Czy już dzisiaj opłaca się kupić płaski telewizor?

rex2006

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Stanąłem przed dylematem wymiany sterego CRT na nowy telewizor i chciałem podzelić się kilkoma spostrzeżeniami na temat TV plazmowych i LCD. Po pierwsze: odwiedziłem wiele sklepów z tym sprzętem i wszędzie demonstrowany był na ekranach standardowy wysokiej jakości sygnał demo ze specjlanych płyt DVD. Na moją prośbę o włączenie sygnału TVP1 ze zwykłej anteny sprzedawca wykręcał sie brakiem opłaty przez sklep abonamentu RTV i niemożliwością włączenia takiego sygnału. Po drugie: rozmawiałem z klilkoma nabywcami TV LCD, którzy zwrócili je do sklepów z powodu b. kiepskiej jakości obrazu z kablówki lub zwykłej anteny szerokopasmowej. Dlatego po głębokiej analizie uważam, że w chwili obecnej na njbliższe 5 lat można spokojnie kupić plazmę (LCD jeszcze nie) podstawowej rozdzielczości dla sygnału PAL ( najlepszy jest chyba Panas serii PA50 lub nowszy PA60) oraz tuner SAT z wyjściem cyfrowym audio i S-VIDEO, poprosić koniecznie o pokaz w domu i spokojnie czekać na lepsze czasy bo HDTV w Polssce to jeszcze ho, ho a może jeszcze dłużej.....
Pozdrawiam wszystkie głowy, które wbiły sobie HDTV - odpuśćcie sobie temat na parę latek, będzie taniej i bezproblemowo.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
HD ready - nie do końca ready

zgadzam się! Dodatkowo w ostatnim, albo przedostatnim AudioVideo był fajny artykuł na temat HDMI i telewizorów HD ready. Tak naprawdę to nie obsługują nowych typów zabezpieczeń przez nielegalnym kopiowaniem co sprawi, ze nie będziemy mogli na nich oglądać np legalnych płyt:) (znaczy się w wysokich rozdzielczościach, w niskich nie ma być problemu). Pzdr
 

tomekfff

New member
To prowokacja chyba :D
Ale swoja droga... ja dopiero sie przymierzam do zakupu i mam w zwiazku z tym pytanie - konkretnie do Fatmana poniewaz jest posiadaczem tego sprzetu, do ktorego i ja sie przymierzam - Philipsa 9830 37". Jaki np jest obraz z kablowki i jesli jest gorszy niz z crt to jak bardzo? Bo wszedzie pisza inaczej, jedni mowia, ze to mit, drudzy ze prawda... i badz tu czlowieku madry... :(

Pozdr.
Tomek
 

ANDREW

New member
a ja nie moge sie zgodzic mialem 2 letniego panasa crt wymienilem go na lcd 32lx500. tv gra swietnie sygnal z anteny z tv osiedlowej (zadne cyfry upc itp) Jestem bardzo zadowolony ,pisanie ze teraz plazma lcd nie to takie troche pie.... dlaczego na 5 lat nie na 4,5 ?
 

Darek

New member
Kiedy jestem za granicą a często wyjeżdzam służbowo to czasami wstępuję do sklepów ze sprzętem i porównuję ceny itd. Są dwie rzeczy, które rzucają się w oczy. Po pierwsze tradycyjnych telewizorów CRT już praktycznie nie widać a po drugie ceny sprzętu na zachodzie są niższe niż u nas. I tego nie mogę zrozumieć.
 

lexior

New member
pooh1968 napisał:
zgadzam się! Dodatkowo w ostatnim, albo przedostatnim AudioVideo był fajny artykuł na temat HDMI i telewizorów HD ready. Tak naprawdę to nie obsługują nowych typów zabezpieczeń przez nielegalnym kopiowaniem co sprawi, ze nie będziemy mogli na nich oglądać np legalnych płyt:) (znaczy się w wysokich rozdzielczościach, w niskich nie ma być problemu). Pzdr

Heh - w przypadku Samsunga HD-945 zdjecie blokady regionu powoduje że system HDCP staje się nieaktywny. Więc mnie ten problem nie dotyczy.

Pozdrawiam.
 

Razgriz

New member
popieram. Też chciałem kupić jakiś LCD za 12k zł, ale po co teraz ? Mam Panasonic PA50, świetny obraz, mało zajmuje miejsca i ma dużą przekątną. A za 5lat kupię sobie 50" LCD z full HD za jakieś 10k z najnowszymi bajerami, jak już będę miał podstawę żeby coś takiego kupić...
 

dnc

Moderator
VIP
Zgadza się, ale nie do końca.

