Czy Yamaha RX-V671 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210 to optymalny zestaw do 4k?

janek_56

New member
Cantony 490 w zasadzie sprzedawane tylko w Mediakach. Głosniki które nic specjalnego soba nie pokazuja. Co dobrego o nich mozna powiedziec to wykonanie z zewnatrz środka nie widzialem.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No jak ktoś chce, żeby dudniło jak w Klipschu, to rzeczywiście tego nie pokazują :) Brzmienie i wykonanie podobne do Elaca, jak się zobaczy charakterystykę, tylko tą pomierzoną, to są bardzo liniowe (w którymś Audio był test), więc jeżeli ktoś lubi bas jak w subwooferze, to na pewno to nie są kolumny dla niego.
 

Tiggero

New member
Jeżeli nadal podtrzymujesz wypowiedź, że to sprzęt do kina to :
JBL, Canton, Lektor, Zensor.

To jest chyba jedyna rzeczy ktora sie nie zmienila w trakcie tego watku, caly czas szukam zestawu do kina, przynajmniej w (80-90%).
Po raz kolejny jestem blizszy Yamahy 773, choc nie jest to juz tak ostateczne jak mi sie wydawalo. To co mnie przekonuje w 773 to niezmienie 2 wyjscia HDMI i dodatki typu air play.

Z glosnikami caly czas walcze, bo nie wiem co dla mnie dobre a jedyne co mnie sugeruje to testy i wyglad.

Wizulanie najbardziej podobaja mi sie Zensory 7, ale konstrukcyjnie moim faworytem jest Lektor, choc nie rozumiem czemu model wyzej mozna znalesc po 4,2k?! Co jest z nimi nie tak?

Canton GLS 490.2 wygladaja dla mnie bardzo atrakcyjnie wizulanie, ale nie spotkalem sie dobrymi recenzjami oraz opiniami, wiec nie biore ich na powaznie pod uwage.

JBL z tego co czytam na forum sa dosc mozno rekomentowane. Poza wygladem moja same plusy bo jako jedyny zestaw o ktorym mysle maja suba, cena jest najnizsza i w zasadzie rekomendacje najlepsze. Wiem ze sie troche z tym wszystkim rozdrabniam, ale zanim podejme decyje jeszcze was pomecze, bo kupie zestaw dopiero po urlopie, a do tego czasu przewiduuuje jeszcze mase pytan :)
 
Ostatnia edycja:

Tiggero

New member
Mam nadzieje ze to juz finalna czesc podejmowania decyzji:

jesli chodzi o amplituner to nadal jestem przekonany na yamahe 773, biore jeszcze pod uwage A820, choc nie wiem czy jest sen czekac na nia i dokladac?

Glosniki:
mysle o zestawie q500-q200-q100
Nie wiem czy jest sens dokladac do q700?

Jak to widzicie?
 

Darolo

New member
Witam,

Dzisiaj zacząłem zgłębiać temat związany ze sprzętem audio i niestety niewiele wiem. Od samego początku oczywiście oczywiscie nie potrafiłem zdecydować czy stereo czy 5.1. Decyzja padała na 5.1 bo jednak oglądam więcej filmów niż słucham muzyki poza tym z 5.1 zawsze mozna zrobic 2.0 :p

Mój problem decyzyjny wygląda tak, że mam do zagospodarowania 4k, ale nie ukrywam że lepiej by było gdyby było to 3,5k. Nie mam noża na gardle dlatego też jestem skłonny przekroczyć 4k ale tutaj zaczyna się jakby to powiedzieć granica bólu...

Po dzisiejszych poszukiwaniach znalazłem zestaw Yamaha RX-V671 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210
wydaje się być on sensowny za cenę 3799, ale tutaj pojawiają się moje wątpliwości.

+ jaki amplituner wybrać:
- Yamaha RX-V671
- Yamaha RX-V771
- Harman Kardon AVR 265

i czy są między nimi duże różnice jakościowe bo na papierze wyglądają relatywnie mega podobnie a testy nie są jednoznaczne. Harman Kardon jest prześliczny ale Yamahy mają więcej bajerów.
Jeśli już Yamaha to czy różnice są na tyle duże aby dopłacić 600zł?!?!

+ jakie wybrać głośniki:
- JAMO S 606 HCS3
- JAMO S 608 HCS3
- JAMO C 407
- Wharfedale DIAMOND 10.5
-
Dali Concept 6

Tutaj niestety dane niewiele mi mówią, a na odsłuch raczej nie wchodzi w grę. Głośniki są w podobnym przedziale cenowym i jak juz wspominałem wcześniej zależy mi aby zapłacić mniej niż więcej. Jakie są wasze typy i co wybralibyście na moim miejscu. Proszę o radę.

Mam tą Yamaszkę 773 i jestem bardzo zadowolony z zakupu jest bardzo nowoczesna dużo możliwości połączeń, do tego mam Yamo 608 gra fajnie, tak fajnie że d..pe urywa.Rozważałem zakup innych amplitunerów w tej cenie ale w odniesieniu do Yamahy 773 jest tzw. dziura technologiczna paro letnia a w elektronice to przepaść.
Model ten był mi odradzany przez sprzedawców którzy chcieli mi wepchać starsze modele i zachwalali np.Denona 1909 bo też komuś trzeba to sprzedać. Yamaha została kupiona również przez moich kolegów, podejrzewam że będzie to hit na rynku ze względu na niską cenę do jakości dźwięku i innych parametrów wyprzedzających konkurencje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W którym roku kupowałeś sprzęt? 1909 to chyba było za koronacji Chrobrego?:) Już ampli 1911 miał radio internetowe. Z tym wyposarzeniem co Yamaha 773 teraz jest sporo innych producentów, nie umniejszając zaletom Yamaha.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Całkiem możliwe:) Człowiek czasami się myli....trochę czasu już minęło:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Nie mam zamiaru. Uważam że dobry sprzęt, tylko należy dobrać odpowiednie kolumny i trafić w gust. Ampli jak każdy inny, w tym przedziale cenowym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam

Jestem nowy na forum i przymierzam się do kupna KD przykladowo zestawik Yamaha RX-773 BD 673 + kolumny glosnikowe najlepiej zestaw 5.1

Jakie glosniki byscie polecali do tego amplitunera?

Myslalem o zestawie glosnikow TAGA Platinum v.2 F-100/C-40PR/S-100 + SW-10 może jakies ine sugestie .

Pomieszczenie 30m2 w kształcie prostokąta,


Dziekuje za wszelkie sugestie.

Napisz jeszcze ile masz kasy do wydania, i czy sub wchodzi w tą sumę?
 

wojt124

New member
Heya

Chciałbym się zmiescic ze sprzetem i zestawem glosnikow +sub 5.1 w 5500 6500 tys zl
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z takich fajniejszych zestawów: Paradigm Monitor 9 v.7, Monitor Audio BX 6, Klipsch RF 62, Roth Oli 40, Dali Zensor 7. Oczywiście przy tym metrażu, można by było pomyśleć o kolumnach rozmiar w górę, czyli Paradigm 11 v.7, Klipsch RF 82, Dali Lektor 8, Monitor Audio RX 8, ale cena sporo przewyższa założony budżet. Jak jeszcze dojdzie sub to myślę że będzie dobrze. Jak chcesz napisz do Blackninja, bo pisał że mają jeszcze na stanie Roth Oli 50 w dobrej cenie. Suba można albo dobrać tych samych producentów, albo coś innego - REL, Velodyne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry