Czy Yamaha RX-V671 + JAMO S 606 HCS3 + SUB 210 to optymalny zestaw do 4k?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali trochę mają słaby bas, ale ogólnie bardzo wyrównane kolumny i warte uwagi. Jeżeli nie miałeś wcześniej kina to na pewno kupno ampli + kolumny 5.0 zachwycą cię dźwiękiem z TV czy w KD. Więc zanim minie ten czas zachwytu:) i zacznie ci czegoś brakować w kinie to zdążysz dozbierać na suba. Z tańszych a w miarę dobrych konstrukcji które można rozważyć to: Jamo sub 260/360, JBL ES150/250. Wiesz, ja audiofilem nie jestem a na Onkyo pomiędzy Jamo s606 a Roth Oli różnicę słyszę dużą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tiggero

New member
Dzięki za rady, na pewno się przydadzą podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Prawdopodobnie zrobię tak jak mówisz i jeśli nie będę stał dobrze z kasą, to kupie 5.0 a na sub przyjdzie czas później, jak już zacznę odczuwać potrzebę typu "więcej, lepiej, bardziej" :)

Na chwilę obecną czekam na yamahę 773, a co do głośników to waham się miedzy dali concept/ jamo c407/ Wharfedale 10.6. Jakieś rady?
 
Ostatnia edycja:

Tiggero

New member
W stanach już sa dostępne za odpowiednio 650$ i 850$. Mają być ogolono dostępne od czerwca, nie wiem jak w Polsce.

Czytając sama specyfikacje to dużo się od siebie nie różnią, zauważalne są dwa wyjścia HDMI co może być bardzo przydatne.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kup na początku dobre kolumny, bo one raczej technologicznie się nie zestarzeją. Amplituner będzie już przeterminowany za dwa lata i to przez napędzający sprzedaż marketing.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiadomo że wszystko idzie do przodu. Tylko tak naprawdę co można nowego dołożyć do ampli po upływie dwóch lat? Kolejne wejście USB, WI-FI, wyższą rozdzielczość skalowania? Jak ktoś kładzie nacisk na dobre brzmienie i bezawaryjność to ampli mu posłuży dobrych kilka latek. Masz przykład z HK 255, dźwiękowo bije na głowę o wiele nowsze konstrukcje naszpikowane bajerami. To samo ma się wyższych modeli innych marek. Wstawianych jest coraz więcej głupot zamiast poprawić jakość brzmienia, moc, solidność podzespołów itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tiggero

New member
Kup na początku dobre kolumny, bo one raczej technologicznie się nie zestarzeją. Amplituner będzie już przeterminowany za dwa lata i to przez napędzający sprzedaż marketing.

Tutaj nie sposob sie z Toba nie zgodzic... zawsze cos wymysla jesli chodzi o sprzet, ktory opiera sie scisle na technologi. Choc nie ukrywam ze mysle w miare podobnie jak Krzysiek, ze juz za duzo nie moga wsadzic. HDMI 1.5, 1.6 i tak pewnie nadejda aby skomplikowac zycie i za wiele z tym sie chyba nie da zrobic. Ciezko jest przeciez wymieniac sprzet co chwile zwlaszcza, ze kompatybilnosc nie ogranicza sie tylko do ampli, wiec czy chce czy nie chce bede skazany na sprzed na kilka lat.

Wlasnie dlatego chcialbym kupic cos co bedzie w miare najbardziej aktualne i cos co mi sie po prostu podoba :)

Powiem wam ze kupno KD to ciezka sprawa, bo od wyjsiowych 3.5k doszedlem do 5.5k, a zaczynam sie obawiac ze ta podroz nie ma konca... :)
 

Tiggero

New member
Byłem pewny że yamaha 773 to jest dokładnie to czego potrzebuje, ale mam coraz większe wątpliwości;/
773 ma wszystkie bajery ktore bym chciał aby miało ampli, ale zamierzam kupić głośniki max 5.1 a do póki nie będę miał domu to druga strefa nie będzie mi potrzebna, więc zestaw 7.1 a już na pewno 7.2 nie bedzie mi potrzebny w najbliższym czasie. Obecnie myśle o yamaha 473... i wydaje mi sie to całkiem rozsądny ampli, tylko martwi mnie fakt że nie ma opcji ulepszania obrazu w filmach.
Czy może mi ktoś doradzić z doświadczenia jak bardzo ta funkcja jest przydatna i jak bardzo ulepsza obraz?

kolejne pytanie, czy ten ampli nie jest za słaby dla głośników typu:
Kef C7 + C3 + C6LCR + C4
Dali Zensor 7 + 1 + Vokal
Jbl Studio 1 Cinema Pack
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja wiem jedno od modelu 771 to dopiero zaczyna się porządne granie, ja tez nie używam drugiej strefy ani 7.2 co nie znaczy ze się nie przyda z czasem a nie chciał bym wtedy sobie pluć w brodę i wymieniać ampli
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ja wiem jedno od modelu 771 to dopiero zaczyna się porządne granie, ja tez nie używam drugiej strefy ani 7.2 co nie znaczy ze się nie przyda z czasem a nie chciał bym wtedy sobie pluć w brodę i wymieniać ampli

