Czy tak jest zawsze, czy tylko trafiłem na wadliwe egzemplarze?

pak

New member
Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o plazmy i LED'y.
Do tej pory był w domu LCD. O różnicy między plazmami i LEDami poczytałem to co można w sieci znaleźć.
Dzisiaj byłem w jednym ze sklepów z RTV. Stałem przed zaawansowaną plazmą (matryca 50 cali). Obok plazmy były dwa zaawansowane LED'y (każdy matryca 55 cali). Nie podaję nazwy marek, bo nie chcę uprawiać żadnej kryptoreklamy.
Kiedy patrzyłem frontalnie na wszystkie trzy telewizory stojące obok siebie, to obraz na LEDach sprawiał wrażenie bardziej intensywnego, plazma miała naturalne kolory; były żywe ale takie, powiem, spokojne.

Czytałem na jednej z porównywarek, żeby na telewizory patrzeć pod różnym kątem. Przesunąłem się zatem w bok i spojrzałem na wszystkie trzy telewizory pod kątem 45-50 stopni. W plazmie kolory były takie same. Natomiast w obu LEDach wszystkie kolory w obrazie dostały czegoś jakby "podskórnej domieszki" odcieniu niebieskiego.

Czy to jest normalne, czy też miałem tylko pecha i trafiłem na dwa wadliwe egzemplarze dużych telewizorów LEDowych?
 

pak

New member
Na tym forum jestem zarejestrowany od 2009, ale to jest mój pierwszy post, i nie wiem czy w takich okolicznościach - jak sprawa, którą przedstawiłem - można podawać nazwy marek telewizorów. Jeśli można podać, jeśli na forum w takich okolicznościach można wymieniać nazwę i serię danego telewizora, to coś takiego oczywiście zrobię. Ale jeśli warunki uczestnictwa w forum na to nie pozwalają, to niestety nie odpowiem na to pytanie.
 

pak

New member
OK. Rozumiem. Dziękuję.

Zatem plazma to PANASONIC TX-P50G20E. Oba LEDy to: SONY KDL-55NX810 oraz Samsung UE55C7000 3D . Sony stał po środku. Panasonic z prawej strony, Samsung po lewej stronie. Patrzyłem na te telewizory z odległości nie większej niż 2,5 m pod kątem 45-50 stopni. I wtedy zobaczylem to co opisałem: Panasonic zachował normalne kolory, Samsung i Sony dostały "podskórnej domieszki" niebieskiego odcienia.
 
jak będziesz następnym razem w sklepie to spójrz na ledy LG,te maja matryce IPS i takiego efektu nie ma tylko że słabsza czerń będzie jeżeli nie będzie miał lokalnego wygaszania
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
czy były to samsungi?

Te, a może zapytasz czy to nie były czasem Toshiby, Sony, Levele, Sharpy (niespodzianka - 320 ma panel od auo...), Philipsy, Funaie, Vizio, Olevie albo Lg (oj tak,tak - cmo-cmi gości w najnowszych modelach a panele od Lg które nie mają filtra tn, czyli zdecydowana większość, walą pod kątem takim srebrem że ten niebieski z va to pikuś......) czy inne korzystające z paneli spva od s-lcd, amva od auo oraz smva od cmo-cmi albo asv od sharpa czyli praktycznie jakikolwiek? Niestety - Lcd są pod kątem zawsze "jakieś" - fioletowe spva, niebieskie amva3, srebrne ips itp. itd. Jak jest ips to filtra nie dadzą, jak jest spva to też fioletem daje, jak amva3 to mniej niebieskiego w czerni a za to biały z kąta słabszy - co technologia to inna przypadłość...

jak będziesz następnym razem w sklepie to spójrz na ledy LG,te maja matryce IPS i takiego efektu nie ma tylko że słabsza czerń będzie jeżeli nie będzie miał lokalnego wygaszania

Ehe, jasne - nie ma to jak generalizować: szczególnie tego efektu "nie ma" na lg 5300/5500 z panelem od cmo-cmi... (oznaczenie na pudełku z literką D zamiast W w kodzie).

Dawać mi tu oleda.
 
Ostatnia edycja:
Ehe, jasne - nie ma to jak generalizować: szczególnie tego efektu "nie ma" na lg 5300/5500 z panelem od cmo-cmi... (oznaczenie na pudełku z literką D zamiast W w kodzie).