Jestem w trakcie przygotowania do kupna nowego TV (stary ma juz 6 lat i ma 28 cali, co przy 4 metrach to ciut za mało, ale nie w tym rzecz). Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu bedę szczęśliwym posiadaczem nowego TV. Tez czytałem sporo o płaskich Tv i moja opinię na ten tema w wielu postach przedstawiałem. Niemniej nie do końca zgadzam się z Razgrizem, że nie warto teraz jeszcze kupować TV LCD czy plasmy. Owszem. Jesli w zeszłym roku czy 2 lata temu kupiło się TV CRT i spełnia on podstawowe wymagania to szkoda kupowac nowego. Lepiej poczekać i jak ten "nowy" się zestarzeje to wtedy można go wymienic na NOWY. Jesli nie masz bazy w postaci dobrego cyfrowego sygnału video też nie polecam kupować płaskich TV. Jeśli jednak masz już sprzęt spełniający wymagania to warto się skusić na coś nowego. HDTV to rzeczywiście kwestia najbliższych lat, ale już w tym roku pojawią się pierwsze czytniki Blue-ray i HDDVD i czas TV analogowej dobiega końca. Za 5-6lat HDTV pewnie bedzie standardem (w Polsce pewnie też bo wymuszą to producenci sprzętu) i wtedy można będzie kupić nowy TV full HDTV. Mając doświadczenia w TV cyfrowej łatwiej będzie poruszać się w świecie telewizji wysokiej rozdzielczości. Łatwiejszy będzie pewnie wybór sprzętu i pewnie wielu będzie już miało bazę w postaci czytników BR czy HDDVD, tunerów DVB itp bajerów.
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Darek napisał:
Kiedy jestem za granicą a często wyjeżdzam służbowo to czasami wstępuję do sklepów ze sprzętem i porównuję ceny itd. Są dwie rzeczy, które rzucają się w oczy. Po pierwsze tradycyjnych telewizorów CRT już praktycznie nie widać a po drugie ceny sprzętu na zachodzie są niższe niż u nas. I tego nie mogę zrozumieć.

No nie wiem Darek, ja lookalem w Anglii w Dixonie i innych sklepach i ceny byly wyzsze niz u nas, chyba ze mowisz o zrodlach pozasklepowych, albo oczywiscie o innych krajach.
 

absolus12

New member
Czekać można zawsze i to w nieskończoność, zawsze na horyzoncie będzie coś nowego i o wiele lepszego. A za pięć lat już większość ludzi zapomni o full HD a będzie marzyła o czymś zupełnie nowym, innym. Jeszcze kilka lat temu ludzie czekali aż potanieją duże wypasione CRT a teraz spora część osób które na to czakały, czeka raczej aż potanieje LCD czy plazma. Nie ma dobrego czasu na kupowanie sprzętu, albo inaczej, zawsze jest dobry czas.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Wcale się nie dziwie - nerwom klientów i zwrotom sprzętu w sklepach.
Dostało mi się w ręce kilka nowych modeli dobrych firm do testowania.
I przyzwyczajony do dobrej jakosci obrazu z LCD / JVC C 50/ byłem
zdziwiony ,że dostajac drozsze modele do reki będą grały znacznie gorzej.
Widocznie nie wszyscy producenci kładą uwagę na jakość ale na "wartość ".Spacerując po sklepach zuważyłem ,że wiekszość pracuje na płytach specjalnych. Zaś te które grają z TVP - w tych sieciach grają fatalnie. Tymczasem podczas pokazów ,które prowadzimy - widać różną jakość w domach na tych samych telewizorach.
Najważniejsze zaś w wszystkich poradach nie jest brane pod uwagę.
Nie jest brana wrażliwość nowego nabywcy. Tego sie nie odmierzyć i oszacować na odległość.

Jeszcze nie zdażyło sie aby po pokazach ktokolwiek był niezadowolony.
To nie jest szpan ale konieczność.

Czy już czy nie . To właśnie decyzja kupujacego.
Dla jednego już dawno - inny jeszcze czeka. Jeden ze znajomych już pięć lat czeka .JUż Już ma kupić a tu - bach i coś nowego.

TV LCD full Hd nie nadaje się do palu w kablu - bo to sprawdzilismy.Jeśli masz słaby sygnał - gra gorzej niż najtańsze telewizory. Był też opublikowany artykuł , któr pokazywał zasadę obrabiania słabego sygnału przez procesor. Łączy kilka pixeli w jeden. Słowami trudno to określić .
I jak wyżej dla jednego czerń w LG - to kolor smolisty, dla mnie brak czerni wogóle. Już wkrótce sprawdzicie to na własne oczy.

Pokaz rozwiązuje wszystkie wątpliwości.
Czy ?
Kiedy?
dlaczago?
czy warto?
pozdrawiam
 

tomekfff

New member
kiki napisał:
TV LCD full Hd nie nadaje się do palu w kablu - bo to sprawdzilismy.Jeśli masz słaby sygnał - gra gorzej niż najtańsze telewizory. Był też opublikowany artykuł , któr pokazywał zasadę obrabiania słabego sygnału przez procesor. Łączy kilka pixeli w jeden. Słowami trudno to określić .
Kiki, czyli sugerujesz, ze kupno Philipsa 37PF9830/10 do kablowki, DVD i komputera mija sie z celem? Czy ten obraz bedzie naprawde az taki zly?

