum co jest z tym LCD w rozdzielczosci natywnej 1080p
- slynne miganie obrazu po podlaczeniu do PC.
:cool:
 

kerio

New member
W sklepach to wiecie co mozecie sobie oceniac, dlugosc sprzetu razem ze sprzedawca :) Brakuje tam warunkow. Zadko ktory sklep ma sale gdzie mozna wprowadzic 2 telewizory do porownania,wyregulowac oswietlenie, spojrzec pod roznymi katami, podlaczyc pod rozne zrodla, wyregulowac obraz, podlaczyc do kompa, zaposcic filmik ktory sie pamieta i porownac, itp. To jest zabawa dla ludzi, ktorzy moga zamowic prezentacje i posiedziec z tymi tv caly dzien w domu - popatrzec na 3 telewizory 1 po 2 i sobie wybrac. Ja niestety nie mam tak dobrze. Widzialem ten TV na wystawie obok jakiejs plazmy i innego LCD z podlaczona kablowka... nie bylo widac roznicy mimo ze jako jedyny byl full hd. Nie znam sie za dobrze na tym sprzecie ale jezeli ktos z opinia (a najlepiej kilka takich osob) powie ze ten telewizor jest ok bo ma to to i to a tego nie ma ale to nie przeszkadza i w miare to argumentuje no to nie pozostaje nic innego jak kupic :) Podobnie jak ty nie place dodatkowych 3 tys zlotych za marke albo zeby obraz na tv byl 5% lepszy od tego daewoo.

Rowniez dorwalem instrukcje. Do normalnych zastosowan sprawdza sie ok. Brakuje w niej wielu wiadomosci i jezeli jakis mastach z forum tego nie uzupelni to bedzie ciezko znalezc te informacja, przynajmniej mi sie nie udalo.

marek301 - jeszcze sie nie spotkalem z tym zeby telewizor full hd nie potrafil wyswietlic obrazu w swojej natywnej rozdzielczosci na pc :) Ale jak juz wspomnialem jakims znawca nie jestem. Za to zdarzalo sie ze kiepsko skalowal do innej rozdzielczosci i obraz byl taki rozmazany/nieostry. Wiadomo duzo zalezy od elektroniki w srodku jak powiedzial seba oraz matrycy.

matryca 6ms i kontrast 6000:1 (na stronach nawet 15000:1 - lol nie wiem skad to wzieli) - dane z instrukcji. Plamka 1,7-1,7.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
--LINK--

Brak danych, brak danych, brak danych.... Nic tylko brać ;)
A jak już jakieś są to mega okrojone :???:


Z całym szacunkiem...

Ale nie liczcie na to, że w sieci znajdziecie sporo opini na temat tego produktu.
Mało kto odwarzy się kupic to COŚ.
To jest właśnie sprzęt typu: EASYTOUCH lub Manta :???:


W Polsce większość ludzi kupuje sprzęt RTV na raty.
I zapewne nie chce aby nabyty sprzęt padł przed spłatą rat.

Dlatego Ci przewidujący takie sytuacje, patrzą nie tylko na cenę ale również na okres gwarancji, SERWIS (czytaj sensowny serwis) oraz możliwość ew. naprawy po okresie gwarancyjnym (a na to nie liczcie).


Co do np. matrycy.

Z tego co wiem Daewoo nie produkuje sama matryc LCD.
Dlatego jest pewne, że kupują je od innych firm (np. samsung, lg itp.).
W każdym razie Korea lub Chiny.

I wiadomo, że jakie pieniądze taki towar :p

Nie sugrerujcie się tym, że jeżeli Daewoo kupi taką matrycę (powiedzmy) od Samsunga, to jakość tej matrycy będzie taka sama jak w modelach firmy Samsung (o zastosowaniej elektronice nie mówiąc).

Ktoś kto sprzedaje innym producentom takie podzespoły nie jest głupi...
I sam sobie konkurencji robić zapewne nie będzie :p


Wątpię natomiast aby Daewoo opłacało się kupować matrycę od Sharp-a, Toshiby czy Panasonic-a.

I sprzedawać za pół darmo jako gotowy produkt.


Wracając do waszych pytań...

A czy nie będzie lepiej, odwiedzić kilka serwisów i zapytać Panów z branży serwisowej (w okularach i miernikiem u pasa) co sądzą o opisywanym produkcie (producencie) ???
Jeżeli Wy w sieci macie problem ze znaleźeniem podstawowych danych o opisywanym sprzęcie, to co zrobi taki serwisant któremu przyjdzie naprawiać COŚ takiego ?????


Najciekawsze jest to, że ani producent (na swojej stronie) ani sklepy on-line nie podają nawet okresu gwarancji :confused:

Przynajmniej ja takiego info nie znalazłem.


Wiadomo, że np. taki MediaMarkt lub sklep tego typu może dać na ten sprzęt i dwa lata gwarancji (w co wątpię) ale je na to stać. :twisted:
I liczyć na to, że sprzedany produkt wytrzyma ten okres.

Inny szanujący się sklep RTV nawet tego nie weźmie na sklep, a co mówić o jego sprzedaży.
Nie będzie takim wynalazkiem handlować bo nie będzie chciał zrazić klienta !!!


Tyle ode mnie.

Wybór pozostawiam Wam, bo to Wam ma ten sprzęt słuzyć i Wy za niego zapłacicie.


Pozdro.
 

Horhe Ortega

New member
Dodam jeszcze coś: cena w MM Łódź-3000PLN.W necie ok.2500PLN i to myślę max. ile można za to dać.Na zagranicznym forum znalazłem skarżącego się na wejście PC(zły obraz).SERWIS:Daewoo dało ostrą plamę z buczącymi plazmami(chyba tandetna przetwornica)-sporo spraw w sądzie bo się próbują wykpić że hałas w normie 30db z 2 metrów. Tymczasem ludzie słuchają dokuczliwego buczenia .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do serwisu to powiem cos od siebie, mam TV daewoo i nie jezdze do serwisu bo dziala i nie chce inaczej, kupilem go od nowosci zobaczylem zapakowalem do car i przywiozlem do domu i jak na tamte czasy byl full wypas rozne takie bajerki mial, jak ktos pamieta tamte czasy to stereo bylo rozne viva miala inne mtv inne itd.
tu jeden kolega cos nie lubi tej firmy, mi to wisi nie jestem jej przeciwny, ani zwolennikiem, ale LCD TV teraz wszyscy chca robic i sprzedawac, wiec czesto jest tak ze mozna kupic odpowiednika tanszego, jak wiadomo sony jest drogi za drogi a lubie ta firme ale to mnie boli.
Wiadmo ze najlepiej to testy, ale jak ktos ma kase na testy i chce je zrobic to nie wezmiem do domu takiego TV tylko sie wybiera lepsze marki i modele, wiec testy tylko zostaja w sklepie. dzisiaj takie czasy ze wszyscy stekaja, kurcze kiedys wpadalo sie do sklepu i wzrokiem sie kupowalo sprzecik CRT i juz, a teraz im wiecej czytam to juz mniej wiem i nic nie kupie, przeczytalem tyle ze mi sie odechcialo juz kupna jakiego kolwiek TV


3tys oj to ja wole 40cali sony za 3300zl
 
Do góry