Dawać mi tu oleda.

z tego co wiem to w tych modelach jest IPS
zerknij do danych technicznych
http://www.lg.com/in/tv-audio-video/led-lcd-tv/LG-55LE5500.jsp
http://www.lg.com/in/tv-audio-video/led-lcd-tv/LG-32LE7500.jsp
http://www.lg.com/in/tv-audio-video/led-lcd-tv/LG-42LE5300.jsp
http://www.lg.com/in/tv-audio-video/led-lcd-tv/LG-55LX9500.jsp
http://www.lg.com/in/tv-audio-video/led-lcd-tv/LG-42LE8500.jsp
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
generalizując jest tak że plazma pozbawiona jest kątów a lcd nie.
Dlatego pytamy czy będziesz oglądał z kątów bocznych czy na wprost. I ile osób zasiada przed telewizorem. Bo skoro siedzisz na wprost albo większość siedzi na kanapie na wprost to problem różnic kątów nie istnieje i wówczas
jedni wolą większą ostrość i wyrazistość lcd a inni wolą spokojne kolory.
 

pak

New member
generalizując jest tak że plazma pozbawiona jest kątów a lcd nie.
Dlatego pytamy czy będziesz oglądał z kątów bocznych czy na wprost. I ile osób zasiada przed telewizorem. Bo skoro siedzisz na wprost albo większość siedzi na kanapie na wprost to problem różnic kątów nie istnieje i wówczas
jedni wolą większą ostrość i wyrazistość lcd a inni wolą spokojne kolory.


Sposób oglądania raczej tradycyjny: sofa przed telewizorem i dwa fotele po bokach sofy. W sumie próba stworzenia warunków domowego kina dla 5 osób. Osoby siedzący na fotelach stojących po obu stronach sofy, będą patrzeć na telewizor pod mniej wiecej takim kątem 45-50 stopni
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I wszystko jasne .
Jeśli zasiadacie razem do telewizora to w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem zakupu jest plazma.
Ale musisz pamiętać też że w domu jest inne oświetlenie.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to poproś o prezentację telewizorów w domu.
 

pinok

New member
Po prostu przekonałeś się naocznie że technologia plazmowa jest o lata świetlne przed LCD/LED.

Co do intensywności obrazu w sklepie to pierwszą rzeczą jaką zrobiłbyś po uruchomieniu LCD-ka w domu to zmniejszenie jasności i wyłączenie oczojebnego dynamicznego kontrastu.

Jeżeli chcesz sztuczny/plastikowy/rozmazany obraz tracący całkowicie jakość jeśli nie oglądasz na wprost to wybierz LCD/LED.
 

pak

New member


Rozmawiałem z infolinią LG. Potwierdzili, że w LX9500, oferowanym na rynek polski, jest matryca IPS. Zakładam, że ta matryca także będzie w dostępnych u nas LE 5300, 5500, 8500. Bezpośredniej odpowiedzi na pytanie czy w wymienionych seriach obecnych na naszym rynku ta matryca IPS także jest montowana, nie dostałem. Infolinia LG zasugerowała mi kontakt z serwisami LG, , gdzie taką informację będę mógł uzyskać.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam

To nic nie wiesz w takim razie - zerknij do wnętrza egzemplarzy które na naklejce mają literkę D zamiast W. "Informacje" producentów to...informacje producentów:wink:. Zapytaj się kogoś z Samsunga jakie matryce montują w np. c650 - dostaniesz odpowiedz że wyłącznie s-lcd spva...jjjjaaaasne.

Po prostu przekonałeś się naocznie że technologia plazmowa jest o lata świetlne przed LCD/LED.

Co do intensywności obrazu w sklepie to pierwszą rzeczą jaką zrobiłbyś po uruchomieniu LCD-ka w domu to zmniejszenie jasności i wyłączenie oczojebnego dynamicznego kontrastu.

Jeżeli chcesz sztuczny/plastikowy/rozmazany obraz tracący całkowicie jakość jeśli nie oglądasz na wprost to wybierz LCD/LED.

Post roku, w każdym razie ścisła czołówka.
 
Ostatnia edycja:

chudeq

New member
chce kupic panasonika g20e lub vt20e i tak sie zastanawiam czy jak kupie w electro.pl ( przez internet) czy bede mial gwarancje i czy nie przyjdzie mi jakis wadliwy egzemplarz ?! kupowalem kilka lat temu samsunga 20 calowego przez internet i bylo cos nie tak z euro zlaczem i musialem wymienic na szczescie przyslali mi inny tv ;p
 
Do góry