Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat?

Marcin2000

New member
Bez reklam
gwarancje od Panasonic dostajesz gratis przy kupnie okrślonych modeli, Sharp bodajże w 2010 roku też miał taką akcję 5 lat o ile pamiętam czyli to nie pierwszyzna no i chyba teraz też Funai daje 5 lat gwarancji??? ;)
Ja mając problemy ze swoim Sharp 40le820e - zwalone podświetlanie krawędziowe nie odbieranie sygnału cyfrowego dwie wizyty w serwisie zero wymiany matrycy lub na inny dobże świecący egzemplarz oraz wyniosłe dumne milczenie Sharp Polska, spowodowały że nigdy tej firmie tego nie wybaczę, zafundowali mi dwa miesiące nerwów i zero kontaktu czy propozycji czego kolwiek.
Nie mam już tego TV poszedł do rodziny mam G30 i jestem zadowolony, piszę bo sporo zależy od postepowania gwaranta wcześniej ktoś pisał o wymianie po gwarancji plazmy panasonic to bardzo łądnie prawda?
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Moim zdaniem warto dopłacić i przedłużyć gwarancję. W telewizorach LCD czy plazmach najczęściej pada matryca i w tym wypadku naprawa jest nieopłacalna. Jeśli masz gwarancję wymienią Ci na nowy TV, a z tego co wiem w ciągu 5 lat jest dość duże prawdopodobieństwo awarii matrycy. Teraz już nie robią takich TV jak kiedyś, które mają po 10-20 lat i służą wielu osobom do tej pory. Obecnie niestety idą na ilość, a nie na jakość przynajmniej jeśli chodzi o awaryjność.
 

batik87

New member
Mnie również się udało. Kupując w grudniu 2009 r. Plazmę Panasonica P50S10E trafiłem na identyczną promocję jak ta teraz https://www.5latgwarancji.panasonic.pl/strona/Start.aspx.
Póki co przez prawie 2 lata Plazma chodzi bez zarzutów a już trochę godzin wygrała. Jeszcze 3 lata spokoju ale myślę, że pochodzi spokojnie więcej bez problemów. A co do wykupienia dodatkowej gwarancji to myślę, że nie ma sensu dopłacać do interesu ponad 500 zł chyba, że ktoś śpi na kasie no to spoko.
 

Geiger

New member
Witam, poczytałem trochę waszych wypowiedzi i skłoniło mnie to do napisania pierwszego postu.
Właśnie kupiłem sobie telewizor Samsung PS51D6900 z dwoma parami okularów gratis. Ku mojemu zdziwieniu zadzwoniła do mnie przedstawicielka sklepu internetowego i zaproponowała wykupienie gwarancji. Wiem że zazwyczaj tak nie dzwonią i nie proponują bo kupiłem w tym sklepie już parę sprzętów. Powiedziała że warto kupić gwarancję bo telewizory współczesne lubią padać po okresie gwarancji... I dzwoni do mnie ponieważ teraz mają promocję, przy zakupie takiego TV jak ja gwarancja na 5 lat nie kosztuje 740 zł. ( jak to jest normalnie) ale 320 zł. Więc się zdecydowałem dokupić ją teraz, choć miałem w planach przedłużyć później ;)

Warunki gwarancji są PEŁNE czyli nie jest to żadna opieka gwarancyjna czy też inny twór. Przeczytałem umowę gwarancyjną i obejmuje ona nawet uszkodzenie mechaniczne sprzętu, jak i inne okoliczności. Oczywiście sprzęt musi być użytkowany wg. instrukcji i zaleceń. Jak nie jest przeznaczony do pracy pod wodą to tam pracować nie powinien :banned:

Sam się zastanawiałem nad tym czy kupić, ponieważ nie wiem czy te konkretne telewizory ulegają awarii. Ale jak sobie pomyślałem że za dwa lata po gwarancji pada mi matryca i mój telewizorek za >4000 zł jest do wyrzucenia albo drogiej naprawy to mi się włosy zjeżyły na głowie :cry: Wolę być spokojny na 5 lat :eek:k:
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Panasonic to jest akuart solidna marka, zwlaszcza teraz do konca stycznia jak jest za darmo 5 lat gwarancji. Cuda sie dzieja ze Szajsung... ups, Samsungami :), konczy sie normalna gwarancja i w kazdej chwili cos sie z nim moze stac. Jak kto woli.
 

