Czy warto KDL-40ex501

3echo

Member
Bez reklam
Tak mam napisane o obudowie 06.2010
Jak kupowałem to nie sprawdzałem,dopiero po dwóch dniach co mnie tknęło.Jak sprawdzić ile chodził?Jak wejść w menu serwisowe?
Wogóle co mam teraz zrobić?TV oddać się nie da.Przecież jakby on przeleżał rok na wystawie to tak samo jakbym kupił używkę.Tylko używkę kupiłbym znacznie taniej.Ładny kant.
 

tomas330

New member
Tak mam napisane o obudowie 06.2010
Jak kupowałem to nie sprawdzałem,dopiero po dwóch dniach co mnie tknęło.Jak sprawdzić ile chodził?Jak wejść w menu serwisowe?
Wogóle co mam teraz zrobić?TV oddać się nie da.Przecież jakby on przeleżał rok na wystawie to tak samo jakbym kupił używkę.Tylko używkę kupiłbym znacznie taniej.Ładny kant.


A ile dałeś za niego ?

Wklep to na pilocie

i+, 5, vol-, I/O - [Self Check] - w ostatnim wierszu xxxx-yyyy-zzzz, gdzie xxxx - ilość przepracowanych godzin, yyyy - ilość włączeń TV
 

3echo

Member
Bez reklam
Dałem za niego 2099zł,na promocji w Media Expert
Wklepałem to co podałeś tomas330 i wyszło takie coś:
menuserwisowe2011003.jpg


Czy to jest ta linijka na samym dole?
Jeśli tak to chodził już ponad 1600h i był załączony 243 razy.
Co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Po prostu k.... super.Roczny TV za cenę nowego.Ale zrobiłem interes.
Oszukują na każdym kroku.Już chyba raczej nic nie kupię w sklepie.W necie można oddać po 10 dniach...w sklepie beret.
 
Ostatnia edycja:

tomas330

New member
Wychodzi 6 miesięcy po 8 godzin dziennie . Oddaj im TV został kupiony jako nowy a nie używany a dzwoniłeś do nich i przedstawiłeś im problem?
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Nie dzwoniłem.Tylko problem może być w tym,że widziałem co biorę...bo widziałem,lecz nie pytałem ile chodził na wystawie.
 

tomas330

New member
Nie dzwoniłem.Tylko problem może być w tym,że widziałem co biorę...bo widziałem,lecz nie pytałem ile chodził na wystawie.


Zawsze możesz zadzwonić to że TV był na wystawie wcale nie musi znaczyć że miał mieć tyle godzin przepracowanych a kupiłeś go w końcu jako nowy a nie używany bo przebieg ma spory
 

tdx

New member
Bez reklam
jakby się zapytał ile chodzi sprzedawca mu powiedział że 2 tygodnie a okazało się jak w tym przypadku że znacząco więcej to jest podstawa do niezgodności towaru z umową.
Rożnica jeśli chodzi o towar "używany" jest taka że gwarancja zaczyna się w dniu zakupu....
 

WojtR

Member
Bez reklam
taa , tylko poprzednia seria W padała średnio po 1,5 roku świecenia ! a ten TV ma już rok normalnego użytkowania , był na forum Sony wątek jak gościowi w Sony Center wepchnęli używany wystawowy z jeszcze większym przebiegiem i potem walił ktoś tam głupa , że pomylono kartony przy rotacji między salonami ..... to polskie kombinatorstwo bo sami się zastanówcie co dzieje się z TV z wystaw , nikt ich na śmietnik nie wyrzuca pewnie powiszą parę tygodni doczyszczą z paluchów i kurzu i potem komuś się go wdusza , generalnie żenada
 