Dokładnie, zawsze w przyszłości może się przydać albo będziesz chciał podłączyć kolumny w bi-amp. Zauważyłem zresztą że modele poszczególnych producentów np. Denon 1612 vs 1912, Onkyo 509 vs 609 nie tylko różnią się liczbą kanałów, ale przeważnie lepszy jest ten 7 kanałowy. Większa moc, zasilacz, liczba funkcji, lepszy i dynamiczniejszy dźwięk, a różnica w cenie nie jest duża, więc lepiej brać przyszłościowo ten bardziej wyposarzony.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysiek1980 mamy podobne myślenie:)

Już nie raz się nadziałem biorąc coś co jest dobre dla mnie na teraz a za miesiąc się okazywało, że brakuje nowego standardu no i w wyższych modelach jest znaczna poprawa dźwięku nie da się to ukryć. Jak kupowałem ampli to też sobie mówiłem na co mi net w nim dziś często gęsto słucham radia internetowego, na co mi bi amping, jak się okazuje już mam tak podłączone, na co mi 7.2 skoro będę miał tylko 5.0 i już wiem że na pewno w przyszłości poszerzę scenę, a na co mi tyle wejść HDMI, a już mam 4 zajęte, na co mi 2 wejścia HDMI, a już przychodzi mi na myśl, żeby sobie kiedyś sprawić projektor
 

Tiggero

New member
Kurcze Panowie, sam nie wiem, sam nie wiem;/ Do niedawna byłem mocno nastawiony na 773 i nie miałem nawet chwili zawahania. Przeszedłem już granice bólu z 4,5k do 5,5k ale nie wiem czy dam rade przeciągnąć to do 6,5k

Co byście brali:
a) 773 plus Jamo C 407 HCS3

b) 473 plus
1) Kef C7 + C3 + C6LCR + C4
2) Dali Zensor 7 + 1 + Vokal
3) Jbl Studio 1 Cinema Pack

FFooXX5, powiedz mi proszę czy ampli dodaje odczuwalnie na jakości obrazu?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę się tu rozstrzeliłeś bo jak można porównać JBL do Dali Zensor 7? Szczerze powiem, że nie wiem czy jest sens ładować się w takie kolumny jak Dali i podłączać je pod budżetowy ampli do kina, to tak jakby wstawiać silnik od Opla do Porsche 911. Tak już konkretnie bo nie chce mi się wertować całego wątku. Nastawiony jesteś na Yamahę czy do 2k wchodzi coś innego w grę? Ile masz na ampli a ile na kolumny 5.0? Zamiast KEF C7 czy JBL wolałbym Roth Oli 40 lub MA MR6. Czy sub też ma być w tym zestawie? Oczywiście z tych co wymieniłeś to bezapelacyjnie Zensory, tylko jakiś porządniejszy ampli do tego. Tutaj musi być wszystko wypośrodkowane, bo nie ma sensu podłączać kolumn za 5k do ampli za 1200zł i na odwrót, chyba że w przyszłości planujesz kupno wzmaka i pozostawić fronty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tiggero

New member
Miedzy dali a JBL jest 100zł różnicy. Fakt faktem jestem z subem drugi bez, ale z subem chyba mogę poczekać:
www. *********.pl/dali-zensor-7-1-vokal.html
www. *********.pl/jbl-studio-1-cinema-pack-dostawa-gratis.html
na dobrą sprawę można jeszcze dorzucić 400zł i dostać
www. *********.pl/dali-lektor-6-1-lcr-dostawa-gratis.html

Dlatego właśnie mam takie dylematy;/
Myśle Roth Oli 40, ale nie chciałem wypisywać wszystkiego co biorę pod uwagę.

Jak wygląda sytuacja w 771 z poprawą jakości obrazu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jbl Studio 1 5.0 jest za ok 3300zł a Dali Zensor 7 jest w tej samej cenie za 2.0, więc nie wiem skąd wziąłeś tylko 100zł różnicy między zestawami? Większość ampli teraz skaluje do 1080p więc to nie jest żadna nowość, a te co skalują do 4k i tak nie wykorzystasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tiggero

New member
Cen nie wymyślam, takie po prostu są :)
Dali Zensor 5 + 1 + Vokal - okablowanie + dostawa gratis 3 899,00 zł
Dali Zensor 7 + 1 + Vokal - okablowanie + dostawa gratis 4 599,00 zł
Dali Lektor 6 + 1 + LCR - okablowanie + dostawa gratis 4 999,00 zł
JBL Studio 1 Cinema Pack (Studio 180 / 130 / 120c / 140p) - okablowanie +
dostawa gratis 4 499,00 zł i ten zestaw jako jedyny posiada sub.

Obawiam się właśnie ze 473 nie ma skalowania, w każdym razie jak działa ta funkcja?

Po raz kolejny na obecna chwile dochodzę do wniosku ze trzeba dołożyć, choć nie ukrywam ze nie na takie wnioski liczyłem;/
 

Tiggero

New member
blackninja, a Ty co byś radził?
Zensor 7 czy Lektory 6?

Jest w ogóle sens patrzeć w stronę Cantonów GLE 490.2?
 
Do góry