Czy warto KDL-40ex501

axe95

New member
Witam, chcę kupić telewizor 40-42 cale w cenie ok 2000zł. W sklepie saturn KDL-40ex501 jest w promocji za 1990zł. Czy w tym przedziale cenowym dostane coś lepszego czy może lepiej zaczekać na inną promocję? Telewizor będzie służył do telewizji N. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Z

zerga

Guest
slaby obraz z sygnalu sd lepiej cos z firmy sharp lub panasonic w tej cenie chyba ze ogladasz przewaznie stacje hd
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
slaby obraz z sygnalu sd lepiej cos z firmy sharp lub panasonic w tej cenie chyba ze ogladasz przewaznie stacje hd

Na jakiej podstawie wysnuwasz wniosek,że jest słaby obraz sd??????? Miałeś w domu np.przez parę dni i stąd takie zarzuty.Według mnie ten model bardzo dobrze skaluje sd-mam porównanie np.z plazmą C2,G30 i w niczym im EX500 nie ustępował.Faktycznie w odbiorze stacji HD miażdży.Pzd.
 
Z

zerga

Guest
ma go moja siostra ktora mieszka ze mna na tej podstawie chyba ze juz czas zmienic dekoder :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Z

zerga

Guest
ja duzo ogladam stacji hd a bardzo malo sd wiec go bym wzial bo hd ladnie odtwarza ale jak ty planujesz i ogladasz tylko w sd to sa lepsze sprzety moim zdaniem.najlepiej jak bys mial mozliwosc podlaczenia go w sklepie pod dekoder niektore sklepy to oferuja i sam zobaczyl my mozemy tylko podpowiadac.niestety czasem trzeba pobiegac.tv jest dobry w hd i bluray jak i dvd ale w sd slabiutki
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
ja duzo ogladam stacji hd a bardzo malo sd wiec go bym wzial bo hd ladnie odtwarza ale jak ty planujesz i ogladasz tylko w sd to sa lepsze sprzety moim zdaniem.najlepiej jak bys mial mozliwosc podlaczenia go w sklepie pod dekoder niektore sklepy to oferuja i sam zobaczyl my mozemy tylko podpowiadac.niestety czasem trzeba pobiegac.tv jest dobry w hd i bluray jak i dvd ale w sd slabiutki

Przecież planuje korzystać z platformy N na której jest multum programów HD a sd są naprawdę w dobrej jakości.Programy SD ogląda się bardzo przyjemnie i to dużo przyjemniej niż na plazmie C3 co jest dla mnie b.dużym zaskoczeniem.Jedyna rzecz do której można się przyczepić to kąty które nie są najlepsze.Wszystko zależy pod jakimi kątami będziesz oglądał TV-jeśli nie będą duże to nie ma się co zastanawiać.
 

fls

New member
Brać, brać, za taką cenę naprawdę warto! Ja niedawno zabrałem ostatni model, więcej już dostaw nie będzie, bo nie jest już produkowany i dostarczany do sklepów, więc uważaj bo okazja (1990zł) może przelecieć Ci koło nosa!
Moim zdaniem warto zarówno do kanałów HD, jak i do zwykłego oglądania, choć przy sygnale HD obraz jest żyleta.
 
Z

zerga

Guest
n ke ma ale czy ma pakiet hd ja mam polsat cyfrowy jeden dekoder jest hd a drugi sd i sd podlaczony jest do soniaka i obraz jest cienki ale jak wezmie pakiet hd to jak najbardziej polecam ale zeby to mialo sens musi tych programow hd byc pelen pakiet w hd obraz zyleta jak kolega ponizej napisal
 

Dig Dug

New member
Popieram brac !! Matryca Samsunga daje gwarancje dobrej czerni i kątów. Sam TV super. W wersji 501 - czarna, fajnie sie prezentuje. Mam taką ;)
 

3echo

Member
Bez reklam
Też mam od paru dni.Jeśli chodzi o jakość obrazu to wydaje mi się,że lepiej się prezentuje od Samsunga C650,na którego byłem zdecydowany,którego ciężko dostać.Tylko kupiłem model z wystawy i trochę mnie to niepokoi,nie wiem czy słusznie.
 

Dig Dug

New member
3echo - w sumie jak nie chodził pół roku na wystawce, to spox. Miesiąc, dwa nie robi wrażenia na tym TV. Byle nie miał wypaleń itp. od statycznych obrazów. Jak nie ma to spox.
TV przyzwoity. Obraz daje ciut lepszy od Sama C650, ale Sam lepiej odtwarza divx. Bardziej gładkie są, w Sonym zdarza się miejscowa pikseloza. Ja mam divx w d.... więc wybrałem Sony. W Sony udało mi się splaźmić obraz i jest OK.
 

3echo

Member
Bez reklam
3echo - w sumie jak nie chodził pół roku na wystawce, to spox. Miesiąc, dwa nie robi wrażenia na tym TV. Byle nie miał wypaleń itp. od statycznych obrazów. Jak nie ma to spox.
skąd mam wiedzieć ile chodził na wystawce?Na pudle pisze 06.2010r.Jak poznać wypalenia?
 

Dig Dug

New member
3echo - kurcze ponad roczna data produkcji ?? Chyba czerwiec 2011 ??
Poszukaj jak wejsc w menu serwisowe i bedziesz wiedział ile godzin chodził.
Mój przyszedł po zamówieniu z miesiąca poprzedzającego. Stąd jakby wnioskować, że twój z miesiąc po produkcji pokazał się w sklepie, to zakładając że masz 06.2011, a nie 2010, czyli masz praktycznie nówkę, chodził najwyżej przez lipiec i sierpień. Jak masz z czerwca 2010, to porażka. Mógł chodzić nawet rok :eek:
Po miesiącu dwóch wypaleń mieć nie będziesz, ale w rocznym to wszystko możliwe. Zresztą to nie ważne. Już sam fakt, ze TV miałby mieć ponad rok mnie podłamuje. Ja bym takiego nie kupił.
 
Do góry