Geiger

New member
Łukaszu widzę że masz sporo napisanych tutaj postów i mam nadzieję że większość z nich nie jest tak uboga merytorycznie i tak daleka od tematu... Poza tym zwróciłbym uwagę na pisownię której używasz " Ze Szajsungami..."

Napisałem tego posta ponieważ chciałem się podzielić tą informacją jak i może komuś pomóc...

Co wniósł Twój post, po za zgryźliwym czepieniem się tego iż ktoś śmiał wybrać Samsunga, a nie panasonic'a... Muszę Cię rozczarować, ale nie wszyscy na świecie uważają ta markę za wybitną w świecie telewizorów...

Osobiście długo się zastanawiałem nad kupnem sprzętu i choć jestem laikiem w dziale elektroniki to mam w rodzinie kogoś kto od 23 lat zajmuje się wyłącznie telewizorami... I ku Twojemu zdziwieniu powiedział, że Panasonic choć jest uważany za najlepszego producenta plazm to tak naprawdę nie wiele wyróżnia go od konkurencji która mocno poszła do przodu pod względem technologii i jakości. Panasonic ma lepsze matryce co daje minimalnie lepszy kontrast i czerń która jest zauważalna jedynie nocą w ciemnym otoczeniu... i na tym koniec jeśli chodzi o jego przewagę, a pod względem technologii i reszty dodatków dramatycznie przegrywa z Samsungiem. Oczywiście są Panasonic'i równie dobre co D6900 ale trzeba za nie zapłacić 2000 zł więcej.

Nie będę się rozpisywał, ponieważ to i tak nic nie zmieni, gdyż w przeciwieństwie do Ciebie szanuję Twój wybór i Twoje zdanie. To nas właśnie bardzo poróżniło...
 

don111

Banned
pod względem technologii i reszty dodatków dramatycznie przegrywa z Samsungiem. Oczywiście są Panasonic'i równie dobre co D6900 ale trzeba za nie zapłacić 2000 zł więcej.
chyba się trochę zapędziłeś albo masz na myśli same multimedia, co dla większości jest bez znaczenia
jeśli chodzi o obraz to D6900 jest dobrym modelem, ale niestety nie umywa się do Panasonica 50VT30 za te 2 tys. więcej, co najwyżej do G30, do którego max może być przyrównywany, cena dość dobrze to odwzorowuje
nie odważyłbym się powiedzieć że go przebija czy nawet w pełni dorównuje - kontrastem na pewno przegrywa, nie posiada też żadnego systemu ruchu jak Panasonic (niby zbędne w plaźmie ale jednak czasem się przydaje), ma jednak mniej problemów w ruchu na standardowym sygnale, od zawsze matryce Panasonica były też trwalsze od Samsunga pod względem powidoków
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
chyba się trochę zapędziłeś albo masz na myśli same multimedia, co dla większości jest bez znaczenia
jeśli chodzi o obraz to D6900 jest dobrym modelem, ale niestety nie umywa się do Panasonica 50VT30 za te 2 tys. więcej,
co najwyżej do G30, do którego max może być przyrównywany, cena dość dobrze to odwzorowuje
nie odważyłbym się powiedzieć że go przebija czy nawet w pełni dorównuje - kontrastem na pewno przegrywa, nie posiada też żadnego systemu ruchu jak Panasonic (niby zbędne w plaźmie ale jednak czasem się przydaje), ma jednak mniej problemów w ruchu na standardowym sygnale, od zawsze matryce Panasonica były też trwalsze od Samsunga pod względem powidoków

A czemu porównujesz Samsunga do Panasonica o polowe drozszego, to chyba bez sensu.
OdnośnieG30 to tez w przypadku oglądania filmów 3D raczej Panasonic G30 nie ma szans bo nie ma tej możliwości a różnica jest zauważalna pomiędzy 2D i 3D wiec jedni będą woleli Samsunga z 3D .Tym bardziej ze do samsunga są gratis okulary. Panasonic ma trochę lepsza czerń ale nie jest to jakaś kolosalna różnica ale jeśli chodzi wyposażenie i funkcjonalność to jak widać brakuje mu do samsunga.Samsung to naprawdę dobry wybór i wybór jest trudny. Obecnie koreańskie TV nie są już takie źle.
Moj 10 letni LG Vega po 10 latach ma lepszy obraz niz ojca Sony Trinition, obecnie juz nie ma co patrzec ze to nie firma japonska bo korea juz japonie dogonila jesli chodzi o sprzet RTV czy komputerowy.
 
Do góry