Pozdr.
Tomek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja bym z pewnością odpuscił .Ale sprawdź może dla Ciebie będzie wystarczająco dobrze. Jedyna oceną jest sprawdzenie własnego sygnału.
Jeśli stoi samotnie - to może się prezentuje.
Jesli stoi w towarzystwie - wypada blado /a kasa duża/.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
lexior napisał:
Heh - w przypadku Samsunga HD-945 zdjecie blokady regionu powoduje że system HDCP staje się nieaktywny. Więc mnie ten problem nie dotyczy.

Pozdrawiam.

Hmmm... nieaktywny HDCP lub jego brak powoduje, że nie będziesz mógł oglądać filmów HD na swoim telewizorze w rozdzielczości powyżej PAL... więc ten problem SZCZEGÓLNIE dotyczy Ciebie... Pzdr
 

awujotka

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
ja bym z pewnością odpuscił .Ale sprawdź może dla Ciebie będzie wystarczająco dobrze. Jedyna oceną jest sprawdzenie własnego sygnału.
Jeśli stoi samotnie - to może się prezentuje.
Jesli stoi w towarzystwie - wypada blado /a kasa duża/.

I tu się z Tobą nie zgodzę. Posiadam ten tv, ale zanim go kupiliśmy (mąż finansował:D ) chodziliśmy do sklepów, bo ciagle mnie pytał: dlaczego tak drogo? W warszawskim MM była włączona ściana telewizorów na sygnale z satelity i tylko pf9830 przyciagał wzrok jakością i ostrością obrazu. I teraz stoi u mnie w salonie, kablówka Aster analog i obraz jest kryształowy, a 5-letni Philips CRT (jakiś model 16:9) odbiera przy nim, jak nie przymierzając kiedyś stare Rubiny:p
 

lukandelic

New member
pooh1968 napisał:
zgadzam się! Dodatkowo w ostatnim, albo przedostatnim AudioVideo był fajny artykuł na temat HDMI i telewizorów HD ready. Tak naprawdę to nie obsługują nowych typów zabezpieczeń przez nielegalnym kopiowaniem co sprawi, ze nie będziemy mogli na nich oglądać np legalnych płyt:) (znaczy się w wysokich rozdzielczościach, w niskich nie ma być problemu). Pzdr

plazmy pioneera obsluguja HDCP
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
szanuję każdy gust i każdą wypowiedx.
Swoją wypowiedź staram się potwierdzać opinią osób z którymi razem obserwowaliśmy testy oraz pytanych przypadkowo osób które odwiedzały sklepy. Ale jeszcze raz podkreślam stanowczą różnicę. Myśmy mówili o słabej jakosci Philipsa wyłącznie z anteny kablowej - sygnału analogowego. I podtrzymuję opinie - bo osoby które pytały mnie o jakość -pytały jak odbiera z kablówki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszy rok przewagi "płaskich". Czas na pierwsze LCD.

witam
po ostatnich znacznych obniżkach LCD Panasonica, Sharpa - przyszedł czas na zakup pierwszych telewizorów plaskich , które w potrafią zabezpieczyć jakość obrazu - zachowując odpowiednie parametry - dorówującą telewizorom kineskopowym.. Dodatkowo zbliżyły się ceną do dzisiejszych cen CRT.
Wiele tv LCD dysponujących matrycą matową wykazują znacznie lepsze parametry w nasłonecznionych pomieszczeniach niż stary zasłużony "kineskop". Cena 4400 zł za LCD 32" Panasonica czy Sharpa najnowszej genaracji - pozwala na znaczny wzrost zainteresowania - zakupami w tej klasie cenowej. Tym bardziej ,że ilość godzin pracy mozliwych do wykorzystania przez "płaskie" telewizory znacznie przekracza ,żywotność CRT.
Zaletą niewątpliwą jest radość z odbioru sygnałów HDTV - z czym nie radzą sobie jeszcze telewizory kineskopowe.
HDTV - ktore w postaci kilkunastu programów jest dostępne w Polsce - via satelita.
Wykorzystanie jako monitora komputerowego - to niebagatelna rola TV LCD .
A więc skoro rok 2006 jest pierwszym rokiem gdzie sprzedaż CRT / kineskopowych / po raz pierwszy w historii została pokonana przez telewizory " płaskie" - to warto przesiadać się w kierunku zakupu LCD.
Pamiętając aby zakupy nie opierać wyłacznie na najniższej cenie. I sprawdzić koniecznie nowy nabytek ma własne oczy przed zakupem.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i się zacięło
Jeszcze większym przełożeniem cieszą się plazmy. Wielkość 42" dzięki płynności zbliżonej do CRT oraz paleta barw również zbliżająca nas do kineskopów -pozwala na śmielsze siąganie do tej wielkości dysponując już odległoscią 3 metry i normalnym sygnałem.
Zwiększanie rozdzielczości - mocna erozja cenowa / 37 Panasonic za 4999 zł/ - to znakomita oferta i okazja na wyjatkowo duzy ekran ,dobrą jakość za naprawdę dobre pieniądze.

pozdrawiam
 
Do góry