czy powiększyć zestaw o wzmacniacz stereo??

levy85

New member
od dwóch lat jestem posiadaczem zestawu kina domowego (hk avr355 + jbl es pack, na frontach es-90) z kina jestem bardzo zadowolony, ale przy muzyce zaczęło mi czegoś brakować i zacząłem się zastanawiać nad powiększeniem zetsawu o wmacniacz stereo. wstępny wybór padł na hk980 (ze względu na poziom cenowy i ze względów wizualnych mojej połówki) tylko czy warto?? czy usłysze różnice względem avr355?? czy da się hk980 podłączyć razem z avr355 do tej samej pary głośników??
 

levy85

New member
ale masz CD czy dvd ?

no narazie uzywam dvd do odtwarzania muzyki, ale jak zdecyduje się na wzmaka to (może nie odrazu) ale powiększe zestaw także o odtwarzacz CD.
ale na początek bez CD warto??
i jak to jest z tym podłączeniem, może być podłączony wzmak i ampli pod jedna parę głośników??
i czy podłącza się też suba do wzmacniacza?? czy tylko fronty??
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam Onkyo z zestawem kolumn Aelite3 plus Aelite2. W kinie czy odsłuch koncertów z dźwiękiem przestrzennym super. Miałem też wzmaka HK 980. I sprzedałem. Jakość dźwięku z tego wzmaka moim zdaniem jest na podobnym poziomie co z Onkyo 905. Nie jest źle ale ja oczekiwałem dużej poprawy stereo. Po wielu próbach udało mi się to osiągnąć ale musiałem kupić kolumny Infinity i do nich wzmak HK990. Sądzę więc że zakup HK 980 nie za wiele da. Będzie poprawa ale nie ,,klękajcie narody" Jednak stereo wymaga czegoś innego niż kino domowe.
 

w-47

New member
tzn że powinien się zastanowić nad wymianą kolumn, bo moje es90 nie sprawdzą sie w stereo z tym hk?? nie są jeszcze takie stare, trochę szkoda by było :sad:
don jak zwykle szczeka na jbl to u niego norma:p miałem podobny dylemat mam starszy model hk3000 dokupiłem sony 570es do tego mam jbl es80 i w stereo jest super o niebo lepiej jak przy samym hk dobry bas,wyrazista głębia i wysokie takie jak lubie "cykające"
 

pkomp

New member
jak chcesz dodać stereo to kompletnie nowy zestaw - wzmacniacz plus kolumny - sygnał możesz wziąć z amplitunera
 

don111

Banned
don jak zwykle szczeka na jbl to u niego norma:p miałem podobny dylemat mam starszy model hk3000 dokupiłem sony 570es do tego mam jbl es80 i w stereo jest super o niebo lepiej jak przy samym hk dobry bas,wyrazista głębia i wysokie takie jak lubie "cykające"
trzeba uświadamiać ludzi, to są kolumny do kina, tylko i wyłącznie
ich poziom w stereo jest taki, że praktycznie każde inne kolumny w podobnej cenie podpięte do samego amplitunera zagrają lepiej niż JBL ze wzmacniaczem... chyba że ktoś oczekuje bum i cyk cyk, ze średnicą jak ze studni
zamiast 2k na HK 980 lepiej przeznaczyć to na wymianę kolumn a wzmacniacz kupić z drugiej ręki, wyższej klasy i za mniejsze pieniądze
 

mkk1

New member
w-47 ,
w tym wypadku don ma całkowitą rację . chociaż nie przeczę że jak ktoś lubi " dobry bas,wyrazista głębia i wysokie takie jak lubie "cykające" " to mogą podpasować. przy czym pojęcie "dobry bas " można interpretować na baaaardzo wiele sposobów :)

M
 

pkomp

New member
nie ma czegoś takiego jak kolumny do kina w konsumenckim sprzęcie(pomijam te różne ścienne wynalazki czy niektóre centralne) - kolumna to kolumna i powinna w każdym trybie grać jak najlepiej
jak sobie nie radzą z muzyką w stereo to są zwykłym chłamem i w kinie wcale lepiej nie zagrają....

ps.cała ta seria ES mi nie podchodzi - wygląda tandetnie, materiały również niezbyt wysokiej klasy a gra nijak
 

levy85

New member
Każdy kto czytał chociaż trochę te forum wie, że jednym pewne rzeczy odpowiadają a innym te same rzeczy poprostu "nie leżą", może właśnie dla mnie wystarczy ten "dobry bas,wyrazista głębia i wysokie... "cykające" ", dlatego bez odsłuchu się nie obędzie, stąd pytanie: zna ktoś może dobre miejsce na odsłuch w Białymstoku??
jak narazie wymiana kolumn nie wchodzi w grę, za dużo ograniczeń (budżet, wspomniane wcześniej względy wizualne drugiej połowy) także jeżeli zdecyduje się na wzmacniacz, to (ponawiam pytanie) będę mógł podłączyć jednocześnie wzmaka i ampli do tych głośników??
 

neptun001

New member
Stoję przed podobnym pytaniem co poprzednik, tyle że używam avr255. Jakiś czas temu za sugestią blackninja'y kupiłem ma rx6, później cd hd980. Różnica była kolosalna. Wcześniej grałem z bluraya panasonica na głośnikach hkts11. Czy ktoś z was miał okazję porównać avr255 z hk980 w trybie stereo?
 

levy85

New member
już miałem odpuścić zakup wspomnianego wcześniej wzmacniacza a tu niespodzianka i dostałem go (hk980) w prezencie :D (wraz z hd980)
no i mam teraz problem bo nie wiem jak mam to połączyć z istniejącym kinem
tzn. mój avr355 jest podłączony to frontów es90 i chciałbym słuchać stereo również z tych głośników
jak to najprościej zrobić??
pomóżcie
 
D

Deleted member 121090

Guest
A ja mam pytanie, czy jest różnica jak się słucha muzyki z płyty na odtwarzaczu CD a na Odtwarzaczu DVD/BD?
Przy urządzeniach w klasie cenowej około 1000zł za odtwarzacz i przy wykorzystywaniu wyjść cyfrowych na wzmacniacz różnicy raczej nie będzie. Natomiast jesli do muzyki kupisz dobrej klasy odtwarzacz CD i jesli dysponujesz dobrej klasy wzmakiem i kolumnami to różnica na plus będzie duża. Do tego dochodzi duża wygoda i prostota w obsłudze odtwarzacza CD w porównaniu z BD.
 

Raikage

New member
A an czym ta różnica dokładnie polega od strony technicznej?
Bo nie bardzo widzę różnicę między odtwarzaczem CD za 100zł i takim za 500-800zł po za tym, że te droższe mają wyjście optyczne a te tańsze tylko analogowe
Jeśli chodzi o sprzęt jaki mam to głośniki QQ6000 i amplituner Onkyo 578.
 
Do góry