Czy taki zestaw bedzie dobry-pomocy

Stas1989

Member
Witam. Jestem tu nowy i wlasnie przymierzam sie do kupna swojego pierwszego zestawu kina domowego. Po sledzeniu roznych opinii wybralem dla siebie taki zestaw:
Amplituner denon avr-1911 ewentualnie jakis nowszy uzywany do okolo 900-1000zl)
I glosniki Wharfedale Obsidian 600 lub jamo s606 (myslalem tez nad 626 ale nie wiem czy mnie bedzie stac bo na kolumny bez wzmacniacza chce przeznaczyc okolo 1500-1600zl).
Prosze o pomoc i doradzenie mi czy to bedzie gralo fajnie? Odrazu napisze ze na tym zestawie chce glownie ogladac filmy czyli tak 85% filmy 15% muzyka.
Moj salon to okolo 26m2.
Jesli czegos zapomnialem napisac to odrazu przeprasza poprawie sie :)
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory za odpowiedzi
 

Stas1989

Member
Sub to oczywiscie obowiazkowo pozniej bede dokupowal :)
A na zestaw myslalem ze mi wyjdzie tak ze 2500zl
Denon uzywka tak do 1000zl a glosniki widzialem nowe ze okolo 1500-1600zl...wiec wysle ze sie wyrobie
 

Stas1989

Member
Kino maniakiem bym siebie nie nazwal ale lubie gdy jest bass w filmie przy jakichs efektach az "podloga sie trzesie" :) Oki wiec taki zestaw wystrczy... A denon 1911 da rade na takiej powierzchni salonu przy tych glosnikach czy moze troszke wyzszy model...? :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Jak budżet pozwoli to im wyższy model to tylko będzie lepiej. Tylko unikałbym bardzo starych modeli bo jak wiadomo elektronika czasem bywa zawodna :)
 

collider

New member
Bez reklam
Nie lepiej dolozyc te 300zl i miec nowego Pionka VSX 529. Jak na ta klase bardzo pozadny ampek, gwarancja, spelniajacy obecne wymagania sprzetowe.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wiem bo nie czytalem nic o pioneerach... Co forum to raczej marantz denon yamaha i onkyo sie pokazuje...

Bo to owczy pęd jest ;). Pioneer to bardzo dobry sprzęt. W tej chwili firma tworzy wspólny koncern z Onkyo więc dla "przestraszonych" marką to chyba dobra wiadomość.

Jeżeli nawet nie Pioneer to jakikolwiek nowy ampek będzie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście darujmy sobie totalnie budżetowe urządzenia. Nie jestem zwolennikiem używaych amplitunerów bo to bardzo skomplikowane i naszpikowane elektroniką maszyny. Na twoim miejscu naciągnąłbym budżet lub nawet poczekał a kupił coś na gwarancji a dodatkowo miał radość z otwarcia i ustawienia nowiutkiego sprzętu.
 

Stas1989

Member
Po czesci ma kolega racje ze nowe to nowe ale uzywki czasem tez.mozna kupic w niezlym stanie trzeba tylko poszukac :) A jak sie nie uda to zostaje nowy sprzet :)
 

Stas1989

Member
Zapomnialem tylko wspomniec ze ja nastawiam sie bardziej na 7.1 zwg na plany pozniejszej lekkiej rozbudowy glosnikow o dwa dodatkowe boczne :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na nowego pionka 924, masz 7 końcówek i do tego pre-out.
Jeśli myślisz docelowo o 7.1 to potrzebny jest porządny ampli, który wszystko zasili, ewentualnie taki z półki Pioneer 924/ Denon X3000/ Yamaha 775/Marantz 5009 -one są z pre-out, aby w sytuacji kiedy braknie mocy, móc podpiąć wzmak lub dodatkową końcówkę ;)
 

Stas1989

Member
Zerknij na nowego pionka 924, masz 7 końcówek i do tego pre-out.
Jeśli myślisz docelowo o 7.1 to potrzebny jest porządny ampli, który wszystko zasili, ewentualnie taki z półki Pioneer 924/ Denon X3000/ Yamaha 775/Marantz 5009 -one są z pre-out, aby w sytuacji kiedy braknie mocy, móc podpiąć wzmak lub dodatkową końcówkę ;)
W denonie 1911 tez jestwejsci podpisane pre out.. Ale chyba to nie o to chodzi jak sie domyslam?
 

Stas1989

Member
Oki wiec teraz moze moglbym poprosic o wyjasnienie co to jest to pre out do czego sluzy itp itd? Wiem ze zbaczamy z tematu ale poprostu chce wiedziec i ocenic czy to bede umial wykorzystac:)
 

agass

New member
Pre out przydatne gdybyś chciał podpiąć wzmaka(najlepiej z main in) stereo lub końcówkę mocy pod fronty w celu polepszenia jakości stereo lub dodania mocy na frontach-tak w skrócie .Pre posiadają zazwyczaj wyższe modele.Najtańszy nowy i dobry to jak było wspomniane wcześniej pionek 924
 
Do góry