3echo

Member
Bez reklam
Witam
Więc dalej sprawa wygląda tak:
Dzwoniłem do UOKiK.Przedstawiłem jak sprawa wygląda i niestety z prawnego punktu nie ma takiej możliwości żądać wymiany na nowy lub zwrotu pieniędzy.Argumentują tym,że wiedziałem,że TV jest z wystawy.Bo tak było.Można było wtedy żądać upustu lub nie musiałem go brać,mimo,że zapłaciłem.Co innego jakbym dostał TV z magazynu zapakowany i w domu okazałoby się co się okazało.Wtedy towar jest niezgodny z umową.Wtedy mam sprawę wygraną.To ,czy mi go teraz wymienią na nowy to jest tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy,a znając życie w tym kraju nie ma na to żadnych szans.Dzwoniłem do sklepu i argumentowali to właśnie w ten sposób.Czyli beret.Zawaliłem ja.Teraz tylko pozostało mieć nadzieję,że TV będzie chodził bezawaryjnie.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
jak go kupiłeś niedawno ( w ciągu 90 dni ) można dokupić w sony dodatkową gwarancję to zrób to ....

popatrz na cyrki jakie tu forumowicze mieli z wysokimi seriami
 

3echo

Member
Bez reklam
Właśnie się zastanawiałem czy nie dokupić gwarancji chociażby ten rok,który przepracował.
+1 rok=89zł
+3 lata=349zł.
 

WojtR

Member
Bez reklam
różne , generalnie gość , który zwozi dostawczym dużym autem TV do serwisu codziennie ma do pełna ( różnych producentów ) , wszyscy się podniecają czernią kątami itd. tylko nikt nie wspomina o niezawodności , która padła zwyczajnie na pysk i jest na poziomie , rubina bo chyba do neptuna to już za daleko :)

generalnie 5 min się nie zastanawiaj tylko dokup gwarancje , ja nie kupię nic bez gwarancji 5 letniej obojętnie czy to TV , pralka itd.
 

Dig Dug

New member
3echo - ciesz się, że kupiłeś dobry telewizor CCFL, który stracił mocno na cenie w ostatnim czasie. Nie dałeś dużych pieniędzy, więc nie masz takiego plucia, jakbyś kupił jakiś najwyższy model i wywalił za niego ponad 3,5 tys zł lub więcej.

No cóż masz nauczkę na przyszłość. Człowiek uczy się na błędach :) Będzie dobrze. Grunt, że telewizor jest spoko, bo jakbyś miał jeszcze jakiś z gównianym obrazem to by same porażki były a tak to :) wiesz, że nie ma ukrytych wad, bo już by padł ;)

WojtR - teraz elektronika słabawa jest. Ale nie ma się co dziwić. Pamiętam jak ojciec kupił w 1989 jak się kończyły pewexy i nagle dolar zaczął tracić na wartości telewizor Sanyo 21 cali za 709 dolarów w pewexie. Telewizor chodził 20 lat (made in Japan), ale wtedy nic się nie zmianiało co najwyzej mogłeś mieć 25 cali, a potem 29 i tyle. Dopiero ostatnio co rok, to nowość, więc kupno TV co 3-5 lat będzie normą, zwłaszcza jak kupujesz TV za jedną pensje. Ja uważam, ze nie powinno się spinać na drogi sprzęt, tylko kupić taki, który nie szarpnie nam budżetu i nie będzie wielkiej straty jak padnie. Ja kupiłem właśnie TV za niecałą pensje (32 cale EX500) i jestem zadowolony bo nie mam stresu. Poza tym już bym kupił coś większego, a jakbym kupił Philipsa 9705 za ponad 4 tysiące to bym myślał czy się nie zepsuje, itp.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Planuję wykupić gwarancję do 5 lat i chciałem zapytać o coś.Patrząc na to,że modele telewizorów są produkowane na nie więcej jak dwa lata,to czy części do nich będą za 5 lat?Czy jest sens wykupu takiej gwarancji?
 

WojtR

Member
Bez reklam
Planuję wykupić gwarancję do 5 lat i chciałem zapytać o coś.Patrząc na to,że modele telewizorów są produkowane na nie więcej jak dwa lata,to czy części do nich będą za 5 lat?Czy jest sens wykupu takiej gwarancji?

części pewnie już nie będzie po 2 latach ale jak po 4-rech dostaniesz nowszy model to się obrazisz ? :D
 
Do góry